Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Athi
Nováček
Nováček
Registrován: 17. pro 2015

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od Athi »

Mr_Trollfan píše:Myslis na obrazku pred zapnutim hry alebo az v hre?
zapnu hru ať už přes Steam nebo Uplay, sesynchronizují se data z cloudu, naskočí screen jak Bayek kouká na pyramidu a takhle to zůstane.... Ale počítadlo na Steamu to zaznamenává jako hraní.
Na fóru radí nastavit v nvidia driverech FXAA na vypnuto, ale to mám v defaultu už nastaveno...
Intel Core i7-6700K, GAINWARD GeForce GTX 1080 GLH Phoenix, MSI Z170A GAMING M7, Define R5 titanium, Samsung SSD 950 PRO (M.2) - 256GB, Samsung SSD 850 EVO - 500GB, Noctua NH-D15,
Corsair Vengeance LPX Black 32GB (2x16GB) DDR4 3000 , CORSAIR HX850i 850W, ASUS ROG Swift PG279Q
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od HEAD »

Konecne jsem se dostal ke hrani a je to fat dost narocny na cpu :) Schvalne jsem zkusil vypnout HT a je tam rozdil nakych 30-35% jen s HT
https://www.youtube.com/watch?v=zkeHmO3 ... e=youtu.be
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
LastPCgamer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. pro 2012

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od LastPCgamer »

Nepocitujes v Alexandrii mierny microstuttering? Lebo ja áno, dost ma to stve a neviem ci je chyba u mna alebo je to hrou. Odyssey mam perfektne plynulý všade aj v mestach ziadne zaseky ale Origins tak to ide dost zle...
CPU: Intel Core I7 5820K@4.5GHz; Cache 4GHz + Noctua NH-D15;*** MB:ASUS X99-A;*** RAM: 4x4GB DDR4 3000MHz CL 15-17-17-35 1T Corsair;*** GK: EVGA GeForce GTX 1080Ti SC Black Edition Gaming ICX***;*** M.2 NVMe SSD: Samsung 970 EVO PLUS 500GB;*** SATA III SSD: Samsung EVO 850 500GB, Crucial MX500 1TB;*** SATA II HDD: 500GB Hitachi 7200RPM ;*** Op. Drive: Samsung DVD-RW SH-S223F;*** Sound Card: ASUS Xonar Phoebus;*** PSU: Seasonic SS-860XP Platinum;*** MOUSE: RAZER Deathadder Chroma;*** MOUSEPAD: Roccat Taito;*** KEYBOARD: Roccat Isku;*** HEADSET: Sennheiser PC 360 G4ME;*** MONITOR: 27" Acer Predator XB271HU 144Hz, IPS, G-Sync;*** CASE: Cooler Master HAF 922;*** OS: Windows 10 64bit Home; Herné konzoly: Playstation 5, NINTENDO Switch
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od petsild »

HEAD píše:Konecne jsem se dostal ke hrani a je to fat dost narocny na cpu :) Schvalne jsem zkusil vypnout HT a je tam rozdil nakych 30-35% jen s HT
https://www.youtube.com/watch?v=zkeHmO3 ... e=youtu.be
Off platí pro obraz vpravo?
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od Still.Lord »

Podle FPS spíše vlevo.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od HEAD »

LastPCgamer píše:Nepocitujes v Alexandrii mierny microstuttering? Lebo ja áno, dost ma to stve a neviem ci je chyba u mna alebo je to hrou. Odyssey mam perfektne plynulý všade aj v mestach ziadne zaseky ale Origins tak to ide dost zle...
Ne je to v pohode i podle frametimes.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od Vlastik80 »

Zajímavé, že by to bylo CPU? Koukal jsem, že některým hrám sedí více 6700K než 5820K. Nicméně co změna OS -pokud ta hra jede pod Windows 7 u 5820K proti Win 10 u 6700K, tak to také může mít vliv, ne?
LastPCgamer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. pro 2012

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od LastPCgamer »

Mam iný OS aj IPC vykon na jadro mam nižší, tažko povedať kde je problém keď niekedy v buducnosti preinstalujem OS na Windows 10 tak sa na Origins pozriem znova.

Ale tak mozno je to len moj pocit lebo podla grafu priebehu frametimes to mam podobne ako HEAD teda ziadne vyrazne špičky tam nemám len take mierne vlnenie ako ma on v tom videu, dokonca by som povedal ze ja mam ten priebeh frametimes hladší.
CPU: Intel Core I7 5820K@4.5GHz; Cache 4GHz + Noctua NH-D15;*** MB:ASUS X99-A;*** RAM: 4x4GB DDR4 3000MHz CL 15-17-17-35 1T Corsair;*** GK: EVGA GeForce GTX 1080Ti SC Black Edition Gaming ICX***;*** M.2 NVMe SSD: Samsung 970 EVO PLUS 500GB;*** SATA III SSD: Samsung EVO 850 500GB, Crucial MX500 1TB;*** SATA II HDD: 500GB Hitachi 7200RPM ;*** Op. Drive: Samsung DVD-RW SH-S223F;*** Sound Card: ASUS Xonar Phoebus;*** PSU: Seasonic SS-860XP Platinum;*** MOUSE: RAZER Deathadder Chroma;*** MOUSEPAD: Roccat Taito;*** KEYBOARD: Roccat Isku;*** HEADSET: Sennheiser PC 360 G4ME;*** MONITOR: 27" Acer Predator XB271HU 144Hz, IPS, G-Sync;*** CASE: Cooler Master HAF 922;*** OS: Windows 10 64bit Home; Herné konzoly: Playstation 5, NINTENDO Switch
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

