Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Riku »

Sem tam slabší textury mi nevadí, jediné co je do očí bijící jsou nekvalitní textury zbraní a rukou Blazka, sakra, vždyť na to čučí hráč 100% herního času, tak proč aspoň tohle neudělají lépe?

Jinak hra vypadá výborně hlavně v interiérech, exteriéry už jsou slabší.
PS5 | LG OLED CX55
BL!zZard
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2006
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od BL!zZard »

http://oi65.tinypic.com/211qcky.jpg

Aneb RX 580 za 7k a celkově výkon Radeonů :thumbsup:
AMD RYZEN 7 7800X3D @ PBO2 + ALF II 240 | ASUS TUF GAMING B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE OC 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY Beast 32GB (2x16) @ 6000MHz, CL30 | Kingston KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! Pure Base 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27" LG Display
HTC Vive Pro 2
https://www.3dmark.com/3dm/101791536 24983 bodů
https://steamcommunity.com/id/johny66cz/
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od HafanPetr »

BL!zZard píše:http://oi65.tinypic.com/211qcky.jpg

Aneb RX 580 za 7k a celkově výkon Radeonů :thumbsup:
http://www.guru3d.com/articles_pages/wo ... iew,4.html
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

Wolfenstein 2 The New Colossus Update 1.02 Patch Notes

Freedom Chronicles Episode Zero

-Available for pre-order customers and Season Pass holders who redeemed codes

Xbox One X Support

-Wolfenstein 2 The New Colossus version 1.02 added supports 4K resolution.
-Dynamic resolution scaling.

Vault Unlocked!

-10 new combat simulations playable from the Main Menu or in Evas Hammer
-Requires progression to Chapter 2.
-Leaderboard functionality.
-Compete with your friends for the highest score!.

PC Fixes

-Wolfenstein 2 The New Colossus patch 1.02 improved stability on NVIDIA 10-series GPUs.
-Async compute temporarily disabled until driver fix available.
-Forced driver update on driver detect warning message can now be manually bypassed
-Wolfenstein 2 The New Colossus version 1.02 improved Win 10 stability on supported NVIDIA GPUs when launching at any resolution other than 4K when DPI scaling is set to 175% 4K monitor.
-Improved Win 10 stability on supported NVIDIA GPUs when resolution is changed to 4K while DPI scaling is set to 125% or 150%.
-Fixed “zoomed in brightness menu” issue on 4K monitors (when DPI scaling was set to greater than 100%).
-Skybox fixes.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od webwalker »

Hlavně u Nvidia karet (GTX 1080 Ti) nepoužívejte drivery 388.13 společně s Afterburnerem!!!
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od werygood »

webwalker píše:Hlavně u Nvidia karet (GTX 1080 Ti) nepoužívejte drivery 388.13 společně s Afterburnerem!!!
Proč?
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Krteq »

Už to tu bylo postováno několikrát - stuttering, blbnoucí Alt-Tab atd.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

werygood píše:
webwalker píše:Hlavně u Nvidia karet (GTX 1080 Ti) nepoužívejte drivery 388.13 společně s Afterburnerem!!!
Proč?
Afterburner spusti mickrostuttering kvůli bugu v power senzoru, coz Afterburner pouziva a tuhle chybu tak spusti.

Hmm ten patch tedy nic moc. Rozhodil mi ulozenou hru, ze se asi budu muset vracet dost zpet, pokud to tedy vůbec pujde. Pokud jste meli nejaky savy v ponorce, tak s novym patchem se resetnou asi diky zmenam v ponorce kvůli DLC a jelikož jsem to mel u narozeninovy oslavy, tak se level resetuje tak, ze zmizi quest a s nim i NPC, tedy není možno pokracovat. Zmrsil doskakovani a mizeni stinu, coz je mozna spojene s problémy ulozeny hry. AS je ted uplne odstraneny pro nV, ikdyz to normalne na 1070 fungovalo bez problemu.
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od petsild »

Můžeš pls dát odkaz kolem tohoto problému dík.
Pro W2NC jsou tedy výhodnější starší 387.92?
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

