Metal Gear Solid V - Ground Zeroes + Phantom Pain PC

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Metal Gear Solid V - Ground Zeroes + Phantom Pain PC

Příspěvek od Vlastik80 »

Counter Strike to fakt není, takže pokud chceš jen střílet a běhat, tak ne. Pokud tě baví hry typu Splinter cell, pak ano. V tomto případě spíše mix FEARu se Splinter Cellem a možná i Silent Hillem :-D
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Metal Gear Solid V - Ground Zeroes + Phantom Pain PC

Příspěvek od kesi »

smile4me píše:Zrovna zvažuju, jestli svůj kupón prodat nebo si ho nechat. Koukal jsem na gameplay a vypadá to moc dobře, ale nejsem moc na nějaké složité ovládání. Mám rád takové ty oddychovky, kde vypnu, někam naběhnu, vše vystřílím a jdu dále. Toto asi není ten typ hry?
SZ. Pro sichr i sem. Pokud by ses toho bremene chtel zbavit, pamatuj na me. :wink:
smile4me
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2003
Bydliště: Orlová (Ostrava)

Re: Metal Gear Solid V - Ground Zeroes + Phantom Pain PC

Příspěvek od smile4me »

Kesi, díky za nabídku, ale zatím jsem přikloněn k tomu, že si ji nakonec nechám, videa ze hry mě celkem nadchly. Splinter Cell ani Silent Hill jsem nikdy nehrál, tak snad pochopím, oč ve hře jde. :)
Case:Nanoxia Deep Silence 4, Zdroj:Seasonic S12II-620, MB:Asus Z97M - Plus, CPU:Intel Core i5-4690K, Paměti:Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport , VGA:MSI R9 390 GAMING 8G, HDD:SSD Crucial M500 120GB, Toshiba P300 1TB, Mechanika:ASUS DRW-24F1ST, Monitor:Philips 246E7QDSW, Repro:Bose Companion 2 Series II
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Metal Gear Solid V - Ground Zeroes + Phantom Pain PC

Příspěvek od AllowedCry »

Ta hra se vesmes da hrat jak blba strilecka.

Jak to tak sleduji, tak na pctf hra nema moc fanousku. Mimochodem, pracuje nekdo na cestine?
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
GROO
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. úno 2014

Re: Metal Gear Solid V - Ground Zeroes + Phantom Pain PC

Příspěvek od GROO »

AllowedCry píše:Ta hra se vesmes da hrat jak blba strilecka.
Tak to se určitě dá, ale kdo je tak blbej, aby to tak hrál? Kouzlo hry je právě v tom stealth hraní... 8-)
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Metal Gear Solid V - Ground Zeroes + Phantom Pain PC

Příspěvek od AllowedCry »

Ne, kouzlo hry je kombinace obojího, řekni, kdo by byl tak blbej, že by hrál jen stealth ... 8-)
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Metal Gear Solid V - Ground Zeroes + Phantom Pain PC

Příspěvek od Frostys »

Tak starší Splinter Cell a Hitmani jsou jako dělaní na stealth only. V čem je podle tebe problém? Samozřejmě, pokud to samotná hra chce a je nutné postupovat hlasitě, tak není zbytí, ale stříleček tu máme tři prdele každý rok a pořádná stealth jednou za čas.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
T1ger
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2009

Re: Metal Gear Solid V - Ground Zeroes + Phantom Pain PC

Příspěvek od T1ger »

AllowedCry píše:Ne, kouzlo hry je kombinace obojího, řekni, kdo by byl tak blbej, že by hrál jen stealth ... 8-)
MGSV vynika prave ako pises vo volnosti ktoru dava hracovi. Tym, ze vobec nenuti nikoho stealth only. Sice po prestrelke a zabiti znizuje rating a ziskane GMP(money) ale netresta restartovanim misie.
Je pravdou, ze je obcas frustrujuce ked po hodine a pol v misii sa vam podari splnit vsetky ulohy a pri odchode ked minate posledny barak, vam z poza rohu vyskoci vojak ktoreho ste si predtym nevsimli a spusti vam alarm. Clovek sa potom musi silno premahat aby sa neotocil a nevystrielal vse zive :D

Zakladom vzdy je, ze napriek moznostiam ako hru hrat, tym spravnym sa mi zda byt jedine stealth. Sem-tam si clovek odskoci do side-ops(vedlajsie misie) a zastriela si, no v hlavnych sa snazi(teda aspon ja) postupovat potichu.

