Days Gone

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Days Gone

Příspěvek od HEAD »

spajdr píše: Do prisernosti to ma daleko a brzy bude situace pro AMD karty lepsi 8-)
Mno 6800XT jen o 10% nad 3070 a 6800 pomalejsi.To odpovida prisernosti :mrgreen:
Normalni stav je 6800Xt cca 30% nad 3070 a 6800 cca 10-15% nad.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Days Gone

Příspěvek od Ache »

"Normální stav" znamená co? Tohle je celkem odpovídající výkon těch karet v DX11, i když je to v dnešní době ostuda - to starý API. Jedná se ale hru o zastaralou verzi páčkovačů (PS4 a Xbox one) kde to běhalo sotva na 30fps. Nicméně dnes to pustíš plynule na všem. Já to včera zkoušel, a cca 80-90 fps na undervolt RTX 2070 v pohodě, takže se nemusíš bát, že by tě to RX 6800XT neutáhla :-D Takže o příšernost se fakt nejedná :wink:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Days Gone

Příspěvek od HEAD »

https://www.computerbase.de/2021-05/day ... -2560-1440
Tady vychazi 6800 na urovni 3060TI :roll:
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: Days Gone

Příspěvek od skaven321 »

nechapem tie tvoje prevraceno-ocne smaile. evidentne ta hra bola ladena na nvidie, a teraz to raz a znova musia v amd ladit podla seba. Pockaj, nehraj,hraj, co chces...Ale tvarenie sa ako urazena diva je fakt trapne
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Days Gone

Příspěvek od fmx rider »

Hele jsou lidi ktěří hrajou, nebo se jim ta hra nelíbí a nehrajou (já) a pak je HEAD :lol:
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Days Gone

Příspěvek od Ache »

Já hlavně nechápu, co má HEAD za problém, brečí, že je to příšernost, přitom si to podle testů zahraje v QHD na 100fps. :-D
Spíš samotná hra mě přijde zase jako taková klasická generická Ubisoftovina. :)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Re: Days Gone

Příspěvek od Petra M »

Jde zřejmě o to, co má kdo doma, když mám AMD a hra mi na tom nejede tak dobře jako na konkurenci, tak buď počkám na opravy (budou-li), nebo to hraju jak to je, nebo ne, ale jsou taky lidé co na to poukazují, jak špatně to jede vůči konkurenci apod., ale to nemusí být nutně špatně, třeba to je myšleno tak, že konzole z kterých daná hra vychází mají přece AMD APU apod., tak se "automaticky" očekává, že na HW od AMD to přece pojede nejlépe, ne? Nevím, ale asi je nutné se smířit s tím, že nikdy nebude jedna hra skvěle optimalizovaná pro všechen HW, resp. zde pro GPU "tábory", a to tu nemáme zatím Intel GPU, až tu budou ty, tak se najde jistě někdo další, kdo bude mít nějaký Intel XE UltraSuper Edition OC+++ a opět mu to nepojede jako jinde, takže zase kritika. Nevím zda to takto na fóru vůbec má cenu rozebírat, prostě to je jak to je a pokud se vývojáři nebudou snažit, tak nic. A u starých/starších her jak je vidět velká snaha není, asi spěch pro vydání, nejistota výdělku hry na "zlodějské" platformě PC (kde přece většina lidí hry stahuje zdarma) a proto neimplementace RayTracingu a dalšího do např. této hry, pak také asi snaha ochránit majoritu hlavního pole zájmu - herní konzole, takže to by asi taky nebylo moc super pro např. PS5, kdyby vyšla rok/dva po vydání dejme tomu Days Gone 2 na PC a byla o hodně lepší díky novým přidaným technovinkám a dokonce drze třeba i novému obsahu, který by PS5 nemělo, takže asi zbývá jen se smířit s tím jak to je, popř. doufat a čekat jak to mám např. já - vyjde hra, čekám na patche, nejen DayOne a nové ovladače a pak se dejme tomu měsíc/dva/tři po vydání může kritizovat jak autoři hry na něco kašlou a jak to jede naprd... Počkej Heade, kritiku případně ospravedlnitelnou jistě AMD (popř. autoři hry) čte/slyší a ví o ní, tak jen počkej a bude to snad ok, nebo taky ne, ale i tak hra jede velmi slušně, co mají říkat lidi se starým hw, nebo slabým hw? A jejich kritiku zde nečtu. Chce to počkat a věřit jim, vždyť si nekupujeme hw jen podle výkonu/designu apod. ale i podle jisté důvěry v danou firmu postavenou na letitých dobrých zkušenostech, ne? Mám AMD, tak jim věřím, jinak bych to doma přece neměla :) Nebo snad jen pro test, či jen tak pro změnu protože nuda apod.? Ale to sem už nepatří. Sorry za lehké OT, ale nedalo mi to, chci to jen pochopit, třeba to někdo myslí jinak než to vyzní...

