The Last of Us Part II

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od ArgCZ »

je to tak checkerboard vidíš až když nalepíš čumák na 40cm od TV, jenže to nevidíš na 65" obrazovce rohy, DF třeba dělá 200% či 400% zoomy kde to pak srovnává ale nic není dál od reality než toto, ve skutečnosti to nevidíš vůbec, 1080p nativ poznáš bezpečně i z těch 3m, 1440p checkerboard ne.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od durod »

I kdyz i 1080p nemusi byt realne viditelne bez nejakeho zoomu statickeho obrazku a porovnani vedle sebe, zalezi od konkretni hry.

Vem si takovy GOW, kde nejsou hrany a neni alias moc videt, jede v 1080p@60fps nebo 2160c@30fps a rozdil v kvalite je nepodstatny.
v 2160c@60fps jede jenom nepatchnuty(byla nejaka kritika, protoze udajne padaly fps k 50, tak nektery z patchu snizil rozliseni na 1080p + locked 60fps)
Naposledy upravil(a) durod dne čtv 20. kvě 2021, 19:33, celkem upraveno 1 x.
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od ArgCZ »

kdyby raději Sony hnulo zadkem a zprovoznilo VRR tak nemusej dropovat rozlišení, nějaký propady k 50ti pak nebudou až tak trápit, normálně začínám pochybovat že to na PS5 někdy pojede
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od heroik »

Pokud myslis god of war tak tam už vyšel taky update na full 4K 60 fps pokud se nepletu.
A 1080p rozhodne je poznat, GOW mě moc nebavil tak nevím ale naposledy jsem hrál Rage 2 a tam to bylo videt hodně a to jsem od telky asi 4 metry.

Škoda že s tím nepřišli dřív, potřeti během ani ne půll roku to fakt hrát nebudu :-D
Ale na kompletní remaster s RT si počkám, nejpozději před příchodem trojky to asi dám ještě jednou.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od Riku »

durod píše:I kdyz i 1080p nemusi byt relane viditelne bez nejakeho zoomu statickeho obrazku a provonani vedle sebe, zalezi od konkretni hry.

Vem si takovy GOW, kde nejsou hrany a neni alias moc videt, jede v 1080p@60fps nebo 2160c@30fps a rozdil v kvalite je nepodstatny.
v 2160c@60fps jede jenom nepatchnuty(byla nejaka kritika, protoze udajne padaly fps k 50, tak nektery z patchu snizil rozliseni na 1080p + locked 60fps)
To jako vážně? Já jsem rozehrál God of War někdy v únoru a jelo to v 2160c 60fps úplně na pohodu? to už tam vážně není možnost 60fps ve 4k? (nemám aktuálně nainstalováno)
PS5 | LG OLED CX55
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od ArgCZ »

ja to taky odehrál ve 4k 60FPS, nejspíš to ale nebyl nativ ale checkerboard si myslím, vypadalo to peckově a propady viditelný jsem neměl

nedávno jsem hrál The Surge kde je 1080p 60FPS režim a to je teda vidět hrozně moc, druhý režim byl 1440p cherkerboard 4k 30FPS a ten byl vizuelně použitelný i dnes, raději jsem to dal tak než 60FPS 1080p
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od durod »

Sorry za mystifikaci, cele jsem to popletl :oops:

Zakladni hra bez patchu(tzn zabranit jakemukoliv updatu u diskove verze odpojenim od netu, digtalni verze se stahuje automaticky s poslednim patchem) umoznovala hrat GOW v 2160c@60fps na PS5. Ale jak se hra updatovala bylo mozne hrat jenom 1080p@60fps ( nebo 2160c@30fps ). Tato situace trvala az do 02/2021 kdy prisel patch 1.35, ktery "opet" prinesl 2160c@60fps ...
Ale jinak plati, co jsem napsal,kdyz jsem to tehda porovnaval, rozdily byli nepodstatne...ja prefeuji vyssi framerate proti rozliseni...

