Project CARS 2

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Project CARS 2

Příspěvek od AllowedCry »

Jen dotaz, nejake info o zmene fyziky?
Když už se tak zajímáš, tak ti jistě nebude dělat problém použít google.
Nebo bude zase arkada pro 10 lete deti?
Zjevně vůbec nevíš o čem píšeš.
V cars 1 mohou byt kola v zatacce 45 stupnu a pomoci plynu se reguluje jak moc to zatoci.
Když jedu ve feldě jak drak, taky se musím do zatáčky vytáhnout s plynem.
Podle me nejhorsi hra s nejvetsi medialni podporou.
A máš to s čím srovnávat vůbec?
nevadi jim, ze se to nechova alespon trochu realne :(
Neumim si predstavit, ze dam volant naplno a projedu normalne zatacku a to bez pisknuti gum.
hh, to je naprostá lež, očividně si to ani nezapl. :?

Jinak když to srovnám s grand turismem, tam jsou auta mnohem jednodušší na ovládání, dá se hrát stylem brzda plyn, kdežto v PC2 záleží i na tom, jak moc dupete na tu brzdu, chvíli mi trvalo než sem si zvykl a stálo to spoustu zatáček :-D
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
0martas0
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2013

Re: Project CARS 2

Příspěvek od 0martas0 »

Já měl u jedničky problém, že jsem měl deadzone na volantu i když jsem ji všude nastavil na nulu a nemohl jsem se toho zbavit.

Uvidím jestli tady to nebude, protože s tím hrát odmítám.
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Project CARS 2

Příspěvek od havli »

Je ve dvojce taky ten rezim z prvniho dilu, kdy jezdim po trati sam jen na cas proti rekordum zajetym ostatnima lidma?
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Project CARS 2

Příspěvek od ToxicTears »

havli píše:Je ve dvojce taky ten rezim z prvniho dilu, kdy jezdim po trati sam jen na cas proti rekordum zajetym ostatnima lidma?

Jop je tam time trial
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Jurawood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. čer 2007
Bydliště: Brno

Re: Project CARS 2

Příspěvek od Jurawood »

Allowedcry: už jsem měl tu čest s tebou dříve, vím jak reaguješ, zřejmě budeš dobrý řidič.
Narozdíl od tebe si Brno občas zajedu a vím jak se auto chová. Srovnat to tedy mohu se skutečností.
Potom jsem hrál AC a to je fyzikou naprosto ale NAPROSTO někde jinde, ale pořád to není ono.
P Cars je simulátor? LOL tak leda lišek z výfuků, to jde dobře, HDR a srance... víš vůbec co znamená "simulace"?
Co se týče fyziky, normální je třeba Live for speed. Chtěl bych po 15 letech něco víc, ale bohužel.
MSI Z97gaming5, i5 4670K@4.2GHz, gtx1060, AOC24", SSD Samsung 850Pro 256GB....
ASROCK B450, RYZEN 3 1200, RX560 4GB, ASUS VP249HE, SSD Samsung 860 EVO
Jurawood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. čer 2007
Bydliště: Brno

Re: Project CARS 2

Příspěvek od Jurawood »

hmmm tak jsem si přečetl recenzi tady.
Takže přesně jak jsem říkal, za mě naprostý odpad pro děti.
Tak si to užij a nezlob.
MSI Z97gaming5, i5 4670K@4.2GHz, gtx1060, AOC24", SSD Samsung 850Pro 256GB....
ASROCK B450, RYZEN 3 1200, RX560 4GB, ASUS VP249HE, SSD Samsung 860 EVO
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Project CARS 2

Příspěvek od AllowedCry »

Děkujeme za konstruktivní názor s velkým přínosem :roll:
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Project CARS 2

Příspěvek od Shaquille »

Jurawood tak bez hrat hry pro dospele a neprud... Osobni nazory, obvlast v tehle forme (vsechno na pikacu) nikoho moc nezajimaji. Dotaz, at reknes jinou hru radeji prejdes bez odpovedi...

PC2
Hodnocení: 87 %

Asseto Corsa
Hodnocení: 85 %
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Project CARS 2

Příspěvek od Still.Lord »

Tak jsem se konečně dostal k volantu a mrcha se nechce kalibrovat, v nastavení taky nereguje na točení volantem. Neměl někdo podobný problem?
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Project CARS 2

Příspěvek od AllowedCry »

Nastavení, controls, type. Jde to nastavit jen při úvodní obrazovce (ne ve přímo při hře).
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Project CARS 2

Příspěvek od Still.Lord »

Ono se to nechce kalibrovat ani při instalaci ovladače, nereaguje to v tom test menu na pohyb volantu...
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Project CARS 2

Příspěvek od Shaquille »

nejspis tedy problem jinde nez ve hre...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Project CARS 2

