Days Gone

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Days Gone

Příspěvek od Alfajk »

vetsinou kdyz je v pc na scene dost veci, tak jdou fps do kopru, tady i tak slabej cpu podava velmi dobry vysledky, myslim, ze aby se to na pc hejbalo alespon tak, jako na konzoli, byl by potreba silnejsi hardware
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Days Gone

Příspěvek od Flegy »

skoda.

jinak panove konzolisti... ty vase konzole maji vykon jako postarsi herni sestava, rekneme 4-5 let stara. problem je VZDY v tom, ze se vyvojari nejsou schopni venovat programovani/optimalizaci. a i to by meli pekne snadne, kdyz jsou v konzolich vicemene klasicke architektury cpu a gpu :)
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Days Gone

Příspěvek od durod »

jj, jsou to sroty, ale penize nesmrdi a proto optimalizuji tam, z ceho tecou prachy.

Ja si konzolove hrani nemuzu vynachvalit, tolik usetrenych penez za HW a SW(vicemene vse kupuji z bazaru az na par vyjmek a po dohrani prodam za stejnou/nekdy vyssi cenu). A ze to ma horsi grafiku/fps? To kompenzuji exkluzivity(PS4) a hrani z gauce na 65 TV v pololezmu. A nakonec horsi grafiku a fps nevnimate, je to stejne videt jenom pri porovnani statickych obrazku/z prubehoveho grafu a z 50cm dalky na LCD monitoru a ne z gauce z 2,5m.
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
vavron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2014
Bydliště: Brno

Re: Days Gone

Příspěvek od vavron »

Tak splněno, platinová trofej hotova. Ve hře mi chybí už jen zabít pár hord freakerů a najít pár sběratelských věcí. Jakmile je určitá oblast vyčištěná od všech hord, tak se to prakticky neseká. :lol: I tak ale počkám na slibovaný free update v červnu a pak to střelím zpátky do JRC, nemám důvod si to dál nechávat...
PC:MSI VELOX 100P AIRFLOW, B650 TOMAHAWK WIFI, 7800X3D, MSI MEG Coreliquid S360, Kingston FURY Renegade RGB 32GB @ 6000 MHz, MSI RTX 3090, MSI MEG Ai1300P PCIE5
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Days Gone

Příspěvek od Flegy »

durod: to sice jo, jenze ja uz tolik jako za mlada nehraju a na konzoli moc prace neudelam :) . a na druhou stranu kupovat konzolu a velkou tv se mi kvuli tem 2-3 hram po kterych posilhavam nevyplati :)
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Days Gone

Příspěvek od Alfajk »

vavron píše:Tak splněno, platinová trofej hotova. Ve hře mi chybí už jen zabít pár hord freakerů a najít pár sběratelských věcí. Jakmile je určitá oblast vyčištěná od všech hord, tak se to prakticky neseká. :lol: I tak ale počkám na slibovaný free update v červnu a pak to střelím zpátky do JRC, nemám důvod si to dál nechávat...
taky jsem dneska doklepal platinu, uz videls secret ending? To bylo podle me nejlepsi z cely hry, konecne neco necekanyho, jinak to bylo spise prumerny, mistama uplne hloupy a nelogicky, takze z hledisky pribehu nic moc, technickej stav na pomery exkluzivit taky mizernej, jen to prostredi a vcelku originalni gameplay na pomery open worldu to trochu zachranoval, za me je to tak 6/10, pokud by to jelo alespon 30 fps bez dropu, tak 7/10, ale tady jsem musel hru nekolikrat restartovat kvuli bugum a nebo padum
co by mel ten update prinyst? nejakej obsah, nebo jen opravy? asi to otocim v bazaru, tohle urcite 2x hrat nebudu :(
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
vavron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2014
Bydliště: Brno

Re: Days Gone

Příspěvek od vavron »

Viděl viděl, taky jsem byl překvapen.
Update by měl přinést hlavně pravidelné challenge všeho druhu, nějaký nový mód (game mode plus? nevím) a další věci. Každopádně si to nechám do 21.6. a pak to vyměním za Crash Team Racing :lol:
PC:MSI VELOX 100P AIRFLOW, B650 TOMAHAWK WIFI, 7800X3D, MSI MEG Coreliquid S360, Kingston FURY Renegade RGB 32GB @ 6000 MHz, MSI RTX 3090, MSI MEG Ai1300P PCIE5
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Days Gone