Verze 1,0 ma na 2160c odemkly framerate, na PS4 pro to ale litalo 30-40 a proto to patch locknul na 30fps(take na PS5 v rezimu zpetne kompatibility), ktery byl odstraneny az s patchem 1,35 jako update pro PS5

//Baneshee - diskuze k part1 vydělena do vlastního vlákna
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: The Last of Us Part I

Příspěvek od marek16 »

Tak jsem právě dohrál Part II, koupil jsem kvůli ní PS5.

Rozhodně nejsilnější hra, jakou jsem kdy hrál. Jestli si myslíte, že jste cynický hovado, se kterým nic na obrazovce nemá šanci pohnout, tak si zkuste zahrát tohle.
Zároveň je ale ještě temnější, depresivnější, a nic pro slabý povahy - tohle si moje děcka tak do 18 nezahrajou :D

(v Brně můžu konzoli i s hrou za nějakej bakšiš půjčit, kdyžtak SZ. - snad adminům neva, můj poslední post na tohle téma tady)
Quis custodiet ipsos custodes?
_DAVE_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od _DAVE_ »

Je to pravda, dokonce se nebojím říct, nepesimističtější / nejdepresivnější hra vůbec.
V některých aspektech nevím o jiné hře, která by se tomuhle byť jen přiblížila.
Ale není to pro každého, viz ten review bombing po startu.
Lidé to prostě nevydýchali.
HTPC: i5-11400f (95W), 32GB RAM, RTX3060 12GB, case Grandia, 3DTV-LG 47", TriDef/VorpX FULL stereoscopic driver.
RPCS3 + Nintendo GC +Wii + WiiU + Switch emulator.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od Alfajk »

To je jeden uhel pohledu, podle me je to ten nejlacinejsi brak, ktery se snazi sokovat za kazdou, i kdyz to z hlediska pribehu, chovani postav, ani pravdepodobnosti nedava ten nejmensi smysl a celkove je dvojka pribehove mnohem horsi, nez jednicka, ale z hlediska hratelnosti je o fous lepsi.
Ani pribeh jednicky nebyl moc veselej, drsny zombie post apo se vsim vsudy. Dvojka to ale netrumfla a krome radoby sokuji sceny, ktera nedava smysl byla zapletka slaba, jak 3x vylouhovanej caj...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
_DAVE_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od _DAVE_ »

RE: alfajk - jo hodně lidí ten příběh prostě nevydýchalo. A každý se s tímhle vyrovnává po svém. Jednička je vedle 2 “sugar movie”. Pokud chceš definovat hru, co de snaží prvoplánově trapně šokovat a chceš mluvit o “nejlacnějším braku”, tak mluv o Sucubus nebo třeba sérii Postal.
TloU2 asi opravdu není pro každého, ale stovky uznávaných herních, ale i filmových odborníků (a nemyslím youtubery) tu definovalo jak ji definovalo.
A určitě se nehodlám přít o nějaké “správné” obecné pravdě, viz hejty na příběh už v doběvydání, ta hra tě prostě dostane do pozice v jaké tě chce mít (pohled z obou stran - nechci spoilovat), a pak tě psychologicky vyždíme
HTPC: i5-11400f (95W), 32GB RAM, RTX3060 12GB, case Grandia, 3DTV-LG 47", TriDef/VorpX FULL stereoscopic driver.
RPCS3 + Nintendo GC +Wii + WiiU + Switch emulator.
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od marek16 »

Možný mírný spoilery, pokud jste nehráli a chcete mít jistotu že si to nezkazíte, tak nečtěte.
Spoiler
Jako rozhodně k té hře nejsem nekritickej..
- ona "událost", za kterou jsou všichni nasraní mě nasrala úplně stejně
- je to "až moc" temný jak vizuálně, tak náplní hry (všichni bez výjimky se vás snaží zabít)
- Abby a její svaly jsou naprosto nereálný, musela by sypat jak prase
- půlku hry hrajete za postavu, která mi nebyla vůbec sympatická...
- Ellie se promění v podstatě ve vraždící automat co kosí lidi po stovkách (to už mi přišlo hooodně přehnaný)
- nicméně všichni "hlavní nepřátelé" se v kritické chvíli zachovají jako kreténi, a zemřou jenom proto...

