Subnautica

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Subnautica

Příspěvek od rbclass »

ani sa nekukam na videa aby som si to potom neskazil..ponukali mi pristup aj do early accesu,ale kaslem im na testovanie
Jedlator
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. úno 2006
Bydliště: Brno

Re: Subnautica

Příspěvek od Jedlator »

Já včera hrál něco přez hodinu Below Zero. Ani jsem netušil, že to není kompletní. O tom, že je to early access samozřejmě vím. Že jim to vlastně testuju a reportuju bugy. Ale obsah jsem myslel, že je už komplet.
Asus TUF X470-PLUS GAMING, AMD Ryzen 5 5500 + Wraith Prism, Sapphire Pulse RX 6700 XT, Corsair 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance LPX, WD Blue 3D NAND SSD 250GB M.2, Seasonic Focus Plus 650 Gold.
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: Subnautica

Příspěvek od Nerdis »

Má to stejnej model přidávání obsahu v EA jako měla Subnautica. Tzn. komplet bude až s full release.
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Subnautica

Příspěvek od Sobo »

Tak Salvner konecne pokoril 40 minut ve speedrunu na survival: https://www.youtube.com/watch?v=i1kRbKNyeVA

Pokud umite anglicky, tak muzu doporucit shlednout, protoze o vecech jako super speed glide, death warping, mobile vehicle bay glitch a spoustu dalsich jsem vubec nemel ani tuseni. :)
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Jedlator
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. úno 2006
Bydliště: Brno

Re: Subnautica

Příspěvek od Jedlator »

Full release má být kdy? Ví se nějaký datum?
Asus TUF X470-PLUS GAMING, AMD Ryzen 5 5500 + Wraith Prism, Sapphire Pulse RX 6700 XT, Corsair 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance LPX, WD Blue 3D NAND SSD 250GB M.2, Seasonic Focus Plus 650 Gold.
stoRmjE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2015
Bydliště: Praha 2

Re: Subnautica

Příspěvek od stoRmjE »

Jedlator píše:Full release má být kdy? Ví se nějaký datum?
srpen/září 2019
jackone
Nováček
Nováček
Registrován: 25. bře 2015

Re: Subnautica

Příspěvek od jackone »

Sobo píše:Tak Salvner konecne pokoril 40 minut ve speedrunu na survival: https://www.youtube.com/watch?v=i1kRbKNyeVA

Pokud umite anglicky, tak muzu doporucit shlednout, protoze o vecech jako super speed glide, death warping, mobile vehicle bay glitch a spoustu dalsich jsem vubec nemel ani tuseni. :)

tyhle speed runy jsou k nicemu kdyz vlastne zaprou zakladni fungovani hry jako najdi a vyrob pristupovy karty atd atd tyhle speed runy jsou k nicemu kdyz se jenom zneuzivaji jak je psany ruzny glitche a nedodelky textur atd atd je to vlastne pro normalni hrace i k nicemu protoze ti vlastne pri normalnim hrani ani nevi ve finale co delat protoze tam neni normalni postup hrou.
jackone
Nováček
Nováček
Registrován: 25. bře 2015

Re: Subnautica

Příspěvek od jackone »

madPav3L píše:Mám to v seznamu přání... zrovna dneska jsem koukal na video Subnautica Below Zero (Early Access) - Worthabuy? a podle toho to cenu zatím nemá. Je tam prý asi 2,5 hodiny obsahu.

uz mam pres 6 hodin a porad si myslim ze nejsem u konce aktualni verze takze jestli to nekdo hraje pod 2,5h tak to akorat prolitava podle videi. A jinak tedy co te nuti koupit si to ale nehrat zatim? EA ti prejde do full hry.
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Subnautica

Příspěvek od Sobo »

jackone píše:tyhle speed runy jsou k nicemu kdyz vlastne zaprou zakladni fungovani hry jako najdi a vyrob pristupovy karty atd atd tyhle speed runy jsou k nicemu kdyz se jenom zneuzivaji jak je psany ruzny glitche a nedodelky textur atd atd je to vlastne pro normalni hrace i k nicemu protoze ti vlastne pri normalnim hrani ani nevi ve finale co delat protoze tam neni normalni postup hrou.
Nevim, kolik speedrunu si v zivote videl, ale moc asi ne, protoze jinak bys vedel, ze nejruznejsi bugy a glitche se vyuzivaji prakticky porad ve vsech moznych hrach, pricemz jejich nalezeni a uspesne vyuziti take demonstruje technickou znalost hry, ktera je k dobremu speedrunu nezbytna. A pro bezne hrace to opravdu neni - kdo by chtel zaplatit, a pak ji dohrat za zlomek predpokladane hraci doby? Nicmene na takovy speedrun potrebujes desitky i stovky hodin treninku - speedrun demonstruje naproste ovladnuti hry a vetsina lidi se na takovou uroven nikdy nedostane, je to naopak pro hardcore hrace.

