Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od ArgCZ »

tohleto poučování o tom co je pro koho dostačujcí je fakt únavný, pochopte že od 30FPS jde o naprosto individuální požadavek co je pro koho dostačujcí a dle toho pak člověk upravuje svoje investice, takže pokud mám "opravdu hodně nízke standardy" , pak mám i opravdu hodně nízké náklady a nechápu proč by někdo vůbec měl do toho šťourat

on se zas může vysmát tý částce co do herního HW nacpeš abys vlastně hrál tu samou hru a měl stejný zážitky protože nenáročný lidi na vysoký framerate nemaj tímhle zážitek nějak výrazně snížený, já třeba taky patřím mezi lidi nenáročný na framerate jako takový a snesu input lag do 30ms - 35ms zhruba , přitom na vizuál náročný jsem
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
certes
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2008

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od certes »

jj KC:D není žádná FPS co se jede na maximální framerate, akorát stačí postřehnout kdy se nepřítel napřahuje a reagovat a to i s propady k 30 FPS jde ukočírovat vklidu. Jinak jsem nenáročný, 30-55 FPS mi pro tuto hru stačí. Pokud by to byla střílečka, tak to je jiná samo sebou. Třeba WoT hraji na 60 FPS, chvíli jsem jel na 120 FPS ale přišlo mi to jako zbytečný hluk a spotřeba s minimálním přínosem.

KC:D se prodalo milion kousků na konzole, to je divné když to na nich jede na nehratelných 30 FPS. :idea: :razz:
Ryzen 7 5800X@87W - NH-U12A - TUF B550 - 4x8GB 3600CL16 - RX 5600XT@130W - 870 EVO + 860 EVO - TX550M 550W - Xonar DX - EIZO FG2421
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od rbclass »

uz si spominam preco som tuto hru prestal hrat v polovici

Pred par dnami som si to dal od zaciatku s novou GK. Obcas je to mega frustrujuce..Hlavne co sa tyka toho,ze si to clovek nesavuje kazdu chvilu a tak sa stavju veci ako po 2 hodinach prace zle skocim na koni a zabijem sa..Odznovu..Alebo po hodine prace cestujete,prepadnu vas..nakoniec je z toho poticka medzi kumanmi a strazami..zabijete jedneho kumana,ale zrazu na vas bez priciny zacnu utocit aj straze a je po vas...A takto by som mohol pokracovat
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Riku »

PS5 | LG OLED CX55
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od rbclass »

jj :-D
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od rbclass »

Pacenie zamkov je tiez oriesok. Su truhlice s oznacenim " Hodne tazke" a tie otvorim a su truhlice s rovnakym oznacenim "Hodne tazke" ale tie s levlom 12 pacenia neotvorim.Proste sa hned zlomi pakluc. Tieto dve bedne medzi sebou rozoznam len tym,ze na zaciatku pacenia mi pri tej tazsej "Hodne tazkej" napise..ze je to nad moje sily a ze riskujem zlomenie pakluca..

Problem je v tom,ze jeden poklad je presne takato truhlica..a uz dva krat som k nej pracne prisiel do lesa a zistil,ze ju nedokazem otvorit..

Viete v ktorom levli pacenia dokazem otvorit aj tie najtazsie bedne? Nech tam nechodim pri kazdom zvyseni levlu pacenia..
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od HEAD »

Myslim ze 15lvl
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od rbclass »

akym sposobom sa bojuje pri zaklesnuti zbrani ? co treba mackat ?
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od HEAD »

Asi leve tlacitko mysi a nebo automaticky.Myslim, ze je tam na to i skill.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Paul »

Konečně jsem rozehrál naostro KCD se všemi DLC, protože verze 1.9.2 je prý poslední, už dělají na další hře.
Mám za sebou 6 hodin a ten začátek je parádně udělaný, kam se hrabe většina AAA her.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od J X P »

kde jsi se to docetl?
---
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Riku »