Ale abych nebyla zcela OT, neví někdo kdo hru má (PC), zda stačí nastavení v menu hry, nebo je "postaru" lepší v ovladačích vynutit AA, AF atd.? Díky, zatím hru nemám, jinak bych se neptala, beru to tak, že dříve obvykle nestačilo jen nastavení ve hře, bylo lepší to vynutit, hra sice nabízela např. 16x AF v menu, ale vypadalo to, jako by to reálně bylo třeba jen 8x, tak nevím zda dnes "nové" hry toto mají již většinou ok a nemusí se nic nutit. Díky.

PS: Tady je nějaké porovnání nastavení grafiky hry a zde grafy výkonu (obojí GameGpu), myslím že to tu zatím nikdo nedal a tech sekce hry neexistuje a zakládat jí nebudu, nevím zda to pro tuto hru má smysl.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Days Gone

Příspěvek od Ache »

Petra M píše:Ale abych nebyla zcela OT, neví někdo kdo hru má (PC), zda stačí nastavení v menu hry, nebo je "postaru" lepší v ovladačích vynutit AA, AF atd.?
Tutovka je vždy mít AF zaplé v ovladači... jak ukazují i nejmodernější hry (třeba HZD), in-game AF na maximu vždy nemusí znamenat plné AF. Aktivací v ovladači napevno nikdy nic nezkazíš. V nejhorším případě ti o pár % klesne výkon, pokud hra přes in-game AF nevyužívá plný stupeň AF anebo jen neaplikuje na všechny povrchy. Já jedu s AF 16x na pevno už od dob Radeonu 9600/9800.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Days Gone

Příspěvek od Krteq »

Ache píše:Spíš samotná hra mě přijde zase jako taková klasická generická Ubisoftovina. :)
Tak to jsme dva, tenhle typ mi prostě nesedí.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Days Gone

Příspěvek od ArgCZ »

to je nás víc, já to hrál 4-5 hodin a hru jsem prodával, přitom jsem se těšil ale nějak mě to nesedlo
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Days Gone

Příspěvek od Ache »

Krteq píše:
Ache píše:Spíš samotná hra mě přijde zase jako taková klasická generická Ubisoftovina. :)
Tak to jsme dva, tenhle typ mi prostě nesedí.
:-D Nicméně já ty ubisoftoviny občas zkousnu. Tohle zatím ujde, ale mám pocit, že to bude zbytečně natahovaný a ke konci už to bude vyloženě nudit opakujícími se úkoly. Vsadím se že to dopadne jak s Horizonem... uhraju pár hodin a pak se na to ***. :)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Days Gone

Příspěvek od durod »

Mne to naopak docela chytlo, platina padla, podle statistiky 98h, krome BF3 MP asi nejdelsi moje hra :D
A to jsem spise na linearnejsi a kratsi hry, ale proste jsem velky fanousek zombiku jak ve hrach tak ve filmech.

