Assassin’s Creed Valhalla

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od ArgCZ »

Fakt ti přijde debilni požadavek rozumět tomu co hraju na 100%? Mě teda tohle přijde jako naprosto relevantní důvod takovou hru nakupovat, pokud by tu byla situace ze nás všichni ignorují pak asi by se dalo polemizovat o tom jak jsme bezvýznamný a bla bla, ale situace se poslední dobou spíše obratila a lokalizace je tolik že normální člověk ani vše nemůže stihnout hrát. btw o netflixu se taky tvrdilo že náš trh je pro ně o ničem a přesto dětský seriály máj dabing a seriály pro dospělý máj dnes v 90% titulky, mě zas přijde naprosto debilni ten českej komplex méněcennosti.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Raikkonen »

Hry jsou prostě o zábavě a pokud je ve hře množství textu kvůli příběhu, tak nabeton i těm celkem dobrým jazykářům nějaká slovíčka vždy chybí, nějaký kontext se ztratí. Plně to může dát fakt jen rodilý mluvčí nebo překladatel.

No a když jsme u těch různých nářků, tak třeba nechápu ten argument některých zastánců Ubisoftu, že snad chtít lokalizaci je chtít něco zadarmo? Vždyť je to úplně naopak, zákazník je vždy král a sám si vybere, co si koupí. No a pokud je lokalizace pro určitou skupinu zákazníků podstatná, no tak při její absenci žádná koupě nebude, jak prosté. Kdyby chtít lokalizaci bylo chtít něco zadarmo, tak jaktože takové "zadarmo" v jiných jazycích existuje(i třeba s dabingem) a není jen celosvětový jazyk angličtina?

Ekonomické hledisko, jestli se lokalizace vyplatí při velikosti očekávaných prodejů, to už je něco jiného. Hra se spoustou textu, která se málo prodává nemůže lokalizaci dostat, protože by se to nezaplatilo. Lokalizují se knihy, filmy, hry, protože se to vyplatí. Samozřejmě to neplatí vždy a nelze vše, už jen kvůli velikosti trhů a jinému potenciálu. Jenže co zatím vyšlo na veřejnost, tak i poslední Odyssey se u nás prodával dost dobře a očekávání vikingů jistě není špatné, takže to celé jen ukazuje na tupé škrty kvůli špatným výsledkům společnosti. Hry sice nabobtnávají, ale určitě to není možné donekonečna při stále podobné ceně.
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Still.Lord »

Neumím tak dobře anglicky, abych porozuměl uplně všemu co se tam říká, ale to mi nebrání si tu hru užít a nebrečet na forech, že nemá lokalizaci :)
Takže jo, příjde mi to debilní.
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od heroik »

Tak pokud tam jen bezhlave drzis sipku dopredu a sekas macetou tak asi jo, nekoho zajima treba i ten pribeh a deni okolo...
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od ArgCZ »

Raikkonen píše: takže to celé jen ukazuje na tupé škrty kvůli špatným výsledkům společnosti
ano tady jsi uhodil hřebíček na hlavičku, přesně tohle je ten důvod, aby nakonec celá hra nebyl jen tupě proškrtanej a reskinovanej produkt...
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Still.Lord »

heroik píše:Tak pokud tam jen bezhlave drzis sipku dopredu a sekas macetou tak asi jo, nekoho zajima treba i ten pribeh a deni okolo...
:roll:
To tady nikdo neřekl, anglicky se sice moc nedomluvím, ale rozumím docela dost dobře...
Takže to na mém postoji nic nezmění. Dohrál jsem všechny assassiny a některé i bez češtiny.
Ano, mateřský jazyk je vždy lepší, ale když není tak prostě smůla a jde se dál..
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od fmx rider »

Ja si ze 180h v Odyssey fakt nepamatuju kazde slovicko v pribehu, spis jenom zablesky :-D
Navic jdou pauzovat dialogy, na volby v rozhovoru je az na vyjimky casu kolik chci, takze dohledat slovicko pri podstatnem rozhovoru neni pro nikoho problem. Ta hra je stejne o gameplayi a ne pribehu...
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Raikkonen »

Arg - pěkně to bylo totiž shrnuté na eurogameru, link níže. Že by Valhallu jen přeskinovali, toho bych se vůbec nebál, vždyť na tom pracuje čtrnáct studií. Jestli se spíš nedostali do podobného stavu, jako u Unity, že byli moc ambiciózní a přecenili síly. Ono se beztak ty problémy pravidelně opakují vždy u toho prvního dílu z řady, trojka trpěla zpočátku na bugy, Unity bylo zezačátku katastrofa, Origins bylo celkem odladěné díky tomu roku navíc, tak uvidíme, co Valhalla.
https://www.eurogamer.cz/articles/2020- ... spatny-rok
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Riku »

No jsem zvědavej ve čtvrtek na gameplay trailer (hra ve výsledku bude stejně vypadat hůř jak je to u ubisoftu zvykem), protože ze screenshotů je to graficky na úrovni Odyssey, jen jiné prostředí a přesaturovaný.. ale to je bohužel daň za to, že to vychází i na ps4/xone.. stejně jako Black Flag bylo crossgen a až Unity jelo na novém enginu.
PS5 | LG OLED CX55
LastPCgamer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. pro 2012

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od LastPCgamer »

Still.Lord píše:Na Xzone taky každý druhý brečí v diskuzi, když není CZ lokalizace.... To je snad nejdebilnější výmluva pro to, abych tu hru mohl pak upirátit/nekoupit.

