Assassin’s Creed Odyssey

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od madPav3L »

Pro info, na uplay to jde předběžně stáhnout 45397 MB.
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Hladis »

Videl jsem gameplay na Games TV a tedy vubec me to nenadchlo. Tohle asi vynecham.
Obrázek
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Paul »

Hladis píše:Videl jsem gameplay na Games TV a tedy vubec me to nenadchlo. Tohle asi vynecham.
Viděl jsem taky část, a jo, z jejich videa to vypadá hrozně. Jenže to dělá fakt, že ta holka to moc neuměla a ani mi není sympatická, měli kompletně zaplej HUD a kvalita videa stála za hovno.

Když kouknu třeba na tenhle 4K gameplay (zapni si tam to 4K):

https://www.youtube.com/watch?v=k14EjcDWoM0
https://www.youtube.com/watch?v=dqwMbINe9_Y
https://www.youtube.com/watch?v=SC3beYzUHdo

Tak ten svět vypadá nádherně a zábavně...a co jsem viděl z questů a dialogů, tak to taky bylo o třídu před předchozími AC.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Hladis »

Tady ani nejde tak o to, ze je to zenska (zeny hracky moc nemusim, kdo mel nejaky v MMO tak vi asi o cem mluvim), ze ji to zrovna moc neslo a hrala to na konzoli, coz ve spojeni s kompresi videa moc vabne nevypada. Me je jasny jak to ma na PC vypadat, me to nenadchlo z jinych dovodu. To je obri mapa, kde stravis hodne casi blbnutim od certa k dablu, ty bitky nevypadaji nejak lakaveji oproti Origins, to fantaskni Recko me moc nevzalo. Myslim ze dalsi davku "Origins" nepotrebuju, uz Origins me zacal po urcity dobe nudit a tady to vypada jako jeste vetsi i s lodema. Pass, stejne tak jsem vynechal FC 5. U AC bych byl radsi, kdyby se priste vratili do mestskyho prostredi (Rim, Rim, Riiiim........).
Obrázek
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Thellwin »

Jestli to bude jako Origins v jiném prostředí, tak s tím asi nemám problém a až to bude levnější, tak si to rád zahraju, ale za plnou cenu do toho teď určitě nepůjdu.
Goldnoob team proud member!
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od madPav3L »

Mně se Origins líbil a ačkoliv zásadně hry nekupuji dopředu, tak toto jsem koupil, ale mám to z Uplay s 20% slevou tj. za 48 EUR, 60 by se mi dávat nechtělo.
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Swat »

Je to Origins, zasazenej do Řecka, s větší mapou a možností volby. Ale v zásadě mi to taky nijak nevadí, protože Origins jsem si užil a navíc moje AC srdcovka je jednoznačně Black Flag právě kvůli tý lodi, což je, jak už tenkrát v BF avízovali, vlastně druhá postava ve hře. Takže já se těším hlavně na tu atmosféru plavby, i když už tenkrát v BF bych býval uvítal, kdyby přidali ještě jiný stupně rychlosti, jelikož imersivní se dal nazvat snad jen ten první. Na plný plachty a pak s tou oddálenou kamerou to už byla spíš jiná forma fast travelu. Jinak jak už tu bylo řečeno, někdy se na ty gameplaye koukat moc nedá, protože je to jen trotlení po mapě ze kterýho se celková atmosféra kolikrát určit nedá. Už jsem tu mockrát psal, že immersion fakt žeru a dokážu se ponořit i do béčkovejch her (naposled Sniper Ghost Warrior - pokud se to hraje pure stealth, tak ta hra je dost dobrá). Já mám i kolikrát problém, když ve hře není možnost pomalý chůze, kolikrát rychlej běh po městě, kde jinak desítky lidí normálně choděj, vypadá blbě a herní zážitek tím trpí. Naštěstí AC možnost chůze vždycky měl, ale kolikrát mě udivuje, jak to vývojáři vypustěj aniž by si uvědomili, že na klávesnici se nedá odstupňovat pohyb, jako na páčkách u gamepadu...
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Raikkonen »

Tak je jasné, že za rok nelze celý základ hry překopat. Ostatně to tak v téhle sérii vždy vycházelo tak, že dva díly za sebou měly stejný základ a hodně podobnou hratelnost, jen se tvůrcům tu podobnost více či méně podařilo zakrýt. U dvojky a Bratrstva to dohromady vypadalo pomalu jak jeden díl, zatímco trojka a Black Flag se podařilo hodně odlišit.

