Far Cry 5

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Far Cry 5

Příspěvek od heroik »

AI je naopak dost dobrá, jen jsi ještě nepřišel na kloub herním mechanismům
vsechny pribehovy mise sly hned od zacatku odkrejt sbiranim informaci a pak je plnit v libovolnym poradi, pro dohrani hry ani nebylo nutny splnit vsechny, vetsi variabilitu ve zpusobu hrani si uz neumim predstavit. FC5 jsem teprve zacal hrat, takze ho zatim nemuzu plne porovnat, usuzuju jen z toho co pisou ostatni ..
Přesně takhle to je i ve FC5
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Riku »

To myslíš vážně, nebo ironicky? Promiň, ale když stojí 3 vidláci vedle sebe, já stojím asi tak 5 metrů od nich, nejsem za ničím schovanej, bez tlumiče prostředního zastřelím do hlavy a oni se začnou rozhlížet kolem kdo to jako byl a zaregistrují mě asi tak po 10 vteřinách, následně mě začnou honit kolem kamene a když vylezu na něj, tak zase koukají kdo to vlastně byl a jak kdyby na mě zapomněli.. tak to LOL
PS5 | LG OLED CX55
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Far Cry 5

Příspěvek od heroik »

Wtf :lol:
Je to právě udělaný jako v assassinovi, nevidí tě když klečíš v jakémkoli křoví a celkově jako už tu někdo psal, stealth v téhle hře funguje...nicméně mám nahráno 85 hodin a podobné situace nejsou běžné, to co popisuješ byl spíš nějaký bug nebo náhoda
Mimochodem když někoho odstřelíš a nejsi ukrytý vždycky chvíli trvá než si tě všimnou,ukazujou to ty bílé ukazetele a než se naplní máš šanci utéct nebo se schovat - to jsou právě ty herní mechanismy které jsou stejné už od trojky..
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Far Cry 5

Příspěvek od werygood »

Tak já to právě dohrál (tyvole, ten sopel :mrgreen: ), a když nad tím tak přemýšlím, tak ten konec byl vlastně docela OK. Jinak stealth už není tak moc stealth jak býval, všechny ty tlumiče totiž oproti předchozím dílům vůbec netlumí. Mám nahráno 20 hodin, projel jsem i nějaké vedlejší mise, ale jestli budou všechny typu "vylov pár sudů z jezera", tak se na to hodně rychle vykašlu.
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Far Cry 5

Příspěvek od heroik »

Takových je tam více no. Tlumiče nic moc...luk je OP, ale ty to spíš neumíš hrát :D
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Far Cry 5

Příspěvek od zhor »

Tak jsem asi v pulce hry a muzu potvrdit ze herni mechanizmy jsou prevzaty spis z Wildlands nez z predchozich dilu FC. Ty mi pripadaly takovy 'dospelejsi', zatimco tohle spis jako parodie na vidlaky.
Nestezuju si ale, ta volnost zpusobu hrani mi vyhovuje. Kdyz mi treba neslo sestrelit toho sub-bosse s klicem letadlem, vzal jsem si na nej heli s kulometem a hra mi v tom nijak nebranila. Tohle se mi prave libi, kdyz me hra nenuti jak mam danej ukol splnit.
Jinak tu heli si beru jak jen to jde, jeji ovladani je v pohode, mam pokoj od vidlaku v autech, muzu se kochat nadhernou krajinou a zaroven vsechno kosit zvejsky.
Zatim si ale bohuzel neumim predstavit opakovany hrani, nejak mi tam chybi ta atmosfera predchozich dilu.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Far Cry 5

Příspěvek od renek1 »

zhor píše:...
Zatim si ale bohuzel neumim predstavit opakovany hrani, nejak mi tam chybi ta atmosfera predchozich dilu.
To proto, že lítáš převážně jen vrtulníkem. Když budeš hrou procházet z větší části pěšky, tak má hra úplně jinej spád. Plnit mise z vrtulníku je děsně jednoduchý a nedivím se, že si neumíš představit hrát to znovu. To by mě asi taky zrovna nebavilo. To že jsou fanatici na každým kroku je podle mě super a je pochopitelný, že pokud je ta oblast nimi ovládaná, tak to tak bude.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Fenous
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. led 2009
Bydliště: Praha

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Fenous »

Jak mám autem srazit jelena tak, aby mi neutekl dřív než z toho auta stačím vystoupit?
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Far Cry 5

Příspěvek od renek1 »

Musíš do něj několikrát narazit a třeba ho i přejet dokud nezhebne. Vem si pořádný teréní auto.
A to je tam stejný úkol se Zubrem