Hraju spise na stealth, mozna proto tak dlouhy gameplay, stavel pasti, nebylo lepsi jak hordu vyzabijet za minutu nekde zaseklou v jeskyni :mrgreen:
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Days Gone

Příspěvek od heroik »

SONY fanboy se musel zase ozvat :mrgreen:
Ache píše:ke konci už to bude vyloženě nudit opakujícími se úkoly. Vsadím se že to dopadne jak s Horizonem... uhraju pár hodin a pak se na to ***. :)
No ke konci :D mě to přišlo sterotypní už na začátku. Né že bych tenhle styl neměl rád, ale tohle mě prostě nechytlo. Radši ať udělají něco nového, že to zařízli mi vůbec nevadí.
Dr.Evil
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Blansko

Re: Days Gone

Příspěvek od Dr.Evil »

2x dohraný na PS4Pro. Bavilo mě to a baví mě to i na PC, kde to jede 100+ FPS na Hi nastaveni. Spis me sere, ze me nefunguje, ani Xbox One gamepad, ani Dual Shock. Kde je chyba? Na klavesnici a mys si nedokazi zvyknout :/
CASE Fractal Design Define R5 PSU Seasonic M12II-620 Evo-620W MB ASUS TUF GAMING B550-PLUS CPU AMD Ryzen 7 3700X RAM 32GB HyperX Fury Black (2x16GB) DDR4 3200 VGA GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC SSD System ADATA XPG SX8200 PRO, M.2-1TB SSD1 Crucial MX100-256GB SSD2 Crucial MX200-500GB HDD WD Caviar Blue EX-1TB MONITOR Dell Alienware AW3418DW 34" SPEAKERS Logitech Z200 MOUSE ASUS Echelon KEYBOARD ASUS Cerberus Arctic HEADSET Kingston HyperX Cloud II OS Windows 10
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Re: Days Gone

Příspěvek od Petra M »

https://www.gamerevolution.com/guides/6 ... t-work-fix
https://guides.magicgameworld.com/days- ... ing-on-pc/

... nepomáhá nic? Je to divné, čekala bych dle letmého pohledu do výsledků hledání Google, že hra podporuje jak Xbox, tak PS ovladače :|
Spoiler
i5-2500K + 16GB DDR3 + GTX 970 + 1080p + SSD + Win 10x64
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Days Gone

Příspěvek od Paul »

U mě funguje Xbox One wireless controller naprosto bez problému, mám v tom 25 hodin.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Dr.Evil
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Blansko

Re: Days Gone

Příspěvek od Dr.Evil »

Petra M píše:https://www.gamerevolution.com/guides/6 ... t-work-fix
https://guides.magicgameworld.com/days- ... ing-on-pc/

... nepomáhá nic? Je to divné, čekala bych dle letmého pohledu do výsledků hledání Google, že hra podporuje jak Xbox, tak PS ovladače :|
Sem už asi starej, zkusil sem hned první odkaz a stejně to nepomohlo. Ani sem nevěděl, že se tohle musí v nastavení steamu řešit.

Pak jsem našel v nastavení hry -> ovladač "ignorovat ovladač - zap.". Stačilo to přehodit na vyp. a už to šlape. Nejsem si vědom, že bych to sám vypnul.

U Horizon Zero Dawn, nebo u Death Stranding, sem tohle vůbec řešit nemusel.

Kažopádně díky. Nakoplo mě to řešit.
Paul píše:U mě funguje Xbox One wireless controller naprosto bez problému, mám v tom 25 hodin.
Mě ten xbox one právě taky vždycky šel na první dobrou, tak sem nechápal co se děje a byl línej to nějak řešit, chtěl jsem hrát.
CASE Fractal Design Define R5 PSU Seasonic M12II-620 Evo-620W MB ASUS TUF GAMING B550-PLUS CPU AMD Ryzen 7 3700X RAM 32GB HyperX Fury Black (2x16GB) DDR4 3200 VGA GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC SSD System ADATA XPG SX8200 PRO, M.2-1TB SSD1 Crucial MX100-256GB SSD2 Crucial MX200-500GB HDD WD Caviar Blue EX-1TB MONITOR Dell Alienware AW3418DW 34" SPEAKERS Logitech Z200 MOUSE ASUS Echelon KEYBOARD ASUS Cerberus Arctic HEADSET Kingston HyperX Cloud II OS Windows 10
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Days Gone

Příspěvek od Sobo »

Tak dohrano vcetne "secret endingu", vsechny dejove linky na 100%. Steam ukazuje 47 hodin.

