Ghost Recon Breakpoint

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Sheppix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. dub 2006
Bydliště: Beroun, Praha

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od Sheppix »

Fugas_cz: Nemluvil jsem o tobě, ale obecně o těch, co si stěžují že to není hra podle jejich představ.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od Swat »

Je přece normální, že někomu hra sedne, víc, někomu míň a někomu vůbec. Co se týče příběhu, tak ten bych taky až tak nezatracoval. Není to žádná pecka, ale ani žádná tragedie, kolikrát mě u hry ani nezaujme, ale tady se mi nějak daří ho sledovat a určitý situace dokážou upoutat mojí pozornost. V návaznosti na to i já musím potvrdit, že za 60 hodin hraní jsem neměl pocit, že dělám jedno a totéž pořád dokola, což se třeba u posledních dvou AC říct nedá.

Jinak ohledně stylu hraní - každý samozřejmě hraje, jak chce a jak ho to nejvíc baví. Sniping na větší vzdálenost dokáže odkrýt určitou mezeru v umělé inteligenci u spousty her, kdy ai neví, odkud to jde, hráč vyčkává, případně ai vyběhne někam na volný prostranství, kde hráč panáky pokosí jak slepice. Je jen málo her, kde na vás začne sniper pálit z dvouset metrů, protože vás vidí. Nicméně i tady se mi stalo, že jsem byl v podezření a až po chvíli jsem si všimnul, že je na věži sniper, takže i tohle tady v rámci zachování určitý hratelnosti funguje. Jinak potvrzuju, bullet drop je tu taky a je třeba s ním od nějakých 200 metrů počítat.

Uzavřu to tím, že se v dnešní době nedivím vývojářům, že před vydáním uvolní pár gameplay videí, ve kterých demostrujou, jak se ta hra může hrát a jakou atmosféru v ní hráč může zažít. Ty videa před vydáním nám právě demonstrují potenciál tý daný hry a je jen na každym z nás, jestli si ty momenty a atmosféru z toho dokážeme svým herním stylem vyždímat, nebo nikoliv. Určitej styl hraní potenciál hry neodhalí vůbec, jinej styl hraní kolikrát dokáže hráče vtáhnout a zaujmout. Já kombinuju stealth se snipingem na kratší vzdálenosti, samozřejmě, že když mě odhalej, tak přichází na řadu boj proti přesile.

Ale říkám zde opět - infiltrace základny, splnění úkolu s minimální konfrontací s nepřítelem, případně pár odklizených mrtvol a následná nepozorovaná exfiltrace je to, na co je ta hra stavěná.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od zhor »

Moji oblibenou taktikou je zdalky sejmout vsechny snajpry na vezich a na strechach, protoze me logicky uvidej jako prvni a taky jejich mrtvoly jsou izolovany od ostatnich, takze nezpusobej poplach, a potom potichu vklouznout do zakladny.
Mam taky asi 60h a neco pres 30% pribehu, ale muze to bejt i 30h a 60%, zalezi jak to kdo hraje. Tuhle hru je treba nejdriv dostat pod kuzi, ze zacatku mi to taky moc nesedlo. A hlavne zadnej speedrun, tech aktivit je tam tolik ze jste po par hodinach presyceny. Je to jak s kvalitnim francouzkym konakem, prvni dousek chutna jak mejdlova voda, ale ty dalsi jsou cim dal lepsi, pokud ale vypijete rychle celou flasku, tak se poblijete.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od Swat »

Dost nepříjemný jsou snipeři v kombinaci s dronama. Když sejmu snipera, tak to vidí dron, když sejmu drona, vidí to většinou sniper. Chce to bejt rychlej, ale už se mi i stalo, že dron poodletěl mimo zorný pole sniperů, sundal jsem ho a nikdo si ničeho nevšim.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od fmx rider »

Potěšilo, Ubisoft se chytil rychle za nos https://www.zing.cz/novinky/96089629/pl ... 20-a-2021/
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od zhor »

Konecne trochu objektivni recenze resp. nazor na hru:
https://www.zing.cz/recenze/96088837/re ... reakpoint/
Akorat ta AI neni vzdycky uplne blba, nejvychcanejsi je v otevrenym prostoru, par jich nabehne zepredu aby upoutali pozornost a ostatni vas mezitim rafinovane obihaj z boku i zezadu (stejne jako ve Wildlands). Na druhou stranu na nej muzete koukat par m zboku a nevsimne si, protoze ho nenapadne se otocit. Nic ale neni dokonaly a naprogramovat dobrou AI neni vubec jednoduchy.
Jednotvarnost misi je taky dost relativni, jejich napln je dana uz nametem hry a z hlediska zabavy neni dulezitej cil mise ale jeji prubeh, kterej je pokazdy jinej.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od Swat »

Jeden z mála, co tu hru pochopil. Vlastně tam nepřímo mluví o jistý dávce roleplayingu, když tam popisuje, jak se ve hře cítí. Prostě přijmul roli tý postavy, jak jsem o tom mluvil.

