Assassin’s Creed Odyssey

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Raikkonen »

Řecký díl je potvrzen - AC Odyssey - vyjde pravděpodobně letos na podzim.
http://www.hrej.cz/novinky/2018/06/01/d ... ina-47761/

Kéž by pak na to za rok navázal i díl ze starověkého Říma:-)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Hladis »

Tak to jsem zvedav, zda nahodou dej neudelaji nezavisle na Origins a nebude to spis vic z minulosti a o cem to tedy ma byt a kde presne to ma byt (Rekove byli roztazeni na pomerne velkym uzemi). Jak jsem psal minule, v ty dobe samotny Recko bylo vesmes pacifikovany a Rimany vypleneny. Rimani Recko dost nasilne "vylidnili" a rady reckych mest znicili (viz. valka s Mithridatem a nasledna pomsta Rimanu za rebelii). V dobe Origins tedy Recko bylo cerstve v dost prachbidnym stavu a to jeste se pak pres Recko prehnaly armady v obcansky valce a dilo zkazy dokonaly.
Obrázek
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Raikkonen »

Jestli nám chtějí něco naznačit už tím názvem, tak jsme oproti Origins o tisíc let zpátky, s větším důrazem na řeckou mytologii (namísto skutečných postav a událostí) a námořní část, tedy vlastně takový nástupce Black Flag. Minimálně to zaměření na lodě u Řecka dost svádí. To by pak byli zajímaví bossové, tedy různí řečtí bozi a polobozi (ta jejich moc by mohla třeba pocházet od dalších úlomků ráje, třeba i některých už známých z dřívějších dílů).
Pokud by to tak skutečně bylo, tak by ta návaznost mohla být provedena nějakými prostřihy do období Origins, tedy podobně jako se u Unity a Syndicate menší část hry odehrávala za 1. a 2. sv. války.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Hladis »

https://games.tiscali.cz/tema/spekulace ... vku-314025
Upozorňuji, že jde o dohady a spekulace
Takhle to vypada spis na nejaky fantaskni Recko a zasazeni do vlady Flaviovcu je zvlastni krok, pokud to tak bude :?
Obrázek
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Raikkonen »

Podle prvních idicíí vyjde Odyssey už 5. října (edit:potvrzeno na E3), unikly i první fotky. Na jedné z nich je část mapy s množstvím ostrovů.

https://www.eurogamer.cz/articles/2018- ... ed-odyssey
https://www.eurogamer.cz/articles/2018- ... ny-origins

edit:
První trailer je zde: https://www.youtube.com/watch?v=u7_Ucy3WUN8
Zasazení je do doby peloponéské války (431-404 př.n.l.), boje městských řeckých států vedených Spartou a Athénami. Je zde možnost hrát za 2 hlavní postavy (jako v Syndicate) - Alexios a Kassandra. Ze známých postav ukázán Sokrates. Některé části videa dost připomínají film 300 Bitva u Thermopyl...

video gameplay: https://www.youtube.com/watch?v=TZV98tlrkKo
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Swat »

No je to sice reskin Origins jako prase, ale jelikož Origins byl dobrej, tak se těším. Mám rád kombinaci souše x moře už z dob Black Flag. Proto jsem tak ztěžka dohrával Paříž, Syndicate jsem odinstaloval po pěti hodinách.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Pepa1 »

Souhlas se Swatem, ale rozhodně se taky těším, dobrá možnost bude zřejmě jak jsem někde četl hrát hru 2x podle výběru postavy (Alexios, Kassandra). Kurňa mohli by taky trochu propracovat děj hry, i když podle toho jaká je to rychlokvaška to asi nehrozí. I tak se těším :-D
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Hladis »

Takze jo. Origins prevedeny do fantasy Recka v peloponesky valce a s par upravama. Flaviovska doba, nebo doba rimsky obcansky valky pada, coz ma svou logiku. Se samotnymi Assasiny to nema asi nic spolecneho a nese to jen znacku a mechaniky. Se nedivim ze to vychazi tak brzo po Origins, jelikoz to je takovy mirny reskin s pridanim nekolika mechanik a uprav. Slusna planovita zdimacka, ale uspech ma jiste zarucen.
Obrázek
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Swat »

No já jsem nejvíc zvědavej na Ghost of Tsushima. Protože se to z těch videí zatím tváří podobně jako AC, akorát že Japonsko, samurajové a vše s tím spojené. Což je můj dlouhodobej sen, doufám, že to nezkazej magií.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Raikkonen »

