Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Bratislava

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od racecar »

rbclass píše:vsetko na low a pri pohlade smerom k mestu uplne na zaciatoku hry mam 25fps ? update ovladacov a zrazu 47fps na high..no fajne
Aj na 1080 Ti takyto boost so starymi a novymi drivrami.


Inac pri 10c/20t vyskocilo CPU usage na 75%. Slusne. :lol: Bezne okolo 25-60%.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od HEAD »

CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od Swat »

No, a když dáš medium, tak vypadaj furt stejně a je to ještě plus 5-10 framů.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Migl
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2015
Bydliště: City of Pilsen beer

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od Migl »

Hoši nevíte jak je možné že najednou nefunguje HDR? Hraju už asi 14 dní a vše ok ale dnes je HDR vyplé a v nastavení se jeví jako nedostupné :?
BQ Silent Base 601w / B450 Tomahawk MAX / Ryzen5 3600 + nzxt X62 / HyperX FuryRGB 32GB DDR4 3466MHz / XPG GAMMIX M2 Pro 1tb /
MSI RTX 2070 super gaming X trio
Walker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od Walker »

má nějaký dopad nastavení detailů postav? Celkem mě zaráží celková náročnost, pokud dám vše na ultra (ikdyž ndám mraky na med) tak ve městech (např. athénách) se dostávám klidně na 35FPS.

Moje sestava je i5 - 6600, 16gb ram ddr4 2133, GTX 1070 gaming Z 8GB, hra je nainstalovaná na hybridním disku, rozlišení FHD na 24" monitoru.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od Thellwin »

A zkusil jsi, zda to má nějaký dopad?

Není limitem spíš 4c/4t CPU? Co jsem viděl nějaké testy, tak zrovna 6600k to loadovalo všechny jádra na 100 % i mimo města, takže ve městě to musí bejt celkem záhul.
Goldnoob team proud member!
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od Swat »

Dej preset na very high,mraky medium,antialiasing low.Takhle to mám já a 980ka nejde pod 45 fps,většinou 50+,takže 1070 na tom bude ještě líp.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

Walker:
No v Procesorech jsi resil svuj zaklad PC a ta ctyrjadrova i5 s pomalyma pametma tuhle hru nad 60fps nevytahne. Chce to upgrade.
Obrázek
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od rbclass »

pomaly CPU..ale ze by az tak velmi ?

mam 6700K 4,4Ghz a v Atenach mi to nepadne pod 60..vacsinou cca 80
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Bratislava

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od racecar »

4 jadrova non-K i5 musi byt brzda.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

rbclass:
Ty mas 8 threadu a pravdepodobne rychle pameti, on ne.
Obrázek
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od rbclass »

ano, ale 4c/8T nemoze mat 2x take fps ako 4c/4T
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

To by ses divil, kdyz ma shit pameti, nizsi takt a jen 4c.
Obrázek
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Asi tak... Ako ma v podpise, ma delo ktore ho brzdi, na styl ako sme sa tu bavili pc zo supermarketu.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od rbclass »

Tak ja mám pamäte tiež nič moc,len 2666Mhz
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od Pepa1 »

Walker píše:má nějaký dopad nastavení detailů postav? Celkem mě zaráží celková náročnost, pokud dám vše na ultra .....
Nastav takto: Shadows High, Environmental Details High, Volumetric Cloud Medium, Antialiasing Very High (nerozmazává tolik), DoF a Motion Blur disable a pak v Nvida panelu dej Max. prerendered frames na 1 a i s tvou sestavou to musí při tomto nastavení ve městě jet 50 - 60fps.
Walker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od Walker »

Pepa1 píše: Nastav takto: Shadows High, Environmental Details High, Volumetric Cloud Medium, Antialiasing Very High (nerozmazává tolik), DoF a Motion Blur disable a pak v Nvida panelu dej Max. prerendered frames na 1 a i s tvou sestavou to musí při tomto nastavení ve městě jet 50 - 60fps.
Děkuji za radu. Nicméně vypadá to, že to skutečně bude spíše mou konfigurací. Dle tvého návodu mám podle průběžného měření ve městech cca 44FPS v průměru a přijde mi, že úplně nezáleží jaký město to je, stačí aby tam bylo vic budov, vic NPC a výsledky jsou prakticky stejné. Když dám preset na Ultra, mraky na medium a dof vypnu tak to sežere v průměru nějakých 5FPS...tedy průměr vychází ve městě 39 cca, záleží na scéně a kudy zrovna běhám, jestli svítí slunko nebo je bouřka atd.... Když výběhnu ven z města tak sem většinou nad 50FPS. Nastavení v Nvidia panelu nemělo žádný vliv na výkon. Každopádně diky za info. PC pravděpodobně kvuli této hře upgradovat nebudu, z mého pohledu ta hra graficky nijak neohromí a spíš mi přijde, že je blbě optimalizovaná.

Ovladače nejnovější, mám WIN10.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od Pepa1 »

Walker píše:..... z mého pohledu ta hra graficky nijak neohromí ....
tak nahoď sweetfx a uvidíš tu obrovskou změnu (když tak mohu na SZ poslat link ke stažení s presetem co používám), nežere to výkon (teda pokoud nepoužijež nejnovější reshade, který žere výkon dost)...
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od rbclass »

nie je blbo optimalizova,tie NPC tam ziju svoj vlastny zivot,reaguju na to co sa okolo nich deje..nestoja na mieste dlho,vacsinou putuju po meste,obcas sa zastavia..je to dost komplexna UI myslim..
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey: Technická stránka hry

Příspěvek od Paul »

Mít tahle hra kvalitně implementovanou podporu vulkanu či DX12, běžela by na stejném HW o 50% líp.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“