Shadow of the Tomb Raider

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Shadow of the Tomb Raider

Příspěvek od racecar »

Si mimo. Tolko stoja nove AAA hry uz roky.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Shadow of the Tomb Raider

Příspěvek od zhor »

To je jednoduchy - kdyz jsou lidi ochotny ty prachy dat, tak proc by si o ne nerekli. Kdyby kazdej kupoval hry az kdyz cena sleze dolu (jako ja), tak by si to nedovolili. Ze maj vysoky naklady na vyvoj je jejich problem, urcite by to slo zredukovat. Davat za jakoukoli hru vic jak cca 40e je nesmysl, je to naprosto neumerny uzitny hodnote kterou clovek za ty prachy dostane, zvlaste s ohledem na kratkou dobu zivotnosti.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Shadow of the Tomb Raider

Příspěvek od durod »

tak hlavne ceny jsou nastaveny na jinou kupyschpnost obyvatelstva
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Shadow of the Tomb Raider

Příspěvek od Frostys »

zhor píše:To je jednoduchy - kdyz jsou lidi ochotny ty prachy dat, tak proc by si o ne nerekli. Kdyby kazdej kupoval hry az kdyz cena sleze dolu (jako ja), tak by si to nedovolili. Ze maj vysoky naklady na vyvoj je jejich problem, urcite by to slo zredukovat. Davat za jakoukoli hru vic jak cca 40e je nesmysl, je to naprosto neumerny uzitny hodnote kterou clovek za ty prachy dostane, zvlaste s ohledem na kratkou dobu zivotnosti.
Opravdu? Dohrání pouze příběhové linie Rise of the Tomb Raider (podle hltb) je13h. Hra stojí 50eur (1286kč), to máme 98kč na hodinu.
Nový Jurassic World, co teď dávají v kinech trvá 130 minut (pravděpodobně včetně titulků, takže takových 110-120minut), vstupenka stojí 175kč. To máme cca 87kč na hodinu.

Při těchhle kalkulacích si myslím, že i hra za 60eur se dá koupit, protože ti prostě vydrží dlouho, některé velmi dlouho. Když ve hře za 60eur utopíš stovky hodin, tak je ta částka směšná.
Jasně, nakonec záleží o jakou hru jde a jestli člověka baví a některé hry mají skutečně ceny přemrštěné (když se podíváme na kvalitu dané hry), ale zrovna Tomb Raider byl vždycky slušný titul.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Shadow of the Tomb Raider

Příspěvek od HEAD »

Zvlastni rise of the tombraider jsem kupoval 16.2 2016 za 1074kc.Dneska je teda drazsi.Navic co si pamatuju, tak verze pro konzole byli vzdy drazsi.Ale dnes stojej prakticky stejně jako PC.Nakym zázrakem nezdrazili o 60% jako PC.Pravdepodobne platíme dan za denuvo.Se nedivím, že jim to lidi piratej.Davat skoro 2litry za hru lol.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Tomb Raider cena

Příspěvek od Vlastik80 »

Já taky pamatuju že konzolové verze byly dražší v době vydání než pc verze těchto her, bylo to cca 1000 kč vs cca 1600 u konzolí, pak se to nějak začalo vyrovnávat a dnes to bude asi podobné, ale - ale když si člověk chvilku počká, tak má hru slušně fungující (za pár týdnů/měsíců klidně 5 patchů) a někdy už je i hotová čeština, pokud jí hra nativně nepodporuje, takže asi platí co vždy - kdo chce hru hned, má to dražší. Trochu paradox pak je pokles cen u pc her a konzolových her, zatím stále platí že pc verze her klesají na ceně rychleji, ale pokud vím, tak se s nimi nedá tak "kšeftovat" jako s konzolovými disky, takže asi proto. A kdo $ neřeší, tak si koupí hru stejně hned, jako ten, kdo se nemůže dočkat a s řečmi sice, ale zaplatí i 1600. Já raději počkám, jak na stabilnější hru tak na případnou češtinu. Dříve jsem kupoval hry téměř po vydání a někdy se to opravdu nedalo hrát nebo i dohrát pro tech. problémy. Snad to nebude záležitost u této hry, ale co pamatuji, tak starší díl (nevím už zda předchozí či ten předtím) mi zrovna tento problém přinesl - hra byla relativně nová a její plynulost byla hodně sporadická, nemyslím že pro plynulé 1080p (nebo u mě aktuálně 1200p) hraní se středními či vyššími detaily je normální mít v době vydání hry také soudobý top hw, naštěstí časem se to upravilo a výkon šel díky patchům a ovladačům gpu trochu nahoru. Snad tomu bude i zde tak, nevidím moc grafické rozdíly proti poslednímu dílu a tipuji že engine také nemá posun o míle daleko. Jen to snad nebude tolik akční hra, trochu se toho bojím a také omluvné argumentace autorů, že akční hry se lépe prodávají a oni musí na něčem vydělat. Možná to je trochu mimo téma, ale osobně mám spíše strach z jiné související věci - že hry začnou vyžadovat technologie, které jsou novější a které lidé (jako já) se starším hw nemusí pak mít dostupné a nelze je emulovat, jak tomu bylo u Dishonored 2, které vyžaduje cpu s instrukční sadou SSE 4.1 a kdo to neměl, měl peška a hra nešla pokud vím (padala po menu), tak snad to nebude tak problematické že by hra chtěla hw starý třeba max 2 roky, ale kdo ví, jednou to může přijít a bude po legraci :)
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Shadow of the Tomb Raider