Jasne ze AC: Valhalla nekupim v den vydania, ved oni moje peniaze vyskrtnutim CZ lokalizacie sami odmietli povedali ze ich nechcu. :-D Mam každy hlavný diel Assassins Creed Serie, vsetko kupene retail krabice z lokalnych obchodov. Posledny diel AC: Odyssey som kupoval v predobjednavke aj so seasson passom za plnu sumu a bol som pripraveny kupit v predobjednavke aj AC: Valhalla gold ediciu ktora stoji priblizne 100 eur ale tak ked tam nebude oficialna ceska lokalizacia tak nakup samozrejme z tohto dôvodu odlozim na neskôr. Az ked bude hra aj so seasson passom vo vyraznej zlave za "uplne drobné" a idealne ked bude dostupny aj neoficialny cesky preklad tak vtedy AC: Valhalla kupim.
CPU: Intel Core I7 5820K@4.5GHz; Cache 4GHz + Noctua NH-D15;*** MB:ASUS X99-A;*** RAM: 4x4GB DDR4 3000MHz CL 15-17-17-35 1T Corsair;*** GK: EVGA GeForce GTX 1080Ti SC Black Edition Gaming ICX***;*** M.2 NVMe SSD: Samsung 970 EVO PLUS 500GB;*** SATA III SSD: Samsung EVO 850 500GB, Crucial MX500 1TB;*** SATA II HDD: 500GB Hitachi 7200RPM ;*** Op. Drive: Samsung DVD-RW SH-S223F;*** Sound Card: ASUS Xonar Phoebus;*** PSU: Seasonic SS-860XP Platinum;*** MOUSE: RAZER Deathadder Chroma;*** MOUSEPAD: Roccat Taito;*** KEYBOARD: Roccat Isku;*** HEADSET: Sennheiser PC 360 G4ME;*** MONITOR: 27" Acer Predator XB271HU 144Hz, IPS, G-Sync;*** CASE: Cooler Master HAF 922;*** OS: Windows 10 64bit Home; Herné konzoly: Playstation 5, NINTENDO Switch
stoRmjE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2015
Bydliště: Praha 2

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od stoRmjE »

S tím překladem může být problém, dokavaď budou vydávat nějaký patche, čeština nemusí fungovat.

Co tak tady čtu v diskuzi, tak některým fakt stačí, že se to hýbe, je to barevný a je to na pokračovaní. :)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Hladis »

Kdyz to tu ctu, tak Shakespeara v originale na vas. V roce 2020 si stezovat, ze tenhle prdelakov nedostal ceskou lokalizaci v anglicky mluvici hre. To pochopim u myho otce, ten se uz anglicky tezko nauci a bez lokalizace her neda ani ranu, ale u vas mladych v teto dobe a jeste k tomu hracu her ? Ale no tak.
Obrázek
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Riku »

Přesně.. za těch cca 25 let co hraju hry a vyrostl jsem vlastně na hrách v EN, mi CZ titulky opravdu nechybí.
PS5 | LG OLED CX55
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od killerek »

Kde se české titulky hodi jsou ukecane hry tipu BG, Pillars, Divinity, ikdyz Pillars 2 sem rozehral minuly tyden v EN a na zacatku par věci v translatoru nez se pochyti pouzity zargon a jede se vesele dal.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Hladis »

BG byl orisek v dobe vydani, to jsme v devadesatkach jeste meli v hlave ruskou hatmatilku, co do nas hustili za komancu a slovni zasoba z anglictiny byla tristni, takze bez prekladu takovou ukecanou hru byl opravdu problem pochopit a se slovnikem tu tunu textu louskat byl naprosty hardcore, ale dnes uz je jina doba. Dnes si dam BG v anglictine s prstem v nose. Nejen hry nas nutily louskat anglinu a jak jsem rad ze jsem nebyl linej a proste jsem se ji naucil. Tehda vlastne cast ty herni zabavy bylo i louskani angliny. Proste nebudte lini, z cestiny si nikdo na zadek nesedne a lokalizace her do cestiny je spis rarita. Budte vubec radi, ze Ubisoft byl tak stedrej a cestinu tak dlouho do her daval. Nejaky hate na Ubisoft jer uplne mimo misu.
Obrázek
LastPCgamer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. pro 2012

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od LastPCgamer »

