Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od Pepa1 »

já si při níže uvedeném nastavení a níže uvedené starší sestavě:

Adaptive Quality Off
All setings on Ultra
Shadows Very high
Environmental Details High
Volumetric Cloud High
Antialiasing High
FOV 110

v průměru 71fps takže spokojenost (monitor nastaven na 75Hz)

Obrázek
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od Paul »

Swat píše:Já teda dlouho zvažoval a porovnával, nakonec mě několik testů přesvědčilo, že 8600k by mohlo být ok (jde mi pouze o herní výkon, multitasking neřeším, nerenderuju apod.). Dal jsem za novej 6.559 Kč, taktnul ho na 5.0 GHz a maximální spokojenost. Teď se furt nemůžu rozhodnout, jakou kartu k tomu... Nicméně Paulův upgrade i mě poněkud překvapil, do jakýho rozlišení to dá těch 60+... 1920x1080?

Třeba tady https://www.youtube.com/watch?v=pHzSASVwRL0 v čase 0:45 to je na hraně a takovejch momentů jsou tam mraky.

Jde právě o ten minimální framerate v těch náročnejch scénách, jak je asi známo, je úplně jedno, jestli mi hra běží 80, nebo 100+ framů, ale už není jedno, jestli to někde v lese sletí na 50, nebo jen na 65 apod.
Neplánuju to hrát na ultra - mraky mi stačí na high, což by mělo grafice pomoct.
Že by ryzen měl zvládnout 60+ mě přesvědčil tenhle test
https://www.youtube.com/watch?v=xUnM3WwDJok
a v KCD tenhle (testuje v 720p, ale to je z hlediska CPU irelevantní)
https://www.youtube.com/watch?v=dYCKBKAo8uY
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od ArgCZ »

bud v klidu, az přijde 7nm Ryzen tak budeš rad ze jsi tu AMD platformu vzal
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od Swat »

Paul: ty mraky jsem dal rovnou na low, rozdíl ve vizuálu téměř žádnej. Jinak jako jo, i když ten Odyssey benchmark nestresne systém tak, jako jiný lokace ve hře (už jsem zažil nižší framerate, než v benchmarku), tak je jasný, že to pofrčí.

Za sebe říkám (nejsem vyhraněnej amd/intel - chci výkon), že bych měl trochu obavy o minimální framerate. Jinak pěkná sestava, ať slouží - nahoď nějaký výsledky pak, až to postavíš.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od HEAD »

Kdybych dneska mel kupovat pc, tak jdu taky do ryzenu.Nizka cena za 8jadro, slusnej vykon a moznost upgradu na zen 7nm.
Mozna bych jen misto 2700x vzal 2600 + oc.Na ten pulrok nez vyjde ryzen na 7nm.Za 4litry to je skoro kradez :mrgreen:
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od racecar »

No vidis a ja by som siel do 9700k alebo 9900k. Najlepsi vykon vsade a bude sranda ked bude lepsi aj ako ryzen na 7nm. :)
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
LastPCgamer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. pro 2012

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od LastPCgamer »

Tak podla mna by bolo veľké prekvapenie keby bol Zen 2 lepsi v hrach ako I9 9900K. AC: Odyssey ide asi najlepšie prave na tychto vysokotaktovanych Inteloch. Moj I7 5820K na 4.5GHz ma co robit aby som mal framedropy len na 57-60 FPS v mestach.
CPU: Intel Core I7 5820K@4.5GHz; Cache 4GHz + Noctua NH-D15;*** MB:ASUS X99-A;*** RAM: 4x4GB DDR4 3000MHz CL 15-17-17-35 1T Corsair;*** GK: EVGA GeForce GTX 1080Ti SC Black Edition Gaming ICX***;*** M.2 NVMe SSD: Samsung 970 EVO PLUS 500GB;*** SATA III SSD: Samsung EVO 850 500GB, Crucial MX500 1TB;*** SATA II HDD: 500GB Hitachi 7200RPM ;*** Op. Drive: Samsung DVD-RW SH-S223F;*** Sound Card: ASUS Xonar Phoebus;*** PSU: Seasonic SS-860XP Platinum;*** MOUSE: RAZER Deathadder Chroma;*** MOUSEPAD: Roccat Taito;*** KEYBOARD: Roccat Isku;*** HEADSET: Sennheiser PC 360 G4ME;*** MONITOR: 27" Acer Predator XB271HU 144Hz, IPS, G-Sync;*** CASE: Cooler Master HAF 922;*** OS: Windows 10 64bit Home; Herné konzoly: Playstation 5, NINTENDO Switch
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od HEAD »