Příspěvek od Still.Lord »

Jo, asi si na to někde založím vlákno... Vím v čem je zakopaný pes, ale nevím jak to opravit :p

EDIT: Zjistil jsem, že mi tam chybí napájecí zdroj :D
Naposledy upravil(a) Still.Lord dne úte 26. zář 2017, 21:46, celkem upraveno 1 x.
Jurawood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. čer 2007
Bydliště: Brno

Re: Project CARS 2

Příspěvek od Jurawood »

Shaquille píše:Jurawood tak bez hrat hry pro dospele a neprud... Osobni nazory, obvlast v tehle forme (vsechno na pikacu) nikoho moc nezajimaji. Dotaz, at reknes jinou hru radeji prejdes bez odpovedi...
nerozumím, kde je teda vlákno o hře a věrnosti jízdy. Že jsem se dotkl vaší modly jsem netušil, jen jsem se zeptal. Nevěděl jsem ani, že hra už vyšla. Na tu otázku jsem ihned odpověděl (AC, LFS)
MSI Z97gaming5, i5 4670K@4.2GHz, gtx1060, AOC24", SSD Samsung 850Pro 256GB....
ASROCK B450, RYZEN 3 1200, RX560 4GB, ASUS VP249HE, SSD Samsung 860 EVO
0martas0
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2013

Re: Project CARS 2

Příspěvek od 0martas0 »

Taky mi nechtělo vzit volant. Pomohlo mi když jsem byl ve hře ho vypojit a zapojit, naběhl.

Každopadně, z AC asi tak milionkrat lepši pocit z jizdy než v tomhle "simulatoru".
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Project CARS 2

Příspěvek od Still.Lord »

Jsem blbej a nedošlo mi, že k volantu nemám přídavné napájení... To je neznámo kde.
Snad to rozložení a složení volant přežil :lol:
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Project CARS 2

Příspěvek od Shaquille »

Jurawood píše:Nevěděl jsem ani, že hra už vyšla.
Prectes si recenzi od tipka, co ma oblibene TDU2 a delas zavery...? Tak to nema smysl vubec dale pokracovat.

btw z diskuze:
palqo
Bohuzial musim suhlasit. Obrovske sklamanie, co sa jazdnej fyziky tyka. Mam podobne skusenosti ako autor so Subaru BRZ v reale a Toyotou GT-86 v hre.
o 8h pozdeji
Tak som sa pohral s FFB a je to vyborne namiesto nevyspytatelneho, ta GT-86 je znova hrave auto. Ale ten nizky grip tam stale citit, len nie je tak zly. Takze zas nezvladli prednastavene profily FFB.
Nastaveni ff a volantu je zaklad snad u kazde zavodni hry...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
fucida
Nováček
Nováček
Registrován: 16. zář 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Project CARS 2

Příspěvek od fucida »

Shaquille píše:
Jurawood píše:Nevěděl jsem ani, že hra už vyšla.
Prectes si recenzi od tipka, co ma oblibene TDU2 a delas zavery...? Tak to nema smysl vubec dale pokracovat.
To asi reaguješ na mě, že jo?

"Oblíbené TDU" ber spíše jako nostalgické zavzpomínání. Takové něco ve smyslu "Oblíbený RedBaron 2 z roku 1998", nebo zbožňovaní původní Lemmings. Jestli jsem se nějakým závodům někdy věnoval opravdu hodně a dlouhodobě, tak to býval rFactor a v něm především série F1, méně (ale ne málo) pak klasická "stock" auta. Teď už je prostoru na virtuální závodění po hříchu málo.

Na PC2 mi ze všeho nejvíce vadilo, že mi nenavozují reálný pocit z jízdy u strojů, jejichž alternativy jsem delší dobu řídil (a dodnes řídím) právě v reálu. Nevím, jestli ty sám jsi měl možnost řídit derivát některého z prezentovaných aut, aby sis je srovnal. Pokud ano a přijde ti jejich modelování korektní, pak super, ale já ten pocit prostě nemám. A v recenzi musím prezentovat svůj názor.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Project CARS 2

Příspěvek od Shaquille »

Samozrejme respektuji tvuj nazor, jen jej nepovazuji za mernou minci, radeji si zahraju sam (i kdyz chapu, ze pro nektere je investice do hry prilis vysoka, kdyz neni DEMO)... reakce byla spise na Jurawood, ktery hru nikdy nehral a rozhoduje se na zaklade toho co cte, vidi. V diskuzi pod clankem s tebou hrac souhlasi, pak si ale prenastavi ff podle sebe a hle, najednou po 8h se mu hra jevi v uplne jinem svetle. Nevim, kolik si mel casu si s hrou hrat a jestli se lisi press verze hry od retailu. Nastaveni ff "podle sebe" povazuji za zaklad. TDU jsem mel taky rad, dvojku min, ale puvodni byl super.

