PC vs. konzola

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: PC vs. konzola

Příspěvek od ArgCZ »

hoši až budete mít vlastní děcka tak jsem zvědavej jak ty zásady výchovy budete dodržovat

Atapi: "Tati, a bila tě taky někdy tvoje maminka ? Ne, jenom tvoje." :D
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PC vs. konzola

Příspěvek od Still.Lord »

S touhle mantrou "Až budete mít děti..." jděte do háje, to už je takové klišé. Vidím hodně malejch dětí u známých a kamarádu a přesně je vidět, kde jsou lidi benevolentní ve výchově... Někteří to sice extremně přehánějí, ať už v dobrém, nebo ne, ale to už je pak jejich smůla :)

Frostys: Souhlasím s tím co jsi napsal..
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: PC vs. konzola

Příspěvek od ArgCZ »

vidíš děti u jiných jo, nenech se vysmát, já mam děti dvě, obě maj stejnou výchovu ale osobnosti jsou to naprosto rozdílný, na jednu houkneš a už brečí, všeho se bojí a je na sebe opatrná, prostě dělá všecho tak aby to náhodou nebyl problém, dost neprůbojná ale hodná a druhá, ta má ostrý lokty, nic si nenechá líbit, všechno musí hned umět a vědět ale můžeš jí zakazovat co chceš, křičet i dávat třeba pohlavky ale bez efektu, jak tu někdo psal, zabejčí se a nehneš s ní ničím

nejspíš bys napohled řekl že maj jinou výchovu ale nemaj, prostě to jsou naprosto rozdílný osobnosti
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PC vs. konzola

Příspěvek od Still.Lord »

Až budu mít děti, tak se rozhodně tím nějak na internetu chlubit nebudu a psát moudra "až budete mít děti".
To mi fakt pije krev...
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: PC vs. konzola

Příspěvek od ArgCZ »

jo stejně tak já můžu napsat že když jsem děti neměl tak jsem se nesnažil na internetu psát moudra o tom jak je správně vychovávat

mam takovej pocit že ten kdo by se do takový diskuze neměl zapojovat jsi tady ty
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: PC vs. konzola

Příspěvek od -Vladimir- »

stočili jste to úplně jinam, jestli jste si nevšimli :)
ignorelist: Stratos (již trvale)
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Re: PC vs. konzola

Příspěvek od Meridius »

Je zajímavé, že nejvíc mudrcují ti, co děti nemají...věřte, že až je budete mít, budete některé věci vidět jinak.....ale tak už to bývá.


To arg: jj....je tomu tak, podepisuji se v plném rozsahu.....dcera 6 a kluk 3 a dcera nevěděla, co je plácnutí po zadku..malej...to je jiná kapitola. Ale i tam k tomu sahám opravdu výjimečně a že by to bylo běžné, to určitě ne. Hlavně je potřeba se jim věnovat, ne je nechat rozhodovat o tom, co je správný a co ne. Těch nevychovanejch je kolem dost a bohužel to je selhání ve výchově a nějaké mlácení už je jen důsledek.

Za mne mají děti 9 a 8 na nějaké střílečky času dost....a pokud na PC nepracují ještě ve škole, tak je zbytečný jim je pořizovat, jako nějaké speciální pro ně....na vyblbnutí stačí i levná konzole. Není špatný xbox a jejich kinect, s tím si užijou a ještě se trošku pohnou.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: PC vs. konzola

Příspěvek od ArgCZ »

ty to aspoň můžes svíst na to že ... "no jo je to kluk" :D
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PC vs. konzola

Příspěvek od Still.Lord »

ArgCZ: Já jsem někde psal jak je správně vychovávat? To jsou mi novinky!
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Re: PC vs. konzola

Příspěvek od Meridius »

No já myslím, že o tom je každý tvůj příspěvek. Hodnotíš, jak to dělají jiní špatně...tedy předpokládám, že ty bys to dělal jinak....a předpokládám tedy, že lépe chceš-li správně.

Ale kašleme na to....