Hladis//Promaz OT, warez se tu neresi.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Far Cry 5

Příspěvek od werygood »

Nevím, jestli to tady někde bylo, ale Montana se FC5 docela chytla a doufají, že jim hra příláká turisty - http://visithopecounty.com/ :)
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Far Cry 5

Příspěvek od zhor »

Pokud to tam vypada tak nadherne jako ve hre, taky bych se tam rad podival. Jinak bracha zil v US asi 11let a rikal ze Montana sice vypada uzasne, ale trvale by tam bejt nechtel - je to tam prej samej nabozenskej fanatik (to si nedelam prdel)...
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Far Cry 5

Příspěvek od werygood »

Já žil rok přímo v Montaně (v oblasti cca jako FC5) a je to tam fakt nádherné, mnohem hezčí než ve hře. Náboženských fanatiků je tam všude dost (resp. víc než u nás), v celých Státech, záleží s kým se člověk baví, osobně jsem jich potkal jen pár. Já bych tam trvale taky žít nechtěl, ale spíš proto, že je tam celkově dost pusto, než člověk někam dojede, hrozně dlouho mu to trvá. Ale určitě se tam ještě vrátím.
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Far Cry 5

Příspěvek od RaZZoR »

Za mě nejhorší Far Cry z celý série. Technicky je to dobrý, ale ty některý herní mechanismy, to bych blil. Sem ve vzduchu, plachtim k misi a najednou sem zfetovanej v baráku a mám x sekund na to, abych se dostal na konec. Lokace Faith, to byla taky jedna velká haluz. Jestli bude další díl a pude to takhle dál, tak to už asi bude gameplay jen v rauši. :crazy:
Dejvak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Dejvak »

Dohráno. Odehrány i všechny vedlejší a nepovinné mise, kromě ulovení Admirála a ještě tý druhý ryby, na to nemám nervy. Celkově špíš zklamání, hodnotím to jako nejslabší z posledních tří dílů. Nějak mě to za celou dobu nevtáhlo do děje, nadrogovaný mise mě nebavily a ovládání letadla mě vyloženě s*alo.
Realita je jenom pro ty, kteří se nejsou schopni smířit s drogou.
5600X ● Fortis ● TUF GAMING B550-PLUS ● Fury 2x16GB 3600MHz CL16 ● Palit 4070Ti ● Xonar DX/XD ● SX8200 PRO 1TB ● Blue 4TB ● Burst 480GB ● Focus+Gold 650W ● Regnum RG4 ● K270 ● G400s ● Q3279VWFD8 ● DTT 2200 ● PortaPro ● W10P
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Far Cry 5

Příspěvek od werygood »

Mně se letadlo na rozdíl třeba od GTA V odvládalo dobře.
Ladis1
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2008
Bydliště: Krnov

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Ladis1 »

Mám odehraných asi 7 hodin a vůbec mě to nebaví.4 mě docela bavila, Primal byl skvělý, ale tohle je nuda.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Thellwin »

Je to jenom můj počáteční dojem, že člověk nemůže ujít víc jak 50 metrů, aniž by nenarazil na nějaké místo, "kde se něco děje"? Přijde mi jako kdyby tahle místa na mapě byla na sobě hrozně naplácaná ... jsem úplně na začátku a popravdě mi to zatím nějak extra kvůli tomu nechytlo, právě proto, že se prostě nemůžu aspoň pár minut projít jen tak bez toho, abych se nedostal do nějaké akce.
Goldnoob team proud member!
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Swat »

To jsem tu psal přesně vloni, když jsem to hrál. Ne, není to tvůj dojem, tam si prostě neoddychneš, neponoříš do atmosféry. Furt se něco děje, autem nedojedeš prakticky v klidu nikam, zvířata tě taky na pokoji nenechaj. Vopruz jak svině. Počkej, až přijdou mise, kdy budeš sjetej..
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Sobo »

Porid si vrtulnik, ten ti umozni celkem nerusene cestovat prakticky kamkoliv. Kdyz jsem ho koupil, tak uz jsem o auto skoro nezavadil.

Jinak se to uklidni az po tom, co odstranis vudce daneho kraje.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

FC5 trial weekend

Příspěvek od Petra M »

> Far Cry 5 je dočasně zdarma (EuroGamerCZ) :) (Epic/uPlay)

... tak kdo nehrál, může zkusit (preload k dispozici (55GB)), nebo třeba přispět do sekce benchmarky výsledkem z této hry :)
Spoiler
i5-2500K + 16GB DDR3 + GTX 970 + 1080p + SSD + Win 10x64
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“