racecar píše:No vidis a ja by som siel do 9700k alebo 9900k. Najlepsi vykon vsade a bude sranda ked bude lepsi aj ako ryzen na 7nm. :)
Jestli prinese zlepseni ipc o 13% tak bude ipc nad 9900k a pokud pujde i slusne taktovat, tak vykon bude bud stejnej a nebo lepsi + bude zrat pulku a stat pulku :)
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od racecar »

Ale musel by si docitat ze tych 13% bolo vo vedeckych vypoctoch v ktorych aktualne zaostava. Takze uvidime co to bude az to bude. Snad mas pravdu. :D
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od ArgCZ »

nikdo nenapsal kde to přesně bylo, celý se to točí kolem toho od koho ta informace pochází a pak je už jen vše "pravděpodobně", ten zdroj pokud vím žádný podrobnosti neřekl, byla to jedna věta kterou si všichni domýšlej podle sebe, může to bejt pro hry míň ale i víc, bude záležet na věcech co si myslím že tenhle člověk nevypustil a ani podle mě nemohl jejich dopad změřit tak jak by nás zajímalo, například to bude záležet na tom v jaký konfiguraci nakonec CCX bude protože se ani tohle neví a připadá v úvahu 4c, 6c ale i 8c
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od HEAD »

Trochu jsem se toho bal, ale neni to tak strasny.I s mrakama na ultra hra drzi 60fps ve 2560x1440 vse max.

Btw testoval nekdo ty mraky jakej je rozdil ve kvalite?
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od Swat »

No podle těch obrázků v nastavení je rozdíl mezi ultra a medium naprosto minimální, až na low je rozdíl, resp. ty vol. mraky jsou na low vypnutý.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od rbclass »

skusal niekto vypnut fullscreen optimalizaciu ?
https://www.gamerevolution.com/guides/4 ... ey-fps-fix
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od AllowedCry »

1200p medium, textury vysoké AF16x, průměr 45+fps, jak kde, jede to zhurba stejně dobře jako origins na high.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od rbclass »

vsetko na low a pri pohlade smerom k mestu uplne na zaciatoku hry mam 25fps ? :D :-D :-D :-D

update ovladacov a zrazu 47fps na high..no fajne
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od Pepa1 »

rbclass píše:skusal niekto vypnut fullscreen optimalizaciu ?
https://www.gamerevolution.com/guides/4 ... ey-fps-fix
to vypínám standartně :)
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od rbclass »

aky to ma efekt podla teba ? ja som si nicoho nevsimol
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od Pepa1 »

rbclass píše:aky to ma efekt podla teba ? ja som si nicoho nevsimol
já taky ne, poněvadž jsem to netestoval, prostě to defaultně vypínám a jestli to téhle hře pomůže či nikoliv nevím... :) souvisí to s game barem viz. více zde:
https://www.reddit.com/r/pcgaming/comme ... on_or_off/
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od werygood »

AC mi graficky i prvky ve hře čím dál víc připomíná Far Cry 5 - až na tu CPU náročnost.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od rbclass »

far cry 5 siel po polhodine do kosa..ACO je hra aku som uz velmi dlho nehral
Pepa1 píše:
rbclass píše:aky to ma efekt podla teba ? ja som si nicoho nevsimol
já taky ne, poněvadž jsem to netestoval, prostě to defaultně vypínám a jestli to téhle hře pomůže či nikoliv nevím... :) souvisí to s game barem viz. více zde:
https://www.reddit.com/r/pcgaming/comme ... on_or_off/
velmi som nepochopil co je ten game bar

ja som to testoval,ale rozdiel vo fps nebol
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“