Sekiro: Shadows Die Twice (From Software)

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: Sekiro: Shadows Die Twice (From Software)

Příspěvek od riXo »

Zatial mam za sebou cca 7 hodin a historia sa opakuje. Uz som nasrany az mi zily na hlave praskaju ale neda sa to prestat hrat. Volnost pohybu dava hre novy rozmer, ale brutalna ostava ako vsetky predchadzajuce.

Technicku stranku hry moc neriesim, konstantnych 60FPS mam pri 1440p a tak isto aj pri 2160p. Ked to zacnete hrat, tak na nejake tiene fakt nebudete pozerat :roll:
SFF1 - Ryzen 9 5900X + NH-U12A, MSI B550i, 32GB, MSI 3080Ti, 4TB NVMe, 4TB SSD, Corsair SF750, NR200P, MSI 321URX + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1

/nex
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Sekiro: Shadows Die Twice (From Software)

Příspěvek od TankGeorge »

Jdu to testnout. Tématicky mi nejvíc sedí taky Dark Souls - středověkké fantasy powah. Bloodborne mě tolik neláká, ale kdybych měl konzoli, tak bych tu hru neignoroval. Dokonce bych řekl, že mám averzi na tyhle asijské ninja ptákoviny, tak jsem skeptický, jak mě ten svět Sekiro zaujme.

I když to nemá nejlepší tech a první dojem, něco mi říká, že ta hra bude gameplayem a designe úplně jinde, než srajdy, co mají jenom ten tech... /wave Antén
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
ondra91
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2013
Bydliště: Litoměřice

Re: Sekiro: Shadows Die Twice (From Software)

Příspěvek od ondra91 »

riXo píše:Zatial mam za sebou cca 7 hodin a historia sa opakuje. Uz som nasrany az mi zily na hlave praskaju ale neda sa to prestat hrat. Volnost pohybu dava hre novy rozmer, ale brutalna ostava ako vsetky predchadzajuce.

Technicku stranku hry moc neriesim, konstantnych 60FPS mam pri 1440p a tak isto aj pri 2160p. Ked to zacnete hrat, tak na nejake tiene fakt nebudete pozerat :roll:
Já mám taky nervy .... furt to nasraně vypínám a po chvíli to zase zapnu .... :-D
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Sekiro: Shadows Die Twice (From Software)

Příspěvek od Riku »

Mám za sebou asi 15 hodin a zatím jsem velice mile překvapen..
PS5 | LG OLED CX55
Wakizashi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. srp 2006

Re: Sekiro: Shadows Die Twice (From Software)

Příspěvek od Wakizashi »

Ahoj borci. Jako Fanda DS (na PC) jsem se na tu hru těšil a navíc se i trošku bál, když to vydávali Activision. No, můžu říct, že je to za poslední roky asi nejlepší hra Activisionu. Můžu mít ve hře okolo deseti hodin, spíše jsem procházel úvodní lokace. Potkal jsem zatím jen spoutaného obra, ožralu a lovce ninjů... No, zatím mi všichni nakopali prdel... Obr padne dnes ale, ten mi přišel asi nejsnadnější z uvedených. Nový bojový mechanismus je fakt hardcore... Hráči po třicítce a později, u kterých už reakce nejsou tak rychlé, budou jistě hru proklínat asi jako já. Luxusně vypadají popravy jednotlivých nepřátel. Škoda jen, že u každého typu nepřátel nejsou dva tři typy náhodně vybrané... Co mě na hře štve, je, že často není snadné vyskočit na nějakou zítku, která je ve vaší úrovni a řekli byste že to je tutovka... V případě, že vás honí čtyři vocasové se pak neúspěšný skok rovná nápisu DEATH. Nelíbí se mi také přímočaré vyprávění příběhu, mrzí mne absence multiplayeru jako DS (to by byla prdel). Víc bych ocenil surovou grafiku jako v původním DS. Pod tlakem Activisionu byly i postihy hráče po smrti dost snížené... Jen kousek z nadcházejícího levelu? Ale no tak... Hráč by měl přijít o všechny nasyslené expy a neudané body... Skvělá je hudba, japonský dabing a atmosféra. 10/10 si titul určitě nezaslouží 9/10 pro fanoušky žánru ano a pro ostatní je 8/10 adekvátní.
X5650, 24GB DDR III,Asus Rampage Gene, Corsair AX 860W, HD7850, Samsung Evo, Sandisk Ultra, WD, X360/XB0 Gamepad, Qanba Q4Raf Arcade Stick, Tannoy Reveal, Jackson DK2 Skulls MIJ
"Fatherland - Tragedies. Tragedies written in snow.
Fatherland - Poetry. Poetry written in blood"
ondra91
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2013
Bydliště: Litoměřice

