Far Cry 5

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Swat »

SPOILER

Tak teď jsem si přehrál na ytb všechny 3 konce. Oni nakonec stojej všechny 3 za hovno, přičemž jeden je dosažitelnej pouze na začátku hry v kostele (něco jako ve 4ce, když člověk asi 15 minut neodejde od stolu), jinak ty další dva konce jsou oba dva absolutně bez jakýkoliv satisfakce. Prostě super.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Paul »

Souhlas že příběh je otřesnej. Jak napsanej naprosto tragicky a nelogicky, tak i jeho struktura je to nejdementnější co dokáže někdo vymyslet. Takový Kingdom Come či Witcher jsou světelný roky jinde.

Samotnej závěr se mi ale docela líbil. Ne že by byl kvalitní či kdovíjak uspokojující, nebo že by dokonce dával jakejkoliv smysl - to ne - ale prostě mám slabost pro apokalyptický atomovkoidní konce. Líbilo se mi to v Terminátorovi trojce a tady holt taky.

Co je ale paradoxní, když pominu ten otřesnej writing, postavy, story design atd, tak ty vedlejší questy a postavičky byly docela ok. Ti buddies, quest s manželkou Nicka, ta rybářka atd.

Montana je můj nejoblíbenější FarCry setting spolu s Afrikou.

Za mě 8 z deseti, ikdyž příběhu bych dal tak 2. Ale samotná hra mě bavila hodně.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Far Cry 5

Příspěvek od renek1 »

Já to teď dojel podruhé a líbilo se mi všechno. Příběh je jaký je, ale za mě je dobrý a hratelnost naprosto úžasná. Hra to není pro někoho, kdo ce chce jen procházet, kochat se přírodou a občas si vystřelit (to se dá až po osvobození oblasti). Úkoly dávají smysl, mají hlavu a patu a dobré je to, že si je můžete plnit jak samy chcete a kdy chcete. Bezvadná je spolupráce parťáků ať už zvířat tak lidí. Poslouchat vysvětlování úkolů a nebo jen takové keci je zábavné a pozorování chování postav taky. Za mě dávám 9/10. Vylepšovat se dá u každé hry vždycky něco a ne jinak je tomu i u Far Cry 5. Srovnávat to s nudnou Kingdom Come na které se dělalo dlouho jak za "komára" na akci "Z", je trochu mimo.
Nechám ji teď chvilku bokem a za nějaký čas si ji zahraju dotřetice. Je to prostě jen hra plná zábavy a já v ní nehledám žádné poselství nebo duchaplnost, ale jen chvíle odpočinku od běžných denních starostí. :wink:
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Far Cry 5

Příspěvek od orgasmic »

Pekne jsi to shrnul. Mam to stejne.
Asus Rog Strix G18
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Swat »

No, já svý dojmy po dohrání (a byl jsem fakt nasranej) shrnul na předchozí straně. Dohrál jsem to včera. Jak se říká 'ráno moudřejší večera', ale moje nasranost nijak zvlášť neopadla. Tu hru může člověk hrát jak chce pouze co se týče osvobozování outpostů, nebo pár misí, kde mu daj volnou ruku, jinak značná část misí je stejně navržená tak, aby to byl chaos. Za mě prostě 25% misí bylo fajn, 25% misí ušlo a zbylejch 50% tam vůbec nemuseli dávat.

A jinak souhlas - s Kingdom Come se to moc srovnávat nedá, jelikož tahle hra se vedle KCD nemůže ani postavit co se týče formy, obsahu, celkový atmosféry a vtažení hráče do svýho světa.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Far Cry 5

Příspěvek od renek1 »

Je jasný, že každý máme rád jiný styl her, ale já si dal Kingdom Come asi tak tři hodiny a už po hodině jsem usínal nudou a alespoň pro mě nehratelností. Nechal jsem to synovi, který má podobné hry rád a ten už to taky nehraje.
Takže já se těším na Far Cry 6 :wink:
No ale nejbližší hra kterou koupím bude třetí díl Metro: Exodus
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Far Cry 5

