Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

V borderless normalne Alt-tab funguje.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od webwalker »

@Hladis: Já borderless nepoužívám, vždy jen fullscreen, takže ani nemám naměřeno, jestli tam náhodou nepřicházíš o nějaké ty fps. Naštěstí ten nový patch ten fullscreen u karet Nvidia vyřešil :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

U Wolfa nevim rozdil, mam v-sync a nemeril jsem vykon, ale u jinych her jsem nezaznamenal nejak rozdily vykonu mezi fullscreen a borderless.

To ze patch vyresil Alt-tab ve fullscreenu jsem cetl na steamu. Ono vůbec při pohledu na ten patch je tam dost oprav smerem k nV. No optimalizace na nV asi nebyla velkou priotritou studia. :razz: Me by zajímalo to vypnuti AS. U 1080Ti to mozna dělalo bordel, ta ma ted v ovladacich problémy, ale u 1070 mi AS vungovalo ok, a ted ho kvůli udajny chybe v driveru uplne vyhodili z nastaveni. Není znamo nikde o jakou chybu se ma jednat a proc to uplne vyhodili. To po driveru vydaji patch a znovu to otevřou ? To mohli nechat volitelny a ne to uplne vyhodit.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od webwalker »

No ALT+TAB ten patch nevyřešil (tedy alespoň u mě ne), jen konečně to rozlišení, aby se to u Nvidia karet nemuselo obcházet nastavením kompatability aplikace. U mě ALT+TAB to shodí na lištu a pak už s tím nejde nic dělat, takže správce úloh a ukončit úlohu.
U těch AS nevím, asi to jsou joudové a chtějí to testerům ztížit, jak to jen půjde :). Ale nejsou sami, po Warhammeru, kde benchmark úplně odstranili se teď změnil i Hitman, který teď vypadá graficky opravdu dobře, ale hází úplně jiný výsledky, takže s ním budu muset končit také. Benchmarků v testovací metodice ubývá nějak moc rychle, naštěstí teď přicházejí nový hry (Wolfík, Shadow of War, Assissini, Star Wars II ...), tak snad bude líp :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
-IRONHIDE-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. lis 2012
Bydliště: Valhalla

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od -IRONHIDE- »

Intel Core i7-4770K, CRUCIAL Ballistix Tactical (4x4GB) DDR3 1600 LP, SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 Special Edition METAL BLUE, GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 3 - Intel Z97, SEASONIC S12II-620W 80PLUS BRONZE RETAIL, Noctua NH-D14, LG Flatron W2343T-PF 23"Piano Black, GIGABYTE Aivia KRYPTON
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Krteq »

Slušný, koukám že enablovaný A/C dělá u GCN "zázraky".
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Na to je slusne slabe slovo, kiez by to tak nebolo len v "jednej" hre
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Krteq »

:? Však tohle je téma o jedné hře
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od spajdr »

no worst case zase tak optimisticky pro Vegu nedopadlo.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Krteq »

Jj, chce to zřejmě ještě fix v driveru.
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Co ti pomoze fix v ovladaci na worst case ked z AC compute mozes benefitovat len podla poctu efektov na scene ktore AC podporuju? :?
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Krteq »

Já ale mluvím o fixu Vulkan driveru celkově, ne o fixu A/C, to očividně funguje.

AMD zatím podporuje 1.0.57, nV už 1.0.61. Nevíme jestli v té scéně nV netěží z nějaké konkrétní extenze v novější verzi, uvidíme.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od webwalker »

Tady jsem vám nahrál jedno video z měření GeForce GTX 1070 Ti vs Radeon RX 580 OC ve Wolfensteinovi (Manhattan Ruins) :)

https://youtu.be/rcr8yHNdnSo
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Krteq »

What? Polaris 10 pod Vulkanem na úrovni právě vydané GTX 1070 Ti (GP 104)? Kacířství! :mrgreen:
slaava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2006
Bydliště: Praha 11 - Chodov / Praha 4 - Braník :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od slaava »

Jo a pak si pustis zbytek her a jen by jsi brecel :P
amd 5800x3d, gigabyte x570 aorus pro, gainward rtx 4090 phantom gs, g.skill 64gb 3600mhz ddr4, corsair mp510 1gb, corsair rm750x, fractal design define 7 compact, win11pro 64bit, samsung odyssey oled g8.
BL!zZard
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2006
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od BL!zZard »

AMD RYZEN 7 7800X3D @ PBO2 + ALF II 240 | ASUS TUF GAMING B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE OC 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY Beast 32GB (2x16) @ 6000MHz, CL30 | Kingston KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! Pure Base 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27" LG Display
HTC Vive Pro 2
https://www.3dmark.com/3dm/101791536 24983 bodů
https://steamcommunity.com/id/johny66cz/
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od webwalker »

Nový patch, Nvidia nové drivery, tak jsem hnedle udělal pár testů z toho nejvýkonnějšího, co jsem tak narychlo doma našel :)

Wolfenstein II: 1920x1080
https://youtu.be/XOkhXh72SZM

Wolfenstein II: 2560x1440
https://youtu.be/JBgLe2yikzc

Wolfenstein II: 3840x2160
https://youtu.be/QA95KKCrZvY
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od stylar »

dá se nějak nastavit, aby to vzalo max refresh rate s nativním rozlišení 1440p@75Hz? vždycky mi to přepne na 60Hz a dokonce změní i ve Windowsu, to si ten ultra optimalizovanej vulkan dělá kozy, u nvidie zase lehce v ovladači to jde přenastavit a u AMD karty?
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Baneshee »

Zkus si ve hře nastavit borderless window místo fullscreenu, pak by ti měl zůstat refresh rate plochy a hra to nebude přepisovat
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Krteq »

stylar píše:dá se nějak nastavit, aby to vzalo max refresh rate s nativním rozlišení 1440p@75Hz? vždycky mi to přepne na 60Hz a dokonce změní i ve Windowsu, to si ten ultra optimalizovanej vulkan dělá kozy, u nvidie zase lehce v ovladači to jde přenastavit a u AMD karty?
Co ti přesně nejde v Radeon Settings nastavit?
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“