Assassin’s Creed Origins

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
PaulCZE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. bře 2012
Bydliště: Olomouc

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od PaulCZE »

Zde je zase cítit inspirace návrhem soubojů her ze Souls série. Všichni bossové disponují proměnlivou obtížností boje, tedy více fázemi. Na základě zkušeností z DS jsem si ve druhé fázi držel od protivníka větší odstup a snažil se mu dostat za záda. Takováto taktika se ukázala být efektivní zejména proti gladiátorům Hoplítovi a Seleukovci. Přesílené útoky používají i NPC, co jsem zaznamenal, tak všichni velitelé (nepřátelé s helmou zdobenou rohy, jejichž blok štítem lze probít pouze mocným útokem) a některé unikátní NPC (Duelista). Samotné boje s bohy nejsou nijak zvlášť náročné, zatím byl vždy dostatek prostoru na manévrování. Boj se Sobekem byl však nejdelší.
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od petsild »

Pořád fantazie :D postup ve hře naštěstí jen 47%/32 level a když kouknu kolik mapy mám stále neprobádané vidím to jako dlouhou zábavu. Vůbec nehodlám pospíchat, přitom každý úkol je dá se říci odlišný. Dokážu porazit Fylaky už docela s noblesou, skrytá čepel nebo dravčí luk to jistí.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Swat »

Hele já kolikrát pomalou chůzí na velbloudovi od pyramid z Gízy až do Siwy, nebo lodí z Fayiumu až do Alexandrie. Jak říkám, škoda použít v takový hře fast travel, je to imersivní jak svině. Stačí jít, plout a kochat se, jak ten Egypt dejchá. A i v poušti ta nekonečná pustina má svoje kouzlo. A nebo když jsem poprvé spatřil Quattara Depression (Katárská proláklina), to jsou nezapomenutelný okamžiky...
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Riku »

Souhlas.. fast travel používám málokdy. I přítelkyně si kolikrát dřepne k telce a čučí jak hraju aby se pokochala Egyptem
PS5 | LG OLED CX55
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Pepa1 »

Nevíte někdo jak rychle přepínat mezi luky?
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od petsild »

Když máš aktivován druhý slot, tak 3/š a uspávací šipky 4/č.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Pepa1 »

petsild píše:Když máš aktivován druhý slot, tak 3/š a uspávací šipky 4/č.
jo díky, já jsem neměl aktivovaný druhý slot a nešlo mi přepínat.... :sad:
Durman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Durman »

Ahoj, mám dotaz. Jsem teprve na začátku hry a trochu bojuji s tím bojovým systémem. Problém mi dělá víc protivníků. Chci se zeptat jestli si zamykáte toho jednoho protivníka kliknutím kolečka nebo bojujete bez uzamčení? :)
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Riku »

No jak kdy, podle situace, podle protivníků a podle nálady.. je pravda, že ten bojovej systém je dost neohrabanej, já si na něj ještě po 60 hodinách hraní nezvykl, ale stejně většinou bojuji na dálku lukem a nebo se snažím potichu zabíjet jednoho po druhém skrytou čepelí :)
PS5 | LG OLED CX55
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Swat »

Ono hlavně ze všeho nejdřív musíš odhadnout svoje síly, pokud na tebe jde více protivníků na tvym, nebo lepším levelu, tak se tvoje šance ztenčují, jelikož ten systém zpřísnili oproti předchozím AC, což je dobře. A přesně jak píše Riku, lock záleží na situaci a protivníkovi. Nicméně si myslím, že po pár hodinách ti to přejde do krve a budeš k nezastavení, až se naučíš správně používat všechny komba (kterých tam není moc a snadno se pamatujou, chce to jen příslušnej skill), v kombinaci s shift + f 8) Nakonec zjistíš, že souboj. systém je dost promakanej s dobrou odezvou (v porovnání s Unity, tam člověk kolikrát nevěděl, co ten panák udělá...)
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Durman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Durman »

Unity mám taky na seznamu. :-) Díky za rady, snad to zachvíli dostanu do ruky. Ještě bych měl jeden dotaz. v tutoriálu bylo, že když máš zámek na jednom nepříteli, tak jde nějakou klávesou překliknout na dalšího a nějak jsme nepostřehl jakou. Nevíte?
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od petsild »

Koukám nová 1.20 se spoustou úprav :), tak snad bude fungovat nadále i můj dosavadní postup ve hře.
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od petsild »

Extra výkon jednoho hráče jménem SPGamer! Já porazil vlastního Jumbeho, až když jsem vlastnil legendární účinné zbraně.

https://www.youtube.com/watch?v=ZoKvxSnl-c8
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Riku »

tak to smekám :D já jsem tam vlezl jednou, ani jsem nestihl uskočit a byl jsem mrtvej (to bylo asi na 25 lvl), takže si sloníka nechávám až budu mít 40
PS5 | LG OLED CX55
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od petsild »

Teď mě vytáčí lodní mise :( zničit velkou flotilu. Zbude mi vždy jedna loď, jenže je snad nesmrtelná :( navíc přeživší spojenci vůbec nestřílejí a jen se pletou v bitvě.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Swat »

Musíš mířit na ty citlivý místa tý lodě (vždycky se ti červeně zvýrazní) a musíš používat ty minomety, nebo co to tvoje posádka umí metat. A samozřejmě musíš dobře mířit, ale za sebe říkám, že jsem s lodníma misema neměl sebemenší problém. Nutno dodat, že jsem hrál (a před Origins si ho dal podruhý) Black Flag, takže tyhle lodní mise mi přišly spíš jednoduchý. Hrál jsi Black Flag? Ten mechanizmus je víceméně stejnej.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od petsild »

Dohrál jsem AC3 :) princip znám, jenže po zničení těch správných míst, se dostanu do bodu, kdy to dostávám jenom já. Nechápu co tam dělají spojenci když ani trochu nepomáhají. Poprvé uvažuj že budu muset snížit obtížnost.

Edit:
Tak jsem se celou dobu nekryl a to byla celá potíž lodního trápení.
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od petsild »

Ještě jsem Origins nedohrál... nechávám si hlavní dva záporáky na konec a pomalu plním zbytek vedlejších úkolů.
Ke všemu se mi dnes docela dařilo v podobě třech poražených slonů.
Docela hodně se těším :D na budoucí Discovery Tour, který přidá vzdělávací režim průvodce po Egyptě.
Loki5567
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 25. črc 2011

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Loki5567 »

23.1.2018 vychází první DLC s názvem The Hidden Ones - nová oblast, zbraně, zvířata a další. Má to stát nějakých 10 USD, u nás spíš 10 EUR :-D Kdo má Season Pass, dostane zdarma.

Nějaké počtení tady: https://www.gamespot.com/articles/assas ... 0-6456142/
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D // MB: MSI MAG X670E Tomahawk // RAM: G.Skill Trident Z5 Neo 4x16GB 6000Mhz@6000 30-38-38-96 // GPU: MSI RTX 3080 Gaming X Trio // Storage: Corsair SP510 480GB + Corsair SP510 960GB + Crucial Opal 1100 2TB // PSU: Corsair HX1000i + CableMod // Case: Phanteks EVOLV X // Cooling: EK Quantum Velocity + EK-Quantum Vector RTX 3080 + SC Protium 150 D5 Polished Silver + Alphacool NeXxXos X-Flow 360 + EK-CoolStream PE 360 + 6x NoiseBlocker NB-Eloop B12-PS PWM //
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Origins

Příspěvek od Swat »

Taky čekám na discovery tour, ta by měla být zdarma pro všechny v rámci patche. Dost dobrej nápad.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“