Red Dead Redemption 2

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od Swat »

Aut se nebojím,ty dám ihned,tím jsem si jistej,ale RDR bude bitka,to zas bude místo přebití zbraně výskok apod. :lol:
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od durod »

0martas0 píše:
Trošku mimo téma, v jakém bazaru je PS4 Pro za 6-7k? Já to nevidím, asi je jich jako šafránu. :(
Tak neni to kazdodenni nabidka no a kdyz ano, je to hned pryc. Nejlevnejsi jsem videl pro bez zaruky a bez her za 5500...bazos/letgo/FB skupiny/aukro/sbazar/atd...jednou jsem videl procko na aukru za 6000 s 2 mes. zarukou bez ovladace(ktery lze novy sehnat za 750)
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od Riku »

Swat píše:Aut se nebojím,ty dám ihned,tím jsem si jistej,ale RDR bude bitka,to zas bude místo přebití zbraně výskok apod. :lol:
Jj, hlavně když každá hra to má jinak a hraješ dlouho jednu tak pak v jiný děláš kraviny :-D
PS5 | LG OLED CX55
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od Frostys »

Já jsem teda celkem zvyklý hrát na gamepadu, ale to ovládání mě zatím dost točí. Hlavně když chci tasit zbraň mimo combat. Držím L2, vpravo dole mi to napíše, že k tomu mám dát R2 pro Aim a ono mi to zamíří a hned vystřelí. Už jsem tak jednou odpravil jednoho, kterého jsem pár vteřin předtím omilostnil :roll:

Hrajete to jako "hodný" nebo "zlý"? Já hned první dva, které jsem chtěl propustit, omylem zabil, :-D
takže už to tak nějak seru a vybírám si podle situace, ale nějak se v tom Arthurovi nevyznám, nevím, jestli je dobrý nebo záporák :?
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od Paul »

Hraju honorable. Zatím se mi daří nekurvit svý chování blbým ovládáním. Ale sejmul jsem dva policajty když někam vezli uvězněnou ženskou co na ně řvala. Nevěděl jsem že to jsou flojdi. Ale co, třeba byli zkorumpovaní :D
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od Swat »

Tak já jedu RDR1 X1X Enhanced a je to šlupka teda. Jelikož mám stále v živý paměti to utrpení na 360ce, kvůli kterýmu jsem to ani nedohrál. Absolutně bez stutteringu, absolutně bez zubatejch hran v naprosto plynulym frameratu. A to jedu na monitoru, co mám u kompa, protože nemám 4K televizi (zatim), ale vážně o ní uvažuju, protože už na tom monitoru ta osm let stará hra vypadá naprosto úžasně. RDR2 jsem zatím nerozjel, nejdřív si v klidu projdu jedničku... nebo to nevydržim a rozjedu i dvojku a budu hrát oba najednou na dvou televizích rukama i nohama... Ale zatím max spokojenost.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od MV »

Mně by nepřišlo, že hry na PS4 jsou nějak neoptimalizovaný. Jo, možná to nevypadá tak krásně, jak by na PC mělo (což je fuk, když sedím 3m od televize, oproti 30 cm nalepenej na monitoru), ale rozhodně to vždycky vypadalo, že si dali práci s tím, aby se hry hýbaly (jakože to běží konstantně OK, bez záškubů - neřeším absolutní framerate na konzoli vs. PC).
Třeba včera co jsem se díval v Letňanech na for games, tak povětšinou byly vystavený jen starý PS4 a co tam běželo, to se hýbalo slušně. Což se o Xboxu říci nedá, jela tam Forza asi na Xone X, protože to pěkný bylo, ale jakmile se projelo kaluží a bylo tam náhodou o trochu víc aut, tak se to znatelně zpomalilo. Jasně, bylo to ve 4k, ale taky se honosí tím, že to je nejvýkonnější konzole, tak proč to pro ní nezoptimalizují? Holt microsoft :oops:

