Rise of TR - Technická stranka hry

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Rise of TR - technická

Příspěvek od iOioo »

HEAD píše:Mozna to dneska koupim a otestuju na gtx 670 a 970.Ale podle testu je tom kepler hrozne
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/te ... a?page=0,8

Sem si chtel tu GTX670 nechat jako zalohu, ale ta karta je prakticky mrtva dneska na max nedava ani 20fps v nejnovejsich hrach.
Hadam by si nechcel aby skoro 4 rocna karta zvladala najnovsie hry na ultra v 60fps :D Pri TR mam tusim preset HIGH, vyzera to pekne a je to bez problemov hratelne, nie je to zrovna hra, ktora by vyzadovala 60fps+
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Rise of TR - technická

Příspěvek od HEAD »

Uz stahuju.Pak to testnu.Kazdopadne GTX670 jeste pred pul rokem zvladala vse celkem bez problemu na max.
Ted prakticky v zadne nove hre nedava ani 20 fps.
Ale celkove je na tom kepler blbe.GTX670/680 odpadli a GTX780 souperi s 380x.Jedina karta, ktera se drzi je pretaktovana Ghz edice 780TI, ktera je na urovni gtx970.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Rise of TR - technická

Příspěvek od Ache »

HEAD píše:Uz stahuju.Pak to testnu.Kazdopadne GTX670 jeste pred pul rokem zvladala vse celkem bez problemu na max.
Ted prakticky v zadne nove hre nedava ani 20 fps.
Tady nemá moc šancí kvůli VRAM. Musíš dát dolů stíny a hlavně textury aby se to do VRAM vešlo... pak to jede i na GTX 670 OC docela dobře.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Rise of TR - technická

Příspěvek od HEAD »

Tak to neni tak strasny jak jsem si myslel.GTX 670 to dava v 1920x1080 SMAA se vsim na max kolem 35fps.Bez lagovani a propadu.
GTx970 to leti jak z praku 60-90fps.Kazdopadne GTX970 je rychlejsi o nakych 70%.

970
http://abload.de/img/rottr_2016_02_16_19_4f4zpk.png
http://abload.de/img/rottr_2016_02_16_19_4lsxsk.png
670
http://abload.de/img/rottr_2016_02_16_19_5t6l4m.png
http://abload.de/img/rottr_2016_02_16_19_5j4y8b.png
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Rise of TR - technická

Příspěvek od Vlastik80 »

Díky Heade, takže se stejně potvrdilo jak to starším generacím hw nesedí, ale tak nějak se to hrát dá. To jsem zvědav na letošní grafiky VS minulá generace - že by také 70% rozdíl :?: :lol:
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Rise of TR - technická

Příspěvek od HEAD »

ja bych to videl na ovladace.nv proste uz kasle na keplera.
Rozdil mezi GTX670 a 970 neni skoro zadnej.Je asi stejne velkej jako mezi GTX970 a 980(23% v poctu SP)
Jedinej rozdil je v rops 32 vs 56.
670 ma jeste k tomu vic TMU a vetsi pametovou propustnost 256bit vs 224bit(po oc pameti na 7400 v mem pripade) 236GB/s u 670 vs 224GB/s u 970.
Tam proste neni duvod proc by mela byt gtx970 o 70% rychlejsi.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Head TR test

Příspěvek od Vlastik80 »

HEAD píše:Co je na tom zvlastniho?pod win10 to takhle funguje od zacatku.Ted koukam ze mam vyuziti grafiky jen 98%.Ten usek asi bude cpu narocnej. :roll:
> hmm, takže když nemám pořádné cpu, nejlépe tvé i7-6700K, tak si asi s i5-2500K mohu jít hrát leda na nízké detaily? :| No nic, neva... :) (grafika GTX 970@3.5GB vram, 1200p lcd)
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Rise of TR - technická

Příspěvek od HafanPetr »

HEAD píše:ja bych to videl na ovladace.nv proste uz kasle na keplera.
Přesně tak, Nvidia už nemá žádný důvod podporovat tuto architekturu.
woodydaocas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2010

Re: Rise of TR - technická

Příspěvek od woodydaocas »

Jsem 100% presvedcen o tom, ze ovladace. Kamarad ma 780Ti, ja 970ku a neco nam jede uplne stejne a neco v desitkach procent jinak :) A procesor 2500K vydrzel dlooooooouho na hrani, je na case zamacknout slzu a vymenit, uz fakt nestaci :( Nestacil uz na GTAV, kvuli tomu kamarad upgradoval, nutno rict, za slusny boost.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Head TR test

Příspěvek od AllowedCry »

Vlastik80 píše:
HEAD píše:Co je na tom zvlastniho?pod win10 to takhle funguje od zacatku.Ted koukam ze mam vyuziti grafiky jen 98%.Ten usek asi bude cpu narocnej. :roll:
> hmm, takže když nemám pořádné cpu, nejlépe tvé i7-6700K, tak si asi s i5-2500K mohu jít hrát leda na nízké detaily? :| No nic, neva... :) (grafika GTX 970@3.5GB vram, 1200p lcd)
To zas trochu vic prehanis, kdyz ani ja nemel zapotrebi to hrat na low.

