Forza Horizon 4

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od Zofrenko »

kedy si kupoval tu hru ,že máš ten problem? ja mam rovnaký problem, práve volam do microsoftu, no ja som ju kupoval včera 3 hodiny pred pol nocou ,tak som si myslel,že ma nezaradilo do pred objednávky. Kedy si ju kupoval teda ty ?
Radek100
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2006
Bydliště: Jihlava

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od Radek100 »

Nevím úplně přesně ale tak cca měsíc zpátky. Co jsem našel může to způsobovat Riva tuner a různé antiviry. Ale ani po odinstalování AVG mi Forza nejede.
PC: I7 6700k, Asus Maximus VIII Gene, MSI RTX 2070 gaming Z, 16GB DDR4, Crucial M500 120GB, Samsung 860 2TB, LG GSA-H66N, Seasonic G 550W, CoolerMaster Centurion Silencio 352 Matte, Eizo EV2750

NUC: Intel Skull Canyon NUC6i7KYK, 16GB DDR4, Intel 600p 256GB, Eizo EV2336

PS4Pro,Sony 49XE9005
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od Zofrenko »

tak na mrkvosofte po dvoj hodinovych telefonatoch, mi poradili ,že si mam v nastaveniach vo windowse Konta , urobiť lokalne konto a prihlasit sa pod nim, a spustit hru a fakt to pomohlo ide to.. potom som si to lokalne prepojil s hlavnym kontom a zatial to facha. takže vyskúšaj a daj vediet. ak ti to bude fungovat napíšem to aj ludom na zahranične forum

edit : tak teraz som zapol msi afterburner a zasa to nejde :D potom som afterburner vypol a ide to,, takže pravdepodobne to sposoboval iba afterburner a všetko ostatne čo som riešil bolo zbytočne :( :sad: :? :? :x
Radek100
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2006
Bydliště: Jihlava

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od Radek100 »

Lokální konto jsem taky zkoušel a afterburner nepoužívám. Tak asi musím počkat a aktualizaci :x
Edit: Po nové aktualizaci Windows store už běží.
PC: I7 6700k, Asus Maximus VIII Gene, MSI RTX 2070 gaming Z, 16GB DDR4, Crucial M500 120GB, Samsung 860 2TB, LG GSA-H66N, Seasonic G 550W, CoolerMaster Centurion Silencio 352 Matte, Eizo EV2750

NUC: Intel Skull Canyon NUC6i7KYK, 16GB DDR4, Intel 600p 256GB, Eizo EV2336

PS4Pro,Sony 49XE9005
Bouner
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2014

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od Bouner »

Zatím je hra paráda :) ...jinak kdo uvažuje o koupi, tak hra je v Game passu ... má to i 14 denní trial, tak se dá hra vyzkoušet pár dnů.
Prostředí oproti FH3 se mi líbí mnohem více a je i detailněji zpracované. Silnice jsou lépe stavěné a běhající slepice či ovce jsou fajn :D .
Zatím jsem se teda nejvíce sekl na kaskadérských misích, je to celkem vtipně pojaté.
Co mi vadí jsou opět wheelspiny + ten speciální kde se dá vyhrát mraky aut.
Optimalizace parádní a hra jede oproti FH3 krásně.
Laseen
Nováček
Nováček
Registrován: 28. pro 2016

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od Laseen »

Nestahoval jste někdo Ultimate edici pro pc ? jak je to veliké ?
Já jsem zatím na 110GB, a podle toho ukazatele nejsem ani v půlce :(
I když moc tomu nevěřím i rychlost stahování si Mstore cucá s prstu.
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od Baneshee »

To bude nějaká haluz, mělo by to mít do 65GB :-D Opravdu ti to tolik stáhlo nebo to jen Store ukazuje? Asi bych to přerušil a zkusil znova...
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
Laseen
Nováček
Nováček
Registrován: 28. pro 2016

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od Laseen »

To mi ukazuje Store (aktualně 128GB). Do složky kam se to ukládá se nedostanu, takže kolik jsem stáhl dat nezjistím, ale čára co ukazuje průběh stahování je teď asi ve dvou třetinách.
Přerušovat to nemusím, to za mě dělá microsoft sám, už ani nevím kolikrát jsem odklikával hlášku "nedaří se nám to stáhnout" :)
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od Sobo »

Tedka mi to ukazuje 64.3GB na disku (uz po patchi). Download zcela urcite nemuze byt vice, to spis mene diky kompresi. Nejspis nejake hauznumero - mne to treba u dema i plne hry delalo to, ze pri kontrole to ukazalo neco kolem 10%, jenom aby to o 20 sekund pozdeji skocilo na 100 a hotovo...
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
vavron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2014
Bydliště: Brno

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od vavron »

Taktéž hraju v rámci Game Passu a oproti FH3 (nahráno cca 130 hodin) vidím několik změn:

+ lepší HUD menu
+ možnost výměny auta aniž bych musel do domu/festivalu
+ lepší optimalizace (i tak mi to ale při locku na 72 FPS bere jen 1 jádro CPU :lol: )
+ skvělé stíny a světla