Hrát Assasina na klávesnici musí být brutal, to je jasná hra na gamepad už od jedničky. Vždyť co tlačítek/kláves to najednou potřebuje a ještě je třeba přesnější pohyb...
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od mlrs »

no s tou klavesnici je to good point - ma to vubec smysl, porizovat nejaky AC bez gamepadu? Tzn. zda si to na klavesce jde uzit, nebo zda bych se tim spis protrapil (coz nechcu)
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od petsild »

Já si zase nedokážu představit AC hrát přes gamepad, ani kdyby byl ze zlata.
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Still.Lord »

Já si nedovedu představit hrát vůbec něco na gamepadu... :D
AC potřebuje mačkání několika tlačítek naráz? Že jsem si nikdy nevšiml...
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Paul »

Raikkonen píše:Tak je jasné, že za rok nelze celý základ hry překopat. Ostatně to tak v téhle sérii vždy vycházelo tak, že dva díly za sebou měly stejný základ a hodně podobnou hratelnost, jen se tvůrcům tu podobnost více či méně podařilo zakrýt. U dvojky a Bratrstva to dohromady vypadalo pomalu jak jeden díl, zatímco trojka a Black Flag se podařilo hodně odlišit.

Hrát Assasina na klávesnici musí být brutal, to je jasná hra na gamepad už od jedničky. Vždyť co tlačítek/kláves to najednou potřebuje a ještě je třeba přesnější pohyb...
Tuhle hru dělal Ubisoft Quebec a vývoj začal v roce 2015 po Syndicate. Za rok by to fakt nestihli.
Ale samozřejmě napříč týmama sdílej technologii a část assetů a herního designu.

Jinak i dle recenzí je to asi nejlepší AC od dvojky. Např. Jarda Mowald z Levelu (teď dělá quest v rádiu):
Assassin's Creed Odyssey je ten uplne nejlepsi dil serie. Bez nejakych "ale" a "az na dil". Je to fakt pecka i pro me, ktery hral uplne vsechny dily a doted mel nejlepsi vzpominky na Brotherhood a dvojku. Kompletni recenze bude v nadchazejicim patecnim Questu.
Podle ACG to jde hrát s vypnutým HUDem a zaplým exploration modem a je to tak zábavnější.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Raikkonen »

Still.Lord píše:Já si nedovedu představit hrát vůbec něco na gamepadu... :D
AC potřebuje mačkání několika tlačítek naráz? Že jsem si nikdy nevšiml...
Na gamepad jsou dobré třeba adventury, nebo i závody. Ostatně co vyšlo pro Xbox/Playstation, tak už je pro gamepad optimalizované. Naopak spíš je problém, že u některých zprasených portů třeba vůbec nejde přemapovat klávesnice a má jen nějaké přednastavené rozvržení.

Já už si asasina bez gamepadu ani nedovedu představit. Když jsem kdysi začínal hrát jedničku, tak jsem to zkoušel na klávesnici a nešlo mi to kvůli tomu množství nutných kláves a vzdal jsem to. Pak jsem to zkoušel na gamepadu (který jsem měl nový a nic jsem na něm předtím nehrál) a taky to bylo zezačátku na nic, málem jsem to taky skončil, ale v průběhu hraní během pár hodin jsem si zvykl a pak už mě ani nenapadlo se vrátit ke klávesnici.

Ono podle mě není problém v množství tlačítek naráz, ale kolik jich dohromady Assasin k hraní potřebuje. Na gamepadu je 16 tlačítek + 2 analogy a snad kromě prvního dílu jsou všechny využité. Jasně, ne všechny jsou tak frekventované, ale zapomenout na ně prostě nejde. Taky se jedno tlačítko drží skoro neustále na přepínání vyššího/nižšího profilu, což mi na gamepadu přijde pohodlné (na klávesce nevím, nebo je to namapované na myš?), a pohyb děláš jednoduše analogem (druhým pak máš nezávisle kameru). U dílů s Eziem mi připadalo, že bylo mnohem těžší se přesně někam trefit ve skoku (klidně jsem i několikrát těsně skočil vedle), později už to hra více žehlila a hráče naváděla pomalu jako magnetem na přesné místo (jestli to byl problém i na klávesnici, to nevím).

V asasinovi mi ani nepřijde, že by byla potřeba myš (což bych u stříleček nepřekousl). Takže gamepad doporučuju, dobře se drží, máš vše potřebné po ruce, dobře se tlačítka zapamatují a nehrozí překliknutí. Akorát je nejhorší ten prvotní šok z gamepadu a zvyknout si na něj, je třeba tomu dát nějaký čas.
LastPCgamer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. pro 2012

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od LastPCgamer »