A bratr to dohral na pentiu G + GTX750ti.

Spis jde o to, to umet rozume nastavit, textury na high, zbytek medium, vypnout vlasy a af 2x - 4x.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
pein
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2015

Re: Rise of TR - technická

Příspěvek od pein »

Inac vypinajte, redukujte AF.. to nechapem preco ale zere 10+FPS.. :o

Pritom vec ktora v hrach vplyv na vykon ani nema, no tu z x16 na x2 som dostal niedke aj +15FPS (inde +5, ale priemerne tych 10)... az som bol udivený.
woodydaocas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2010

Re: Rise of TR - technická

Příspěvek od woodydaocas »

to mas pravdu, to je divny, to jsem zvyklej skoro jako prvni, hned po texturach, davat na max, protoze "to nic nezere" :) Dik
zumpar1234

Re: Rise of TR - technická

Příspěvek od zumpar1234 »

HEAD píše:ja bych to videl na ovladace.nv proste uz kasle na keplera.
Rozdil mezi GTX670 a 970 neni skoro zadnej.Je asi stejne velkej jako mezi GTX970 a 980(23% v poctu SP)
Jedinej rozdil je v rops 32 vs 56.
670 ma jeste k tomu vic TMU a vetsi pametovou propustnost 256bit vs 224bit(po oc pameti na 7400 v mem pripade) 236GB/s u 670 vs 224GB/s u 970.
Tam proste neni duvod proc by mela byt gtx970 o 70% rychlejsi.

Podla mna nVIDIA Kepler uz podporuje len v nejakom legacy mode nie je mozne aby vychadzali hry ktore maju na Kepleroch take problemy. Napriklad tato hra mala tie bugy v zobrazeni ktore som zaznamenal aj ja... Velmi zaujimave že prave na Kepler HW a na Maxwell nic nespominal patch motes takze tam sa to asi ani neobjavovalo. Proste nove hry sa jednoducho odladia na Maxwell a na zbytok sa kasle a tak to aj vyzera. GTX 670 je out aj koli VRAM ale co uzivatelia s kartami ako GTX 780/Ti? Toto ma stve najviac, karty ktore maju potencial poslužiť este nejaky ten rok su odpisane a to hlavne koli situacii na trhu kde mame tie "mainstreamovky" ala GTX 970/980 predavane za neskutočne prachy. Ja svoju GTX 780 neplanujem nahradit do doby pokial na trh nepride High endovy Cip a priamy nastupca velkeho Maxwellu(Titan za tisicku nepocitam) co bude mozno až niekedy v 2017. Dovtedy planujem vydrzat na pretaktovanej GTX 780.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Rise of TR - technická

Příspěvek od Hladis »

zumpar1234 píše:Podla mna nVIDIA Kepler uz podporuje len v nejakom legacy mode
To je nesmysl. Jakykoliv navyseni vykonu a opravy v driverech se dotyka i Keplera. Kepler není v zadnym legacy modu.
zumpar1234 píše:ale co uzivatelia s kartami ako GTX 780/Ti? Toto ma stve najviac, karty ktore maju potencial poslužiť este nejaky ten rok su odpisane....
Nic, koupi si novy karty jako vždy když stary dosluhujou. Zadny takovy potencial ty karty nemaji stejne, jako ho nemeli nikdy zadny karty v minulosti, který byly nahrazeny novyma generacema. Nevim co te muze stvat u 4 roky stary architektury a divit se, ze po tolika letech v novych hrach vykon není jako před lety. Muzes mi rict nejaky karty, který vydrzely tolik let vykonove na spici ? Vetsinou do dvou let byly odepsany. 4 roky u Keplera je slusny nadstandart. To jste tak mlady a zacali jste nakup grafaren na PC Keplerem, nebo uz pamet neslouzi jak jde graficka evoluce ?
Obrázek
zumpar1234

Re: Rise of TR - technická

Příspěvek od zumpar1234 »

Prepač ale neustale fixovanie problemov a znizeny vykon vyhradne na Kepler generacii napriklad pri Witcher 3 lauchi... alebo Rise of the tomb raider kde vyhradne na kepler kartach hra bugovala. Proste pokial je hra gameworks ako W3 teda ma oficial podporu od nVIDIA, nVIDIA ma k nej priamy pristup moze vyladit ovladace a zrazu pride lauch a Kepler suxx?! Nie ja nezeriem seno aby som povedal že nVIDIA na Kepler nekasle.

