Darkest Dungeon

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Darkest Dungeon

Příspěvek od Hladis »

Je tu někdo, kdo zabloudil do tehle frustrujících kobek ?
Recenze http://games.tiscali.cz/recenze/darkest ... nze-270968

Je to vesmes tahovy dungeon s velkou obtiznosti. Doporucuju pro všechny, kteří radi vyzvu a kteří se rochni v silenstvi a frustraci. V tomhle budou hrdinove umírat jak dobytek na porazce, zbabele prchat a propadat silenstvi. Penez bude malo a vse je potreba planovat a nedělat chyby.
Obrázek
mejlacz05
Nováček
Nováček
Registrován: 01. říj 2012

Re: Darkest Dungeon

Příspěvek od mejlacz05 »

Ahoj,

já si to koupil už jako betu na STEAMu, a nelituji korunky. Je to bezvadná hra. Ale víc jsem si ji začal užívat, až když jsem si tam doinstaloval (možná bylo součástí patche) češtinu. Pak jsem začal chápat i souvislosti v nemocech atd.
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Darkest Dungeon

Příspěvek od Frostys »

Zkusil jsem to teď na chvilku a vypadá to dost dobře. Ale nasraný jsem to vypl, když všechny moje postavy měly vysoký stress. Co se s tím jako dá dělat? Když je dám léčit do hospody, kostela, tak stejně musím jít udělat nějaký quest a to zase s postavama, které mají ten stress hodně vysoký. Mám to restartovat a hlídat si ten stress hned od začátku nebo se s tím vysokým stressem dá normálně chodit questy?
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Darkest Dungeon

Příspěvek od Hladis »

mejlacz05 píše:Ahoj,

já si to koupil už jako betu na STEAMu, a nelituji korunky. Je to bezvadná hra. Ale víc jsem si ji začal užívat, až když jsem si tam doinstaloval (možná bylo součástí patche) češtinu. Pak jsem začal chápat i souvislosti v nemocech atd.
Cestina je soucast plny hry.
Frostys píše:Zkusil jsem to teď na chvilku a vypadá to dost dobře. Ale nasraný jsem to vypl, když všechny moje postavy měly vysoký stress. Co se s tím jako dá dělat? Když je dám léčit do hospody, kostela, tak stejně musím jít udělat nějaký quest a to zase s postavama, které mají ten stress hodně vysoký. Mám to restartovat a hlídat si ten stress hned od začátku nebo se s tím vysokým stressem dá normálně chodit questy?
S vysokym stresem se neda chodit. Pokud postavy dosahnou 200 stresu tak dostanou infarkt a zemrou. Při 100 stresu muzou dostat pozitivni, nebo negativni bonus. S pozitivni je to ok, s negativnim uz jsou odepsany a tam je po skonceni mise bud nechas lecit, nebo je vyhodíš uplne a naberes novy. Ty postavy budes muset vyhazovat, lecit od stresu a najímat novy, aby je nahradili. Moc si s nima nevytvarej vztah, tahle hra s nima nemá smilovani. Zezacatku je dobry delat kratky dungeony a snazit setrit a vydělat prachy. Penez je docela malo. Primarne upgradovat kocar, aby jsi mel prisun cerstvych hrdinu a co zbyde, upgradovat zbytek. Hospodu moc nemam rad, hlavne gamblerstvi a ozrani se, jelikož ozraly se muzou ztratit na den a ještě poztrácet artefakty (bez ohledu zda je mají u sebe). Gamleri zase muzou artefakt prohrat, nebo prohrajou prachy. Takze opatrne, je to levnejsi platba za odstresovani, ale je tam sance na tyhle efekty. Ja je primarne strkam do opatstvi a když do hospody, tak do bordelu.

Kdyztak tady je wiki http://darkestdungeon.gamepedia.com/Dar ... ngeon_Wiki
Obrázek
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Darkest Dungeon

Příspěvek od Frostys »

Díky za tipy. Už jsem to rozjel znova a o poznání lépe.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Darkest Dungeon

Příspěvek od Hladis »

Hlavne moc nespechej dopředu do vysokych levelu. Stejne nebudes moci mit hned dobry zbroje, zbrane a skilly a vyssi levely nemůžou jit do nižších dungeonu, třeba zabit bosse. Takze se tim prokousávej postupne, postupne upgraduj dostavnik, opatstvi, cech, sanatorium a kovarnu a vydělávej prachy. Pak postupne zabij všechny bosse na nejnizsi obtiznost, stredni a pak se az soustred na nejvyšší dungeony, který jsou kruty a bez upgradovanych postav je to vesmes rychla smrt. U postav který nutne potrebujes, tak klidne z dungeonu a souboju zdrhni, když boj/mise evidentne skonci spatne. Hlavne bossove jsou dost unikatni a bud se naucis jak s nimi bojovat a jakou partu pouzit stylem pokus/omyl, nebo se mrkni na Wiki, ale i s tou Wiki to není sranda.

Ja to hral stylem pokus omyl, je docela zajimavy objevovat mechaniky hry a stalo me to i dost hrdinu, odpočívajících na hrbitove.
Obrázek
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Darkest Dungeon

Příspěvek od Hladis »

Obrázek
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Darkest Dungeon

Příspěvek od Hladis »

Obrázek
drundur
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 05. úno 2017

Re: Darkest Dungeon

Příspěvek od drundur »

toto je první hra, která mě bavila, ale ta obtížnost... wiki sem si nečetl, takže všechno byla zkouška... od 5lvlu je to fakt hardcore - tam to snad není o skillu ale o štěstí :D a potom co mi umřela většina dobrých postav a já byl nucen začít s novýma hrdinama zas od prvních dungeonů... no možná se k tomu ještě vrátím :)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Darkest Dungeon

Příspěvek od Hladis »

Ono to tak tezky není. Jen na zacatku, pak když clovek vi mechaniky, tak je to brnkačka. Spis se to po zacatku trochu zvrhne v grind, aby se pak dalo hrat na nejvyšší obtiznost a pak dokoncit zaver.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“