Doom Eternal

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Doom Eternal

Příspěvek od alienGT »

crashPC:
Benzin se ti prece doplnuje sam. Tedy minimalne na 1. uroven, abys mohl preriznout prvniho pitomecka a doplnit si z nej munici. Nevim, na jakou obtiznost to hrajes, ale z toho co pises mam pocit, ze si taky davas Nightmare. Tam je to hold tezky. Kazdy krok vedle se tresta smrti. Paradoxne mi prijde zacatek tezsi, nez nejaky mid game. Tam uz totiz mas dash + zbrane, takze se to da lepe drtit, kdyz vis jak na ne.
1, Upgrade jsem sel prave do munice - loot magnet se to myslim jmenuje
2, Pokud myslis Arachnotrona, tak neni nic jednoduzsiho, nez mu odstrelit plasma kanon z riti 1. shotem
3, Neboj se close combat. Cim vice glory killu, tim dele prezijes. Doom Ethernal neni o odstrelovani z dalky.
4, Na prvni hrani spis doporucim Ultra-violence. Naucis se co a jak a Nightmare si das priste.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Doom Eternal

Příspěvek od crashPC »

Detail tohodle mechanismu jsem si přečetl až teď, protože v té panice ze smrti si člověk neuvědomí co přesně se děje. dojdou náboje, dojde pila, a co dál. Zkusit fiknout monstrum z vyššího levelu? Aaaa špatná volba, mrtev.... Asi se to poddá, ale je to na začátku náročný pro takovýho nooba.
Jako noob hraju "jen" na ultra violence", a než se mi to dostane pod kůži, tak dokonce koketuju s možností ještě jednoho kroku dolů. Co jsem viděl "tutorial" game play, tak se občas vyplácí místo taktizování zpozarohu do toho trošku vletět....

loot magnet asi nemam hned na začátku?
1shot disarming? Tak to joooo. Leda tak hov.... Mám očividně co dělat.
3) Ano, právě jsem si toho všimnul.
4) Sakra, ano, tam jsem teď, a i to mi dává zabrat.

Každopádně díky. Nebudu ztrácet hlavu, času, snad i nervů a počet pokusů mám dost...

//Skok s pohyblivou hrazdou zase konečná, deset smrtí bez náznaku řešení. Opět sedám k tutoriálům. Začíná mi to srát intenzivně.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Doom Eternal

Příspěvek od Alfajk »

hraješ na volantu, nebo taneční podložce? protože jinak si nedokážu vysvětlit, co to tam předvádíš :-D
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Doom Eternal

Příspěvek od Jeltík »

Kdo ještě nezná maniaka DraQu, vřele doporučuju jeho YT a Twitch. Sice není tak hrozně provařenej jako ZeroMaster, ale imho má lepší aim a movement.
A zde jsou jeho bindy https://imgur.com/a/uJEhNKS
https://youtu.be/8P2F4ZOVLL8
https://www.twitch.tv/draqu_
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Doom Eternal

Příspěvek od crashPC »

Alfajk: přesně. A ještě to hraju oběma "levejma předníma nohama".
Holt na to uplně nejsem vybavenej. Už jsem se posunul o dost dál, ale kombinace kreatur mi dává zabrat a semtam se zaženu do kouta a zařvu. Hlavně v momentech kdy už to začíná vypadat, že to dávám.

Jeltík: jo, to je úplně někde jinde. Ještě nemám dash....
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Doom Eternal

Příspěvek od TankGeorge »

A proč to hraješ na UV? Já si dal po chvíli nižší obtížnost a to jsem D2016 hrál na nightmare. Až se to naučíš, tak si dej zpět UV. Tvoje postava taky bude mnohem silnější a budeš mít víc zbraní. Začátek je dost těžký. Hodně pomůže modifikace sticky bomb na shotgun a odstřelovací mod na kulomet, ušetří ti to náboje. Plamenometem v boji se ze začátku vůbec nemusíš zabývat, tím si zapal zombíky při cestě. Bloodpunch taky není nutnost řešit ze začátku.

Benzín se ti sám obnovuje na 1 každých pár sec, tak to prostě ber jako reload. Můžeš posbírat až 3 kanystry na větší potvory, ale opět - není to nutné řešit. Vidíš impa, nebo jiného malého blba, tak šup reload x) Na investice do munice se vykašli, jednodušší bude investovat prvně do životů, pak armor/munice.