Příspěvek od heroik »

renek1 píše: Nechám ji teď chvilku bokem a za nějaký čas si ji zahraju dotřetice. Je to prostě jen hra plná zábavy a já v ní nehledám žádné poselství nebo duchaplnost, ale jen chvíle odpočinku od běžných denních starostí. :wink:
Naprosto souhlasím..
Já bych ten příběh úplně neodsuzoval, je to blbě podané, ale myšlenku to má dobrou. Ikdyž je tam spoustu nelogických věcí...nesmí se nad tím moc přemýšlet
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Swat »

Ale jo, mě jako myšlenka náboženskýho kultu až tak nevadila. Vadilo mi podání, míchání s drogama, zvířata se mi proměňovala na lidi a naopak, obsah misí pátý přes devátý, konec naprosto nezvládnutej - jestli si řekli, že je to cool nedat hráči pocit zadostiučinění, že něco dokázal/ovlivnil, tak se vydali hodně špatnou cestou.

Včera jsem na zkoušku nainstaloval Far Cry 3, odehrál úvod a osvobodil pár outpostů. To tempo se vůbec nedá srovnat. Tam, kde ve FC5 jezděj kultisti, tak v takový míře ve trojce jezděj ty partyzáni (Rakyat), tzn. že na mě neútočí prakticky KAŽDÝ auto, který projede, autem můžu po mapě i někam dojet (v pětce ani omylem, ty auta jsou tam vlastně jen do počtu a použitelný na přesun jsou až po osvobození oblasti, jinak pouze helikoptéra/letadlo a možná člun) a na celkovou atmosféru a tempo hry to má zásadní vliv a ve finále je Far Cry 3 daleko zábavnější hrou a normálně přemejšlim, že si jí dám, abych si spravil chuť. Ačkoliv je to od stejnejch psychopatů, ale v době FC3 ještě evidentně nebrali takovej matroš, jakej brali při vývoji pětky.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Far Cry 5

Příspěvek od werygood »

Swat píše: Vadilo mi podání, míchání s drogama, zvířata se mi proměňovala na lidi a naopak, obsah misí pátý přes devátý
Vidím to naprosto stejně, tohle mi hodně vadí. Ty mise s fetem si mohli úplně odpustit. To vlastně mohli už ve čtyřce, ale tady to fakt nasírá.
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Far Cry 5

Příspěvek od zhor »

V Americe je asi fetovani tak bezny, ze si to nemohli odpustit ani ve hre, aby neprisli o prodeje. Nejde to fetovani nejak preskocit/vynechat? Hru jeste nemam a kdyz to ctu, tak vaham jestli ji mam koupit, prestoze jsem zatim hral vsechny FC ktery se odehravaj po vynalezu kulometu...
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Far Cry 5

Příspěvek od renek1 »

@zhor
Prosím tě neboj se toho. Někteří to tu zbytečně hrotí. Není toho o nic víc než v předchozích dílech a je to naprosto v poho. Prostě 100 lidí, 100 chutí a každej má trochu jiné nároky a představy. Hra je to suprová a já nevydržel a dávám to potřetí. Mě to tedy chytlo hodně. Jsem na podobné hry. Mojí top jsou série STALKER, METRO, CRYSIS, BATTLEFIELD a samozřejmě FAR CRY a poslední rok a půl je to free to play gamesa SURVARIUM :wink:
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Far Cry 5

Příspěvek od werygood »

renek1 píše: Není toho o nic víc než v předchozích dílech a je to naprosto v poho.
V tom případě jsi předchozí díly nehrál, protože jinak bys toto nemohl napsat. Že bych hru kvůli tomu nedohrál, to zas ne, ale po chvíli to začně holt lézt na nervy a rozhodně to z mého pohledu snižuje požitek z hraní. Obsah misí je taky takový... jalový, ale jinak je hra dobrá a podle mě za koupi stojí.
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Paul »

zhor píše:V Americe je asi fetovani tak bezny, ze si to nemohli odpustit ani ve hre, aby neprisli o prodeje. Nejde to fetovani nejak preskocit/vynechat? Hru jeste nemam a kdyz to ctu, tak vaham jestli ji mam koupit, prestoze jsem zatim hral vsechny FC ktery se odehravaj po vynalezu kulometu...
...a přitom tu hru dělaj v Kanadě :D