Re: Sekiro: Shadows Die Twice (From Software)

Příspěvek od ondra91 »

Wakizashi píše:Ahoj borci. Jako Fanda DS (na PC) jsem se na tu hru těšil a navíc se i trošku bál, když to vydávali Activision. No, můžu říct, že je to za poslední roky asi nejlepší hra Activisionu. Můžu mít ve hře okolo deseti hodin, spíše jsem procházel úvodní lokace. Potkal jsem zatím jen spoutaného obra, ožralu a lovce ninjů... No, zatím mi všichni nakopali prdel... Obr padne dnes ale, ten mi přišel asi nejsnadnější z uvedených. Nový bojový mechanismus je fakt hardcore... Hráči po třicítce a později, u kterých už reakce nejsou tak rychlé, budou jistě hru proklínat asi jako já. Luxusně vypadají popravy jednotlivých nepřátel. Škoda jen, že u každého typu nepřátel nejsou dva tři typy náhodně vybrané... Co mě na hře štve, je, že často není snadné vyskočit na nějakou zítku, která je ve vaší úrovni a řekli byste že to je tutovka... V případě, že vás honí čtyři vocasové se pak neúspěšný skok rovná nápisu DEATH. Nelíbí se mi také přímočaré vyprávění příběhu, mrzí mne absence multiplayeru jako DS (to by byla prdel). Víc bych ocenil surovou grafiku jako v původním DS. Pod tlakem Activisionu byly i postihy hráče po smrti dost snížené... Jen kousek z nadcházejícího levelu? Ale no tak... Hráč by měl přijít o všechny nasyslené expy a neudané body... Skvělá je hudba, japonský dabing a atmosféra. 10/10 si titul určitě nezaslouží 9/10 pro fanoušky žánru ano a pro ostatní je 8/10 adekvátní.
No .. myslím, že na takové hodnocení je příliš brzo, zvlášť když si nezabil ani jednoho bosse zatím :) . DS jsem nehrál, ale BB jsem kompletně dohrál a tohle je teda určitě tužší ... v BB se mi nestalo, že bych musel třeba na 30-40 ( 2 - 3 hodiny v řadě ) pokusů farmit bosse, tady je to běžně normálka. "Hráč by měl přijít o všechny nasyslené expy a neudané body" .... No buď rád ... není to žádná prdel, sám uvidíš dál.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Sekiro: Shadows Die Twice (From Software)

Příspěvek od Riku »

Tady je to ke konci hry od jednoho bosse k druhému.. občas doslova :roll:
PS5 | LG OLED CX55
Wakizashi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. srp 2006

Re: Sekiro: Shadows Die Twice (From Software)

Příspěvek od Wakizashi »

No .. myslím, že na takové hodnocení je příliš brzo, zvlášť když si nezabil ani jednoho bosse zatím :) . DS jsem nehrál, ale BB jsem kompletně dohrál a tohle je teda určitě tužší ... v BB se mi nestalo, že bych musel třeba na 30-40 ( 2 - 3 hodiny v řadě ) pokusů farmit bosse, tady je to běžně normálka. "Hráč by měl přijít o všechny nasyslené expy a neudané body" .... No buď rád ... není to žádná prdel, sám uvidíš dál.
No, vycházel jsem z toho, co jsem viděl. Ten příběh atd. Věřím, že se to třeba zlepší, ale radši bych viděl ten tajemnější "tichý" styl vyprávění jako u DS... Podle mne Activision rošku tahalo za nitě... Na bosse se těším, až to bude vypadat jako první setkání se Smoughem a Ornsteinem... Určitě to bude sranda. S těmi ztracenými body si ale stojím za svým. Kromě goldů, to zas až tak bolet asi nebude a přijde mi, že se ztrácí ten strach ze ztráty. Jeden by tak buď leveloval postupně okamžitě slabší schopnosti, nebo riskoval kvůli jinýmtrikům a měl plné gatě z prohry... Co mne maličko zlobí ještě, je kamera... někdy je fakt neposedná... a stačí jedno jelito navíc za vašimi zády a jste KO... Ale jo, už léta jsem nehrál hru, u které bych vstal a dal si to třeba půl hodiny před prací. Naposledy to bylo DS. :)
X5650, 24GB DDR III,Asus Rampage Gene, Corsair AX 860W, HD7850, Samsung Evo, Sandisk Ultra, WD, X360/XB0 Gamepad, Qanba Q4Raf Arcade Stick, Tannoy Reveal, Jackson DK2 Skulls MIJ
"Fatherland - Tragedies. Tragedies written in snow.
Fatherland - Poetry. Poetry written in blood"
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Sekiro: Shadows Die Twice (From Software)