Baldurs Gate a úsmevné filozofovanie o tom ako maju hraci perfektne ovladat anglicky jazyk je mimo témy. Takzvaný off topic.
CPU: Intel Core I7 5820K@4.5GHz; Cache 4GHz + Noctua NH-D15;*** MB:ASUS X99-A;*** RAM: 4x4GB DDR4 3000MHz CL 15-17-17-35 1T Corsair;*** GK: EVGA GeForce GTX 1080Ti SC Black Edition Gaming ICX***;*** M.2 NVMe SSD: Samsung 970 EVO PLUS 500GB;*** SATA III SSD: Samsung EVO 850 500GB, Crucial MX500 1TB;*** SATA II HDD: 500GB Hitachi 7200RPM ;*** Op. Drive: Samsung DVD-RW SH-S223F;*** Sound Card: ASUS Xonar Phoebus;*** PSU: Seasonic SS-860XP Platinum;*** MOUSE: RAZER Deathadder Chroma;*** MOUSEPAD: Roccat Taito;*** KEYBOARD: Roccat Isku;*** HEADSET: Sennheiser PC 360 G4ME;*** MONITOR: 27" Acer Predator XB271HU 144Hz, IPS, G-Sync;*** CASE: Cooler Master HAF 922;*** OS: Windows 10 64bit Home; Herné konzoly: Playstation 5, NINTENDO Switch
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od ArgCZ »

Kupuju si produkt a chci aby něco splňoval, Ubisoft jeden z parametrů u Valhally vypustil kvůli nákladům, vypouštím Valhallu, prosté, necítím k nim zášť ani mě to zas tolik neirituje, prostě tu byla diskuze a připojil jsem se se svým postojem, žádný petice podepisovat nehodlám, ani se nehodlám nijak angažovat, mám totiž na trhu hafo jiných možností i se severskou tématikou jsou hry v lokalizaci se skvělým příbehem, třeba God of War že. Nemá smysl tu psát wall of text a lhát tu o tom jak je čeština rarita když to není pravda. Her s češtinou je hafo a jen letos vyjde 5-6 AAA titulů s lokalizací na který se chystám a to opravdu nejsem kdovíjakej hráč a hraju toho poměrně málo takže hodně vybírám.

a představte si že pokud to jen trochu jde tak rád hraju hry v mateřským jazyce zasazení, kvůli atmosféře... Metra kompletně v ruským dabingu, Zaklínač v polským, Ghost of Tsushima budu hrát v japonským dabingu, mě to dotváří tu pravou atmosféru, stejně jako jsem sledoval třeba Dark v němčině. Metro anglicky s ruským přízvukem je k popukání.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Frostys »

ArgCZ píše: a představte si že pokud to jen trochu jde tak rád hraju hry v mateřským jazyce zasazení, kvůli atmosféře... Metra kompletně v ruským dabingu, Zaklínač v polským, Ghost of Tsushima budu hrát v japonským dabingu, mě to dotváří tu pravou atmosféru, stejně jako jsem sledoval třeba Dark v němčině. Metro anglicky s ruským přízvukem je k popukání.
To je sice super, ale jak to souvisí s českými titulky? :)
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od ArgCZ »

možná tak že angličtina není to co bych za každou cenu musel ve hrách/filmech/seriálech vždycky poslouchat protože v řadě z nich je pro mě vyloženě na obtíž, třeba v tom metru, nebo Dark byl v angličtině absolutně nesnesitelnej, pak jsou potřeba český titulky, alespoň pro mě, já nestíhám rychle číst anglicky tak abych vše pochytil a nějaký slovníky v ruce..... heh, fakt nejsme 20 let zpátky v roce 1998 u toho zmíněnýho BG, dnes si naštěstí můžu zvolit mezi lokalizovanejma hrama a těma co nejsou a jsme zas u toho, trh je velkej a peníze buď chceš nebo ne

vrátím se dva roky zpět kdy na jednom fóru o serálech se vedl podobnej rozhovor o netflixu, taky tam byl podobnej borec jako Hladis co z našeho československýho trhu dělal pomalu hovínka na podrážce a že netflixu se nikdy nevyplatí dělat nic pro českou lokalizaci a ejhle, maj ze mě stálýho zákazníka protože loni začly lokalizovat a 80% zajímavýho tu lokalizaci má takže platím. Je nás nějakých 16 mega dohromady, to je normální trh jako každej jinej. Kolik je třeba nizozemců který lokalizaci Valhally dostanou?
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Assassin’s Creed Valhalla

Příspěvek od Frostys »

Tak to dá rozum, že většinou hra nebo film v původním znění zní lépe. Teda, asi spíš jen u těch hraných filmů a seriálů, kde je tak trochu mluvený projev součástí hercova výkonu že ano... u animáků nebo her to neplatí a je to tedy jen pro tu atmosféru. Tedy aspoň u toho Metra. U Witchera mi angličtina nevadí a nevím proč by měla (a witchera dokonce hraju už potřetí a pokaždé vždy s českými titulky, protože ty jsou kumšt samy o sobě :))

Každopádně máš fajn výmluvy, proč se anglicky neučit. Jak už padlo někde nahoře, tak mi přijde zvláštní, že za tu dobu a za ty kvanta her, co člověk dohrál, se hráč není schopný anglicky naučit.
Přijde mi, že je snad i nemožne se nenaučit anglicky.. prostě ať už chceš nebo nechceš. Ale chápu, ty nechceš, vyhýbáš se ji jako čert kříži.
Každopádně ochuzuješ jen sebe, a tak ti to za zlé asi nikdo mít nemůže.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“