Příspěvek od Alfajk »

je nekde ve hre vysvetleny, proc jsou nektery lidi imuni proti nakaze a proc se nenakazi ani pozdeji treba kousnutim od freakeru? stejne tak rozsireni nakazy je tam zmineny sotva dvouma vetama a celkove se vyhli backstory tim cutem "o dva roky pozdeji", coz je vcelku skoda
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
mstK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2016
Bydliště: Slaný

Re: Days Gone

Příspěvek od mstK »

Myslim, ze neni. Pokud si pamatuju, je tam vysvetleny jen jak se to rozsirilo a ze virus mel temer 100% infection rate. Jinak jsem taky nic nenasel. Holt jsou prezivsi proste luckeri s plot armorem :D Nakonec jsem se kousnul a vyvrazdil jsem i ty hordy, s tezkym kulometem uz to nakonec nebyla takova pruda. Moje snad prvni hra, kde jsem udelal platinu.
AMD RYZEN 7 5800X3D / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16G / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Days Gone

Příspěvek od heroik »

Days gone vychazi na PC, kdyby nekdo nevedel.
https://www.youtube.com/watch?v=tgpTNx7bdFw

Za me ale bohuzel neni moc o co stat, jedna z tech slabsich excluzivek. Tuctovy a stereotypni openworld ve stylu AC nebo Far Cry.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Days Gone

Příspěvek od ArgCZ »

Sony ani neodkleplo dvojku, pouze nadprůměrný hry jsou pro ně asi málo :( , každopádně hra má patch 60 FPS na PS5 a každý kdo má PS5 ji má zdarma k dispozici. Pro majitele PS4 je zdarma nyní v rámci PS Plus.

Stejně jako ostatní PS exkluzivity s ambicema na masový prodej je hra česky.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Days Gone

Příspěvek od Paul »

Mám odehrány dvě hodiny, PC verze zatím vypadá špičkově. Hraje se to nesrovnatelně líp než na Pro, kde jsem to po dvou hodinách vzdal a rozhodl se počkat na PS5/PC a 60fps. Konečně žádnej input lag a shite framerate. Žádnej bug ani crash. Baví mě to, tak jsem zvědav jak se bude vyvíjet příběh.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Days Gone

Příspěvek od Sobo »

Zatim jsem odehral uvodni pulhodku na test, ale vypada to celkem dobre. Na RTX 3080 to beha kolem 120-140 FPS ve 1440p na max, coz je o poznani lepsi nez Horizon Zero Dawn. Grafika pekna, cista, neni to nic extra mindblowing, ale celkova prezentace je pekna a v kombinaci s dobrou optimalizaci tady nemam zadny problem.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Days Gone

Příspěvek od spajdr »

Days Gone PC Tech Review: PS5 Comparisons, Settings Analysis + More
https://www.youtube.com/watch?v=e5fz9_w3bGo
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Days Gone

Příspěvek od HEAD »

Unreal engine + DX11 hra v pulce 2021 :roll: Na amd to bezi priserne
https://www.techpowerup.com/review/days ... nce/4.html
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Days Gone

Příspěvek od fmx rider »

Vydržel jsem to hrát hodinu. Další těžce průměrná nemastná neslaná hra.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Days Gone

Příspěvek od durod »

dej tomu vice casu, zacatek je meh
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: Days Gone

Příspěvek od usc »

Tiez som to zatial vydrzal po prvu pumpu/opravovnu - grafika pekna, hudba tiez, ale pride mi to take genericke, uz len tie podobne modely pre zombie a hlaska "leaving mission area". Inak niektore moznosti v sekcii video su locknute. Ako Tv Hz na 60 a pod
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Days Gone

Příspěvek od spajdr »

HEAD píše:Unreal engine + DX11 hra v pulce 2021 :roll: Na amd to bezi priserne
https://www.techpowerup.com/review/days ... nce/4.html
Do prisernosti to ma daleko a brzy bude situace pro AMD karty lepsi 8-)
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Days Gone

Příspěvek od djstudio »

fmx rider píše:Vydržel jsem to hrát hodinu. Další těžce průměrná nemastná neslaná hra.
No začal jsem to na PC hrát a je to takové odreagování žádná šílenost. Mechanika hry chce chvilku zácviku a ta mně moc nesedla ale už to začíná být lepší. Graficky je to hezké. Dialogy tak akorát.
Pro mně sem tam si to dát ale neudrží mně to třeba 3h v tahu hrát.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + NZXT Kraken X52 240mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“