Half Life 3 (spekulace)

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
niemand
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Half Life 3 (spekulace)

Příspěvek od niemand »

Screendoor efekt na Indexu není. Když jsem přešel z Vivu na Index, bylo to jak nebe a dudy. V Pavlov VR jsem konečně mohl snipovat přes půl mapy a viděl jsem normální postavu, namísto nějakého pohybujícího se pixelu. Sice se s Vivem člověk často zabral do hry a většinou to nevnímal, ale jakmile došlo na čtení textu nebo na pohled do dálky, hned tě to trklo. S Indexem tohle odpadlo, v podstatě ten efekt lze vidět když koukáš na hodně světlou plochu a vyloženě se snažíš to tam hledat. Ve hře jsou skvěle vidět malé detaily, samo o sobě to má super grafiku (nebojim se říct, že kdyby stejně udělali další non-VR díl HL v téhle grafice, tak to vůbec nikoho neurazí a zároveň to poběží na všech strojích nádherně).
Intel Core i9-14900K + Be quiet! Pure Loop 2 ARGB 360mm; Gigabyte Z790 AORUS MASTER; MSI RTX 4090 GAMING X SLIM 24G; Corsair Vengeance Black 64GB DDR5 6600MHz; Crucial T700 2TB; Samsung 860 EVO 1TB; Kingston A400 240GB; Be quiet! PURE POWER 12 M 1200W; 49" Samsung C49RG90; EVOLVEO Laserwire ML-507B; Valve Index; HyperX Alloy Elite; ASUS ROG Strix Helios; Logitech Z623; Audio-Technica ATH-T500 + MAONO AU-PM422
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Half Life 3 (spekulace)

Příspěvek od heroik »

Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Half Life 3 (spekulace)

Příspěvek od Paul »

Jako láká mě kvůli tomu (a Walking Dead, Arktika, Lone Echo, Boneworks a pár dalším hrám) koupit nějaký VR. Nejraději bych Index, ale 30 litrů je fakt nechutnost když nemám možnost vyzkoušení předem.
Rift S za 15 už by se dal zkousnout líp, ale taky bych ho raději zkusil předem :(

Rozbor DF:
https://www.youtube.com/watch?v=72FAuoUU_2k

hajpuje hodně.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
jakubom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. čer 2010

Re: Half Life 3 (spekulace)

Příspěvek od jakubom »

Paul píše:Jako láká mě kvůli tomu (a Walking Dead, Arktika, Lone Echo, Boneworks a pár dalším hrám) koupit nějaký VR. Nejraději bych Index, ale 30 litrů je fakt nechutnost když nemám možnost vyzkoušení předem.
Rift S za 15 už by se dal zkousnout líp, ale taky bych ho raději zkusil předem :(
hajpuje hodně.
Tak zaplatit si nějaké VR někde na hodinku můžeš, pokud jsi z většího města. Koukal jsem, že třeba v Brně mají různé druhy, takže se to dá vyzkoušet za celkem rozumné peníze.

Jako Alyx mě taky nalamuje, ale zase to by potom chtělo upgrade pc.
Deyw
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. čer 2007

Re: Half Life 3 (spekulace)

Příspěvek od Deyw »

ono zalezi co od toho chces...

ty hry co jsi jmenoval i kdyz jsou oculus only jdou hrat prez steamVR prez revive
pokus si koupis rift S bude zklamanej protoze to nema ty HZ jako index kterej muzes jet na 80 90 120 144
dalsi vyhoda indexu je ze ma 2displeje na kazde oko displej, kdezto oculus ma jen 1 displej na obe oci
znamena to ze index zase pape 2x vic vykonu, ale obraz je hezci.
index ma vyhodu knuckle ovladacu co ostatni nemaj. muzes hejbat prstama je tam grab funkce jako v realu kdyz neco chytnes tak to fakt chytnes.
index ma kamerky (base stations ktery si musis dat do rohu pokoje a snimaji te ze vsech stran a lip te to snima kdyz si v pokleku nebo v nejake hre sahas za sebe ( napr walking dead mas palku na zadech,batoh brokovnice si davas prez rameno za sebe) a diky ty kamere to je 100%

takhle je to na papire ale praxe ?

kamarad ma oculus rift S ja mam index.