PS4 Pro nevím, jestli to dělá podobnej kravál, jak původní PS4, tak pro mě no-go. K tomu jen pseudo4k... já myslím, že čas 4k konzolí ještě nepřišel, to až další generace.
Shodou okolností teď PS4 (slim) používám v drtivé většině jako youtube přehrávadlo, na filmy z HBO-GO a je to tichoučký, netopí, takže k telce paráda.
Ale vzhledem k ceně dnešních grafik a ne moc velkým mezigeneračním posunům se dá říct, že každý hráč prostě může vynechat jednu generaci obměny grafik a místo toho si přikoupit libovolnou konzoli 8)

K RDR2 jsem koukal na gameplay co byl na vortexu a zajímavý, jen trochu pomalej rozjezd. Video mělo tři hodiny, já u toho doma něco dělal a tak poslední hoďku se začlo něco dít :lol:
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od Frostys »

Paul píše:Hraju honorable. Zatím se mi daří nekurvit svý chování blbým ovládáním. Ale sejmul jsem dva policajty když někam vezli uvězněnou ženskou co na ně řvala. Nevěděl jsem že to jsou flojdi. Ale co, třeba byli zkorumpovaní :D
Já už jich zabil asi mraky :D Holt outlaw no
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od Alfajk »

jakej vliv na hratelnost tenhle hodnej/zlej polda ma? vetsinou hraju za "dobro"...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Bouner
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2014

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od Bouner »

MV: Dovolím si oponovat, PS4 / Xone má často problémy s propady FPS, u base konzolí nové hry často padají i k 20fps. ( Zmíněná forza je jedna z nejlépe optimalizovaných her na konzole, ve vodě se hra zpomalí sama, je to nějakej přiblblej efekt).
Jinak k RDR2 abych nebyl OT, na Xku to vypadá fakt hezky,pro má z nějakého divného důvodu mázlé textury asi nějaká chybka u upscalu. Nicméně to není hra pro mě, 1 mě šíleně nebavila a toto nevypadá že by mě to nějak herně nadchlo.
Svět se jim povedl graficky udělat opravdu luxusní, o tom žádná ...ale uvidím, třeba tomu dám šanci a vydrží mi to narozdíl od GTAV víc jak hodinu :D.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od Swat »

RDR jsou atmosférický hry pro hráče,který si chtěj prožít ten příběh s tou danou postavou.GTA je mnohem akčnější.Já byl včera v RDR1 lovit a prostě mě to neskutečně bavilo.Pak jsem si chytil vlak z Armadilla zpátky na farmu... :roll:
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od MV »

Bouner píše:MV: Dovolím si oponovat, PS4 / Xone má často problémy s propady FPS, u base konzolí nové hry často padají i k 20fps. ( Zmíněná forza je jedna z nejlépe optimalizovaných her na konzole, ve vodě se hra zpomalí sama, je to nějakej přiblblej efekt).
Tak to jsem měl zatím štěstí jen na ty míň náročné hry :oops: Hmm jestli je to zpomalení efekt, jak říkáš, tak je to opravdu hodně blbej efekt :sad:

Jinak RDR2 - sice westerny nemusím, ale vypadá to zajímavě, jen to je prostě taková ta velká hra, co bych zase měl problém zahrát jednou týdně na půl hoďky, protože bych zapomněl, co se kde dělo, co mám kde udělat, nebo jak se to ovládá :oops:
Na precizní grafiku kašlu, pokud bude super hratelnost (to obecně, teď jsem si znovu a s chutí na PS4 dohrál another world, jasně byl to ten remaster, ale daleko od highend grafiky). Ono při všech těch dnešních motion blurech, přesvíceným HDR a tempu her stejně obvykle člověk nemá šanci moc řešit detaily.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
0martas0
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2013

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od 0martas0 »

Tak jsem nakonec vzal PS4 PRO, už jsem nad tím přemýšlel dřív skrz další exkluzivity a teď mě to přesvědčilo, sice je to proti One X mázlý, ale když to člověk vidí bez porovnání tak to není tak strašný a budu doufat, že vyjde update kterej by to mohl opravit. :D
S těma slevama na Alze teď mě to v bundlu s RDR2 vyšlo na 10,5k, což je myslím hezká cena 9k za PRO, když to v bazaru lidi prodávájí s půl roční zárukou za 8k.
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od blaho »