Paul píše:Konečně jsem rozehrál naostro KCD se všemi DLC, protože verze 1.9.2 je prý poslední, už dělají na další hře.
Mám za sebou 6 hodin a ten začátek je parádně udělaný, kam se hrabe většina AAA her.
To asi hraješ jinou hru než mám já :D
PS5 | LG OLED CX55
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Sobo »

Paul píše:Mám za sebou 6 hodin a ten začátek je parádně udělaný, kam se hrabe většina AAA her.
Tak to jsme hrali asi jinou hru, nebo mame odlisne meritko kvality. Kdysi jsem si stahnul "demo", abych otestoval hardware, protoze me to zasazenim nikdy nezajimalo, ale uz za ty prvni dve hodiny, nez jsem se dostal do Rataji, me to spolehlive nasralo.

Treba ve Skalici quest se sekyrou a hrebiky (nebo co to bylo). Rekl jsme tem kamaradum, ze nepujdu hazet hnuj na barak od Nemce, takze jsem toho vola musel zmlatit sam. Tady bych se jeste pozastavil nad tim, proc Henry, dvacetilety mladik v dobre kondici, udela sotva 4 haky a uz je udychany jak moje babka, kdyz se musi vyskrabat ze sklepa do patra... Ale to je detail - vymlatim to z neho, prijdu za fotrem, a co se nestane? Uplne ta stejne cutscena, jako kdyz bych sel hazat ten hnuj - furt mi rekne, ze jsem kokot, a hotovo. Takze je uplne jedno, jak se rozhodnu, hra stejne jede po presne nalajnovanych kolejich, moznost volby je jen iluze. Proc to tam teda vubec je? Kdyz jsou vyvojari tak lini, aby tu cutscenu alespon trochu nejak upravili, kdyz uz je vysledek stejny?

Potom jsem utekl z Talmberku a mam v diari dva questy - pohrbi rodice a vrat mec Kobylovi. Ok, tak teda pujdu nejdriv vratit mec Rackovi a rozjedu se smerem Rataje. Jake je moje prekvapeni, kdyz po asi 500m jizdy mi najednou z niceho nic zcerna obrazovka, objevi se loading a teleportuju se nekam mezi Talmberk a Skalici, k nejakemu klasteru, kde je hromada mrtvol. Hra mi da jasne najevo: pohrbi rodice! Aha, takze ja zase nemam zadnou svobodu a moznost volby, to je zas jenom iluze s tim, ze autori asi zamysleli, ze vetsina lidi pujde instinktivne nejdriv pohrbit rodice, proto je to udelane tak, ze ve Skalici o ten mec prijdes. Kurva, tak to je writing za vsechny prachy. :lol:

Od Rataji jsem to dal nehral a je mi to uprimne jedno, ale na zaklade toho openingu o tom pozitivne hovorit v zadnem pripade nemuzu.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Xnovic »

Chlapi.. Nestrašte.. :? Zítra si jedu pro krabicovou verzi hry.. A už teď mám strach si pro to vůbec jet..
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od AllowedCry »

Nemusíš se bát, hltal sem to podobně jako zaklínače. Ze začátku to není vůbec jednoduché, ale postupný progres tě uspokojí.

Nemá smysl brát názor někoho kdo se sotva překousal přes demo :roll:
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Riku »

Ta hra je i s posledním updatem jak nějaká alfa verze, nebo strašně unpolished lowcost trash hra z trafiky a příběh je teda taky hodně úsměvnej. Pro mě největší zklamaní za posledních pár let. A to mluvím o PC verzi, konzolovou jsem prodal, tam to bylo úplně k pláči.
PS5 | LG OLED CX55
Chalpe00
Nováček
Nováček
Registrován: 31. led 2019

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Chalpe00 »

Mě připadá, že většina lidí co na tu hru nadává to dělá jenom proto, že nemá rádo Vávru. Neříkám, že hra nemá chyby, ale hraju jí už od doby co vyšla a nikdy jsem žádný závažný problém neměl.
Jinak Sobo to co jsi prošel je v podstatě úvod, který je lineární. Až po Ratajích máš možnost jít kam chceš a řešit co chceš. Nic proti ale je škoda hodnotit hru posle pár hodin hraní. To je jak hodnotit seriál podle prvního dílu.
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Paul »

Za 8 hodin hraní jsem měl jeden glitch kdy při dialogu kamera koukala do zdi místo na Jindru.