- některé modely aut mi přijdou lehce odbyté v detailech (např. Honda Civic Type R 8G)
- nelze se portovat přímo na konkrétní závody (možná později? jsem v zimě)
- zvuky některých aut (Lamba, Hondy a Fordy co jsem zatím zkoušel)

+/- perky pro každé auto zvlášť - chtějí nás donutit jezdit se všema autama co nejvíce nebo? :?
+/- oblečení pro vaši postavu - zbytečnost
+/- 2 typy Wheelspinů - zbytečnost

Celkově vnímám FH4 jako zlepšení předchozího dílu. Prostředí je nádherné, změny ročních období vítané, grafika parádní (oproti FH3 mi přijde více uhlazená při stejných detailech). Nakupování baráků a změna oblečení postavy, no, OK, ale vůbec to tam být nemuselo.
PC:MSI VELOX 100P AIRFLOW, B650 TOMAHAWK WIFI, 7800X3D, MSI MEG Coreliquid S360, Kingston FURY Renegade RGB 32GB @ 6000 MHz, MSI RTX 3090, MSI MEG Ai1300P PCIE5
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od Sobo »

Ty baraky mohou davat ruzne bonusy. Doporucuju co nejdrive zakoupit Fairlawn Manor (uprosted mapy, nepamatuju si cesky nazev), protoze dava zdarma fast travel kamkoliv, takze dokaze usetrit dost casu.

Jinak se mi fakt libi ten jizdni model a taky vliv stridani obdobi na trakci. Ve trojce takrka vsechna S2 / X class auta drzela na ceste jako prilepena, ale tady pri prilis rychlem najezdu do zatacky jakekoliv auto ztrati trakci a jde do smyku, takze si clovek musi davat bacha a resit to.

btw: vsiml jsem si, ze kdyz jezdim solo s X class autem, tak ostatni drivatari maji vzdycky maximalne S2 998, pritom ve trojce normalne X999 pouzivali. Nejaky bug? A taky se mi obcas stava, ze proste najednou prestane fungovat rewind (vraceni casu), v dalsim zavode uz je pak zase ok.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od logingame »

Ahoj, pada nekomu hra? me cca vzdycky po 25-30m hrani mozna i mene. Procetl jsem forum Forza o tom vedi vydali pry fix patch, ale stale hodne lidem se to pada. Bez error messenger prostre vas vyhodi na plochu :x . Nemam AfterBurner apod. software, nekteri to pomohlo vypnout techto programu.
I7 4770, 1060 6G, 16GbRam.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od Atapi »

Ve FM7 mi pomohlo nastavit stránkovací soubor na velkou hodnotu (30 GB), jinak mi to taky padalo.
Obrázek
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od logingame »

muzes mi poradit detailneji jak to nastavit ? dekuji
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od Shaquille »

ovladaci panely - system a zabezpeceni - system - upresnit nastaveni systemu - zalozka upresnit - vykon nastaveni - zalozka upresnit - virtualni pamet zmenit - odtrhni Automaticky spravovat a nastav dle libosti
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od junglist »

Mám odehráno pár hodin a pády jsem měl zatim jen kvůli MSI Afterburneru a pak mi to padalo při načítání prvního závodu po těch úvodních, ale na to pomohl update GK ovladače, na což mě hra upozorňovala, že je to potřeba.
Chtěl bych se zeptat, kam se u týhle hry ukládaj save game pozice? Je to někam do cloudu? Můžu v budoucnu přeinstalovat PC a nemyslet na zálohu Forzi? Nějak se mi to nepodařilo vygooglit..
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od Baneshee »

Ukládají se stejně jak u trojky do tvýho Microsoft účtu, kterým seš přihlášenej na MS Storu. Takže i když se přihlásíš na jiným PC a nainstaluješ hru, tak tam budeš mít svůj postup.
Jednou jsem se potřeboval přihlásit na jinej MS účet a zapoměl jsem na to, zapnu potom Forzu (ještě trojku) a najednou se hra zapnula od začátku, trochu šok než mi to došlo :-D
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od junglist »

Dík, tohle je moje první Forza, tak nabírám zkušenosti :)
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od logingame »

Shaquille píše:ovladaci panely - system a zabezpeceni - system - upresnit nastaveni systemu - zalozka upresnit - vykon nastaveni - zalozka upresnit - virtualni pamet zmenit - odtrhni Automaticky spravovat a nastav dle libosti
Diky za navod, ale nefunguje to v mym pripade. Hra opet spadla po cca 20m hrani bez jakykoliv error :(
dzefo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. zář 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Forza Horizon 4

Příspěvek od dzefo »

je pravda ze ma hra aj cestinu?
Intel core i9 13900KS Corsair iCUE H150i RGB ELITE Pamet:Kingston FURY 64 GB KIT DDR5 6 400 MHz CL32 Renegade MB:ASUS ROG MAXIMUS Z790 HERO VGA:ASUS TUF Gaming RTX 4090 OC Edition Hdd:Samsung 990 Pro + 2x Seagate SSHD 4TB 8GB SSD Zdroj CORSAIR RM1000 Monitor:Dell Alienware AW3821DW+Htc Vive Keyboard+mouse:Corsair K100 + iCUE NEXUS Logitech G502 Hero:Logitech G29 Driving Force Win 11 x64 Pro
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“