Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
ŠakaL
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. kvě 2009
Bydliště: Praha

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od ŠakaL »

A co cpu narocnost,zvladne to jeste zpropadenej 4670k?
4670K@ 4.4GHz l MSI RTX 2070 SUPER GXT l EIZO EV2780-BK
evga 750 G2 l xonar ESSENCE ST, SH HD 660S l 2xSSD
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od HEAD »

Presne jak jsem se obaval.Port bez jakekoliv optimalizace. :lol: By me zajimalo co ten rok delali pac to vypada, ze vydali proste hru s kodem z konzoli a proto to jede tak dobre na AMD :)
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

spajdr píše:na reddit a guru3d nekdo psal ze na 399.x ovladacich maji lepsi vysledky u Pascal karet.
Trollove a BFU zase v diskusich rozjizdeji konspiracni magoriny o zle nV, co si zabiji vlastni karty (a pomaha tak prodavat AMD Navi, make sense). :roll: RDR2 nejspis pouziva dost komlexni shadery a pokud je to optimalizovany z konzole primarne tak, ze vyuziva predevsim vlastnosti GCN/RDNA tak Pascal zakonite propadne at se to libi nebo ne. Tohle neni prvni pripad kde se to deje, jen Turing tohle uz tolik nepostihuje, jelikoz mel dost uprav v tehle oblasti. Jestli je RDR2 takhle postaven, tak to nV asi neobejde ani driverem a nejaky boost Pascalu nebude mozny, jelikoz to proste Pascal neda na hardware urovni. Pokud by v takovem pripade teoreticky vic jak rok stary driver 399.xx mel nejak o trochu vyssi vykon, tak jedine ze by bugoval tak, ze by ve hre nejak mrsil nejaky efekty a tim ziskal vykon navic. Vyvojari casem muzou optimalizovat enginy bliz Turing/RDNA architektuaram, coz Pascal, ktery je vicemene upgradovany Maxwell, zakonite posle do duchodu, kde uz jednou nohou je.
Obrázek
0martas0
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2013

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od 0martas0 »

HEAD píše:Presne jak jsem se obaval.Port bez jakekoliv optimalizace. :lol: By me zajimalo co ten rok delali pac to vypada, ze vydali proste hru s kodem z konzoli a proto to jede tak dobre na AMD :)
Na to si prisel jak?
Vazne me udivuje co tady nekteri placate, je to graficky velmi dobre vypadajici hra a vsichni by to chteli hrat na max na vsem.

E: co tak procitam tak ma dost lidi problemy, me teda hra najela bez problemu, rozsifrovani trvalo asi 5 minut, hra se spousti normalne a zatim se blizim ke konci prvni kapitoly a bez jedineho padu, zaseku apod. Za me je to proste bez problemu a naroky odpovidaji vizualu. Kdyz chci udrzet stejny fps jako na GtA V na ultra tak to porad vypada lip, takze dle me vporadku.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od Swat »

Já jedu jak jsem psal výše,nicméně mi hra 2x spadla při přechodu do menu. Zmáčk jsem Esc a crash, ve hře zatím stabilní.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od Xnovic »

Ahoj.

Máte to někdo vyzkoušené na GTX1080?.. Podle testů, co tu byly, tak to neběží nic moc, ale podle tohoto videa se to drží okolo 60Fps tak nějak furt.. Ale je to benchmark, tak nevím, na kolik se to shoduje s během ve hře..
https://www.youtube.com/watch?v=cVfEwRNSRzk
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od skaven321 »

HEAD píše:Presne jak jsem se obaval.Port bez jakekoliv optimalizace. :lol: By me zajimalo co ten rok delali pac to vypada, ze vydali proste hru s kodem z konzoli a proto to jede tak dobre na AMD :)
pekna logika, ide to dobre na RDNA, preto lebo je to konzol port z GCN :D
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od Mr_Trollfan »

HEAD píše:Presne jak jsem se obaval.Port bez jakekoliv optimalizace. :lol: By me zajimalo co ten rok delali pac to vypada, ze vydali proste hru s kodem z konzoli a proto to jede tak dobre na AMD :)
Co cakas ze ti to zacnu portovat z5 na DX11 len aby ti pascal a maxwell neodpadaval ked dnes uz aj turing podporuje async compute?
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od stylar »

zatím to neběží nic moc :-D

Obrázek
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od Riku »

Mám to samé :-D
PS5 | LG OLED CX55
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

Async podporuje i Pascal a tohle neni o DX11. Zase sem netahejte flame. RDNA z GCN vychazi, takze pokud neco sedi jednomu nebo druhemu, tak se to projevi na obou. Stejne tak u nV co sedelo Maxwellu, sedelo i Pascalu, tak nesedelo GCN, coz byla vetsina her. Se staci podivat na vysledky i takovy mrtvoly jako Fury X, jak najednou je uplne jinde nez normalne byva. Ono Pascal je vesmes uz "stara" generace, ktera je nahrazena Turingem a vyvojari ho muzou poustet ze zretele pri tvorbe novych her a enginu, protoze priorita bude RDNA a Turing, ktery jsou silny v compute a dokazi lepe zpracovavat komplexni shadery. Jakmile hra byla postavena hodne na telo GCN, tak Pascal ztracel, ale Turing nikoliv. I tady Turing zase tolik nezari a Navi mu slusne slape na paty, takze propad Pascalu je vcelku logicky. Nevim zda nejaky patch to zlepsi, nebo zda nekde nV najde rezervy v driveru, ale moc bych s tim nepocital. Stejne tam je snad 40 polozek na upravu grafiky a hra se muze prizpusobit jak je libo bez vyrazny ztraty vizualu.

