The Long Dark

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

The Long Dark

Příspěvek od Frostys »

Obrázek

Narazili jste nebo dokonce hrajete?
Je to zase jedna z těch survivalovek, se kterýma se dneska protrhl pytel, ale zaujala mě tím, že za prvé není online a za druhé člověk přežívá čistě v divočině - Man Vs Wild.
Hra je v Early Accessu a nabízí zatím několik sandbox map a pár challengů, což jsou nějaké přednastavené scénáře, ještě jsem se k nim nedostal.

Hráč se ocitá v kanadské divočině, se kterou svádí boj o přežití. Musí se udržovat v teple, pít, jíst a spát. Lze tam pochopitelně craftit jednoduché věci jako např. rybářský háček, vlasec, háček na vlasci, luk, šípy, oblečení z kožešin, pasti na zajíce apod.
Narazit můžete na zajíce, jeleny, vlky a medvědy. Vlci a medvědi na vás zaútočí, lze utéct, pokud máte blízko úkryt. Pokud zbraň, lze zvíře zabít. Náboje do pušky je však vhodné šetřit.

Hra hodně sází na atmosféru. Grafika není bůh ví co, nehraje si na realitu, k atmosférickému zážitku však bohatě postačí. Sněžné bouře, vichřice, východy slunce. Když se v noci probudíte v chatce, venku zuří blizzard, vítr jen skučí, chatka a stromy okolo vržou. Celkem příjemné :)

Samotné mapy a terén zůstávají stejné, jen se jinak generují itemy, takže tam, kde jste předtím našli nůž, v další hře ho na tom místě už najít nemusíte.
Zatím už jsem asi 20x pustil pouze první mapu na nejtěžší obtížnost, ve které se snažím přežít po trochu delší dobu. Není to vůbec snadné. Hodně taky záleží na štěstí. Musíte nalézt ty správné itemy, musí přát počasí, aby bylo možné se potulovat venku, skupinky vlků jsou taky dost všudypřítomné, ale nejsou vyloženě pain.
Je to stále zábava i jen na té první mapě.

Na hře je určitě ještě spousty práce, ale některé detaily a mechaniky se mi líbí. Například silný protivítr vás zpomaluje, naopak vítr v zádech zrychluje, pokud běžíte příliš rychle s větrem v zádech nebo z kopce, tak se může stát, že si poraníte kotník nebo dokonce zápěstí při pádu (ten ale není graficky zpracován). Sbíráte po lese dříví ze země, kterého je velké množství druhů, přičemž každý druh dřeva nabízí jinou délku hoření. Z mrtvých zvířat můžete získávat kožešinu, kterou po usušení (několik dní v chatce) můžete použít na výrobu oblečení. Než svlíknete zvíře z kůže, může vám to zabrat i hodinu, což venku při těch mrazech (občas i pocitově -40) může být nebezpečné. Vodu lze získávat z rozpuštěného sněhu. Sníh je poté nutné k bezpečné konzumaci převařit.
No a spousta dalších věcí... :) Jsem zvědavý, co s tou hrou ještě udělají.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: The Long Dark

Příspěvek od rbclass »

hram to a velmi dobre v skrate
prednedavnom to vyslo a je tam uz aj pribehova linia
https://www.youtube.com/watch?v=iabuERuU8n8
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: The Long Dark

Příspěvek od Frostys »

Mě docela překvapilo, že se ta kampaň ubírá takovým RPG způsobem. Spoiler: viz babka, u které si zvyšujes reputaci. Docela mi tam u té kampaně chybí ten survival prvek, necítím se v ohrožení. V sandboxu je to něco jiného.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: The Long Dark

Příspěvek od rbclass »

reputaciu som nepochopil na co tam je..skor je tam len nasilu sa mi zda..

inak aj v kampani som parkrat umrel,kym som pochopil princip hry..kampan bol vlastne moj vstup do hry,sandbox som nehral
drundur
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 05. úno 2017

Re: The Long Dark

Příspěvek od drundur »

wow ono už to je vydané ve full verzi ? od 1.8 ?? takže příběh už se dá hrát nějak celý ( tzn je tam konec? )?
Malcolm
Nováček
Nováček
Registrován: 16. led 2009

Re: The Long Dark

Příspěvek od Malcolm »

Prý tam je i pár bugů, které občas znemožňují dohrání... ale jinak tam je už i příběh. Další kapitoly mají být teprve přidány.
Leveler
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. dub 2013
Bydliště: Brno

Re: The Long Dark

Příspěvek od Leveler »

Já to momentálně hraju a je to super!! Momentálně je to jediný styl hraní co mě trochu baví:)
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: The Long Dark

Příspěvek od mlrs »

jo není to spatny - jen mi tam lehce chybi ještě nejaky prvek, kvůli kteremu bych se k te hre vracel - fakt ciste preziti a vybirani popelnic (když to prezenu) - lov se mi zatím moc nedari...ale fakt bych potreboval ještě nejaky prvek, proc se k tomu vracet a nehrat radeji něco jiného :)
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Leveler
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. dub 2013
Bydliště: Brno

Re: The Long Dark

Příspěvek od Leveler »

Já to hraju dle kampaně, takže furt je co dělat.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“