Graficke karty kupujem od dob Riva TNT2 a mozem povedat ze hlavne sucasna neskutočna stagnacia na trhu s grafickymi kartami stavia stare High- endove Kepler grafiky ako GTX 780/Ti a Titan do pozicie že by mali byt parametrovo pouzitelne. nVIDIA postavila "mainstreamovky" GTX 970/980 proti velkemu GK110 a po uvedeni na trh bol rozdiel medz generaciami malicky a dnes vdaka tomu ze sa na tieto karty oficialne kasle stracaju vykon a pritom su aktualne. V minulosti(ked este kremiku stačil dych) sa proste vydala nova generacia ktora staru zakopala vykonnostne pod zem. High end cipy starej generacie boli vykonnostne na urovni novej mainstream ponuky a predavalo sa to za dostupne ceny a tak uz nejake stare karty nikto samozrejme neriesil. Dnes tu mame ale naozaj prekernu situaciu ktora sa v minulosti tak casto neobjavovala ak vôbec. Dnes tu prisiel skratka novy mainstream(maxwell GTX 970/980) ktory sa dorovnal a lahko prekonal stare high end karty(GTX 780/Ti) ale predava sa za high end ceny a je v kategorii high end. V dobe vydania sa neodporucal upgrade z GTX 780 na GTX 970 dnes sa už "odporuča". Najvecsi sranda je porovnanie prehistorickej HD 7970- R9 280X- R9 380X s GTX 780 ked vidim ako sa niekde aj tato karta ktora superila pôvodne tak s GTX 670 v dobe vydania dotahuje na GTX 780 tak ma nikto nepresvedci ze nVIDIA a vyvojarske nastroje robia vsetko preto aby hry behali na Kepler generacii co mozno najlepsie. A preco by to aj nVIDIA robila? ved tato firma uz nespocet krat ukazala ze jej ide vyhradne o zisk za každu cenu a kepler je uz EoL a tak na neho kasle, nejaka ta podpora v ovladococh samozrejme existuje ano fixnu bugy a podobne ale vyvoj ide cisto na Maxwell ktory potrebuje nVIDIA predavat a taka je pravda. Tu mozme uz len slovickarit a zaujat k faktu uboheho Kepler vykonu v dnesnych hrach postoj z roznych uhlov pohladu. Ja zastavam ten svoj ze je to vzhladom na situaciu na trhu jeden velky pluvanec do tvare zakaznikov nVIDIE. Keby som kupil kelper Titana tak by som uz dnes siel s tou kartou do Californie a hadzal ju po Huangovy so slovami takyto shit bez podpory si nechaj! :mrgreen:
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Rise of TR - technická

Příspěvek od havli »

Tak si kup AMD a mas to... :roll:
Jeste budes na bugy u Keplera s laskou vzpominat.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Rise of TR - technická

Příspěvek od Hladis »

zumpar1234 píše:Prepač ale neustale fixovanie problemov a znizeny vykon vyhradne na Kepler generacii například......
Asi jsem jinej, ale ja zadny problémy s Keplerem ohledne čehokoliv nemam a jeden fixnuty problem u Witchera není "neustale". Naopak je stabilnejsi nez kdejaky Maxwell :mrgreen: a na praci i vhodnejsi.
Keby som kupil kelper Titana tak by som uz dnes siel s tou kartou do Californie a hadzal ju po Huangovy so slovami takyto shit bez podpory si nechaj!
A co mam rikat ja ? Ja kdysi koupil 9700, pak 9800, pak X800 XT, pak 1900XTX a nikoho jsem s nima nemlatil, protože během chvile to byl kus srotu, který stal puvodne 20koliku a pak to skončilo tak ve vytrine. Jako high-end se kupuje na machrovani a super pocit a ne na to, ze za 4 roky to stale bude high end :mrgreen: Brecet nad tim, ze Titan vykonostne po letech odejde, no to snad ne. Pockej jak odpadbe Titan X :twisted: Vazne tohle je fakt mimo me. Je to bezna evoluce uz mnoho let.
zumpar1234 píše: V dobe vydania sa neodporucal upgrade z GTX 780 na GTX 970 dnes sa už "odporuča".
Nevim kdo ti takovou ptakovinu radi.
za každu cenu a kepler je uz EoL
Opakujes jen konspiracni blaboly sireny BFU.
sranda je porovnanie prehistorickej HD 7970- R9 280X- R9 380X
Tahiti je mrtvola, co tam chces porovnávat moc nevim. GTX780 se mi drzi stale u vykonu 290-290x dle hry.
a taka je pravda
USA nepristali na Mesici a je to "pravda".
ved tato firma uz nespocet krat ukazala ze jej ide vyhradne o zisk
Vitej v kapitalismu a trznim hospodarstvi. Jsi se zapomel nekde v KLDR nebo v krachujicim AMD :twisted: .
jeden velky pluvanec do tvare zakaznikov nVIDIE
Lek je jednoduchy, kup si AMD :)
Obrázek
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Rise of TR - technická