Chystá se PC verze Red Dead Redemption 2? Mobilní aplikace napovídá, že ano
https://games.tiscali.cz/oznameni/chyst ... ano-319945
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od Paul »

Je to luxusní hra. Nejlepší od třetího Zaklínače. Na PC si to s radostí zahraju podruhé v 60fps.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od spajdr »

Tak to rozmazani v dalce poreseno, staci vypnout supersampling v nastaveni konzole :)
0martas0
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2013

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od 0martas0 »

A to celkové rozmazání na PS4 PRO asi nevyřešíme že? Jedině snad vyjde nějaký update, protože toto je škoda, mohlo to vypadat lépe.
Naštěstí když člověk hraje jen zvlášť na PRO je to vpohodě, ale když vidí porovnání vedle sebe je to fakt zlý.

Btw, máte nějaké tipy a triky co se týče hry? Ve free roam, nemyslím mise a spoilery. :)
Mě zatím třeba nešlo jít k holiči atd., akorát jsem dojel do Valentine tak asi musím ještě trochu popojít v příběhu? Přijde mi zatím free roam trošku omezeny a zamčená spousta věcí.
R0cky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. črc 2005
Bydliště: Praha

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od R0cky »

Tak já jsem si bohužel nemoc vybral 2 týdny před vydáním. Neudělal jsem ani předobjednávku, že to koupím tenhle týden. Nakonec jsem si proto v sobotu došel a v neděli už to nevydržel a pustil to. :)

Na western nejsem nějak zvlášt vysazenej, ale tady jak píše Swat nadupaná atmosféra divokýho západu co úplně pohltí. GTA5 mě bavilo, ale tam jsem prostě sjel příběhovou linku a courat se tam po mapě mě moc nebavilo.
Ta interakce s tím světem je tady prostě báječná. Jsem na začátku, ale pořád "čumím" kolem sebe co se děje. Když jedu po světě tak pořád někoho potkávám a snažím se s každým pokecat. Uvidíme jestli to pak nepadne do nějaký smyčky-steroetypu. Projíždím se po mapě a sem tam spíš dojedu "omylem" ke questu tak ho rovnou vezmu. Hraju třeba 2-3 hodiny a u toho udělám jen 1 quest. :)

Jak jsem četl že postavy radí při hledání cesty, tak hraju s vypnutou minimapou/radarem - lze zobrazovat na cca 5s. Mám jen na mapě v menu zobrazenou ikonku kde mám cíl. Když dělám quest tak zastavuju a musím koukat do mapy jestli jedu správně, ale když cestuju třeba do vetšího města tak jedu prostě na blind po cestě a koukám na rozcestníky, že jedu správně. :)

Autoaim při střelbě jsem úplně vypnul a je to docela težký (myš je myš), ale s pomocí dead eye to jde.

Níže dva příklady co se mi stali při vandrování po svět - není to úplně spoiler (nesouvisí s příběhem), ale radši dávám bílou kdyby někdo nechtěl číst.
1) Tady vyrazím na lov, cestou tam mě přepadnou, potom ulovim nějakou zvěř, v noci založím tábor udělám si jídlo z ulovený zvěře. Cestou zpátky pomůžu ženský zavalený koněm, odvezu jí do města a tam rovnou prodám zbytek masa a kůže z lovu.[*][/list]
2) Nebo jsem potkal dostavník tam dvě mrtvoly a u nich nějakej týpek. Tak přibrzdím a on ať si hledím svýho a pokračuju v cestě. Tak tam na něj něco zakřičím a on po mě začal střílet. Tak jsem ho odprásknul a obcházím tam ten dostavník. Najednou po cestě přijede povoz s 2 týpkama co začnou pořvávat, že jsem to tam vystřílel všechno já a že mě jedou naprášit šerifovi. Tak jsme je dohnal, zastřelil hodil a je do řeky z nějakýho srázu a povoz odvezl do lesa, koně odvázal od a pustil.
Tohle je prostě bomba co mě strašně baví. [/color]

Jinak hraju na PS Slim na 50" TV - FullHD (2-2,5m sedím od telky) a graficky mi to přijde úplně super. Sekání jsem zaznamenal jen zatím ve městečku, při soubojích a cestování po světě bez dropů (takových jako ve městě kde je ten drop fakt poznat). Uvidíme jak to bude dál, ale je vidět, že tady to psko non-pro je vyždímaný co to jde a někde už to hold nestíhá :(.

