Doom Eternal - Technická stránka hry

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Krteq »

Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Riku »

V rodině je můj starý PC (i5 3570k, GTX 1060 6GB, 8GB DDR3 a SSD) a Doom na tom lítá v 1080p 60fps na ultra. Kdo by to byl řekl v roce 2012 (mimo GPU), kdy jsem to kupoval, že to bude takhle "dobře" sloužit v roce 2020..
PS5 | LG OLED CX55
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Still.Lord »

Riku píše:i5 3570k, GTX 1060 6GB, 8GB DDR3 a SSD) a Doom na tom lítá v 1080p 60fps na ultra.
Super, mám akorát 2x víc ram, jinak stejná konfigurace.
Až trochu opadne cena, tak koupím...
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Xnovic »

Tak jsem dnes zkusil jen tak z nudy Doom Ethernal na GT710 s 1Gb pamětí..
Ve fullHD s Nightmare detaily už v menu dávala jen 4FPS..

Video je z rozlišením 640x480 a low detaily :-)

https://www.youtube.com/watch?v=yWSkRM-O_tY
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od AllowedCry »

Vypadá a běží jak quake 2 na ps1 :mrgreen:


Hladis// Promaz OT a uprava postu.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od coyd »

webwalker píše:
Ache píše: Co mě na tom testu překvapuje je ale vynikající efektivita 5700 a naprosto příšerná neefektivita 5700XT :shock: Když si vezmeme, že rozdíl ve výkonu mezi nimi je +- stejný jako mezi RTX2070 a 2070 SUPER (u kterých i odpovídá % rozdílu spotřeby), tak 5700XT je očividně vyhnána mimo hranice efektivity - pomalu dvojnásobná spotřeba při nárůstu výkonu 15%? WTF?
Tak ono zase až tak překvapující není. RX 5700 XT už v referenci běží na hraně specifikací (možná i trochu nad) ale furt při celkem dobré spotřebě. No a pak přišly vendoři se svými výkonnými chladiči a frekvence s power limitem napálily ještě výše (samozřejmě se souhlasem AMD). No a takhle to teď vypadá. Získali tak 3-4 % výkonu při abnormální spotřebě :)
Presně z tohoto důvodu mám 5700XT undervolt na 1V@1900mhz a max spotřeba při benchmarcích je 160W. Takhle kdyby by tu kartu dodávali stock, tak je to paráda. To co s tím provedli AIB je fakt k pláči, 250W+ karty s prd přidanou hodnotou.
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
MrFann
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. kvě 2004
Bydliště: Prerov

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od MrFann »

Jen pro zajimavost nezkousel nekdo vliv frekvence RAM treba z 2400MHz na 3200MHz o kolik to prida fps?
Jen letmo jsem ze setavy i5 750 OC 4GHz DDR3 1600MHz strcil GTX950 do i3 7100 DDR4 3000 a melo to hned o 10FPS vice.
i3 6100 4,66GHz 1,35V, Xigmatek Æegir, MSI Z170 Tomahawk, 16GB RAM Micron 3190MHz, PowerColor Red Devil RX 470 4GB
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od fmx rider »

To ze skalujou rychlejsi pameti u her je znama vec, ale tvuj rozdil udelal hlavne procesor. Ma novejsi architekturu.
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Xnovic »

Ahoj.

Včera jsem si koupil DLC k Doomu. (bethesda.net).
Po cca třech měsících jsem hru začal zas hrát.
Před tím na PC viz podpis jsem hrál na 165fps+ (frekvence monitoru), bez jediného zaškubnutí. Prostě vše lítalo jak z praku.

Bohužel teď mám problém s propady fps. Udělal jsem si frametime test. Hra se občas propadne na ze 165fps na 150fps, ale frametime vyběhne na 300ms, pak to padne zpět.
Zkusil jsem snížít frekvenci monitoru na 100Hz, ale problém stejný. Hra ze 100fps padne na 90 a vylítne frametime a způsobí to nepříjemný zásek.
Teploty CPU a GPU jsou v pohodě max 65st.

Nevím na kolik je přesné měření přímo ve hře, ale ten vestavěný ukazatel mi v místech, kde dojde k záškubu ukáže červeně vytížení CPU.
MSI afterburner ukazuje vytížení CPU 50 procent a u GPU 65 procent.

Zkusil jsem dát i nižší detaily, jestli hře nevadí mala paměť u RTX3080, ale beze změny.

