Textová hra - název

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Textová hra - název

Příspěvek od Jey »

Chtěl bych najít jednu textovou hru.. která měla atypický vzhled ještě z dob MS-DOSu. Na rozdíl od ostatních textových her, které se odehrávaly v prostém designu příkazové řádky MS-DOSu přepla tato do jakéhosi vlastního grafického rozhraní, no moc se nelišilo, ale obrazovka byla bílá a na ní černý text. Hru jsem si nikdy nezahrál, protože byla napsaná zřejmě v kódování LATIN2 a já jsem tehdy používal CP852 a nenašel jsem návod (bez internetu) jak kódování sladit.

Tudíž jsem neviděl písmena s diakritikou a nemohl jsem tedy zadávat textové příkazy pro další progres ve hře.

Začátek byl v nějaké vesnici a byla tam kaple, někde v kapli pod jičínem nebo pod pičínem nebo děčínem apod.

A dál jsem se nedostal. Kdyby někdo věděl název, rád se podívám o jaký jsem tehdy přišel skvost (moc děkuji).
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Textová hra - název

Příspěvek od python.p »

Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Textová hra - název

Příspěvek od Jey »

Jo, díky zkusím to tam prohledat. Těch textovek byly mraky a koukám už od pohledu na název a krátký popis jedná větší ptákovina než druhá.

Spíše že by někdo věděl podle popisu o jakou hru se jednalo. Nemám nějak náladu zkoušet tucty textových her v prostředí emulátoru DOSBox.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“