Co mě trošku štve je ovládání, ale to je spíš o zvyku. V horiznu bylo sprintování na zmáčknutí a přidržení joypadu a tady je to skrčení takže místo abych sprintoval, když mi někdo utíka tak se skrčím... :-D
Taky mám pořád zmatek kde najít inventáři, log misí, deník apod. Včera jsem omylem zjistli že šipkou doleva se otevře log misí(kliknutí) a diář(dlouze podržet). Nevím proč v menu není obrázek ovladače s ovládáním.

Jinak RDR1 jsem dohrál přes PS NOW na kompu resp. na TV s xbox ovladačem. A dohrál jsem to v pohodě, už je to nějakej pátek, ale jestli tam byly nějaký dropy fps tak mi to osobně nějak nevadilo. Graficky to nebylo úplně top, ale na TV v pohodě. Ale kdyby vyšel remaster na PS tak ihned kupuju, dohrál jsem to za týden, kdy bylo to PS NOW zadarmo. :)

Offtopic
PS - Xbox - (PC)
Já koupil PS Slim (500GB) s dvěma ovladačema za 5,5 před rokem a půl. Pro Psko jsem se rozhodnul hlavně kvůli exkluzivitám jak psal Paul. God of war, Uncharted 4 + Lost Legacy, Horizon Zero Dawn, Last Guardian, Shadow of the colossus, hry od Quantic dream (detroit, beyond a heavy rain) super hry.
A hlavně Last of Us a Bloodborne to jsou pro mě srdcovky :oops:.
Na xbox one mi prostě chybí tyhle exkluzivní hry, i to Gears of War 4 udělali na komp.
Ale ať si každý vybere podle svýho. :twisted:
Když vyjde něco na všechny platformy tak to beru na Steam (Tomb Raider, Kingdom come) a hraju buď na myši nebo na TV s xbox ovladačem. Ale už přemýšlím, že nějaký věci budu koupovat vyhradně na konzoli, protože opravdu jen člověk sedne a hraje. Např. s BigPicture jsem nebyl úplně kamarád, pořád jsem musel odbíhat k PC když se něco stalo při hraní.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od ArgCZ »

Já PC opustil prozatím úplně a mám Pro i X, základ mám v PC takovej že může dva-tři roky v klidu ležet a stále z toho udělám slušnej herní PC když se rozhodnu, stačí GPU, případně ještě výměna CPU ve stávajcí desce, ale ceny kolem PC platformy jsou teď hrozný a u mě není ochota do toho ty prachy pustit, kvalita her není na PC o tolik lepší a mám to štěstí že nevyžaduju vysokej framerate takže tak

Xko mě mile překvapilo hlavně tichostí, bude na multiplatformní hry a game pass mě taky překvapil, fajn věc za málo peněz hodně muziky
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
R0cky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. črc 2005
Bydliště: Praha

Re: Red Dead Redemption 2

Příspěvek od R0cky »

0martas0 píše: Btw, máte nějaké tipy a triky co se týče hry? Ve free roam, nemyslím mise a spoilery. :)
Mě zatím třeba nešlo jít k holiči atd., akorát jsem dojel do Valentine tak asi musím ještě trochu popojít v příběhu? Přijde mi zatím free roam trošku omezeny a zamčená spousta věcí.
Sám nevím, ale možná máš pravdu a je potřeba popojít v příběhu. Mě se zas stalo, jak jedu spíš freeroam, že už jsem se dostal do duelu a sice to tam nějak vysvětlený bylo, ale čekám že tam bude nějaká příběhová mise, která tě uvede do střelby/duelu.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“