Je to svým způsobem hodně specifická hra, která se nezavděčí každýmu. Já se na ní těšil a musím opět konstatovat, že jsem nakonec spokojený. Má to svý chyby, ale atmosféra, volnost pohybu, náplň misí to převažuje.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od Swat »

Tak jsem dohrál hlavní příběh, uPlay hlásí 100%, ještě tam mám nějaký vedlejší mise, ty opakující se mise jsem zkusil od každýho něco, ale pak jsem se zaměřil hlavně na příběh a vedlejší úkoly. Ve hře jsem strávil 95 hodin a musím říct, že jsem si to užil. Oproti Wildlands se vyvarovali věcem, který mě vyloženě rozčilovaly, jako třeba nucený odhalení hráče nez jakýhokoliv vysvětlení. Opravdu drtivá většina misí tu lze jít tichým postupem, pokud to hráč samozřejmě zvládne. Sejmutí Walkera (to asi nebude spoiler, jelikož ta mise se dá teoreticky splnit hned od začátku) byla snad jediná mise, která mě vadila, protože mise tohoto typu nesnášim, ale jinak jsem si Breakpoint užil. Uvidím, jak se bude hra ubírat dál, Ubisoft nedávno vydal prohlášení ve kterym sumarizujou odezvu hráčů a plány do budoucna. Navíc potvrdili, že se do hry chystaj implementovat ai parťáky, takže není vyloučeno, že bych si kampaň prošel znova a ve čtyřech, jako Wildlands. Jinak za těch 95 hodin mi hra ani jednou nespadla, ve dvou misích jsem se setkal s bugem, kdy nešlo pokračovat dál, takže jsem byl nucen nahrát poslední save, ale jinak to opravdu nebyl tak hroznej bugfest, jak mnozí recenzenti píšou.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od zhor »

Ja mam zatim 92h a 60% hlavniho pribehu, ale to je tim ze se do nej nijak nehrnu, ve hre se da zabavit i jinym zpusobem. Bugu jsem si zatim nevsimnul, krome parkrat zaseknutyho NPC, ale to je spis sranda, pokud tedy neznemozni dokonceni mise, coz se nestalo. Mozna pri MP jsou bugy castejsi, ten ale nehraju. Jediny co me sere ze mu ujizdej nohy ze sebemensiho kopecku a co je jeste horsi, ze u toho heka jak zenska, tohle mohli trochu ubrat.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od Swat »

To jo,no. Ta interakce s terénem by chtěla dotáhnout. Chtělo by přesně definovat, na co se může, nebo nemůže vylézt. Kolikrát tam chyběj animace určitých pohybů. Pecka by byla, kdyby tam šlo slaňovat, nebo nandat mačky a stoupat za pomoci cepínu apod.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od Swat »

https://games.tiscali.cz/tema/uff-jeste ... vat-335849

Je to vlastně to, co jsme tu řešili...záleží, co si z toho kdo vytáhne..
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od zhor »

Tady je taky cesky video ktery nazorne prezentuje jak rozmanite se da ve hre zabavit, pokud ovsem mate pro takovej druh zabavy pochopeni:
https://games.tiscali.cz/video/gamespla ... int-335200
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od Pepa1 »

Nikde jsem nenašel topic s technickou stránkou hry, takže píši sem. Chtěl jsem e zeptat na Vsync, který si myslím nefunguje jak má, protože když ho ve hře zapnu tak mi jdou FPS na poloviční hodnotu (přitom v Nvidia control panelu mám nastaveno adaptivní)... Nemáte s tím někdo zkušenost?

edit// tak po pročtení některých fór asi budu muset mít Vsync ve hře vypnutý a zapnutý pouze v Nvidia control panelu....
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od rbclass »

Adoptivny sa bije s normalnym z hry ? Skus ho vypnut.
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od zhor »

Nejlepsi je zapnout Adaptive v ovladacich a ve hre Vsync vypnout. Mam tak plynule 74fps (=frekvence monitoru) a kdyz obcas spadnou niz tak se sync auto-vypne a nedojde k lagu. To ale plati obecne u vsech her.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od Pepa1 »

zhor píše:Nejlepsi je zapnout Adaptive v ovladacich a ve hre Vsync vypnout. Mam tak plynule 74fps (=frekvence monitoru) a kdyz obcas spadnou niz tak se sync auto-vypne a nedojde k lagu. To ale plati obecne u vsech her.
jj díky, udělám to tak :)
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od zhor »

Vypada to ze hra bude na zaklade pozadavku hracu uz brzy prekopana k nepoznani. AI partaci, deaktivace ostatnich hracu v jeskyni, novej pribeh a novy zbrane, jinej system levelovani a spousta dalsiho:
https://ghost-recon.ubisoft.com/game/en ... ey-results
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od Swat »

Jo jo, i já jsem ten jejich community survey vyplnil, abych přispěl. Oni z toho vykřešou ještě lepší hru, o to nemám strach.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Loki5567
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 25. črc 2011

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od Loki5567 »

To by byla pecka, to nové story :) to co tam je, je fakt mega krátký, ale ten konec mě bavil :) zatím koupě nelituji
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D // MB: MSI MAG X670E Tomahawk // RAM: G.Skill Trident Z5 Neo 4x16GB 6000Mhz@6000 30-38-38-96 // GPU: MSI RTX 3080 Gaming X Trio // Storage: Corsair SP510 480GB + Corsair SP510 960GB + Crucial Opal 1100 2TB // PSU: Corsair HX1000i + CableMod // Case: Phanteks EVOLV X // Cooling: EK Quantum Velocity + EK-Quantum Vector RTX 3080 + SC Protium 150 D5 Polished Silver + Alphacool NeXxXos X-Flow 360 + EK-CoolStream PE 360 + 6x NoiseBlocker NB-Eloop B12-PS PWM //
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Ghost Recon Breakpoint

Příspěvek od Pepa1 »

Tak to si opravud ještě chvilku počkám, chtěl jsem to hrát o vánocích, ale pokud dodají AI jako ve Wildlands tak se vyplatí počkat.....
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“