mam kamery lip by me to melo snimat a pohyb by mel byt lepsi - nevsiml sem si moc rozdilu..
oculus ma jiny ovladace tracking to ma ale pasivni
nebere to tlak ale prsty to snima - to zaboli a je to o level jinde ten index i chytani veci atd je na oculusu horsi

display na oculusu ma kamarad paradni graficky proste to nepoznas ze to nema 2 displeje, naopak si myslim ze v jednoduchosti je sila - u indexu je dost problem zrcadleni: ze v cerne scene ti sviti divnej glare do oci je tam sklo na tom displayi (nvm jak to popsat) - nastesti mam dobrej kus kde to skoro neni, ale je to problematika indexu, mrkni na reddit valve index glare popsal bych ti to jako lightbleed na monitoru :D oculus tohle nemel.

dalsi vec kde index je lepsi je 120hz (144 me nedava komp) rift jede na 80 a to je proste znat jako prase.
kdyz bys poprve videl 80hz je to ok proste ti to neprijde ale nekdo by ti ukazal 120hz tak proste 80 uz nechces...je to daleko hladsi ten pohyb je to uveritelnejsi nadhera zase bych ti to popsal jako 144hz monitor s gsyncem vs starej 60hz..

takze shrnuti je ze index je proste kral, ale pokud si chces zahrat jen tech par her a dat to pryc tak ti s prehledem staci oculus, protoze ten je pomer cena/vykon.
pokud ale chces hrat v maximalni kvalite a uzit si to na 100% musis chtit index - kazdopadne na index potrebujes highend pc, takze investice je to velka.

Mas aspon RTX2070? i7 nebo i9 ? Ok to znamena ze mas na PC hodne penizku, takze pokud mas bokem 1k € tak go for it :)

https://imgur.com/a/K2C0uOf

tady je kamerka na fotce,to sklo co se odrazi a moje rozliseni alyx.
niemand
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Half Life 3 (spekulace)

Příspěvek od niemand »

On je trochu problém mít kde vyzkoušet ten Index. Co jsem nedávno koukal, tak to ty herny moc nemají. V Praze jsem snad žádnou nenašel, kde by měli Index.

Navíc 30k je kvůli aktuální situaci a kurzu eura, takže to je asi o trojku dražší, než bývalo, bohužel.

Nevim jak to má ten Oculus s jedním displejem, ale u Indexu si můžeš čočky roztahovat od sebe podle toho, jak máš oči daleko od sebe, jestli má Oculus jen jeden displej, předpokládám že to nejde a pak bych takový headset nechtěl.

Jak psal Deyw, 144Hz je skvělá věc. Měl jsem Vive (90 Hz), přešel jsem na Index, nastavil 144Hz a míň prostě nechci. Hlavně u Beat Saberu to je uplně něco jinýho.

Lidi často zmiňují, že je na VR málo her, ale na druhou stranu - opravdu někdo vydrží hrát 5 hodin aktivně ve VR každý den? Jako znám dost lidí, kteří hrají BS třeba tři hodiny v kuse, ale ne denně. Já osobně bych vydržel možná 3 hoďky ve VR, ale kvůli zádům po nehodě dám max dvě hodiny a konec. Takže ono sice neni tolik VR her, ale myslim si, že je člověk taky nedohraje hned.

Samozřejmě bych byl rád, kdyby vycházelo víc titulů, jako Alyx, ale už je mnoho her, které zabaví na dlouhou dobu a když máš navíc s kym hrát hry jako Pavlov VR apod, tak je to ještě lepší.

A aktuálně se bojim toho, že předělají Alyx do non-vr (jakože asi předělají) a non-vr hráči to neskutečně zkritizují... Proč? Protože ta hra je dělaná pro VR, délka levelů je zamýšlená pro VR hraní, puzzle apod taky. Non-vr hráč nikdy nepocítí funkčnost těch gravity rukavic, nepozná jak úžasné jsou některé scény ze hry když na to koukáš ve VR a navíc projdou hru za pár desítek minut. Čekám pak obří hate a věci ve smyslu "vr hráči přehání, zas tak skvělý to neni".
Intel Core i9-14900K + Be quiet! Pure Loop 2 ARGB 360mm; Gigabyte Z790 AORUS MASTER; MSI RTX 4090 GAMING X SLIM 24G; Corsair Vengeance Black 64GB DDR5 6600MHz; Crucial T700 2TB; Samsung 860 EVO 1TB; Kingston A400 240GB; Be quiet! PURE POWER 12 M 1200W; 49" Samsung C49RG90; EVOLVEO Laserwire ML-507B; Valve Index; HyperX Alloy Elite; ASUS ROG Strix Helios; Logitech Z623; Audio-Technica ATH-T500 + MAONO AU-PM422
Deyw
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. čer 2007