AC: Odyssey budem hrat na gamepade aj ja lebo tato seria je proste klasicka konzolovka teda na gamepad ovladanie priamo dizajnovana a ovladat to gamepadom je v podstate nativne ovladanie. AC seria hlavne novsie diely sa mi ovladaju gamepadom velmi dobre.
CPU: Intel Core I7 5820K@4.5GHz; Cache 4GHz + Noctua NH-D15;*** MB:ASUS X99-A;*** RAM: 4x4GB DDR4 3000MHz CL 15-17-17-35 1T Corsair;*** GK: EVGA GeForce GTX 1080Ti SC Black Edition Gaming ICX***;*** M.2 NVMe SSD: Samsung 970 EVO PLUS 500GB;*** SATA III SSD: Samsung EVO 850 500GB, Crucial MX500 1TB;*** SATA II HDD: 500GB Hitachi 7200RPM ;*** Op. Drive: Samsung DVD-RW SH-S223F;*** Sound Card: ASUS Xonar Phoebus;*** PSU: Seasonic SS-860XP Platinum;*** MOUSE: RAZER Deathadder Chroma;*** MOUSEPAD: Roccat Taito;*** KEYBOARD: Roccat Isku;*** HEADSET: Sennheiser PC 360 G4ME;*** MONITOR: 27" Acer Predator XB271HU 144Hz, IPS, G-Sync;*** CASE: Cooler Master HAF 922;*** OS: Windows 10 64bit Home; Herné konzoly: Playstation 5, NINTENDO Switch
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Riku »

Vypadá to parádně, ale bohužel až moc stejně jako Origins kde jsem strávil asi 300 hodin a hrát další stejnou hru už mě neláká jen kvůli změně prostředí a "rpg" prvkům. Ovšem až to bude ve slevě tak do toho rád půjdu.

Jinak zrovna u AC mi hraní na klávesnici/myši nepřipadá horší než na gamepadu a to poslední rok hraju z 99% už jen na xboxu.
PS5 | LG OLED CX55
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Paul »

Riku píše:Vypadá to parádně, ale bohužel až moc stejně jako Origins kde jsem strávil asi 300 hodin a hrát další stejnou hru už mě neláká jen kvůli změně prostředí a "rpg" prvkům. Ovšem až to bude ve slevě tak do toho rád půjdu.

Jinak zrovna u AC mi hraní na klávesnici/myši nepřipadá horší než na gamepadu a to poslední rok hraju z 99% už jen na xboxu.
Vynechání Origins byl dobrej nápad :) Naposled jsem hrál Syndicate v 2015, který se mi tedy moc nelíbilo...ale teď se na Odyssey hrozně těším, jak jsem měl ty skoro tři roky pauzu.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Swat »

Tak to já měl opačně, já odehrál Unity a vůbec mě netáhl Syndicate, jedno město a několik desítek hodin v něm mi stačilo. Ale dost jsem se těšil na Origins. Víc mě prostě baví příroda, divočina, řeky, moře, lesy než město. V Origins a podle videí evidentně i tady se opět bude na co dívat, oni prostě uměj dělat hrozně líbivý mapy a jednotlivý lokace v nich, ta kombinace dobový architektury zasazený do danýho přírodního útvaru je geniální. Nikdy nezapomenu na svůj údiv, když jsem poprvé v Origins přijel do Memphisu. A je mi celkem jedno, jestli to tak ve skutečnosti bylo, nebo ne. V tý hře je to vždycky wow efekt jak svině a o to přece jde. Odyssey na tom nebude jinak, navíc jak jsem psal, táhne mě zážitek s lodí.

Jinak co se týče gamepad vs klávesnice, tak každej je asi zvyklej na to svoje. Já když vezmu u synovce PS4 gamepad, tak jsem naprosto marnej. Asi bych si zvyknul, ale troufám si tvrdit, že by to byla otázka až několika tejdnů. Na klávesnici a myši umím ovládat cokoliv a kdykoliv s naprostou přesností a herní zážitek tím pro mě nijak netrpí. A všechny AC díly se hrajou na klávesnici a myši naprosto v pohodě.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Paul »

Časem Origins zkusím až bude za pár babek ve slevě, ale odrazuje mě to pouštní prostředí a je tam prý dost potřeba grind nudných sidequestů..
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Swat »

Tý pouště jsem se zezačátku taky bál, ale hodně rychle mě ta hra vyvedla z omylu. Jsou tam mraky skrytejch mít, táborů, oáz a celkově má ta poušť dost specifickou atmosféru. Ono to v Odyssey bude podobný, akorát kde v Origins byla poušť, tady budou hory. Ale prostě v Origins dojet na lodi z Alexandrie do Memphisu a jen pozorovat ten svět, to se jen tak nezapomene, no.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
dumar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2004
Bydliště: Ostrava

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od dumar »

mám odehráno 1 hodinu a je to o dost jiné než Origin. A to jsem se v DLC u faraonů ke konci celkem nudil. Uvidím jak se to bude vyvíjet. Za mne zatím ok a jsem rád, že jsem koupil. :)
CPU AMD 7800x3D, MB ASRock X670E Taichi Carrara ,RAM G.SKILL 32GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5 NEO RGB AMD EXPO HDD 3x SSD 1x FURY Renegade NVMe 1TB, 2x Samsung 970 Pro 1TB, GPU ASRock RX 6800 XT Taichi- Monitor LG Oled42C2, Zdroj Be quiet! Straight Power 11 850W Platinum
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“