To, že intro je asi lineárnější je částečně pravda. Jo, Jindra chce jít z Talmberku rovnou do Skalice, takže jsem tam šel a tudíž mi nepřišlo divný, že nemůžu jet do Ratají. A jak je to zpracovaný, ta atmosféra tam a vyprávění příběhu, luxus. A i to intro se vzdorujícím otcem proti kumánům je skvěle udělaný, emoce fungujou.

Že sotva osmnáctiletej Jindra co se nikdy pořádně nerval dostane po držce od místního rváče mi divný nepřišlo. A on porazit jde, ikdyž teď se mi to nepovedlo, tak jsem na něj šel i s kamarády a ok.

Teď jsem trénoval s Bernardem a dva duely s Ptáčkem, pak obhlídka Ratají se Slavíkem a večer uzavření hospody a bitka s Ptáčkem. Ten Hanuš a Ptáček jsou super, zábavně napsaný.

Co se mi na KCD líbí:
- dokonalá atmosféra a zasazení, nádherná grafika a design prostředí
- ty detailnější survival mechaniky než v jiných RPG (plus hardcore to ještě zlepšuje)
- příběh, dialogy

Co jsem zatím moc nepoznal je combat - jen trénink s Bernardem a pak duel s Ptáčkem, kterej mi dal po držce (což opět naprosto chápu, Jindra je zatím nýmand co nic neumí).

A co bych vytknul, hlavně animace postav a v dialozích, tady je holt ten pětinásobně nižší budget oproti Zaklínači poznat dost.

Jinak hraju v 1440p, very high preset+SMAA TX2 a drží to 60fps, takže spokojenost. Se starým 2500K to nebylo možné.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od AllowedCry »

příběh je teda taky hodně úsměvnej
Co je na něm úsměvného? Mě teda přijde naprosto plnohodnotný.

Hraní KC:D mě stálo nožičku u klávesnice, u některých soubojů sem fakt pěnil, i když sem si osvojil techniku, než se Jinda vypracuje tak jsou to občas fakt dlouhé souboje.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Swat »

Tak já se k tomu tak průběžně vracím, ještě jsem to zdaleka nedohrál, mám to rozjetý od doby, co to vyšlo. Jsem level 15, hodně jsem tam tenkrát plnil cokoliv jinýho, jen ne hlavní quest. Souboje jsou zatím dost prkenný. Jeden na jednoho až jeden na tři už nicméně celkem jde, myslím si, že vím, co dělám, když chci kombo, nebo ripostu. Záleží, jestli mi to protivník překazí, nebo ne. Každopádně mám tam tábor kumánů, kde jich na mě vyběhne asi pět, nebo šest a i když se mi zpočátku daří bránit a následně i útočit, tak mě stejně po chvíli nějak rozeberou, s těma vícero protivníkama jsou ty souboje strašně nepřehledný a musím říct, že i dost nasírací, no.

Jeden na jednoho je to nicméně i zábavný, teď jsem na levelu 15 celkem s přehledem vyhrál ratajskej turnaj (a vydělal 400 grošů).

Jinak z nějakýho záhadnýho důvodu mi jeden ten slider (detail objektů, myslim) způsobuje v Ratajích nechutnej stuttering. Mám 60 fps na very high ve 1440p, ale tenhle posuvník mi i v těch 60ti způsobuje stuttering. Když ho stáhnu, tak je to dobrý. Na tý optimalizaci by to podle mě chtělo ještě zatáhnout. Plus stíny, ty taky musím mít na high, jinak mi to v Ratajích dropuje. Ale jinak, pokud tyhle 2 věci stáhnu, tak 60 fps bez záseků i v Ratajích.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“