A jo toho fetování je tady tuna. Respektive celej jeden region hry (kde strávíš 10+ hodin) je fetem jakoby prolezlej, takže se ti budou měnit nepřátelé před očima, budeš furt vídat hlavní záporačku co bude mizet a objevovat se, dokonce tady jsou i zombíci (říkaj jim "angels") což jsou nepřítelé tak vyfetlí že se chovaj jak zombíci (poznáš je podle zelenejch hlav).

Jako ta hra je furt víceméně dobrá, ale Ubisoft prostě nezná míru. Vůbec.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Swat »

Ta hra má vynikající mechanizmy, funkční stealth, uvěřitelnou fyziku (exploze, oheň, ragdoll atd. fyzika vozidel samozřejmě ne) a krásnou grafiku. Akorát s těma mechanizmama pracujou lidi, který maj pocit, že čím víc, tím líp - což jinými slovy napsal Paul. Proč od po FC2 nemůžu spát a tudíž plánovat noční stealth sabotáže? Proč nemůžu odpálit víc jak jednu c4ku, když ještě ve čtyřce šly odpálit všechny naráz? Kde je dynamický počasí? Zběsilý tempo - chápu/respektuju, že jinejm to vyhovuje, mě ne. Trojka byla něco novýho, útoky zvířat atd. Ze čtyřky už jsem měl daleko slabší pocity a pětka to už je okatej money maker jak svině, což se Ubisoftu daří, o tom žádná. Ale za sebe říkám, že tohle už opravdu nechci hrát. Kolikrát mám pocit, že ta hra paroduje sebe samotnou, kolikrát jsem měl pocit, že jsem v zoo bez plotů, pak to přešlo do flatoutu a končilo doomem. Pepu Seeda na konci rozbiju na sračky abych se dozvěděl, že jsem jedinej, kdo mu na světě zbyl a že zůstaneme navždy spolu - se posrali Ubi kluci, ne?
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Far Cry 5

Příspěvek od zhor »

Me nastesti ty 'pribehovy' stranky her zas tak moc neberou, staci mi akce proti dobry AI v pekny grafice. O to vic me ale sere kdyz mi hra bere ovladani z ruky a rika co mam zmacknout a video ktery nejde preskocit (predpokladam ze tady je to taky). Toho kokta co vymyslel QTE by meli nalozit do lihu a vystavit jako odstrasujici priklad pro ostatni vyvojare...
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Riku »

@zhor : přesně tak.. dokážu hrát i hry se stupidním, nebo žádným příběhem pokud se dobře hrajou, ale nejvíc mě vytáčí když místo hraní jen čumím na interaktivní videa a nebo jen na videa.. chci hrát sakra, ne koukat
PS5 | LG OLED CX55
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Far Cry 5

Příspěvek od werygood »

Videa se dají přeskočit, na začátku jsem je sledoval, ale pak když v nich začala být ta vyfetovaná pitka, tak jsem vždy přeskočil.
tatka.troy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2009
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Far Cry 5

Příspěvek od tatka.troy »

zrovna jsem se chtěl na ty videa zeptat, protože mě to už taky s*re že některy jdou skip a některy ne
s Intelem na věčné časy
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Shaquille »

Nemuzete si zalozit tema FC5 libi/nelibi. Cist na x stranach jak to je/neni super hra. Nazor si snad umi udelat kazdy sam.

Swat muzu vedet, co te po zklamani z FC 3 a FC 4 vede k nakupu FC 5? Tedy pokud nemas CPY verzi hry...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Frostys »

Tak jelikož je to téma o FC5, tak se tady můžou probírat klady a zápory té hry, nemyslíš? Nebo je to jen téma pro fanboye?
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“