Za mě je super, že hru takto udělali. D2016 byl fajn, ale nuda, když ses tam naučil trochu hýbat, hra byla moc lehká. Eternal je pravý peklo a radost to ovládnout. Má to blíže arénovým střílečkám Quake3A, Unreal, než klasickému Doomu.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Doom Eternal

Příspěvek od crashPC »

Proč... Protože je to medium obtížnost...
Jinak jo. Snad se to poddá.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Doom Eternal

Příspěvek od crashPC »

Sundal jsem obtížnost úplně na Easy, a překvapivě je to oddechové a easy. takže si budu obtížnost prostě regulovat podle potřeby. No, teď jsem zaseklej na lávové skákačce s propadávajícíma se platformama, a to mě tedy vytáčí do běla. Jestli nenajdu easy tutorial, tak to tím pro mě skončí :-(
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Doom Eternal

Příspěvek od heroik »

:lol: pro tebe to asi není :-D
theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: Doom Eternal

Příspěvek od theedge »

crashPC píše:No, teď jsem zaseklej na lávové skákačce s propadávajícíma se platformama, a to mě tedy vytáčí do běla. Jestli nenajdu easy tutorial, tak to tím pro mě skončí :-(
To vecny litani a skakani odnikud nikam me tam sralo uz delsi dobu ale presne v tomto miste jsem to prohlasil za totalni pi*chovinu a odinstaloval jsem to :mrgreen: Ne tohle mne fakt nebavi.
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Doom Eternal

Příspěvek od TankGeorge »

A přesně tohle místo plus trochu i level za tímto místem je tak 70% veškerýho skákání ve hře. Pak už toho tolik není. Každopádně když hrajete Quake3Arenu jako cover střílečku, tak to fakt pro vás není x)
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Doom Eternal

Příspěvek od crashPC »

Shit je taky to, že oproti jinejm místům tady pád znamená smrt. Jinde šlo totál dopálenej dojít nebo doskákat kam bylo třeba.
Toto je vysloveně sviňárna. Už první skok s prodlouženym dashem jsem skákal snad 50x než to vyšlo. Tady to vidím dost jako konečnou, jestli neuvidim snadné řešení. Dám tomu zítřek, a pak to pude z PC.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Doom Eternal

Příspěvek od heroik »

Jako je fakt že zrovna to místo s prodlozenym dashem si vybavuju a taky sem tam "parkat" chcipnul. Pak sem schvalne kouknul na agraela jak to hral a ten stim teda takove problemy nemel. Tak ja nevim, asi sme neschopni :-D
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Doom Eternal

Příspěvek od Jeltík »

Pánové, co říkáte na tohle?
https://www.youtube.com/watch?v=brWJhNITftQ
Jackal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Děčín

Re: Doom Eternal

Příspěvek od Jackal »

To je hustý, on už ví, kde bude nějaký šmejd, ještě dříve než se tam objeví. Myslím, že hraje tak 26 hodin denně. :D
Acer Nitro 17 AN17 (Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM DDR5, GeForce RTX 4050, SSD 1000GB, 17.3" QHD 165Hz), 27" AOC Q27G2S, MX Keys S Graphite, Predator Cestus 350
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Doom Eternal

Příspěvek od zhor »

Ono neni tezky vedet kde neco bude, protoze se tam vetsinou tesne pred tim objevi ten cervenej portal, krome toho hra s oblibou spawnuje potvory na pozici hrace, takze je treba bejt furt v pohybu. Akorat nechapu jak nekoho muze bavit hrat porad s cervenou obrazovkou, na prozkoumavani tenhle styl moc neni.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
Jackal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Děčín

Re: Doom Eternal

Příspěvek od Jackal »

To jo, ale on už nedělá žádné zbytečné pohyby, všude kde má být přesně, tam je v čas. To já plavu, hodně plavu. Měl bych trénovat, ale já raději hraji DOOM 4. DOOM Eternal je velmi povedená hra co ti rozhodí hlavu na kaši. V základu jsem jí dohrál, se staženou prdelí a hýbal jsem i stolem, abych někam doletěl a doskočil. :D
Acer Nitro 17 AN17 (Ryzen 7 7840HS, 32GB RAM DDR5, GeForce RTX 4050, SSD 1000GB, 17.3" QHD 165Hz), 27" AOC Q27G2S, MX Keys S Graphite, Predator Cestus 350
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Doom Eternal

Příspěvek od Jeltík »

crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Doom Eternal

Příspěvek od crashPC »

Jo, ty vidka "when Doom Eternal drops" jsou dobrý. Lidé také říkají, že si koupili dobrej soundtrack, a ta hra je k tomu zdarma.
Souhlasim. :mrgreen:
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Doom Eternal

Příspěvek od heroik »

Dnes vychazi druhe DLC. Bohuzel jsem ted bez grafiky a na PSku si na to netroufam. Snad se odpoledne podari snipnout nejakou 6700 XT 8-)
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“