Je to v driver threadu 383.13, poslední muj post tam. Guzman z nV bug potvrdil a nasel se vinik. Je to bug v NVAPI. Takze jakmile spustis Afterburner a jdes hrat, tak to zpusobuje microsttutering, jelikož Afterburner samozrejme power senzor pouziva. Proto jsem zadny stutter na zacatku ve hrach nemel, jelikož jsem hral bez Afterburneru. U Wolfa se to da ověřit sledovanim prubehu frametimes ve hre s a bez Afterburneru a zapnuty Afterburner vytvari takovy spicky jak srdecni tep. Klidne se to na novych driverech da hrat bez problemu, jen holt u toho nemit zapnuty afterburner a jiny podobny programy.
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od petsild »

Afterburner potřebuji kvůli undervoltingu.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

Tak bud to ozelet, nebo vzit starsi driver, ale Wolf bude řvát a nemusi byt stabilni.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od webwalker »

@Hladis: Frametimes sledovat nemusíš, s GTX 1080 Ti je to prostě absolutně nehratelný, s GTX 1070 Ti to ale vypadá celkem dobře. S AB funguje 388.00 snad bez větších problémů. Jinak ano, save jsou s novým patchem neplatné. Musel jsem mojí testovací scénu projet znovu :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

Ja to otestil zda se to projevuje. Jako rozdil při hrani je malo postrehnutelny, protože ty spicky nejsou natolik vysoky, aby to zpusobilo problémy v plynulosti. Asi bez toho mereni by to slo spatne postřehnout, ze je něco spatne, ale je to tam. Samo dle vyjadreni majitelu 1080Ti, je to na jejich kartách sttuter fest.

PS: Když jsi to projizdel znova, nenarazil na nejaky bugy a hlavne nejaky graficky glitche, jako doskakovani stinu, atd... ?
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od webwalker »

K tomu jsem se vůbec nedostal. Zatím jsem jen došel do Manhattanu, našel tam pěknou testovací scénu (Ruins) a začal měřit karty. Tedy do tý doby, než jsem dal do PC GTX 1080 Ti, pak jsem už jen několik hodin hledal příčiny toho stutteringu :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

Ofiko
I am unable to progress past the “Lost at Sea” chapter on the Fergus timeline
Workaround: Re-load a save from the start of Lost at Sea, or the most recent save you have from one of the previous chapters and continue from that point.
Super, presne tam jsem před timhle patchem skončil a save je v prdeli. Lidi si na to stezujou na steamu, mimo další hromady bugu, který ten patch prinesl.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Pepa1 »

webwalker píše: Frametimes sledovat nemusíš, s GTX 1080 Ti je to prostě absolutně nehratelný,....
Projevuje se to i na GTX1o6o?? Myslim, že bude lepší nějakou dobu počkat a pak to dát rovnou i s překladem :)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

Doporučuju tem, kteří hru ještě nemaji, radsi počkat s koupi na další drivery a další patche. Nebo dopadnete jako ja, kdy klidne ztratite velkou cast gameplay kvůli zbuglymu resetu savu. :evil: Nejen ze se resetla cela cast kampane, kde ztratite všechny submise jako assasination a nektery dulezity predmety, ale ještě se to bugne tak, ze nejde pokracovat a musite nahrat ještě starsi save z předchozí kampane, pokud takovy mate. Pokud nemate, muzete zacit uplne odznova a ještě se modlit, aby na konci mise nevyskocil blackscreen. Nehlede na další pridany bugy jako viditelny doskakovani nekterych stinu. Po tom posledním beta patchi jsem myslel, ze je to na dobry ceste a hra uz byla bez nejakych vetsich chyb a bum.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od Ache »

To je divný, já sem bez problémů dohrál release verzi - nebo verzi v jaké to bylo asi den od vydání (celou hru v offline modu, aby se během testování neaktualizovala a nerozjebala savy, což už se mi kdysi stalo = prevence proti tomu je offline). Jediný problém byl alt+tab = blackscreen, ale to není jen problém této hry - je to tu bylo o něco častější :-/
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Wolfenstein 2: New Colossus- Technická stránka hry

Příspěvek od webwalker »

@Pepa1: GTX 1060 tu bohužel teď nemám, ale GTX 1070 Ti je celkem v pohodě
@Ache: ALT+TAB stále nefunguje, místo toho doporučuji ALT+ENTER a pak teprve ALT-TAB (musí být ale něco dalšího spuštěného - třeba AB, nebo FRAPS).
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“