Grafika:
Je pekna a urcite neurazi, ale na zadek jsem se z toho urcite neposadil. Grafici udelali pomerne rozsahlou plejadu kvalitnich assetu, ktere taky vhodne pouzili - mapa je rozdelena na nekolik hlavnich oblasti, kde kazda je trochu jiny biom. Nemam si tady moc na co stezovat. Vytknout muzu akorat to, ze to bezi na ciste na starsich technologiich bez jakehokoliv ray tracingu / DLSS, takze treba u nasviceni v interierech si muzete vsimnout, ze to zrovna neodpovida realite, nicmene tak 95% hry se stejne odehrava v exterierech, takze za me pohoda.

HW narocnost:
Tady musim jednoznacne pochvalit za prikladnou optimalizaci a obecne vyborny PC port. Jede to podstatne lepe nez treba Horizon Zero Dawn, na RTX 3080 neni problem stabilne pres 120 FPS ve 1440p na max - to se dneska u AAA her jen tak nevidi. Hra ma FOV slider, kompletne namapovatelne ovladani, podporuje ultrawide, veci jak exclusive fullscreen etc. Chlapci z Bend studia evidentne vedeli, co PC hraci povazuji za standard a ocekavaji - dobra prace.

Combat:
Ten se da v zasade rozdelit na dve skupiny: lide a freakeri. AI u lidi bych oznacil jako adekvatni - chovaji se na normal obtiznost asi tak, jak byste cekali. Hledaji si nejake kryti, nekteri se vas snazi obehnout ze strany. Nepamatuju si, ze bych od nich zazil neco uzasneho, ale urcite mi neprisli tak neschopni jako treba Far Cry 5 nebo HZD.
U freakeru je to jine, protoze z podstaty veci vicemene nemaji zadnou inteligenci - funguje to tady uplne stejne jako ve filmu World War Z. Jejich stupidita (by design) je nahrazena velkymi pocty (hlavne u hord), kdy se na vas riti obrovska masa nenazranych hovad a vy se snazite, aby vam nedosly naboje a vydrz driv, nez vas dostanou. I kdyz se hordy chovaji velice primocare, je to docela adrenalin, protoze pres ten pocet je casto nemuzete jen tak posekat full auto sprayem / par granaty, ale je treba vyuzivat prostredi / pasti - zvolit si vhodnou unikovou cestu a hordu postupne takzvane "kitovat", coz je zjednodusene receno tahat po nachystane ceste a ve vhodnych choke pointech (treba nejake zuzeni) zpusobovat co nejvetsi poskozeni skrze kombinaci pasti / vybusnin / napalmu / vlastni palby. Je to docela zabava, takze i kdyz drtiva vetsina hord je ve hre nepovinnych (hlavni pribeh jich vyzaduje porazit jen nekolik malo), tak jsem si je pekne vsechny vycistil. :-) Pak jeste existuji vyzvy (separatni herni mod), kde to muzete hrat na cas / skore.
Gear (tedy hlavne lepsi zbrane a soucastky na motorku, protoze obleceni ve hre menit nejde) ziskavate dosazenim vyssi urovne reputace pomoci plneni ukolu pro kazdeho velitele kempu (a par vyjimek skrze postup pribehovymi liniemi). Tech zbrani tam neni zase nejak extra hodne - ja treba chtel mit jako primarni automatickou utocnou pusku a terciarni pak kulomet, abych mel co nejvetsi potencial proti hordam (tam opravdu nehcete single shot zbrane). No a s timhle setupem jsem dlouhe hodiny ty zbrane nevymenil, protoze grind reputace pro kempy trva pro vyssi levely docela dlouho - tady to mohli nejak lepe osefovat a mit ve hre treba vice typu automatickych pusek, at jich clovek za hru vystrida trochu vic a nebeha X hodin s jednou a tou samou, protoze alternativa neni a na lepsi chybi reputace. Na normalni pribeh se da pouzit skoro cokoliv, ale nechtel jsem se dostat do stavu, kdy najednou potkam hordu a jsem v haji, protoze na ni zrovna nemam vhodne zbrane.
Jeste bych zminil motorku - vas jediny dopravni prostredek, pozdeji tam muzete vozit i munici, coz je v urcitych situacich k nezaplaceni. Ze zacatku je totiz motorka pekna sunka, ktera nikam daleko nedojede, takze co chvili hledate kanistr s palivem - nastesti je jich na normalni obtiznost relativne dost. Palivo se da koupit i v kempech, ale je to extremne drahe, doporucuju az v late game, kdy mate tolik penez, ze nevite co s nima. Jinak reputace i kredity se trackuji separatne pro kazdy kemp, takze se vyplati urcitou vec koupit tam, kde uz toho mate hodne (pokud tam dana vec je, treba hodne upgradu je exklusivnich pro urcity kemp).
Dalsi vec, co vam usnadni zivot, jsou NERO injektory - kazdy vam o neco zvysi vydrz / zivoty / soustredeni. Ja jsem jel strelecky build, takze jsem maxoval vydrz (umozni dele sprintovat) a soustredeni (ekvivalent bullet time z Maxe Payna). Ale pry se da pres talenty jet i na melee build, kdy maxujete staminu a soutredite se na zabijeni zbranemi na blizko. Na vyssi obtiznosti si to neumim moc predstavit, ale kdo vi. Jinak ty vetsi NERO check pointy se pak daji pouzit pro rychle cestovani nebo spani (kdyz potrebujete zmenit cas dne) + tam vzdycky najdete palivo.

