Sniper: Ghost Warrior 3

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Sniper: Ghost Warrior 3

Příspěvek od Swat »

Záleží, na jakou obtížnost to jedeš, obezřetnost ai je odstupňovaná. Já dal první zahrání na normal, teď jedu na hard a je to znát, že mě viděj na větší vzdálenost, drona taky viděj nadálku, kamera tě taky zmerčí hned. A když je v oblasti sniper, tak ten tě uvidí ze všech nejdřív, což dává smysl. Zatim jsem za 60 hodin hraní nikdy neměl pocit, že by mě hra nějak podvedla a odhalila, protože potřebovala, vždycky to byla nějaká moje chyba. Chvíli si možná budeš zvykat na mechanizmy, dej tomu šanci. Mrkni na moje video, takhle to hraju a když se to povede, je to fakt lábuž...
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Sniper: Ghost Warrior 3

Příspěvek od Swat »

Tak jsem to normálně včera dohrál podruhý a na těžší obtížnost a opět musím říct, že dobrý. Tohle fakt není čtyřková hra. Jak jsem psal dřív, ta mapa je poměrně prázdná a nic moc se v ní neděje, ty points of interest jsou někdy dobrý, někdy slabší, ale příběhový mise jsou velmi dobrý. Na tu těžší obtížnost odpadá ukazatel zásahu projektilu a člověk musí nastavovat optiku vzhledem ke vzdálenosti a rychlosti větru, takže každý výstřel sebou přináší určitý napětí, protože neuspěšnej výstřel znamená okamžitý prozrazení.

Na vyšší obtížnost jsou nepřátelé daleko obezřetnější, drona spatřej na dost velkou vzdálenost, zejména za denního světla. Dost mi vyhovuje tempo po téměř celou dobu hry, je to samozřejmě stealth 95% herní doby (pokud se hráč samozřejmě neprozradí). Možností plnění misí je poměrně dost. V první řadě je to téměř neomezená možnost pohybu, jelikož se dá vyšplhat téměř na každou římsu, nebo střechu. To znamená poziční výhodu, která je potřeba pro dokonalej výstřel a záleží jen na hráči, jak se k daný lokaci přiblíží a jak prostředí využije. Teď na druhý zahrání jsem objevil přístupový cesty, kterejch jsem si napoprvé nevšimnul.

Další překvapivě dobrá věc jsou výslechy nepřátel. Kolikrát dokážou prásknout pozice ostatních, takže je člověk nemusí složitě hledat dronem a úplně nejlepší je, když kolikrát vyklopí pozicí daný osoby určený k likvidaci. Kolikrát jsou zakopaný někde v barácích apod. zatímco výslech dokáže polohu okamžitě odhalit, z čehož opět plyne strategická výhoda a hlavně celkově dobrej pocit z hraní. Má to kolikrát hutnou atmosféru, kdy člověk odtřelí z dálky někde z lesa hlídky, pak se břiblíží do objektu, další postup s pistolí s tlumičem, kolikrát jsou situace, kdy člověk sundá nepřítele vyloženě na poslední chvíli před prozrazením, následný splnění úkolu a opuštění lokace... Nebo splnění úkolu bez jedinýho zabití. Tohle prostě vůbec není špatná hra, je jen třeba jí hrát tak, jak bylo zamýšleno a netrotlit po mapě. Chce to trochu přijmout roli snipera a podle toho se chovat a je to fajn zážitek.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Sniper: Ghost Warrior 3

Příspěvek od zhor »

Me na tom vadi ta nekonzistetni AI, kdy me jednou odhalej po prvni rane z dalky a okamzite zabijou minometem a podruhy si treba vylezu na strechu baraku primo ve vesnici a nemaj paru odkud to jde. To je naprosto neprirozeny a kazi zazitek ze hry. Naproti tomu zas nekdy kupodivu je to jak bych cekal v realu, takze zazitek celkem dobrej. Celkove ale za ty prachy jako kombinaci stealth a strilecky s peknou grafikou to muzu klidne doporucit, clovek akorat nesmi mit moc velky naroky...
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Sniper: Ghost Warrior 3

Příspěvek od Swat »

Mě to až tak nekonzistentní nepřijde.On totiž i výstřel s tlumičem je na určitou vzdálenost slyšitelnej.Pak taky záleží,jestli někdo z nepřátel nevidí,jak se parťák kácí k zemi apod.Osobně jsem za celou dobu hraní nikdy nemě pocit nekonzistentní ai,ale asi to bude individuální.Ale jak jsem psal,celkově mi vyhovuje spíš pomalejší tempo po celou dobu hry,kdy si můžu v klidu rozmyslet,jak danou lokaci odehraju.Nicméně každej výstřel je třeba promyslet,aby někdo poblíž neslyšel,nebo neviděl.Tam pak přicházej na řadu luring bullets,kdy se dá ai vylákat za roh,nebo do křoví a teprve tam oddělat.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“