Auta v realu a hre... Je velmi mnoho nastaveni, ktere ovlivnuji vysledny pocit z jizdy a vzajemne se ovlivnuji. Faktory jako pocasi, teplota, vlhkost, vitr, asfalt... Tlaky, sbihavosti, vaha a tuna dalsich veci... Treba se ti nedostava "znameho" pocitu prave kvuli spatne nastavenemu vozu... Nesedi ti stock auta, ale zbytek hry jo (formule, motokary, zavodaky). To ukazuje na nastaveni, ne engine hry.

Vidis to pri obycejne vymene gum u formule, kdy jezdci treba nesedne smes a casy jsou jine (ve stejnem voze, pocit z auta je jiny...). U motorek (i kdyz jsou identicke - je proste pocit jiny). Srovnavat realitu a hru je podle me dost nadnesene, pokud nemas identicke podminky...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
fucida
Nováček
Nováček
Registrován: 16. zář 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Project CARS 2

Příspěvek od fucida »

Shaquille píše:Samozrejme respektuji tvuj nazor, jen jej nepovazuji za mernou minci, radeji si zahraju sam
To je ideální. Oni si to fandové aut stejně pořídí skoro všichni, třeba už jen ze zvědavosti. Když jsem si na jízdní model utvořil svůj názor, tak jsem nahlédl i na review jiných recenzentů a přišli mi snad všichni velmi pozitivní s ohledem na jízdní model. Já to u toho pro mě nejdůležitějšího necítil.
Nastaveni ff "podle sebe" povazuji za zaklad. TDU jsem mel taky rad, dvojku min, ale puvodni byl super.
Tak nejenom FF. To, co mi ale na PC2 vadilo, nebyl Force Feedback, s tím jsem naopak nebojoval. Novinářská verze byla myslím standardní, jako ta později vypuštěná. Čas na recenzi byl omezený, cca 5 dní.

S TDU2 vs TDU1 to mám mimochodem úplně stejně :).
Auta v realu a hre... Je velmi mnoho nastaveni, ktere ovlivnuji vysledny pocit z jizdy a vzajemne se ovlivnuji. Faktory jako pocasi, teplota, vlhkost, vitr, asfalt... Tlaky, sbihavosti, vaha a tuna dalsich veci... Treba se ti nedostava "znameho" pocitu prave kvuli spatne nastavenemu vozu... Nesedi ti stock auta, ale zbytek hry jo (formule, motokary, zavodaky). To ukazuje na nastaveni, ne engine hry.
Jasně, tohle platí pro reál i pro virtuál. Ale necháš-li auto na standardním nastavení, tak by mělo +/- odpovídat i reálnému. Spíš bych to ale označil, že mi nesedla auta stojící především na mechanickém gripu (resp. negripu v případě motokár) a lépe se mi jezdilo s tím, co generovalo větší množství aerodynamického přítlaku. Při rychlostech pod 80 km/h aerodynamika hraje jen malou roli, takový difuzor skoro žádnou, skoro všechno táhneš přes zavěšení, tlumiče, pneumatiky a samozřejmě aktuální distribuci hmotnosti mezi vším zmíněným. A právě v těchhle podmínkách mi přijde PC2 mimo. Jak jsem zmínil: Virtuální jedničkový bavorák na slickách se při velmi nízkých rychlostech chová řádově neohrabaněji, než o 400 kg těžší a o metr delší reálný pětkový brácha na obyčejných letních Continentalech. Reálná jednička pak působí jako z jiného světa. I když s tou jsem tedy naposledy jezdil už hodně dávno zpátky. Nevejdou se do něj najednou dětské postýlky, dětské jídelní židličky, metrák plínek, manželka a dcera :)

Co jsem také vypozoroval je rozdíl v adhezi za horších klimatických podmínek. Ať jsem v reálu vyzkoušel pneumatiky různých výrobců (klasické, ne závodní), tak degradace vlastností na vodě, nebo na sněhu, byla citelně výraznější, než je ve hře. Paradoxně mi tak přijde, že virtuální adheze na suchu je směšně nízká. Na vodě a především sněhu naopak nepoměrně lepší, než ve skutečnosti.
Vidis to pri obycejne vymene gum u formule, kdy jezdci treba nesedne smes a casy jsou jine (ve stejnem voze, pocit z auta je jiny...). U motorek (i kdyz jsou identicke - je proste pocit jiny). Srovnavat realitu a hru je podle me dost nadnesene, pokud nemas identicke podminky...
Souhlas bez výhrad. Akcentuji ale to, že ačkoliv zobrazené podmínky v simulátoru jsou příznivější, než ty reálné, tak u výsledků je to naopak.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“