Far Cry 5

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Swat »

Shaquille píše:Nemuzete si zalozit tema FC5 libi/nelibi. Cist na x stranach jak to je/neni super hra. Nazor si snad umi udelat kazdy sam.

Swat muzu vedet, co te po zklamani z FC 3 a FC 4 vede k nakupu FC 5? Tedy pokud nemas CPY verzi hry...
Já jsem tady nikde neřek, že mě FC 3 a 4 zklamaly. Myslím, že jsem tu párkrát uvedl, že kvalita série je zkrátka na sestupu (možná zabaleno do jiný formulace) a k nákupu FC 5 mě vedla víra v něco lepšího a cena 750 Kč (klíč nabídnut zde přes fórum za tuto cenu, následná aktivace na uPlay).

Jinak toto je diskuzní fórum, takže se asi připrav na to, že možná na všech stránkách budeš číst, komu se to líbí a komu nelíbí.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Paul »

Frostys píše:Tak jelikož je to téma o FC5, tak se tady můžou probírat klady a zápory té hry, nemyslíš? Nebo je to jen téma pro fanboye?
Přesně, Shaquille pobavil :mrgreen:
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
knedla
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. srp 2003

Re: Far Cry 5

Příspěvek od knedla »

Ahoj. Spustil jsem výzvu, kde mám proletět letadlem trasu s kruhy a ještě u toho některé rozstřílet. Nejsem to schopen udělat a nechci tomu věnovat tolik času, protože létání a ovládání letadla doslova nesnáším. Hra mě však pořád dokola hází znovu na start po neúspěšném splnění. Nevíte jak tu výzvu ukončím a dostanu se zpět do hry ? Zkoušel jsem mačkat kde co, ale bez úspěchu. Děkuji.
Gigabyte B 660 gaming X, intel i5 12 600, 850 W MSI, MSI RTX 4070 Ti trio Gaming X
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Far Cry 5

Příspěvek od heroik »

Esc a ukončit misi...taky jsem se tím sral :-D Pak jsem to zkusil znova za pár dní a dal jsem to napoprvé.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Swat »

knedla: zkus to tak pětkrát šestkrát za sebou a naposedmý to dáš. Ze začátku se to zdá nereálný, ale jak na to přijdeš, tak to proletíš. Nicméně otázkou zůstává, proč tam tyhle kokotiny cpou?
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Riku »

Umělé natahování herního času :D
PS5 | LG OLED CX55
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Far Cry 5

Příspěvek od renek1 »

Swat píše:... Nicméně otázkou zůstává, proč tam tyhle kokotiny cpou?
Protože je to zábavné a zahraje si to jen ten, kdo o to má zájem. Kdo to hrát nechce, ten pokračuje jinak. Pro někoho je to kokotina a pro jiného zábava. Žádný úkol v téhle hře není natolik těžký, aby se nedal splnit v klidu. A pokud je to pro někoho více obtížné, o to větší radost má, pokud úkol dokončí.
Jakákoliv hra, by měla být forma odpočinku od reálného světa a tak nechápu neustálé brblání nad tím či oním a jak by to kdo udělal jinak. Udělat jinak to jde vždycky, ale tvůrci prostě měli tuhle vizi. :wink:
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Far Cry 5

Příspěvek od heroik »

zpestření open worldu...nechápu co vás tak žere prostě vedlejší mise za kterou dostanete herní peníze, plnit je nemusíte když se vám tak nelíbí..vždyt v GTA byly podobné mise odjakživa a nikomu to nevadilo :D
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Riku »

Do dnes nezapomenu na misi ve Vice City, kde se muselo s vrtulníčky na dálkové ovládání někam snad roznášet bomby v časovém limitu nebo tak něco, už si to úplně nevybavuji. U toho jsem rozbil dvě klávesnice.. a to byla povinná mise myslím :D
PS5 | LG OLED CX55
slaava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2006
Bydliště: Praha 11 - Chodov / Praha 4 - Braník :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Far Cry 5

Příspěvek od slaava »

Jo, tak to taky pamatuju :D Asi 3 dny jsem se o to pokousel :mrgreen:
amd 5800x3d, gigabyte x570 aorus pro, gainward rtx 4090 phantom gs, g.skill 64gb 3600mhz ddr4, corsair mp510 1gb, corsair rm750x, fractal design define 7 compact, win11pro 64bit, samsung odyssey oled g8.
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Far Cry 5

Příspěvek od heroik »

Jo, přesně na to jsem myslel když jsem to psal...a pak ještě "all you had to do was follow that goddamn train CJ" :lol:
PixleFMixle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2018

Re: Far Cry 5

Příspěvek od PixleFMixle »

jj byla povinna .. Burt Reynolds ji zadava ... v okamzik kdy sem si presteloval ovladani na "normalni" a ne "konzolovy", tak s prstem v rypaku :-D ...

ehm... Mafia 1 .. zavod ... ehm ehm :-D ...
Sharp MZ-821 Z-80@6MHz OC Yeah!, 64kB RAM!, 256kB RAMdisk!, 32kB VRAM!, 4 barvy pri 640x400! JapanUberPower!
...mam rad mistni druzici a jeho asijsky kamaradicky...
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Sobo »

Tak dohrano, casomira ukazuje 32 hodin. Co jsem se tak koukal, tak jsem nakonec dostal asi good ending (ten, kde nakonec bylo docela horko).