Pokud te zajima "cisty pruchod", coz je tzv. glitchless run, tak tam ma aktualni record clove (pochopitelne je pomalejsi): https://www.youtube.com/watch?v=zg1WmTG2hIg
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
jackone
Nováček
Nováček
Registrován: 25. bře 2015

Re: Subnautica

Příspěvek od jackone »

Sobo píše:
jackone píše:tyhle speed runy jsou k nicemu kdyz vlastne zaprou zakladni fungovani hry jako najdi a vyrob pristupovy karty atd atd tyhle speed runy jsou k nicemu kdyz se jenom zneuzivaji jak je psany ruzny glitche a nedodelky textur atd atd je to vlastne pro normalni hrace i k nicemu protoze ti vlastne pri normalnim hrani ani nevi ve finale co delat protoze tam neni normalni postup hrou.
Nevim, kolik speedrunu si v zivote videl, ale moc asi ne, protoze jinak bys vedel, ze nejruznejsi bugy a glitche se vyuzivaji prakticky porad ve vsech moznych hrach, pricemz jejich nalezeni a uspesne vyuziti take demonstruje technickou znalost hry, ktera je k dobremu speedrunu nezbytna. A pro bezne hrace to opravdu neni - kdo by chtel zaplatit, a pak ji dohrat za zlomek predpokladane hraci doby? Nicmene na takovy speedrun potrebujes desitky i stovky hodin treninku - speedrun demonstruje naproste ovladnuti hry a vetsina lidi se na takovou uroven nikdy nedostane, je to naopak pro hardcore hrace.

Pokud te zajima "cisty pruchod", coz je tzv. glitchless run, tak tam ma aktualni record clove (pochopitelne je pomalejsi): https://www.youtube.com/watch?v=zg1WmTG2hIg

ano cisty pruchod je to co je pro me normalni speed run. Jinak speed runu jsem videl dost a vim co je jejich soucasti. A jak jsem psal moc se mi nelibi, ale to je muj nazor a nikomu ho nenutim. Jako sry ale hledani bugu a obchazeni mechanik neni pro me ovladnuti hry :) no nic jak rikam jenom muj soukromy nazor a co si budem povidat v mp hrach je vyuzivani bugu atd povazovany za podvod.
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Subnautica

Příspěvek od Frostys »

Swat vedle psal, že hraje, tak to tu oživím. Já začal před pár dny na HTC Vive (teprve odehráno asi 5h) a je to po mnoha letech hra, kterou se těším, že zapnu a zahraju. Hraní ve VR je trochu více vyčerpávající, zážitek je to ale parádní. V bezpečí si začínám budovat základnu :-D
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Subnautica

Příspěvek od Swat »

No teď jsem to vypnul asi po osmi hodinách v kuse :roll: Je to pecka největší. Taky buduju základnu, dal jsem si to na survival vč. vody a jídla. Má to úžasnou atmosféru, jak se člověk furt útržkovitě dozvídá, co se stalo a hra nenuceně předhazuje další lokace k prozkoumání a člověk se po krůčkách posouvá dopředu.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Subnautica

Příspěvek od Swat »

Tak jsem to dohrál. Absolutní nadšení, to se jinak nedá popsat. To bylo tak naprosto něco jinýho, než ostatní hry.... Je tam ohromnej pocit satisfakce z toho, když se něco podaří najít, vyrobit, pohnout se kupředu. Musím říct, že jsem měl pár záseků. Nevím, jestli jsem tak natvrdlej, ale zkrátka bylo pár momentů, kdy jsem dokola listoval v tý databázi a pročítal různý věci, abych zjistil, jak že vlastně dál. A následně jsem pak zjišťoval, jak geniální ta hra je a jak na sebe všechno dokonale navazuje.

Hrál jsem na survival, tzn. včetně jídla a pití, fakt pecka, jak ta hra nedá žádnej waypoint/marker kam jít, co dělat, člověk furt musí číst, hledat, objevovat, doufat a celý je to neskutečně zábavný. Nechci tu prozrazovat samozřejmě konec pro ty, co ještě nehráli, ale můžu říct, že jsem to po 80ti hodinách dohrál do závěrečnejch titulků.

Jedna z nejlepších her, co jsem kdy hrál.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
jackone
Nováček
Nováček
Registrován: 25. bře 2015

Re: Subnautica

Příspěvek od jackone »

Swat píše:Tak jsem to dohrál. Absolutní nadšení, to se jinak nedá popsat. To bylo tak naprosto něco jinýho, než ostatní hry.... Je tam ohromnej pocit satisfakce z toho, když se něco podaří najít, vyrobit, pohnout se kupředu. Musím říct, že jsem měl pár záseků. Nevím, jestli jsem tak natvrdlej, ale zkrátka bylo pár momentů, kdy jsem dokola listoval v tý databázi a pročítal různý věci, abych zjistil, jak že vlastně dál. A následně jsem pak zjišťoval, jak geniální ta hra je a jak na sebe všechno dokonale navazuje.