AC: Origins Win7 vs 10

Příspěvek od Vlastik80 »

Os má nepochybně vliv, na YT a netu jsou porovnání a výkon je u této konkrétní hry lepší pod Win 10.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od werygood »

To se dalo čekat, Windows 7 už budou na trhu deset let...
kvoco
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2005
Bydliště: Bratislava

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od kvoco »

LastPCgamer píše:Nepocitujes v Alexandrii mierny microstuttering? Lebo ja áno, dost ma to stve a neviem ci je chyba u mna alebo je to hrou. Odyssey mam perfektne plynulý všade aj v mestach ziadne zaseky ale Origins tak to ide dost zle...
tiez som spozoroval microstuttering aj FPS mi klesli po update hry, teraz mi nevie udrzat 60fps na 1440p, zostava v podpise
AMD Ryzen 7 7800X3D+ARCTIC Liquid Freezer II 360, ASUS ROG STRIX B650E-E, Kingston FURY 64GB 6000 MHz CL36, XFX MERC 310 Radeon RX 7900XTX, KINGSTON KC3000 NVMe 2TB + Samsung 970 EVO 500GB + KINGSTON SATA 480GB, Fractal Meshify 2, EVGA 1000W GQ, GIGABYTE AORUS FI32Q
ronik26
Nováček
Nováček
Registrován: 15. pro 2018

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od ronik26 »

PLS poraďte jak opravit padání hry. Ovladače jsme aktualizoval a pořád nic. Děkuji!
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od rbclass »

Akym sposobom ti to pada?
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od rbclass »

Odyssey bol teda lepsie optimalizovany..tu mam dost casto framedropy pod 60

a aj pribeh a hrdina o hovne..cele ovela menej zaujimave ako odyssey
Mac302
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. úno 2009

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od Mac302 »

rbclass píše:Odyssey bol teda lepsie optimalizovany..tu mam dost casto framedropy pod 60

a aj pribeh a hrdina o hovne..cele ovela menej zaujimave ako odyssey

A já to mám přesně naopak, více mě baví Origins...ale to bude tím, že mi je blíže Egypt, než Řecko :)
AMD Ryzen 7 7700X 4,5GHz @ 5,4GHz boost | Sapphire Radeon NITRO+ RX 6800 XT SE 16GB | ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING | 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | WD Black SN770 NVMe 1TB | Fractal Design ION+ 2 Platinum 860W | AiO Fractal Design Lumen S36 V2 | Fractal Design North TG Dark | SteelSeries Arctis 5 + Logitech G Pro Superlight + HyperX Alloy Elite RGB
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od rbclass »

to bude aj tym,ze tieto dve hry su velmi podobne..a origins si hral ako prvu..ja som zas hral ako prvu odyseu
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od Swat »

Tak jsem na zkoušku nahodil Origins a můžu potvrdit,že je o trochu náročnější,než Odyssey. Nejvíc je to poznat v Memphisu,tzn.stačí pustit benchmak,kterej tam celkem rozumně zasadili. Pokud chci hrát v 60ti fps s vsync on,tak se stejným nastavením detailů musím jít v dsr o jedno rozlišení dolů oproti Odyssey.

Jinak jsem se po delší době proběh po Egyptě a taky musím říct,že se mi líbí víc.A nemyslím,že je to proto,že jsem ho hrál jako první.Je mnohem pozvolnější,pocit naprostý izolace v poušti je skvělej,tenhle pocit Odyssey nedokáže navodit nikde na mapě. Dost animací je mnohem plynulejších a dotaženějších oproti Odyssey.Navíc v Odyssey mi dost vaděj různý ty fantasy prvky u různejch skillů (ta neviditelnost třeba) a zbraní.Za mě vede Egypt,ve kterym mám dle Uplaye 198 hodin,v Odyssey přes 180,jelikož jsem tam po dohrání dodělával různý věci.V Egyptě jsem měl větší pocit,že jsem na mapě objevil něco novýho,v Odyssey jsou ty města na jedno brdo...
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od ArgCZ »

nesetkal se někdo z vás u Origins s mizernou kvalitou namluvení dialogů? Mě to hrozně rve za uši, je to jako by to bylo prohnaný nějakou ukrutnou kompresí a našel jsem o tom i několik témat na netu ale nevím zda jde o nějakej ojedinělej problém nebo je to vlastnost hry
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od HEAD »

U me bylo vse v pohode
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Origins - Technická stránka hry

Příspěvek od RaZZoR »

Zajímalo by mě, jestli mám v kompu něco plesnivýho, nebo už je 4790 fakt taková plečka. Vytížení grafiky 50 procent v 1440p a se všim na max? WTF?
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“