Ve vysledku jsem spokojeny, hral jsem to vzdycky tak po hodine-dvou jako odreagovacku po praci a vcelku prijemna zabava bez nejakych nervu. Drogy me nijak nesraly, bral jsem to jenom jako twist. Mozna proto, ze FC3 ani 4 jsem nehral vic jak tri hodiny. Gunplay je slusnej, stealth ok, ale moc nepotesila docela mala varieta zbrani. Taky me stvalo, kdyz mi nejake NPC ukradlo vrtulnik, nebo kdyz mi zmizel po dokonceni mise jako Clutch Nixon etc.

Pribeh byl zvlastni a z toho neustalemu unaseni jsem se po chvili uz docela hlasite smal... Nicmene bych rekl, ze na pribehu tahle hra vubec nestoji, je to proste sandbox na velke plose, kde si clovek muze delat co chce a kdy chce. Hra dava opravdu velikou volnost a krome par pribehovych misi urcuju ja sam, co budu delat a kdy.

Takze za me spokojenost a uzil jsem si to, dal bych tomu tak 8/10 - dobra hra, ale nejaky masterpiece zase ne.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Far Cry 5

Příspěvek od zhor »

Sobo píše: ... Nicmene bych rekl, ze na pribehu tahle hra vubec nestoji, je to proste sandbox na velke plose, kde si clovek muze delat co chce a kdy chce. Hra dava opravdu velikou volnost a krome par pribehovych misi urcuju ja sam, co budu delat a kdy.
Tak presne tenhle styl zrejme prevzali z Wildlands, kterej me bavi dodnes a kterej je pro me skutecnej masterpiece a hra roku.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Swat »

Za Wildlands bych se postavil, i když několik misí bylo zle scriptovanejch, kde opět hráči vnutili, jak to má hrát a volba nebyla žádná, poslední mise byla doslova katastrofa (Ubisoft se v chaosu prostě vyžívá), ale jinak Wildlands jsem prošel 3x, zatímco FC5 mi stačil jednou a v současnym stavu zatím i naposled. Ale kdo ví, třeba vyjdou nějaký fajn módy, jako na trojku a čtyřku a možná se dočkáme úplně jinýho zážitku.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Far Cry 5

Příspěvek od zhor »

U 'pribehu' ve strilecce klidne primhourim obe oci, jak jsem uz psal, staci mi spousta akce v pekny grafice a pokud je jeste slusna AI, neni co resit.
Jinak FC5 mam uz objednanej a napodruhy si ho klidne dam s trainerem s vypinatelnym stealth modem a urcite budu mit zase jinej zazitek...
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Far Cry 5

Příspěvek od werygood »

zhor píše:
Sobo píše: ... Nicmene bych rekl, ze na pribehu tahle hra vubec nestoji, je to proste sandbox na velke plose, kde si clovek muze delat co chce a kdy chce. Hra dava opravdu velikou volnost a krome par pribehovych misi urcuju ja sam, co budu delat a kdy.
Tak presne tenhle styl zrejme prevzali z Wildlands, kterej me bavi dodnes a kterej je pro me skutecnej masterpiece a hra roku.
Jak to mohli převzít z Wildlands, když od trojky se ve FC prakticky nic nezměnilo? Trojka vyšla hodně dlouho před Wildlands.
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Far Cry 5

Příspěvek od zhor »

Jak to ze nezmenilo - FC2=afrika, FC3=tichomori, FC4=himalaje, FC5=amerika, to ti nestaci? Wildlands (=Bolivie) byl svym zpusobem taky FC, akorat prelomovej a mnohem rozsahlejsi, vsechny pribehovy mise sly hned od zacatku odkrejt sbiranim informaci a pak je plnit v libovolnym poradi, pro dohrani hry ani nebylo nutny splnit vsechny, vetsi variabilitu ve zpusobu hrani si uz neumim predstavit. FC5 jsem teprve zacal hrat, takze ho zatim nemuzu plne porovnat, usuzuju jen z toho co pisou ostatni ..
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Far Cry 5

Příspěvek od werygood »

zhor píše:Jak to ze nezmenilo - FC2=afrika, FC3=tichomori, FC4=himalaje, FC5=amerika, to ti nestaci? Wildlands (=Bolivie) byl svym zpusobem taky FC, akorat prelomovej a mnohem rozsahlejsi, vsechny pribehovy mise sly hned od zacatku odkrejt sbiranim informaci a pak je plnit v libovolnym poradi, pro dohrani hry ani nebylo nutny splnit vsechny, vetsi variabilitu ve zpusobu hrani si uz neumim predstavit. FC5 jsem teprve zacal hrat, takze ho zatim nemuzu plne porovnat, usuzuju jen z toho co pisou ostatni ..
Prostředí na mysli nemám. Jediný podstatný rozdíl (krom pár drobností) je ten, že ve FC5 máš od začátku otevřený celý svět, ale hra tě tahá do některých misí, kdy se jí zachce. V předchozích dílech jsi musel plnit mise, aby se ti otevřela další část mapy. Takže sandbox s určitou mírou volnosti to byl už dřív.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Far Cry 5

Příspěvek od Riku »

Já jsem měl včera možnost zahrát si taky konečně FC5 a tedy.... uh, to AI nepřátel je hodně špatnej vtip.. to je spíš umělá neinteligence. Jo ze začátku jsem se nad tím bavil jak jsou stupidní ale po nějaké době mě to začlo dost štvát. Takhle špatnou AI jsem neviděl dobrých 15 let. Další věc co mi strašně vadila bylo, že v celé hře jsou asi tak 3 modely nepřátel u kterých se jen mění barva pleti nebo vlasů takže to vypadá, že všude běhají bratranci ve stejném oblečení. :D
PS5 | LG OLED CX55
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“