Pritom som hral a dodavam, ze s oblubou, vsetky diely Splinter cell. Od prvych az po Conviction a pre mna najmenej zabavny Blacklist. Jediny ktory som nedotiahol do konca bol Blacklist. Ta hra sa uz neda nazvat ani stealthom ale pripomina mi tu staru hru ked ste museli zo zabou prejst cez cestu. Neskutocne iritujuci gameplay. Kde ste na ploche 20x20m museli minut 10 strazi. Ako snake na starej nokii.

Preto si MGSV uzivam asi najviac. Volnost, volnost a este raz volnost. Jedinecny stealth sandbox. A vizual no ten mi sadol uplne. Ziadne prepalene farby ci precackane uber efekty. Dokonca aj lens flare ma zmysel v gameplayi. Minimalisticky hud tomu len pridava.
Sice zvukovych nastaveni je poskromnu(cti vobec) zato ako celok funguje paradne. Skuste si vystrelit v hangary/miestnosti/vonku alebo len sledujte strelbu zdialky ako zaostava zvuk. Kazdy povrch ci objekt ma ten svoj. Len pridrbane plechove vedro sposobi rachot ked si ho nevsimnete vcas a zrazite ho. Alebo len zelezna tyc opreta o kamen. A mohol by som este pokracovat..

Samozrejme su aj negativa ale tie neprevazia klady.
CPU: i7 4820k@4.5Ghz, 24Gb (6x4Gb) DDR3 Ram(1333Mhz), GPU: 1080Gtx G1 Gaming Vram(default), MB: Asus Rampage IV Extreme, HDD:2xOCZ Agility 3 120Gb, + 2x3Tb Caviar SS: Sonar X2D Logitech Z-5500 5.1 Monitor: LG 34" - Freesync 21:9 +Samsung 24" Roccat Kone+ Logitech G11 Nostromo N52te
http://valid.x86.fr/nqz82b
http://www.3dmark.com/3dm/10921982?
http://www.3dmark.com/3dm/10929111?
GROO
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. úno 2014

Re: Metal Gear Solid V - Ground Zeroes + Phantom Pain PC

Příspěvek od GROO »

AllowedCry píše:Ne, kouzlo hry je kombinace obojího, řekni, kdo by byl tak blbej, že by hrál jen stealth ... 8-)
...každý kovaný...
(samozřejmě v některých částech hra přímo vyžaduje akčnější přístup) Vezmi si MGS 2, ten se dal projít jako střílečka, ale v tom případě jsi nezískal "psí známky" od všech postav ve hře. Bylo jich na každou obtížnost 100, takže na získání všech jsi musel projít od very easy až po ultra hard ve stealth stylu. Podtitulek MGS je "Tactical Espionage Action", to dost vysvětluje. Hlavní hrdina je voják se speciálním výcvikem, který se někam infiltruje a plní misi. Pochybuju, že by v reálu jeden člověk postupoval proti armádě hrdlořezů brutální silou.
T1ger píše:Zakladom vzdy je, ze napriek moznostiam ako hru hrat, tym spravnym sa mi zda byt jedine stealth. Sem-tam si clovek odskoci do side-ops(vedlajsie misie) a zastriela si, no v hlavnych sa snazi(teda aspon ja) postupovat potichu.
Naprostý souhlas, her kde se nepřítel musí umlátit tunou olova jsou mraky, tak proč si kazit zážitek. Kouzlo hry je prostě ve stealth postupu (a vždycky byl). Nevím jak v tomhle dílu, ale ve starších MGS by jsi bez taktického stealthu daleko nedošel.
Hrát MGS jako střílečku je stejné jako cucat zabalený bonbon a remcat že chuť nic moc, co na tom ti lidi vidí...
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal Gear Solid V - Ground Zeroes + Phantom Pain PC

Příspěvek od Paul »