Hrál jsem na survival, tzn. včetně jídla a pití, fakt pecka, jak ta hra nedá žádnej waypoint/marker kam jít, co dělat, člověk furt musí číst, hledat, objevovat, doufat a celý je to neskutečně zábavný. Nechci tu prozrazovat samozřejmě konec pro ty, co ještě nehráli, ale můžu říct, že jsem to po 80ti hodinách dohrál do závěrečnejch titulků.

Jedna z nejlepších her, co jsem kdy hrál.

jo jo subnautica je podle mě ten pravej AAA titul kterých by mělo být víc ty dokola opakující se slátaniny jako cod, battlefield atd atd by se měly tady přiučit sice jsou to různý žánry, ale nic tak chytlavýho jako subnauticu jsem léta nehrál (pro mě je lepší už snad jenom mass effect původní trilogie)
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Subnautica

Příspěvek od rbclass »

Hra je skvela aj kvoli vybornemu OST
https://www.youtube.com/watch?v=aT9_-P7N950
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Subnautica

Příspěvek od Swat »

Tam je jenom věčná škoda tý optimalizace. Hra lítá ve 2K klidně 100+ fps a pak se přiblížím k základně, kartě spadnou takty, využití karty 8% a 23 fps... Už jsem to přetrpěl, protože jsem byl stejně furt někde mimo v terénu, ale četl jsem na fórech, že rozsáhlejší základny, nebo určitý věci v nich, tohle dělaj a spousta lidí na fórech řeší naprosto stejnej problém. Nebo doskakování textur, případně celejch částí terénu aj. Je to obrovská škoda, takováhle hra by si zasloužila, aby byla i po technický stránce naprosto precizní. Uvažuju o X1 verzi, kterou lidi na fórech celkem chválej. Je mi jasný, že se asi budu muset smířit se 30ti fps, ale u tohohle typu hry je to ok.

Rozhodně to chci dát ještě jednou s postavenou základnou někde hlouběji, případně jich mít víc po celý mapě. Teď jsem měl základnu poměrně velkou, vč. chovný nádrže, bejváku, skladiště, observatoře, dva doky pro Prawn i Seamoth atd., ale měl jsem jí hned v těch mělčinách, kousek od záchranný kapsle....

Jako tohle je typ her, který chci hrát. Nemyslím underwater survival, mám na mysli celkově ten styl, kdy mě do toho hoděj a starej se, kdy to člověk musí vymyslet, přijít na určitý věci a tu hru zdolat. Docela mě začínaj iritovat hry, kde mi řeknou, ať někam jdu a něco tam najdu, přičemž k oběma mi daj marker, tzn. že člověk nemusí zapojit hlavu ani v nejmenším, je to jen následování značek na mapě. Když mám něco hledat, tak bych to rád hledal, protože v tom je ta zábava a výsledná satisfakce z konečnýho nalezení, a přesně toho Subnautica dosahuje. Plus samozřejmě napětí z nepoznanýho, průzkum nových lokací, učení se novým věcem atd... fakt naprostý zjevení tahle věc.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Subnautica

Příspěvek od rbclass »

Ohladom klesania taktov vseobecne je jednoduche riesenie..treba si nastavit v ovladacoch ,v Rezim spravy napajania na Preferovat maximalny vykon..Nic potom padat nebude

co je ta X1 verzia ? neche sa mi to hladat
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Subnautica

Příspěvek od Swat »

Padaj takty i s tímto nastavením právě. To bylo to první, co jsem udělal a přesto padaj, je to divný, ale děje se to a právě to naprosto ignoruje to nastavení v ovladačích. X1 verze je Xbox One verze, resp. se poohlížím po Xbox One X Enhanced verzi (tzn. snad stabilnější framerate a vyšší rozlišení - snad...).
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Subnautica

Příspěvek od rbclass »

Ja som to síce hral na radenie,ale nič také sa mi nedialo. Deje sa to každému s nv? To by bol celkom fail
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Subnautica

Příspěvek od Swat »

Je to specifickej problém, děje se to hlavně kolem velkých základen (ta moje je poměrně velká) a četl jsem na mnoha místech naprosto stejný chování karet. Kdekoliv jinde to jede na plný kule, jen kolem tý základny a pouze ve specifickym úhlu to spadne na taktech, celkovym využití gpu a tudíž framerate jde do kytek. Stačí pohnout myší, podívat se jinam a vše je zase v normálu.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“