Příspěvek od zhor »

To je presne ono - koupenim hry hned po vydani clovek trati dvojnasob, cenou i kvalitou. Proto klidne pockam treba pul roku i vic, stejne mam dost her nedohranejch. Vyjimkou bylo akorat GTA5 za 1200Kc(?) ktery jsem chtel hned, kdych vydrzel tak bych to mel bez chyb a navic s cestinou. Na druhou stranu treba celkem kvalitni hra JC3 stala pres Denuvo v dobe vydani jen nepochopitelnych 899Kc, takze je videt ze to jde. Tech soucasnych 60e za kazdou novou ocekavanou hru urcite neni danejch nakladama na vyvoj, to by mela kazda hra jinou cenu, proste se rozhodli ze nasadej tenhle novej standard a uvidej co to s trhem udela...
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Shadow of the Tomb Raider

Příspěvek od racecar »

Super. Tvoj nazor.

Niekto sa chce hrat hned tak zaplati a ide. Cena mu nevadi ani nejake tratenie. Ked nechces tratit tak ju ukradni alebo ani nekupuj. Nechapem co tu riesite. Ceny novych hier za posledne roky sa nejak nemenili a vzdy stoja 50-60 eur na steame. Neviem kde ste boli (kradli?).
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Shadow of the Tomb Raider

Příspěvek od iOioo »

Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Shadow of the Tomb Raider

Příspěvek od Hladis »

Grafika vypada ok. Je to stale stejnej engine a hratelnost nejspis bude taky to samy.
Obrázek
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Shadow of the Tomb Raider

Příspěvek od Still.Lord »

zhor: JC3 a kvalitní hra? Asi jsme hráli oba něco jiného :lol:
Koupil jsem jí ve výprodeji na Steamu a za půl hodinky refundoval... zamrzání a padání asi 3x za 15 minut? Nasrat, to byl daleko lepší předešlý díl.

Teď jsem dohral Tomb Raider a strašně mě to bavilo. Doufám, že tohle bude ještě lepší.
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Shadow of the Tomb Raider

Příspěvek od Walker1134 »

iOioo píše:Shadow of the Tomb Raider predstavuje Paititi oblasť
Miestami tá grafika no neviem ...
Ta grafika nevypadá špatně navíc to video je z nějaké trapné konzole :mrgreen:
Já to instakupuju, až to vyjde, předchozí díly mě bavily :roll:
Konečně, dá se nastavit aby zmizely ty bílou barvou potřené okraje kam může lara skočit, to vždycky kazilo atmosféru krajiny, pokud vím předtím to vypnout nešlo....
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Shadow of the Tomb Raider

Příspěvek od iOioo »

Tiež mi to príde ako z konzole takže dúfam, že na PC to bude ok :D Tiež idem do toho určite :)
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Shadow of the Tomb Raider

Příspěvek od Hexik21 »

Nový game trailer

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=1To-HOwsVdc
Snad se to přiblíží k původním kořenům
Osloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. dub 2017

Re: Shadow of the Tomb Raider

Příspěvek od Osloth »

Ak sa pozrieš veľmi pozorne tak zistíš, že to sem dal už iOioo včera.

Grafika vyzerá slušne,už 2013 nevyzerala zle a ROTR stále patrí medzi TOP. Príjemná oddychovka.

Načo dávať linky do kódu aby si to musel ako debil kopírovať ?
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Shadow of the Tomb Raider

Příspěvek od Riku »

Walker1134 píše:
iOioo píše:Shadow of the Tomb Raider predstavuje Paititi oblasť
Miestami tá grafika no neviem ...
Ta grafika nevypadá špatně navíc to video je z nějaké trapné konzole :mrgreen:
Já to instakupuju, až to vyjde, předchozí díly mě bavily :roll:
Konečně, dá se nastavit aby zmizely ty bílou barvou potřené okraje kam může lara skočit, to vždycky kazilo atmosféru krajiny, pokud vím předtím to vypnout nešlo....
Vždyť to vypadá hrozně, snad s tím do vydání ještě něco udělají, tohle je jak 10 let zpátky :D

Navíc hry na PC a na konzolích už tak 10 let vypadají stejně.

Mně se teda ani Rise of Tomb Raider nelíbil, úvodní level wow, nádherná grafika, zbytek hru hnus.
PS5 | LG OLED CX55
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Shadow of the Tomb Raider

Příspěvek od Walker1134 »

Riku píše:Vždyť to vypadá hrozně, snad s tím do vydání ještě něco udělají, tohle je jak 10 let zpátky :D

Navíc hry na PC a na konzolích už tak 10 let vypadají stejně.

Mně se teda ani Rise of Tomb Raider nelíbil, úvodní level wow, nádherná grafika, zbytek hru hnus.
10 let zpátky? Zapni si to video ve FullHD :roll:
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Shadow of the Tomb Raider

Příspěvek od Riku »

Škoda že i ve FHD to vypadá jak 480p :-D Ale i přes tu kompresi vidím jak je to hnusný.
PS5 | LG OLED CX55
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Shadow of the Tomb Raider

Příspěvek od Hladis »

Nekoukas na neco jinyho ? :? Na to ze je to komprimovany shit z nejaky konzole, to vypada ok. Je to stale stejny engine.
Obrázek
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Shadow of the Tomb Raider

Příspěvek od Riku »

Koukám na https://youtu.be/1To-HOwsVdc ... nevím na co koukáte vy, tohle podle mě nevypadá nijak dobře :D
PS5 | LG OLED CX55
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“