Metro: Exodus

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od Pepa1 »

Chalpe00
Nováček
Nováček
Registrován: 31. led 2019

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od Chalpe00 »

Je zajímavý jak se celkem dost ty recenze liší. Tady Bonusweb dá 95% a párkrát už jsem viděl i 7/10. To je docela velký rozdíl v hodnocení.
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od ToxicTears »

Ono to bude asi hlavně i tom, že někomu se možná nelíbí tenhle styl Metra, který se dostalo na povrch. Ale asi to bude chtít vyzkoušet osobně, protože je to rozporuplný zatím. U někoho super, u někoho takový horší.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od ArgCZ »

na mě osobně to spíš působí tak že ten kdo čekal fallouta v metro prostředí dává nižší hodnocení a ten kdo čekal jen další Metro co bude větší a delší tak je spokojenej protože dle recenzí ničím jiným není i přes to že vylezem na povrch.

a to mě by mělo vyhovovat
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od Paul »

Já teda doufal v mix Metra a STALKERA, tak uvidíme. Recenze jsem zatím nečetl, chci si udělat obrázek sám. Ale už vím že ta němost mě štvát bude :mrgreen:
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
vavron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2014
Bydliště: Brno

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od vavron »

Tak spuštění DIGITÁLNÍCH verzí je u nás naplánovano na zítra v 6 ráno, viz info níže.

Here are the Metro Exodus digital game unlock timings worldwide:
Xbox - Worldwide - Game will unlock on a rolling basis at 00.00 local time in each country on Friday, February 15th
PlayStation - Europe - Game will unlock on a rolling basis at 00.00 local time in each country on Friday, February 15th
PC (Steam and Epic) -Worldwide - Game will unlock at one fixed time - 00.00 EST on Friday, February 15th - that translates as Europe - 06.00 CET, Friday 15th Feb


Pre-load na Steamu už je dostupný 8-) Stahuje 45,4 GB, na disku zabere něco přes 56 GB místa.
MEtro Exodus Preload.JPG
Edit ať se to neplete s krabicovkama, díky Riku :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) vavron dne čtv 14. úno 2019, 20:14, celkem upraveno 1 x.
PC:MSI VELOX 100P AIRFLOW, B650 TOMAHAWK WIFI, 7800X3D, MSI MEG Coreliquid S360, Kingston FURY Renegade RGB 32GB @ 6000 MHz, MSI RTX 3090, MSI MEG Ai1300P PCIE5
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od Riku »

Já už to na xboxu hraju od včera :lol: (krabicová verze)
PS5 | LG OLED CX55
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od Still.Lord »

Hmm, to už budu hodinu v práci :(
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od Paul »

První dojmy výborný. Spustím hru a zamrzne na splash screenu. Killnu process, spustím podruhé, zkouknu intro a zamrzne při ingame cutscéně ve stylu je potřeba hard reset.
Ok, snížil jsem overclock grafiky, spustím potřetí a už běží dobře (60fps bez dropu) a stabilně.
Jenže. Ačkoliv gamepad input lag nemá, tak je v prdeli samotná sensitivita. I na max nastavení je příliš nízká a jako bonus má vertikální osa dvakrát nižší sensku než horizontální, což je pro mě strašnej vopruz. Snad si z tou senskou půjde někde v ini souborech pohrát. Jinak dojmy z intra dobrý až na toho mute dementa Arťoma, jak se dalo čekat :)

Mám trochu dilema jestli nekoupit kromě grafiky i nějakej 34" monitor a neodehrát si to na myši :)
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od ArgCZ »

hm já to mám připravený, ale dneska se nechytám to spustit, doufám že maj ovládání stejný jako u předchozích dílů, tam jsem byl schopnej na gamepadu dávat i vyší obtížnosti
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od Exp »

Zavidim vam, ze jste schopny hrat FPS na gamepadu. Ja mirim jak kdybych v realu mel na kazdy ruce 20kg zavazi.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Bratislava

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od racecar »

Auto aim ti pomoze. :lol:
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od AllowedCry »

Není co závidět, pár hodin hraní tě naučí.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Chalpe00
Nováček
Nováček
Registrován: 31. led 2019

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od Chalpe00 »

Taky to moc nechápu. Já na gamepadu dokážu hrát maximálně fifu. Je pravda, že po několika hodinách si asi na to člověk zvykne, ale já nikdy z toho neměl ten správný prožitek. Auto aim je o ničem. S tím si to neumím představit už vůbec. :D
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od ArgCZ »

to je jen o zvyku, já teď hraju Co-op Borderlands, dáváme to od jedničky přes pre-sequel po dvojky a hraju to na PC a s myší a klávesnicí jsem to vzdal, levej jak poleno, vzal jsem gamepad, vypnul autoaim a normálně hraju a držím krok s ostatníma, kdybych tu klávesnici a myš chvilku potrénoval tak se do toho zas dostanu jako dřív, ale naco když mě to přijde všechno víc po ruce u toho gamepadu, je fakt že snipera na headshoty bych určitě na tom nezahrál, ale s tím SMG a rozptylem co má padaj criticaly i na gamepadu
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od Paul »

Hele jako gamepad je oproti myši na hovno co se míření týče. Je to tak a nerozporoval bych to. Dá se to hrát, ale chce to zvyk, a stejně to není tak dobrý jako myš.
Jenže...s gamepadem můžu hrát v pohodlí na gauči a plazmě. S gamepadem mám analogovej pohyb a triggery na střílení. A s gamepadem mám feedback, kterej taky zlepšuje pocit ze střelby. Takže to není ani lepší ani horší, jen jiný, s vlastníma výhodama a nevýhodama :)

Ale 60fps je must. 30 nebo variabilní je humáč. U third person se to ještě dá přežít, ale RDR2 ve first person jsem na konzoli hrát nemohl, jedině third person.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
ondra91
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2013
Bydliště: Litoměřice

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od ondra91 »

Paul píše:Hele jako gamepad je oproti myši na hovno co se míření týče. Je to tak a nerozporoval bych to. Dá se to hrát, ale chce to zvyk, a stejně to není tak dobrý jako myš.
Jenže...s gamepadem můžu hrát v pohodlí na gauči a plazmě. S gamepadem mám analogovej pohyb a triggery na střílení. A s gamepadem mám feedback, kterej taky zlepšuje pocit ze střelby. Takže to není ani lepší ani horší, jen jiný, s vlastníma výhodama a nevýhodama :)

Ale 60fps je must. 30 nebo variabilní je humáč. U third person se to ještě dá přežít, ale RDR2 ve first person jsem na konzoli hrát nemohl, jedině third person.
Není co dodat .. vidím to stejně, těch 30 fps jsem sice u Dishonored 2 tenkrát na Pročku přežil, ale nic moc :
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od Still.Lord »

Včera jsem to viděl hrát borce na PS4 v Xzone... Jako pár pádů do textury a několik bugů, mizejících textur tam bylo, až to bylo spíše úsměvné.. Snad tohle řeší Day 1 patch, který tam asi ještě nebyl :lol:
Mohl jsem si to zahrát taky, ale říkal jsem, že jsem zvyklý na myši a gamepad jsem měl napsoledy před 15 lety v ruce :-D
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od Still.Lord »

Aspoň posílit konektivitu si v Epicu mohli.... Lítá to od 200Kb-1.3MB. Steam tahalk pořád 2,8MB.
To nestáhnu ani do večera, těch 50GB :lol:
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Metro: Exodus

Příspěvek od iOioo »

To si ma moc nepotešil :D Steam ťahá bez problémov aj 35MB/s :D
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“