Rychlokvaška to rozhodně není, protože se na Odyssey pracuje 3 roky - konkrétně studio Ubisoft Quebec, které předtím mělo na starosti Syndicate. Je jasné, že technická stránka hry je už daná z Origins, ale to vůbec nevadí, stejně jde v první řadě o kvalitní obsah. Beztak většina dílů měla už nějaký technický základ daný z předchozího dílu - Brotherhood a Revelations ve dvojce, Black Flag, Liberation HD a Rogue ve trojce, Syndicate v Unity a teď Odyssey (+doufám římský díl příští rok) v Origins.
Taky bychom mohli říct, že Brotherhood, Black Flag a Syndicate vlastně pořádně nic nového nepřinesli, jen jiné prostředí, ale přitom právě díky tomu, že už měli na čem stavět a mohli vybrousit už dané herní mechaniky, tak z toho vznikly nejlepší díly v sérii. A taky ty hry netrápilo tolik počátečních bugů, což už byl problém ve trojce a pak hlavně v Unity, Origins evidentně ten rok navíc hodně prospěl.
Takže jestli bude Odyssey plná zajímavého obsahu, tak mi vůbec nebude vadit, že už jsem něco podobného viděl v Origins. Stejně jako když námořní bitvy, lov i tropy se ukázaly už ve trojce, aby to pak byl pilíř hratelnosti Black Flag a kousek Říma se objevil už ve dvojce...
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od heroik »

snad to nebude preplacane tema stupidnima vedlejsima misema co byly v origins, bylo tam tak strasne moc steoreotypnich ukolu ze nez jsem je vsechny splnil prestala me bavit cela hra, a pribeh jsem pak dohral jen z povinnosti a to jeste po par mesicich...a neodpustim si poznamku, ze ani ten pribeh tam za moc nestal...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Hladis »

Obrázek
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Swat »

heroik: ale pořád to aspoň byly opakující se úkoly. Podle mě furt lepší, než hledání peří, vlajek, nebo animus fragmentů. To byl teprv vopruz, když to chtěl člověk dohrát na 100%.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Pepa1 »

Raikkonen píše:Rychlokvaška to rozhodně není, protože se na Odyssey pracuje 3 roky - ...
jj beru zpět :sad: rozhodně to bude propracované (několik konců atd.) takže už se moc těším :)
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od petsild »

V raných zprávách Odyssey nevypadal nijak inovativně, ale po přečtení článku :) to bude zase úžasná podívána s rpg prvky. Jako supr bonus vidím hubení :D mytologických potvor. Ještě nemám dohraný Origins a přesto se na nový díl AC docela těším.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od HEAD »

Trochu mi to pripomina risen2/3 jen bez piratu a s assasins creed prvkama.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Raikkonen »

Kompletní mapa Řecka má 130 kilometrů čtverečních (Origins měl 80), hodně ale dělá moře:
https://www.eurogamer.cz/articles/2018- ... ed-odyssey

2019 bude mít Assassin opět pauzu, vyjdou jen DLC k Odyssey (v jednom snad bájná Atlantida). V linku je i dlouhý gameplay:
https://www.eurogamer.cz/articles/2018- ... ok-odpoine
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Hladis »

Ta disproporce mapy vypada hrozne :) Chybi tam podstatna cast reckyho sveta, tedy pobrezni cast Mikra Asia, Hellespont a Sicilie. No ale to by asi bylo uz moc veliky a moc prace to udelat. I tak to vypada moc fantaskne.
Obrázek
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Raikkonen »

Mapa se komprimovat musí, a i tak to bude už velké až moc. Řecko v tom poznat jde, takže OK. No a že se nezahrnula část Malé Asie, tradičně obývaná Řeky až do jejich vyhnání Turky v roce 1922, to je právě dost možná prevence proti potencionální negativní kampani (byť neoprávněné) a celkové napětí v oblasti (kvůli tomu Řecko tradičně dává větší finance na armádu). Proto asi je taky tak ořezaný ten sever, kde je Makedonie jen kousek u moře, aby se to nijak nespojovalo s Makedonskou republikou (nově Republika Severní Makedonie) a stejně Thrákie (kde ještě mělo zájem i Bulharsko).

Jinak by taky bylo do budoucna zajímavé se vrátit do míst prvního dílu v období těsně před dobytím a zničením Jeruzaléma Římany (roku 70 n.l.), ale to by taky mohlo skončit velkými protesty a zákazem prodeje ve třetině světa, o což Ubisoft určitě nestojí. No ale hezky by se to hodilo před nebo po dílu z Říma (k čemuž doufám dojde 2020).
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Hladis »

No nejde o kompresi mapy, ale disproporci mapy. Pelopones je az smesne velikej proti zbytku Recka, Makedonie je uplne prtava.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“