Re: Half Life 3 (spekulace)

Příspěvek od Deyw »

hele to ipd maj vsechny VRka jde o to aby sis nastavil presne podle tebe hodnotu abys to mel presne na tvoje oko abys to nemel rozmazane :D to ipd jde zmerit apkou v mobilu nebo vsude kde prodavaji bryle.

jinak jak rikas taky mam zada spatny, ale proste kdyz ta hra je zabavna tak dam klidne ty 3hodky ono to utece ani nevis jak.. :) kazdopadne kamarad si ted koupil index (vcera platil) tak sem zvedav jak to sem dorazi , kdyz je ted svet ve srackach :D a stal ho 31.5k :D kurz je ted masakr
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Half Life 3 (spekulace)

Příspěvek od Still.Lord »

To je skoro jako nové PC.... :lol:
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Half Life 3 (spekulace)

Příspěvek od Paul »

jakubom píše: Tak zaplatit si nějaké VR někde na hodinku můžeš, pokud jsi z většího města. Koukal jsem, že třeba v Brně mají různé druhy, takže se to dá vyzkoušet za celkem rozumné peníze.

Jako Alyx mě taky nalamuje, ale zase to by potom chtělo upgrade pc.
Já zkoušel VR v herně dvakrát a v obou měli jen ten původní Vive. A bylo to sice super, ale domu bych to nechtěl, screendoor silnej a je to nepohodlný. Ale index nebo Rift S by mě možná domu braly víc.

Deyw: díky za detailní post. Asi holt zatím budu čekat až index spadne aspoň někam k 20K, nebo Oculus vydá nějakej Rift 2 co bude mít snímání prstů, vyšší refresh a customizaci IPD.

Fakt mě neláká mít doma ty base stations. V tom mi Oculus přijde lepší.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
niemand
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Half Life 3 (spekulace)

Příspěvek od niemand »

Na druhou stranu VR bez stanic má občas problém s trackingem. Některým navíc vadí když jsou horší světelný podmínky apod. Radši budu mít doma dvě stanice (ať už na zdi, nebo na stativu), než mít problémy s trackingem. Btw na hraní stačí jedna stanice, nejsou nutně potřeba obě. Ale to je taky o tom, jak moc je člověk hardcore hráč, samozřejmě že ty headsety bez stanic budou sloužit dobře, pokud nechceš hrát třeba Beat Saber na vyšší úrovni :mrgreen:
Intel Core i9-14900K + Be quiet! Pure Loop 2 ARGB 360mm; Gigabyte Z790 AORUS MASTER; MSI RTX 4090 GAMING X SLIM 24G; Corsair Vengeance Black 64GB DDR5 6600MHz; Crucial T700 2TB; Samsung 860 EVO 1TB; Kingston A400 240GB; Be quiet! PURE POWER 12 M 1200W; 49" Samsung C49RG90; EVOLVEO Laserwire ML-507B; Valve Index; HyperX Alloy Elite; ASUS ROG Strix Helios; Logitech Z623; Audio-Technica ATH-T500 + MAONO AU-PM422
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Half Life 3 (spekulace)

Příspěvek od nou »

Tak som Half Life: Alyx dohral. A mozem povedat len dve veci. Ten zatraceny vytah a na konci mi naskocili zimomriavky. A ak po ten post kreditovej scene teraz nerobia na realnom HL3 tak uz neviem.
Deyw
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. čer 2007

Re: Half Life 3 (spekulace)

Příspěvek od Deyw »

tak dneska me dorazil druhej index - ten prvni teda lepsi jednani ted posta jen zvonek a nasel sem to za branou, takze nvm jestli to tam postak hodil proste prez branu nebo polozil..to uz se nikdy nedovime ale je to peknej kokot...kdyby to neslo tak nvm co bych delal...

kazdopadne sem byl zvedavej na viditelnost po stranach jestli nemam vadnej kus (mam to rozmazany) ale mam oci nasracku - musim k ocnimu, ale ted jak je virus tak bohuzel..musim dohrat hla poslepu a pak pro cocky :D

kazdopadne ten glare je stejnej, ale nasel sem idealni nastaveni na xicht, takze tim netrpim tolik jen kdyz je cerny pozadi a bilej text

zde fotos:
https://imgur.com/a/KxyRRzh
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“