Black Mesa

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Zdenek Teska
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2003
Bydliště: Praha

Black Mesa

Příspěvek od Zdenek Teska »

Nazdar hoši
Dočetl jsem se o tomto "projektu" v LEVELU.Jediné co jsem se tam dozvěděl,je to že, Half-Life Source je po grafické stránce chudý :sad:
No a Black Mesa: Source prý bude to pravé ořechové :)
Byla u toho taky tahle adresa http://forum.leakfree.org/viewforum.php?f=33 Bohužel tam není ani slovo česky :oops:
Kdo má o tomto projektu nějaké info,prosím podělte se :oops:
Phenom2 X3 720/Gigabyte MA770-DS3 rev.1 bios F7 / 2x2GB /Saphire HD4850
DVD RW LG-GSA4082B/WinFast TV 2000 XP/Samsung 160G 7200ot./550W Seasonic
mina
Červená karta
Červená karta
Registrován: 12. kvě 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mina »

Jde o to, predelat HL1 do Source enginu. To co calve vydava - HL:S jaxi nema se source enginem moc spolecneho a proto se par nadsencu rozhodlo, predelat to uplne kompletne (jako je predelanej CS:S). Podle toho, co pisou na tom foru, by to mohlo bejt dost cool :wink:

P.S. Na strankach steampowered.com sem se docet, ze valve predelali HL1 do S proste jen proto, aby meli neco navic, co mohli nacpat do silver a gold interentovejch edic. A odflakli to, protoze vedeli, ze to nekdo nabeton kompletne predela a oni na to svym paskvilu tak jako tak videlaj...
Windows 2008 "Workstation" >>> Vista Ultimate ;)
Zdenek Teska
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Zdenek Teska »

Ten Half-Life Source opravdu pěkně odflákli :evil: Teď jsem koukal na odkaz co sem dal Geo
http://alyx.angsthase.info/index.xml
Doufám že Black Mesa to dožene :)
Phenom2 X3 720/Gigabyte MA770-DS3 rev.1 bios F7 / 2x2GB /Saphire HD4850
DVD RW LG-GSA4082B/WinFast TV 2000 XP/Samsung 160G 7200ot./550W Seasonic
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Mesa: Source

Příspěvek od Delarge »

It's alive! :lol:

http://blackmesasource.com/

Ne, vážně...tohle sfoukne všechny střílečky za poslední tři roky dohromady jako svíčku.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Black Mesa: Source

Příspěvek od Krteq »

Souhlas. Pokud to bude mít aspoň z poloviny stejnou atmosféru, náboj a kupu hádanek jak se dostat dál bude to bomba... HL1 jsem dohrál 3x... ta hra mě ve své době totálně dostala.

P.S.: Podle toho traileru to vypadá, že levely budou úplně stejné ;)
dark-han
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. bře 2005
Bydliště: Mohelnice

Re: Black Mesa: Source

Příspěvek od dark-han »

JJ vypada to naprosto stejne jak HL1 akorat v novym kabate.Urcite si to zahraju o tom zadna.Doufam ze tam daj co nejvic "hadanek" a zvedavej su i na zbrane.Doufam ze tam bude Gavity gun.Jinak Valve by uz mohlo vydat konecne Episode 3 at je zase co parit.Atmosfera z traileru primo tryska takze se tesim jak malej kluk a i kdyz to bude co uz tu jednou bylo doufam ze to bude aspon trochu odlisny.
CPU:Intel i5 4670K,MB:ASUS Masimus VII Ranger,GPU:GTX260 216 ZOTAC AMP2,RAM: DDRIII Crucial Ballistix Sport 2x4GB 1600MHz,Zdroj:Seasonic MII520W,G5+qiip fabric L
Maranov
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2006

Re: Black Mesa: Source

Příspěvek od Maranov »

BMS je špička, sleduju už nějaký čas tento projekt a jdou čím dál lepší.
DESKTOP: C2D E8200 (pasivně); ATI HD 3870 (AC S1, 120 fan@5V); 4GB RAM; OCZ Vertex2 SSD 64GB; 320+320+250GB JBOD (odhlučněno); 2x FSC P19-2 (2056x1024)
MOBILE: Lenovo Thinkpad T420 4177 CTR, Crucial M4 SSD 128GB, 6GB RAM; FSC P19-2; Logitech G400
POCKET: Nokia Hulmia 800; Hitachi 500GB@Scythe Kamazo 2 (eSATA); Creative EP-630
AUDIO: Sennheiser HD 555 (foam mod), NuForce Icon µDAC, FLAC, ReplayGain, f2k

"A Man's mortality is a compass that points his way in life."
spike18
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. led 2008
Bydliště: Ostrava

Re: Black Mesa: Source

Příspěvek od spike18 »

Nikde jsem se nedočetl, jestli půjde o striktní remake, nebo budou přidávat i vlatní nápady. Ví někdo více? :)
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Black Mesa: Source

Příspěvek od Krteq »

