Doom Eternal - Technická stránka hry

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Riku »

To vypadá na pěknou optimalizaci
PS5 | LG OLED CX55
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Krteq »

Jop, běží to na všem, 4K@60FPS dokonce i na vyšším maintreamu :)
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od stylar »

jo, jede to pěkně, akorát jsem musel lehce shodit jedno nastavení ohledně cache na textury, protože na max ve 4k už se mi to při combatu začalo potrhávat a VRAM využítá na max (8GB) a zvýšilo se i využití PCI-E (na 30%).
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od webwalker »

Také přidávám jedno měření v DOOM ETERNAL včetně spotřeby :)
doom-rtx2060s-rx5700.jpg
[/url]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Sobo »

Mate taky brutalni FPS dropy ve druhe casti cultist base? Jak jsem prijizdel na tom vlaku, tak jsem mel 25FPS, jinak bezne propady ke 40, a to i kdyz se koukam do blba, kde nic neni. Absolutne nechapu...
RTX 2080, 1440p @ max, posledni drivery. Predtim bez problemu vetsinou 140fps, ale tady to jde uplne do prdele a naprosto nechapu proc. Zkusil jsem restartovat hru, zadna zmena.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od dexterav »

nemáš spustený nejaký monitor FPS na pozadí?
stačí napr to čo má v sebe steam a už to dropuje
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

Digital Foundry: Doom Eternal - The Digital Foundry Tech Review - id Tech 7 Is Incredible
https://www.youtube.com/watch?v=UsmqWSZpgJY
Obrázek
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Sobo »

Tak jsem na to prisel: nvidia je banda debilu. Delal to jejich FPS limiter - mel jsem to na 140 kvuli Gsyncu. Vypnul jsem to v driverech a uz mam zase skoro porad 140. To proste nevymyslis...
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od junglist »

Začínám hrát. Mám hru na Steamu a na i7-5775C a GTX 1070 jsem to naladil na High ve FullHD. Všiml jsem si, že když vypnu Steam overlay, tak na místě kde jsem měl 90 FPS mám najednou 140 FPS. Celkem solidní rozdíl..
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Still.Lord »

A bez měřiče FPS by jsi to poznal? :)
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od junglist »

Ano.. Protože těch 90 bylo úplně na začátku hry, kde zabíjíš první zombíky, ale po tom dál už tam byly propady pod 60, což ale je už akční a blbě se to tam porovnává. Proto jsem pro porvnání zvolil tuhle klidnou část, kde jsou fps vysoký.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od webwalker »

Dle mého je u tohoto DOOMa pro kvalitní hraní třeba +100FPS.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od TankGeorge »

To bude breku, až tam našroubujou RTX fíčuriny a pojede to "jenom" 60FPS. Každopádně předchozí díl je první hra, kde jsem natvrdo poznal, jak nepříjemný je přechod dolů k 60ti, jakmile si člověk zvykne na rocksolid stovku. Obráceně při přechodu nahoru ten rozdíl není tolik patrný.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od junglist »

webwalker píše:Dle mého je u tohoto DOOMa pro kvalitní hraní třeba +100FPS.
Souhlasim. Když jsem měl zaplej ten overlay, tak mi připadal pohyb dost divnej. S vypnutym je to paráda. Nečekal bych, že overlay může mít takovej vliv na výkon. Jsem zvědavej, jestli to poladí nějakej patch. Doufám, že ne na tu stranu, že FPS budou v obou variantách stejně nízko :)
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od webwalker »

No ještě jsem v DOOMu u sebe našel jeden problém, ale nevím ale jestli je to obecné, nebo jen u mě. Když spustím hru v rozlišení třeba 1920x1080 a několikrát po sobě ho v nastavení hry přehodím na různá jiná rozlišení jako 2560x1440 a 3840x2160 a pak zpět, najednou mi klesne FPS a to někdy dost výrazně. Vše se pak spraví jen restartem hry. Je tomu tak jak u karet GeForce, tak i Radeonů. Má tady z vás někdo stejný problém?
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Ache »

webwalker píše:No ještě jsem v DOOMu u sebe našel jeden problém, ale nevím ale jestli je to obecné, nebo jen u mě. Když spustím hru v rozlišení třeba 1920x1080 a několikrát po sobě ho v nastavení hry přehodím na různá jiná rozlišení jako 2560x1440 a 3840x2160 a pak zpět, najednou mi klesne FPS a to někdy dost výrazně. Vše se pak spraví jen restartem hry. Je tomu tak jak u karet GeForce, tak i Radeonů. Má tady z vás někdo stejný problém?
A sledoval si vytížení PCI-E? Jestli při tom poklesu není víc vytížený.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od webwalker »

Nesledoval, měl jsem puštěnou metriku jen ve hře. Ale ono by to na věci asi ani nic nezměnilo, prostě se tak u mě nedá testovat hra pro všechna rozlišení v jednom zápřahu :(
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Sobo »

Tak beru zpet kritiku na nvidia FPS limiter v driverech - dneska jsem to zapnul a opet krasnych 29FPS ve 1440p na RTX 2080... Musel jsem 2x vypnout a zapnout hru, aby se to vratilo na 140. Navic me triggeruje, ze si hra porad automaticky zapina chromatickou aberaci (kterej debil to vymyslel, by mel dostat po kebuli). Proste je to tak trochu rozbity no.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Ache »

webwalker píše:Nesledoval, měl jsem puštěnou metriku jen ve hře. Ale ono by to na věci asi ani nic nezměnilo, prostě se tak u mě nedá testovat hra pro všechna rozlišení v jednom zápřahu :(
No jde o to, že mě třeba na 8GB kartě (RTX 2070) ta hra vyžírá všechnu paměť. Na podobný efekt sem dost často narážel i na PCT recenzích dříve s 2GB GTX 960 - přeplo se rozlišení na vyšší a pak při snížení na původní už fps nesedělo, protože hra si přeorganizovala memory management (na kratě bylo volno více paměti (o pár MB :-) ), ale více byl vytížen PCI-E = více to tahalo textury s RAM. Třeba DOOM kvůli náročnosti na VRAM (při ultra-nightmare dělá to samé - nezkoušel sem).
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“