Příspěvek od rbclass »

:lol: ved to je uplne ina hra,preco by to malo byt ako ds? snad to studio nebude cely zivot tvorit uplne rovnake hry..toto nie je dark souls
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Sekiro: Shadows Die Twice (From Software)

Příspěvek od Riku »

Kamera mi taky hodně dělala vrásky, snad to opraví než si dám ng+
PS5 | LG OLED CX55
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Sekiro: Shadows Die Twice (From Software)

Příspěvek od ArgCZ »

rbclass píše::lol: ved to je uplne ina hra,preco by to malo byt ako ds? snad to studio nebude cely zivot tvorit uplne rovnake hry..toto nie je dark souls
DS to sice není, ale nic novýho taky nestvořili, proč se hra nejmenuje Tenchu ví asi jen fromsoft
Wakizashi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. srp 2006

Re: Sekiro: Shadows Die Twice (From Software)

Příspěvek od Wakizashi »

Tak další update... Hra je dost velká na to, jak jsou lokace parádně provázané. Tohle mne nadchnulo v prvním DS a zde je to snad ještě mnohem lepší. Co se bossů týče, je jich dost, kteří mi dělají vrásky, ale zrovna takový jeden pěkný oplývající lukem, a mistr z Doja byli ti nejlehčí a boj s nimi byl nejpříjemnější z celé hry. myslím, že ostatní u nich potí krev, ale nevim proč. Jak jste na tom vy? Nebo je to čistě spoiler free thread? :)
X5650, 24GB DDR III,Asus Rampage Gene, Corsair AX 860W, HD7850, Samsung Evo, Sandisk Ultra, WD, X360/XB0 Gamepad, Qanba Q4Raf Arcade Stick, Tannoy Reveal, Jackson DK2 Skulls MIJ
"Fatherland - Tragedies. Tragedies written in snow.
Fatherland - Poetry. Poetry written in blood"
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekiro: Shadows Die Twice (From Software)

Příspěvek od HEAD »

Zkusil jsem to a po par hodinach rage quit.Obtiznost naprosto silena a ani se neda nak nafarmit XP jako v DS1 aby to bylo lehci.
Nechapu, proc tyhle hry musej byt tak dementne tezky, ze se to neda ani hrat bez rozmlaceni bytu.
Jako pribeh i prostredi je fakt super, ale proc to musi byt tak tezky?
ketos
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. bře 2010
Bydliště: Bruntál

Re: Sekiro: Shadows Die Twice (From Software)

Příspěvek od ketos »

Někdo to dohrál na taneční podložce,takže to zase tak těžké není 8) Osobně to mám dohrané 2x a těžké to není.Stačí jenom dodržovat pravidla co ta hra má a naučit se reagovat na to co dělají ostatní.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekiro: Shadows Die Twice (From Software)

Příspěvek od HEAD »

Ja proste nesnasim hry, kde staci jedna mala chyba a chcipnu a nepratele se respawnou a musim hrat vse znova.Stejnej usek porad znova a dokola jak dement.Desna nuda a nesnasim to.Je to repetetivni a nudny.
U DS1 se dala postava nalevelovat a tam jsem chipnul jen asi 5x za celou hru.
Proste dalsi skvela hra zabita obtiznosti jako treba star wars jedi fallen order.Pritom to prostredi japonska/katany je super.

Edit:
https://www.youtube.com/watch?v=PMZARaw ... annel=Fizz
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Sekiro: Shadows Die Twice (From Software)

Příspěvek od Shaquille »

Tak to nehrej... a vem si nejaky pilulky. Uz ze tvych postu u ostatnich her je jasne, ze kdyz to nejde jak nuz maslem, tak se ti to nelibi ;) Dej si radeji neco oddychoveho, usetris nervy.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“