Příspěvek od HafanPetr »

zumpar1234 píše:A preco by to aj nVIDIA robila? ved tato firma uz nespocet krat ukazala ze jej ide vyhradne o zisk za každu cenu a kepler je uz EoL a tak na neho kasle, nejaka ta podpora v ovladococh samozrejme existuje ano fixnu bugy a podobne ale vyvoj ide cisto na Maxwell ktory potrebuje nVIDIA predavat a taka je pravda. Tu mozme uz len slovickarit a zaujat k faktu uboheho Kepler vykonu v dnesnych hrach postoj z roznych uhlov pohladu. Ja zastavam ten svoj ze je to vzhladom na situaciu na trhu jeden velky pluvanec do tvare zakaznikov nVIDIE. Keby som kupil kelper Titana tak by som uz dnes siel s tou kartou do Californie a hadzal ju po Huangovy so slovami takyto shit bez podpory si nechaj! :mrgreen:
Tak si kup Maxwell. :idea:
zumpar1234

Re: Rise of TR - technická

Příspěvek od zumpar1234 »

Hladis: Bezna evolucia a vymena by to aj bola keby prisla nova generacia ktora staru prekona vykonom ale nazyvat GTX 970/980 novou generaciou ked len o kusok prekonala stare highendove keplery je silne kafe a o tom som pisal v prispevku vyššie. Je to nestandardna situacia. Samozrejme v minulosti v ramci evolucie prisla kompletne nova generacia ktora staru vykonnostne pochovala a logicky uz stare karty nikto neriesil ved ani nebolo prečo ked boli vykonnostne out a ani hry sa na to neoptimalizovali primarne. Ale polgeneracia maxwell ala GTX 970/980? Ehm nie to nežerem aby šli tieto Keplery na odpis len koli polgeneracii. A ano samozrejme s nVIDIOU som skončil GTX 780 bola dufam moja posledna nVIDIA karta ever, najblizsi upgrade je už na AMD. :) Hadam si nemyslel ze planujem dalsiu kartu kupit od nVIDIE... :mrgreen:

HafanPetr: Maxwell rozhodne nehrozi len preto ze plzni nVIDIA Kepler budem kupovat Maxwella? Ved to by som priamo svojou kupou podporil tuto politiku. :D Kupim AMD samozrejme s nVIDIOU som skončil aj napriek tomu že od Riva TNT2 som inu značku ako nVIDIA nemal.


Ohladom Rise of The Tomb Rider, hra vyzera graficky naozaj pekne ale dohral som to na High texturach pretože Very High je uz mimo moznosti 3 GB VRAM. Ostatne nastavenia som nechal na najvyssie. Skutočna graficka krasa vzhladom na možnosti novych konzol celkom spokojnost konecne sa ten "next gen" prejavuje aj na portoch z konzol.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Rise of TR - technická

Příspěvek od Hladis »

zumpar1234 píše: Hadam si nemyslel ze planujem dalsiu kartu kupit od nVIDIE... :mrgreen:
Tak to si pospes. Do dvou let nemusi AMD existovat :mrgreen: Ucty se neptaj. Abys pak nebyl prekvapenej, ze koupis jeden den AMD a druhej to bude třeba Microsoft :twisted:
napriek tomu že od Riva TNT2 som inu značku ako nVIDIA nemal
To me zarazi ještě vic. Nejen ze nV byla v tech dobach vetsi svine, ale bud jsi uz uplne zapomel na to co se delo v minulosti (to jsi třeba vydrzel u FX a takhle halasne jsi nepresel k radeonum 9xxx ? ) a jak probihala evoluce vykonu grafaren, nebo jsi si něco vsugeroval. Nebo oboji dohromady.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“