WTF Blacklist je spolu s Chaos Theory nejlepší Splinter Cell, parádní level a gameplay design

a obejde se bez stupidních krabic a balónků
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
GROO
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. úno 2014

Re: Metal Gear Solid V - Ground Zeroes + Phantom Pain PC

Příspěvek od GROO »

Paul píše:WTF Blacklist je spolu s Chaos Theory nejlepší Splinter Cell...
Věc názoru, pro mne je Splinter cell jako celek totální odpad. Ne, nečilte se, nepište argumenty, je to zbytečný, nevymluvíte mi to, prostě to tak cítím. Zkoušel jsem to párkrát hrát, ale prostě mne to absolutně nechytlo. Věřím, že se hodně lidí chytne za hlavu, protože : "WTF! taková super hra a on že odpad." MGS mi se svou stylizací, herním stylem i humorem totálně sedl, tu sérii mám rád, Splinter cell prostě nesnáším.
Přesto je u mne MGS až na druhém místě ve stealth hrách. Jedničkou je pro mne staré, málo známé, u nás bohužel už nevydávané konzolové Tenchu. "Ninja simulátor." Lezení po střechách, tiché zabíjení nepřátel. Taky se dalo vybrat mezi stealth a brutal force přístupem, ale ruku na srdce, který ninja by pobíhal po feudálním Japonsku s mečem nad hlavou a s řevem pižlal nepřátele na férovku...
Tahle hra je pro mne stealth skvost, stejně jako MGS, ale je určitě hromada lidí, co ji označí za odpad. Každý má prostě jiný vkus...
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Metal Gear Solid V - Ground Zeroes + Phantom Pain PC

Příspěvek od Paul »

Nevím no, osobně umím napsat že mi něco nesedí aniž bych to musel považovat za odpad.
Já mám rád jak MGS tak Splinter Cell, obojí z jiných důvodů. Vůbec nejvíc mi sedne Hitman, hlavně Blood Money je geniální masterpiece. Thief je taky klasika, první tři díly. Dishonored jakbysmet. Tenchu jsem nehrál.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
ondra91
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2013
Bydliště: Litoměřice

Re: Metal Gear Solid V - Ground Zeroes + Phantom Pain PC

Příspěvek od ondra91 »

Thief je skvělej ... hrál jsem pouze 3 v době vydání, ale v té době výborný kousek.
Dishonored opět pecka, ale jsou to jiné hry a nesrovnával bych to s MGS nebo Splinter cellem ...
Splinter cell a MGS TPP mají k sobě nejblíže a jsou si dost podobné, co se týče hratelnosti, ale MGS je ve všech ohledech kilometry daleko.
Black list je obyčejný tunel, kde člověk postupně prolejzá jednu místnost za druhou a v každé na něho čeká banda hloupých nepřátel. Co se týče AI, tak TPP je minimálně o stupeň výš. To samé příběh, který je u BL nemastný neslaný a dost předvídavý.
Obtížnost .. troufám si tvrdit, že TPP je minimálně co se týče stealth hraní daleko náročnější. Blacklist jsem hrál na nejtěžší obtížnost + tuším, že jsem se snažil vždycky o "ghost rank" nebo něco podobného a přišlo mi to celkem dost jednoduché. Splinter cell vodí od začátku až do konce člověka za ručičku, což je u ubisoft her zvykem, takže další -.
O herní době a možnostech asi ani mluvit nemusím a co se týče grafika, tak vypadají obě hry dobře.
Sorry, ale srovnávat TPP a blacklist je skoro až urážka pro MGS ... ;)
Do Hitmana ti kecat nebudu, protože jsem hrál několik hodin 1 díl, což už si vůbec nepamatuju a ještě absolution, který putoval po několika hodinách do koše, ale pokud původní díly byli tak skvělé, tak je smutné, jak se celá série vyvíjí a absolution měl být právoplatný díl ? 2 jsem tomu dal šanci a prostě ne ...
Neříkám, že je TPP nejlepší stealth akce všech doba, ale za poslední roky ANO.
GROO
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. úno 2014

Re: Metal Gear Solid V - Ground Zeroes + Phantom Pain PC

Příspěvek od GROO »

