Steam a ochranná známka

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
zblamak
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2007

Steam a ochranná známka

Příspěvek od zblamak »

Zdravím,
obracím se na vás s dotazem ohledně ochranné známky při distrubuci skrze Steam.
Abych vás uvedl do obrazu. Vyvíjím indie hru, která bude distribuována skrze steam. K ruce mám grafika, ostatní řeším externisty např. sound etc. V rámci dotazu však nepodstatný.
Chci tomu všemu dát právní rámec a řeším ochrannou známku. Byl jsem s tím za právníkem a došli jsme k závěru, že při distribuci skrze Steam by mělo stačit mít ochrannou známku pro Spojený státy-sídlo steamu. Odtam je totiž hra distribuována a tedy všechny právní záležitosti se řeší dle práva Států a tam bych ochranou známku měl. Pro jistotu bych samozřejmě udělal ještě známku pro ČR, nebo pro celou EU. Jde mě o to, zda tahle logika věci je správná.
Kdybych totiž řešil ochrannou známku pro každý jednotlivý stát, tak by to v závislosti na třídách vyšlo téměř na půl milionu. Ale tahle verze mě příjde nesmyslná. Mě totiž může být jedno, že tu hru někdo bude prodávat třeba v Zimbabwe. To ať si klidně prodává, ale tam kde bude monetizace minoritní budu právně ošetřenej-ve Státech.
Píšu zde, protože mě nenapadá kam jinam s podobným dotazem. Třeba se to dostane k někomu, kdo to řešil, nebo někoho takovýho zná. Je to můj první projekt, tak v podobných právních záležitostech lehce tápu.
V podmínkách/radách přímo Steamu jsem bohůžel taky nic nenašel. Databáze je to však obsáhlá, tak je možný, že jsem to přehlídnul.
Díky za rady, případně za kontakty, kde se zeptat.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Steam a ochranná známka

Příspěvek od spajdr »

Já bych se zkusil poptat např. českých autorů, co mají hry na Steam. Např. Mashinky (Jan Zelený), Amanita Design (Samorost), nebo třeba Kingdom Come Deliverance, tipuju že něco podobného museli řešit.
hadas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. dub 2012

Re: Steam a ochranná známka

Příspěvek od hadas »

a nebo se zeptat tady je z indianu https://www.fiolasoft.com/cs/
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Steam a ochranná známka

Příspěvek od nou »

Na ceskych hrach sa steam distribucia uz riesila http://ceske-hry.cz/forum/ A ste ochotny sa potom aj sudit v USA? Lebo inak si osobne myslim ze registrovat znacku nema zmysel.
zblamak
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2007

Re: Steam a ochranná známka

Příspěvek od zblamak »

Díky, Mashinky mě nenapadly. U větších /Warhorse, Amanita etc./ předpokládám, že by zpráva zapadla ve spamu a nedostala se přímo k někomu, kdo by mě byl schopnej odpovědět.
Jinak jsem napsal i na česky hry-díky za tip.

Co se týče soudu v US, tak ne nešel bych do sporu. Jde mě o to, že kdybych trademark neměl, tak stačí pro někoho značku zaregistrovat a pak po mě za využívání chtít love. Zcela legitimně. Tohle se stalo známýmu. Sice s naprosto odlišným produktem a u nás, ale stalo.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“