Vypadá to, že to bude "jen" remake...
Black Mesa (formerly Black Mesa: Source) is a Half-Life 2 total conversion remaking VALVe Software's award-winning PC game, Half-Life. Utilizing the Source engine, Black Mesa will reintroduce the player as Doctor Gordon Freeman, along with the original cast of memorable characters and environments seen in Half-Life. Black Mesa was built and founded on the basis that Half-Life: Source was inadequate as the Source engine port of Half-Life, regardless of the intentions of VALVe Software. As such, Black Mesa was founded to fully reconstruct the Half-Life universe utilizing Source to its fullest potential in terms of art detail, level sizes and code features. This total conversion will not require Half-Life: Source to play - only a copy of any Source Engine game installed on Steam.
Více na http://blackmesasource.com/about.php
spike18
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. led 2008
Bydliště: Ostrava

Re: Black Mesa: Source

Příspěvek od spike18 »

Tim líp :) ostatně, není problém domodovat Black Mesu :)
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Mesa: Source

Příspěvek od Delarge »

Uplně stejný to taky bejt nemá...Nová AI, lehce doplněnej příběh, co-op mód, snad i rozsáhlejší levely, něco v tom smyslu jsem zaslech. Ale samozřejmě základem to zůstává HL1.

Ohledně Gravity Gunu, ten tam nebude...
Naposledy upravil(a) Delarge dne stř 3. pro 2008, 21:05, celkem upraveno 1 x.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
Kedlub64
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2008

Re: Black Mesa: Source

Příspěvek od Kedlub64 »

Tak jsem viděl trailer a vypadá to suprově :)
HL1 jsem nikdy nehrál a tak to s Black Mesou musím napravit :wink:
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Mesa: Source

Příspěvek od Delarge »

Kedlub64 píše:Tak jsem viděl trailer a vypadá to suprově :)
HL1 jsem nikdy nehrál a tak to s Black Mesou musím napravit :wink:
No tak to bude jako by ses znova narodil...

Sakra, taky bych si chtěl Halfa zahrát poprvý v takovýmhle provedení :-D
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Black Mesa: Source

Příspěvek od Krteq »

Však Half-Life byl na svou dobu špička... to co dokázal modifikovaný engine od id Softu bylo v tu dobu nepřekonatelný ;)
Kedlub64
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2008

Re: Black Mesa: Source

Příspěvek od Kedlub64 »

Njn, je to legenda :)
Tenkrát jsem ale pomalu nevěděl, co to je počítač :-D

Ještě dotaz, podle toho co bylo napsáno bude Black Mesa požadovat jinou hru na Source enginu. Je jedno jakou?
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Black Mesa: Source

Příspěvek od Krteq »

Jop, mělo by to být jedno :) (nebo aspoň to tam tak píšou)
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Mesa: Source

Příspěvek od OndraSter »

Původně to mělo být cokoli+CS:S, teď to už je "jen" cokoliv s Source enginem.

O tomto projektu vim již docela dlouho, ale zapomněl jsem na něj. Těším se ale dost, přecejenom hrát HL na 19" ws není nic pěkně koukatelného (ale dohrál jsem to až k Nihilanthovi :P ).

HL si zaslouží pořádnou a kvalitní konverzi na novější engine a uzavřít ságu (EP3).
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
dark-han
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. bře 2005
Bydliště: Mohelnice

Re: Black Mesa: Source

Příspěvek od dark-han »

Kedlub64 píše:
Sakra, taky bych si chtěl Halfa zahrát poprvý v takovýmhle provedení :-D
Tak ja sem asi taky jeden z mala co HL1 nehrali(bohuzel sem slusne PC dostal kdyz zrovna frcelo NFS:U a GTA:SA :( ).Dvojku jsem hral asi 3x dokonce i vsechny episody a pro me lepsi singl FPS neni... Tedka mam ale male dilema,pockat si na BM:S nebo si dat nejdriv normal HL1 :cry:
PS: To ze sem nehral HL1 beru jako nedostatek ve vseobecnem vzdelavani a budu ho muset napravit!!!
CPU:Intel i5 4670K,MB:ASUS Masimus VII Ranger,GPU:GTX260 216 ZOTAC AMP2,RAM: DDRIII Crucial Ballistix Sport 2x4GB 1600MHz,Zdroj:Seasonic MII520W,G5+qiip fabric L
WoiTa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. říj 2004
Bydliště: Chrudim, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Mesa: Source

Příspěvek od WoiTa »

Podle domovských stránek tohoto projektu (www.blackmesasource.com) vyjde Black Mesa Source ještě letos. Už se nemůžu dočkat. :)
Maranov
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2006

Re: Black Mesa: Source

Příspěvek od Maranov »

Snad jim to vyjde... nikde nechtěli říct nějaké konkrétní datum - prostě "2009" :-D
DESKTOP: C2D E8200 (pasivně); ATI HD 3870 (AC S1, 120 fan@5V); 4GB RAM; OCZ Vertex2 SSD 64GB; 320+320+250GB JBOD (odhlučněno); 2x FSC P19-2 (2056x1024)
MOBILE: Lenovo Thinkpad T420 4177 CTR, Crucial M4 SSD 128GB, 6GB RAM; FSC P19-2; Logitech G400
POCKET: Nokia Hulmia 800; Hitachi 500GB@Scythe Kamazo 2 (eSATA); Creative EP-630
AUDIO: Sennheiser HD 555 (foam mod), NuForce Icon µDAC, FLAC, ReplayGain, f2k

"A Man's mortality is a compass that points his way in life."
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“