Gamers Nexus: Red Dead Redemption 2 PC GPU Benchmark - Best Video Cards for RDR2
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... D3xd1qGcfo
Obrázek
Obrázek
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od stylar »

Riku píše:Mám to samé :-D
právě maj na hovno ten launcher ani mě k té hře nepustí, prostě nevím co se mu nelíbí, když všechno splňují a mám aktuální (možná BIOS bych mohl aktualizovat, ale to je trochu HC kvůli hře) a ty jejich postupy na webu moc nefungují... a chci si už zagameskovat, to mám jako počkat na crack nebo co :twisted:
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Hladis píše:Async podporuje i Pascal a tohle neni o DX11.
Fast context switch nieje async compute.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od Riku »

stylar píše:
Riku píše:Mám to samé :-D
právě maj na hovno ten launcher ani mě k té hře nepustí, prostě nevím co se mu nelíbí, když všechno splňují a mám aktuální (možná BIOS bych mohl aktualizovat, ale to je trochu HC kvůli hře) a ty jejich postupy na webu moc nefungují... a chci si už zagameskovat, to mám jako počkat na crack nebo co :twisted:
Někde psali zkusit vypnout antivir, já se k tomu dostanu až večer.
PS5 | LG OLED CX55
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Ocividne karty so 4GB VRAM zacinaju byt nedostacujuce.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od HEAD »

Hladis píše: Gamers Nexus: Red Dead Redemption 2 PC GPU Benchmark - Best Video Cards for RDR2
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... D3xd1qGcfo
Obrázek
Zase tak strasny to neni u pascalu.Nereferencni 1080TI na urovni 2070super.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od Riku »

Strašný to je. Mít kartu za 16k abych hrál v 1080p?
PS5 | LG OLED CX55
LastPCgamer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. pro 2012

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od LastPCgamer »

Riku píše:Strašný to je. Mít kartu za 16k abych hrál v 1080p?
Na PC dnes klasika.
CPU: Intel Core I7 5820K@4.5GHz; Cache 4GHz + Noctua NH-D15;*** MB:ASUS X99-A;*** RAM: 4x4GB DDR4 3000MHz CL 15-17-17-35 1T Corsair;*** GK: EVGA GeForce GTX 1080Ti SC Black Edition Gaming ICX***;*** M.2 NVMe SSD: Samsung 970 EVO PLUS 500GB;*** SATA III SSD: Samsung EVO 850 500GB, Crucial MX500 1TB;*** SATA II HDD: 500GB Hitachi 7200RPM ;*** Op. Drive: Samsung DVD-RW SH-S223F;*** Sound Card: ASUS Xonar Phoebus;*** PSU: Seasonic SS-860XP Platinum;*** MOUSE: RAZER Deathadder Chroma;*** MOUSEPAD: Roccat Taito;*** KEYBOARD: Roccat Isku;*** HEADSET: Sennheiser PC 360 G4ME;*** MONITOR: 27" Acer Predator XB271HU 144Hz, IPS, G-Sync;*** CASE: Cooler Master HAF 922;*** OS: Windows 10 64bit Home; Herné konzoly: Playstation 5, NINTENDO Switch
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od orgasmic »

Xnovic píše:Ahoj.

Máte to někdo vyzkoušené na GTX1080?.. Podle testů, co tu byly, tak to neběží nic moc, ale podle tohoto videa se to drží okolo 60Fps tak nějak furt.. Ale je to benchmark, tak nevím, na kolik se to shoduje s během ve hře..
https://www.youtube.com/watch?v=cVfEwRNSRzk
Ahoj, sice mám GTX1080 v notebooku, ale OC verzi s výkonem desktopové varianty a ve FullHD to běží na Balance...tedy něco Ultra, většina High a asi 3 položky medium a průměrně kolem 55FPS.
Asus Rog Strix G18
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Red Dead Redemption 2 - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

Mr_Trollfan píše:
Hladis píše:Async podporuje i Pascal a tohle neni o DX11.
Fast context switch nieje async compute.
Kontext switching probiha jaksi i na AMD, viz. jejich vlastni materialy
The ACEs are designed to facilitate context switching, reducing the associated performance overhead.
Pascal samozrejme podporuje Async, jen jaksi GCN a Pascal jsou ruzny architektury a maji ruzny zpusoby jak pracuji, coz jaksi by nemelo nikoho prekvapovat, ze ruzny architektury pristupuji k vecem jinak. To bych pak pak mohl prohlasovat, ze GCN nepodporuje Multithread rendering pod DX11, coz je stejna kravina. :roll: Takze zpet k tematu RDR2 a tenhle flame sem laskave netahej.
HEAD píše: Zase tak strasny to neni u pascalu.Nereferencni 1080TI na urovni 2070super.
Neni to takovy masakr, ale Pascalu to nevoni. Jeste pridam 1440p, aby ty benchmarky slo videt hned bez sledovani celyho videa. Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“