Paul píše:Nevím no, osobně umím napsat že mi něco nesedí aniž bych to musel považovat za odpad.
Jasně, já taky. Ještě jsem zvažoval slovo brak, ale brakovou literaturu si občas přečtu, kdežto Splinter Cell mi vyvolává negativní pocity, ta hra mne absolutně neoslovila. Nechtěl jsem na mobilu datlovat román s důvody (přeci jen je to tu o MGS, že...), už tak jsem napsal dost dlouhý příspěvek. Ondra91 tak nějak napsal negativa s kterými souhlasím.
Hlavně:
ondra91 píše:...MGS je ve všech ohledech kilometry daleko.
...obyčejný tunel, kde člověk postupně prolejzá jednu místnost za druhou a v každé na něho čeká banda hloupých nepřátel.
...příběh, který je u BL nemastný neslaný a dost předvídavý.
...hrál na nejtěžší obtížnost + tuším, že jsem se snažil vždycky o "ghost rank" nebo něco podobného a přišlo mi to celkem dost jednoduché.
Pod tohle se klidně podepíšu, zvláště to poslední mi vadí u většiny dnešních her. Dříve by to bylo na normal, dnes je to ultra hard. Splinter Cell jsem zkoušel první díly a pak mu už nedal šanci, co jsem viděl v pozdějších u známých, nebo na YT, tak (z mého pohledu) oprávněně. Ale je fakt že já si hodně vybírám co hraju a čemu věnuju svůj čas, to samé platí u filmů.
Do Metala půjdu rád, ale ne teď, na tohle si musím udělat speciálně čas...
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Metal Gear Solid V - Ground Zeroes + Phantom Pain PC

Příspěvek od kesi »

Ache píše:Celkem nudné stealth hraní MGS:Phantom pain si prokládám blbnutím s GTX980Ti ...
Necekal jsem zazraky a tudiz nejsem zklamany, ale taky mi to zatim neprijde na vsechny hvezdy. Splinter Cell a Hitman serie mam hodne rad, takze nic proti stealt akcim. Treba IGI2 bylo supr, co je spatneho na ruznorodem prostredi a treba i prehlednejsich misich. Nekdy mam pocit, ze ani nevim, co v te hre vlastne mam a chci udelat.

Uvod jsem nepochopil vubec, mozna je to tim, ze nejsem Japonec.
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Metal Gear Solid V - Ground Zeroes + Phantom Pain PC

Příspěvek od kesi »

Ache píše:Celkem nudné stealth hraní MGS:Phantom pain si prokládám blbnutím s GTX980Ti ...
Necekal jsem zazraky a tudiz nejsem zklamany. Splinter Cell a Hitman serie mam hodne rad, takze nic proti stealt akcim. Treba IGI2 bylo supr, co je spatneho na ruznorodem prostredi a treba i prehlednejsich misich. Nekdy mam pocit, ze ani nevim, co v te hre vlastne mam a chci udelat.

Uvod jsem nepochopil vubec, mozna je to tim, ze nejsem Japonec.
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: MGS V

Příspěvek od Vlastik80 »

:arrow: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain mělo mít i třetí kapitolu (zing)

> tak to je zajímavé, pokud se spěchalo a Kojima nestihl hru dodělat, možná je to opravdu jedním z důvodů, proč se nepohodl a odešel od Konami... :| Každopádně mrzuté, pokud tomu tak je, tohle se bohužel stává i u jiných her, např. The Saboteur, apod., asi se spěchá na vydání a hra pak nemá patřičné dějové souvislosti, nebo chybí více misí atp.. No, snad se časem vysvětlí zda v MGS V něco chybí a proč... :| (nebo by mohlo něco vyjít jako DLC :) )
GROO
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. úno 2014

Re: Metal Gear Solid V - Ground Zeroes + Phantom Pain PC

Příspěvek od GROO »

Vlastik80 píše: ...tak to je zajímavé, pokud se spěchalo a Kojima nestihl hru dodělat...
Na tom bude něco pravdy, četl jsem, že konec je tak nějak "useknutý", vysvětlí pouze hlavní zápletku, ale otázky okolo prý nechává nezodpovězené, jako kdyby někdo řekl:"To stačí, šup s tím do světa!"
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“