Zkusil jsem dát vše do defaultu, nový BIOS i ovladače a Windows mám prakticky čistý..
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Sobo »

DLC2 jsem dohral vcera na RTX 3080 a nenarazil na zadny problem. Takhle od oka tezko odhadovat, zkusil bych:

- Povypinat uplne vsechny background procesy, co nemuseji bezet
- Nejnovejsi ovladace mas?
- FPS lock 5 FPS pod aktualni obnovovaci frekvenci monitoru
- Frekvence GPU / CPU jsou ok? Mozna high performace power plan zkusit
- Dela to i v jinych hrach, nebo exkluzivne jenom Eternal?
- Nejaky antivirus? Jinak hra je na SSD?
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Xnovic »

Zkusil jsem jen na rychlo hodit do PC jiný disk (NVME) a na něj dal jen Windows, nejnovější ovladače, bethesda launcher a Doom.

Hra se po načtení levelu chová, jak kdyby měla málo poměti a načítala data z pomalého HDD.
Při průchodu levelem, se hra občas škubne, ale sekne se, když se objeví novej enemák, nebo při výběru a výstřelu ze zbraně, kterou v levelu použiju prvně. Celkem mě to štve, zrovna u této hry tyhle záškuby nechceš.
Navíc ani nezáleží na grafickém nastavení, či rozlišení.

Jinak jsem zkoušel freesinc on/off, vypnout uplně synchronizaci obrazu (hra mimo záškuby běhá 200fps+).

Zkoušel i různé profily napájení. BIOS default a nic..

Třeba Wolfenstein II, kterej běhá na stejným enginu to nedělá.
Hrál jsem teď i Resident Evil 2 a v pohodě.

Zatím jsem to identifikoval jen u toho Dooma.
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Xnovic »

Tak mi to dnes nedalo..

Vrátil jsem se zpět k problémům s Doomem..

Ani po výměně CPU, přehazovaní komponent nic nepomohlo..
Tak jsem si půjčil starou verzi Dooma. A ejhle, ona šlape naprosto bez problému!
A teď babo raď.. W@rez hrát nechci, když mám origo. Alespoň teď vím, že v PC problém není.
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Sobo »

No ja hlavne nechapu, proc vubec resis nejaky Bethesda launcher - pro akorat dalsi trash, co nechci mit v PC. Mozna by stalo za zkousku koupit to na Steamu, testnout a do dvou hodin vratit.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od fmx rider »

Když nám ukážeš, jak na Steamu spustit Doom Eternal bez Bethesda Launcheru, tak věřím, že to Xnovic rád vyzkouší :wink:
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Sobo »

Ja na Steamu zadny Bethesda launcher nemam - ani pri spusteni hry, ani nainstalovany na PC. Proste to skoci rovnou na logo hry a hotovo. Sice to v jednu chvili napise "Signing to Bethesda...", ale to uz je primo ve hre, neni tam zadny 3rd party launcher. Takze opravdu nevim, co tady vymyslite.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od fmx rider »

Moje chyba, měl jsem za to, že Bethesda Launcher se spustí i u Steam verze.

Mu pujč Steam účet, ať to vyzkouší.
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Xnovic »

Ahoj

Už někdo zkoušel ten RTX patch?
Nevypadá to vůbec špatně, ale je to něco, čeho si člověk v té vřavě skoro ani nevšimne.
Logicky se zvedly i HW nároky, ale na RTX 3080 ve 1440p jsem si nevšiml, že by FPS šli pod 120.
Ale, čeho jsem si všiml hned, že po updatu hra netrpí na lagy, o kterých jsem psal výše..
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od Sobo »

Je to v pohode, i bez DLSS to na RTX 3080 ve 1440p s RT vicemene nejde pod 140. Ale co jsem si porovnaval par screenu, tak jsem tam i pri pixel huntingu neumel najit nejake viditelne rozdily mezi 1440p native a DLSS quality. Pri pohybu mi dokonce prislo, ze je DLSS lepsi - treba na texturach na sloupu na zakladne to mene shimmeruje. Ale hlavne je dobre mit vykonovou rezervu pro potencialne exponovane situace, takze nejak nevidim duvod DLSS vypinat. Hlavne pro majitele 4K monitoru je to super, protoze diky tomu muzou hrat 4K + RT @120+ FPS, coz je fajn.

btw: DLSS knihovna nvngx_dlss.dll ma verzi 2.1.66.0, takze je teda asi starsi nez DLSS 2.2 v Rainbow Six Siege. Ale jak rikam, funguje velice dobre.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Doom Eternal - Technická stránka hry

Příspěvek od spajdr »

No pozadavky na max settings pro 4K uz je 3080ti/3090 u NVIDIA, 10GB VRAM je holt malo.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“