Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od Swat »

Vypni admin práva. AC se zaplejma admin právama nejede. Trochu mi to ze začátku padalo a taky jsem myslel, jestli to nechce admin práva a hru jsem pak vůbec nespustil....
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Ty kraaavo tak uz som na to prisiel, hru som zmazal znovu mi ju stiahlo celu ok. Potom stacilo vypnut afterburner a rivu a hra sa normalne rozbehla.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od HEAD »

Test starsich karet.780TI je na urovni GTX970
https://www.youtube.com/watch?v=m6mQa6LOoPE
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
PaulCZE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. bře 2012
Bydliště: Olomouc

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od PaulCZE »

Aneb nejvýkonnější karta dopadla nejhůře. GeForce podaly adekvátní výkon (což není překvapivé, vzhledem k přítomnosti GameWorks prvků), v případě Radeonů se situace mění. Jelikož hra poměrně solidně profituje z geometrického výkonu, zůstává Fury X i za o 20% slabší RX 580.
Jak se tak dívám, ani 3GB 780/Ti nemají při tomto nastavení vyložené problémy a dá se s nimi obstojně hrát, zvláště po OC.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

PaulCZE píše:(což není překvapivé, vzhledem k přítomnosti GameWorks prvků)
Je tam z GW snad jen HBAO+, který ale opravdu nemůže za vysledny vykony. GW bych do toho netahal. Hodne webu i po ty hysterii testuje hry bez zapnutych GW efektu, nebo ty efekty zvlast testuje a nic to na pozicich karet stejne nemeni.
Obrázek
PaulCZE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. bře 2012
Bydliště: Olomouc

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od PaulCZE »

Z mého příspěvku, na základě jeho formy, lze zamýšlený kontext stěží odhalit, proto to nyní trochu upřesním. O GameWorks jsem se chtěl zmínit v konextu s celkovou lepší optimalizací pro grafiky nVidia, jelikož tendence posledních několika titulů (od AC IV: Black Flag minimálně) směřuje k lepší plynulosti na sestavách osazenými grafikami nVidia. Zde však připouštím, že úroveň tesselace dokáže výrazně zahýbat s pořadím karet, takže svádět horší výsledky grafik AMD na horší optimalizaci zavání čirou spekulací.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od Pepa1 »

Vzhledem k tomu, že jsem nenašel na PCtuningu rozbor nároků, tak jsem se chtěl zeptat ohledně doporučených nastavení. Sundal jsem zatím jen stíny na "vysoké" a vodu a mlhu na "vysoké", dále jsem vypnul AA protože mě to přišlo, že je vše dost neostré - máznuté (fuj) místo toho jsem v SweetFX zapnul SMAA, ostatní nastavení jsem nechal max. Běhá to na sestavě níže (GTX1060) okolo 50fps. Ty stíny si myslím dělají hodně - pokud je to stejný engine jako předešlý AC Syndicate, tak tam to byl dle rozboru největší zabiják výkonu. Pokud byste měli tip co ještě "žere výkon" tak budu rád za každou radu. Ještě mi není jasné FOV jde to až na 115, tak nevím při mém nastavení 2560x1080 zda to dát na max.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od Pepa1 »

Takže finální nastavení:
stíny vysoké, detaily prostředí na vysoké + vypnutí AA a FOV na 110.
běhá to cca 50 - 60fps
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od Thellwin »

Musím říct, že je to jedna z nejlépe vypadajících her za poslední dobu, co jsem měl možnost hrát. Na mé sestavě (8700K @ 4.8 GHz, GTX 1080 @ 2050/11200) to jede na max. v rozlišení 2560x1440 konstantně 60 FPS, bechmark mi ukázal avg. cca 75 FPS. Co mě překvapilo byly celkem krátké nahrávací časy, všechno je to takový hezky svižný.
Goldnoob team proud member!
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od petsild »

Video benchmark jak si vede originál proti podvodné versi. Podle grafu a výsledku mi příjde ta poctivá stabilnější.
https://www.youtube.com/watch?v=WwXV8qsN8fg
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

Resil nekdo problemy s V-sync, kdy pri jeho zapnuti se obcas propadaji fps nesmyslne spolu s taktem karty, hlavne v Alexandrii ?
Obrázek
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od webwalker »

Nevím, jestli jsem to už postoval nebo ne, ale tady je moje video z měření:

Assassin's Creed Origins - Intel i7-4790K vs Intel i7-8700K

https://youtu.be/gD9HtQyAoY8
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od petsild »

Takové porovnání :) jsem potřeboval dík.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

Tak staci uz ten takt pameti 3600MHz a je to jasny. To dela v tyhle hre hodne velky rozdily https://www.youtube.com/watch?v=R3ou5RVAROw ten Haswell by mel pretaktovanej tech 60fps udrzet.

Mi nerikejte, ze nikdo nemel problemy s V-sync+vykonem.
Obrázek
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od webwalker »

Taky jsem myslel na RAM, ale myslím, že když jsem ji snížil frekvenci na 1866 MHz takový propad tam nebyl. Až přijde nějaká 1080 Ti tak se na to ještě kouknu. Zatím bych to tipnul na kombinaci více jader a vyšší frekvence.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

Pocet jader hraje roli https://www.youtube.com/watch?v=q35h52IgzMk https://www.youtube.com/watch?v=BjwqTXkPrew ale u srovnatelny architektury az v poctu fps hluboce nad 60fps. Proste ta kombinace rychlych DDR4 se Skylake+ dela hodne a Haswell nema sanci.
Obrázek
Athi
Nováček
Nováček
Registrován: 17. pro 2015

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od Athi »

Zdravím,

Koupil jsem na Steamu Origins, ale při spuštění mi to zamrzne na prvním screenu.
Vše mám origo a aktualizované. Sestava v podpisu.
Máte někdo podobnou zkušenost a radu co s tím, nechce se mi to hned refundovat ...¨
¨
díky
Intel Core i7-6700K, GAINWARD GeForce GTX 1080 GLH Phoenix, MSI Z170A GAMING M7, Define R5 titanium, Samsung SSD 950 PRO (M.2) - 256GB, Samsung SSD 850 EVO - 500GB, Noctua NH-D15,
Corsair Vengeance LPX Black 32GB (2x16GB) DDR4 3000 , CORSAIR HX850i 850W, ASUS ROG Swift PG279Q
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Vypni AFTERBURŇer
Athi
Nováček
Nováček
Registrován: 17. pro 2015

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od Athi »

Mr_Trollfan píše:Vypni AFTERBURŇer
odinstalován, nepomohlo :(
Intel Core i7-6700K, GAINWARD GeForce GTX 1080 GLH Phoenix, MSI Z170A GAMING M7, Define R5 titanium, Samsung SSD 950 PRO (M.2) - 256GB, Samsung SSD 850 EVO - 500GB, Noctua NH-D15,
Corsair Vengeance LPX Black 32GB (2x16GB) DDR4 3000 , CORSAIR HX850i 850W, ASUS ROG Swift PG279Q
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Myslis na obrazku pred zapnutim hry alebo az v hre?
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“