Questy / pribeh:
Pribeh je linearni, co vim, tak se neda nijak moc ovlivnit. Hra se sice odehrava v otevrenem svete, ale necekejte, ze tady jen tak u cesty potkate random NPC, co vam zada nejaky quest. Maximalne par random encounteru, kdy vas po ceste prepadnou banditi, nebo potkate nekoho ve srabu a pomuzete mu. Veskere ukoly vam automaticky zadavaji velitele nekolika kempu, kam se v prubehu hry podivate. Tenhle system mi osobne nijak nevadil, ale musim si trochu postezovat na pomerne malou variabilitu ukolu - vicemene dokola se tady toci mise typu zabij parchanta (lovec odmen), najdi nekoho ztraceneho, bez vymlatit nepratelsky kemp. Ty hlavni mise jsou o neco lepsi, protoze pasuji do pribehu a posouvaji jej nekam dale, uz to nepusobi tak odtrzene, kdy jezdite na random mista a nekoho udajne spatneho tam mordujete. Obcas me triggerovalo, kdyz jsem byl v kempu odevzdat odmeny a nakoupit zasoby, jenom aby mi 30 sekund po jeho opusteni vysilackou zavolal velitel, ze pro me ma praci = zbytecna cesta zase zpatky, to mi nemohl rict rovnou, kdyz jsem tam byl?
Za silnou stranku hry povazuju postavy, ktere jsou podle me docela dobre napsane a rozvinute - maji ruznorode charakterove rysy a chovaji se smysluplne (s ohledem na to, ze je dva roky po "konci sveta") a nekteri maji pekne charizma. Hlavni hrdina Deacon St. John je priklad cloveka, se kterym se celkem dokazu ztotoznit. V jadru je to dobry clovek, ktery se i v tom post-apo cirkusu snazi drzet nejakych moralnich zasad, ale na druhou stranu to neni zadne slunicko, co se za kazdou cenu snazi vsechny zachranit a spasit svet (nebo jeho zbytek). Moc dobre chape, ze existuji lide, kteri si proste nezaslouzi zustat nazivu a bez nich bude lepe. Deacon se chova tak, aby pokud mozno pomahal slabym, ale nebude to delat na ukor sebe sama a svoji primarni motivace - zjistit, co se stalo s jeho zenou a kde je ji konec. Dle meho proste celkem rozumny chlapek, kde mi v prubehu hry neprislo, ze by se choval jako totalni idiot - jeho motivace je jasna a vsechno, co dela, ma nejaky smysl a nejaky cil.
Celkove se mi pribeh a postavy v nem opravdu libil a urcite ma svoje silne momenty. Nekomu asi muze vadit urcita repetetivnost u vedlejsich misi, ale ja hru davkoval po mensich castech (max. dve hodiny na jedno sezeni) a nikdy to pro me nebyl tak velky problem.