Jinak mne napadlo ještě nintendo a jejich stroje. Taky je tam řada fajn her, myslím, že to je konzole, která je hodně zaměřená na trošku jiné hry, hravější. Takovej splatoon vypadá náramně dobře.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: PC vs. konzola

Příspěvek od ArgCZ »

já půjdu pro děti do xboxu, chvilku jsem zvažoval i to nintendo nebo shielda ale u mě to xboxu vyhrává kinect kterej je fakt zábavnej pro ty děti
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: PC vs. konzola

Příspěvek od Hladis »

Hosi, tohle téma není o tom jak vychovavat deti, to si zalozte v Spolecensky sekci téma, takze to ukoncete, jinak holt bude promaz. Tema je Konzole vs. PC na hrani pro deti.
Obrázek
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: PC vs. konzola

Příspěvek od AllowedCry »

Já děti nemám, ale když jsem byl dítě, vyrostl jsem na playstation, takže jednoznačně nový crash bandicoot a abes, pro začátek, pak nové GT, nějaké ty metal geary, ať se v nich probudí trochu japonce a bude to ok :D :thumbsup:

E// Menším rukám líp padne dualshock.
stefan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2004

Re: PC vs. konzola

Příspěvek od stefan »

Ďakujem za názory, vec sa má tak, že to nie je o tom, žeby nie je ani PC ani konzola. PC máme /monitor 24/, ale nie je v ňom gr. karta, takže im to zatiaľ stačí na minecraft a online hry. Investícia do gr. karty by bola tak max 150e, nakoľko PC je i3 nepredpokladám, že by sa oplatilo tam kupovať drahšiu kartu.
Nákup konzoly by vyšiel viac, teda celá konzola + nejaký uhd alebo fhd televízor.
Išlo mi teda o to, že či pri konzole komfort hrania a zážitok z veľkej obrazovky stojí za to priplatenie. Lebo na tých gamepadoch je mnoho tlačidiel, ktoré sa asi lepšie ovládajú ako kostrbatá klávesnica. Ale zisťujem, že ak by išlo iba o gamepad, tak vraj sa dá kúpiť gamepad a pripojiť k PC - tým pádom by bola vec ohľadom ovládania vyriešená.

Čo sa týka výchovy, tak verte alebo nie, ak poviem malému, že nerob to - lebo ťa strieskam jak žito, tak mu to spôsobí omnoho menší strach ako keď mu poviem, že nerob to - lebo ti na jeden deň zoberiem tablet.

Mám ešte jeden problém a nikde na nete som nenašiel riešenie. V minecrafte na detských tabletoch im vypisuje hlášku: V dôsledku nastavenia vášho konta nemôžete hrať hru pre viacerých hráčov online prostredníctvom služby Xbox Live. Môžete to zmeniť v nastavenia ochrany údajov a bezpečnosti online na lokalite Xbox.com.
Neviem nikde na nete nájsť návod ako to opraviť. Zvláštne je, že na mojom telefóne na mojom minecrafte je toto ok. Nestretli sa s tým niekto? Ďakujem.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: PC vs. konzola

Příspěvek od Alfajk »

pouzity PS4 te vyjde na 200 euro, mozna min, ale hry te vyjdou draho, navic tolik her pro deti tam neni... jestli zvladnou obsluhovat pc, tak to bude asi lepsi... vzdyt i to pc nakonec muzes s gamepadem pripojit k telce, jestli ti jde jen o hrani na velky uhlopricce
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
petras1337
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2013
Bydliště: Praha 9

Re: PC vs. konzola

Příspěvek od petras1337 »

v dnešní době závidím dětem, který na konzolích umí i střílečky s ovladačem ... kdysi jsem to párkrát zkusil a okamžitě mě to od koupi konzole odradilo
Ryzen 7800X3D / NZXT Kraken Elite 360 / B650M Gigabyte Aorus Elite AX / G.skill 32GB DDR5 6000MHz CL30 / RTX 4090 ASUS TUF OC / 2x Samsung PRO 980 1TB M.2 / Corsair SPF 750W Platinum + CableMod PRO ModMesh White KIT / Asus AP201 TG / ASUS ROG Swift OLED PG27AQDM 240hz / ROG Strix Scope II 96 Wireless / Logitech PRO X SUPERLIGHT 2 / Benq by Zowie G-SR / Steelseries Arctis 5 / NAS Synology DS220+ 2x6TB
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“