Svet / RPG prvky:
Tahle kapitola bude kratka, protoze tahle hra je striktne linearni a neda se to povazovat za RPG ani omylem. Z PRG prvku je tady vylepseni postavy skrze skill pointy (zbrane na blizko / dalku / preziti), NERO injektory, zbrane a upravy motorky za reputaci / postup v pribehu, asi jeste sbirani surovin a crafting ruznych pasti, obvazu, koktejlu atd. Nicmene pribeh jinak nemuzete ovlivnit, nemate vubec zadne dialogove moznosti, zadnou moznost zmenit obleceni a jeho staty (v modu vyzev se daji ziskat nejake nasivky s par bonusy, ale to povazuju temer za kosmetickou vec). A to je naprosto v poradku. Proc jsem si na to u HZD tolik stezoval, ale tady mi to vubec nevadi? Protoze ta hra je takto navrzena a postavena od zakladu, kdy se zadnym RPG nikdo nechlubil. A za me to fungovalo naprosto v pohode. Kdyz to srovnam s HZD, kde jsem behal v mrtvem svete, kde mi hra jednou za cas dala na vyber dialog, ktery ale ve skutecnosti vubec nic neovlivnil, tak to me to akorat urazelo. V Days Gone mi proto naprosto vyhovovala ta primocarost, kdy pokecam s vedoucim kempu a jdu na misi - na nic si to nehraje, nesnazi se to ze sebe delat neco, co neni. Od zacatku jsem vedel, ze hraju tak trochu interaktivni film a nema smysl od toho cekat neco hodne komplexniho a hlubokeho, nicmene to za mne uchopili celkem dobre a po celou delku hry jsem se nenudil.


Zaverem:
Za 50 ecek a 47 hodin hlavni kampane (bez delani vyzev, coz je separani mod) jsem opravdu spokojeny a moc nerozumim tomu, proc u tehle hry byla takove kontroverze. Slysel jsem, ze i na PS4 to pri vydani melo nejake technicke problemy, tak mozna proto? Nevim, ale na PC se to hraje opravdu skvele - s mysi se nadherne sazeji headshoty a gunplay me po celou dobu hry bavil. Libilo se mi podani pribehu a pomerne velke mnozstvi zajimavych postav s ruznymi charaktery.
Za me je to idealni hra na takove to relaxacni hrani - pres den resite praci / rodinu a vecer si na hodku / dve sednete k masine, kde si udelate par misi v Days Gone, pripadne prozkoumate mapu, zlikvidujete nejaky nepratelsky tabor, nebo opravite NERO stanici, pripadne vycistite nejake hordy atd. Nevim, jake by to bylo pro nekoho, kdo rubne treba 8 hodin v kuse, jestli by mu to treba neprislo repetetivni, ale s mym stylem hrani to bylo uplne v pohode a jednoznacne lepsi zazitek nez Horizon Zero Dawn. Celkove se vsim vsudy davam 8.5 / 10.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Days Gone

Příspěvek od ArgCZ »

hra dostala nížší hodnocení protože vyšla ve špatném technickém stavu i po několika odkladech, ve většině dobových recenzí se dočteš že je to stálo 1 či 1.5 bodu v hodnocení, za mě prostě nedodělaný hry nemají dostat dobré hodnocení a mají si v prodejích nabít h*bu a to se tady přesně stalo , dáváme za to své peníze a né málo že...

vydání na PC už bylo v pořádku, na PS5 taky ale tam je hra ke koupi každé PS5 automaticky zdarma takže už s křížkem po funuse co se výdělku týče

jinak pěkná recenze bez zbytečnýho škatulkování :thumbsup:

btw: tým co hru dělal byl rozdělen a týmy se podílí na různých jiných projektech pro Sony

jo a je potvrzen port Uncharted 4 na PC, to si hoši užijete
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Days Gone

Příspěvek od Ache »

Mám rozehráno...

Minireview:
Grafiky průměr, dobře optimalizovaný (v QHD 100+fps all the time), hratelnost ubisoft-like, ale díky tématu dobré. 9/10 :)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“