Ale jak jsem si celou hru nedokázal představit, že by se moje opovržení k jisté osobě nějak snížilo, tak na konci už jo, a myslím, že pointu toho konce/hry by autoři dokázali předat i tomu nejvíc natvrdlýmu orkovi, jestli víte jak to myslím.

Ale myslím, že tohle mluví docela za vše.
Tlou2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Quis custodiet ipsos custodes?
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od Alfajk »

_DAVE_ píše: stř 14. čer 2023, 20:52 RE: alfajk - jo hodně lidí ten příběh prostě nevydýchalo. A každý se s tímhle vyrovnává po svém. Jednička je vedle 2 “sugar movie”. Pokud chceš definovat hru, co de snaží prvoplánově trapně šokovat a chceš mluvit o “nejlacnějším braku”, tak mluv o Sucubus nebo třeba sérii Postal.
TloU2 asi opravdu není pro každého, ale stovky uznávaných herních, ale i filmových odborníků (a nemyslím youtubery) tu definovalo jak ji definovalo.
A určitě se nehodlám přít o nějaké “správné” obecné pravdě, viz hejty na příběh už v doběvydání, ta hra tě prostě dostane do pozice v jaké tě chce mít (pohled z obou stran - nechci spoilovat), a pak tě psychologicky vyždíme
nehejtím hru kvůli příbehu, jen to prostě celé vůbec nedávalo smysl a v porovnání s jedničkou je tam tolik "berliček", že jsem to prostě neakceptoval...
Spoiler
nechceš snad srovnávat produkční kvality sucubus/postal/hatred, tam je to tak hnané do extrému, že si to vlastně na nic jiného ani nehraje, ale produkční kvality TLOU jsou samozřejmě jinde a rozhodně to šlo celé udělat lépe nebo minimálně jinak, tedy tak, abych si při každé smrti nějaké postavy neříkal, že se zachoval jako úplnej debil...
nemluvě o tom, co zmiňuje marek16, mě prostě byly osudy druhé skupiny přeživších úplně ukradený a v postatě jsem si jejich smrti užíval, rozhodně jsem je nelitoval a celé poselství "pomsta je špatná" v kontextu hry a předchozích stovkách zabitých lidí bylo nesmyslné a Ellie by ji v reálu na konci rozhodně zabila, dost možná už na tom kříži, kde by si to patřičně vychutnala se vším všudy.
Ještě by se to dalo akceptovat, pokud by na konci hry měl hráč možnost volby, aby se rozhodl podle toho, jak na něj hra zapůsobila, klidně tam nechat víc možností - zabít Ellie, zabít Abby, zabít se navzájem atd, ale to by si nemohli nechat vrátka pro třetí díl, chápu...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od marek16 »

Otázka je, jestli to jsou skutečně berličky, nebo autorskej záměr... viz

Hodně spoileroidní (ale dobrá) recenze: https://www.youtube.com/watch?v=bh5gzGs-63Y

EDIT: na PC bych to minimálně dva roky nečekal, ještě pořád fixujou jedničku...
Naposledy upravil(a) marek16 dne čtv 15. čer 2023, 20:29, celkem upraveno 2 x.
Quis custodiet ipsos custodes?
Danny202
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2013
Bydliště: Krnov

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od Danny202 »

Tak hlavně aby už to bylo na PC :roll:
Spoiler
PC: Intel Core i9-9900K, SilentiumPC Fortis 5 ARGB, Gigabyte Z390 M Gaming, Kingston Fury Renegade RGB 32GB@3600CL16, ASUS Dual RTX 4070 OC 12GB, Crucial MX100 256GB + Crucial MX500 1x 500GB + 1x 2TB, Seasonic Focus GX 750 Gold , Fractal Design Arc Mini, Windows 10 Home
Monitor: Dell S2721DGFA (1440p, 165Hz, G-SYNC Compatible)
Příslušenství: Yenkee Zero YMS 3000 e-Sport PRO, Yenkee Zero YKB 3000 TKL, Kingston HyperX Cloud Revolver
_DAVE_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od _DAVE_ »

RE: Alfajk - To byl přesně záměr autorů, a v tomhle ta hra jedinečná a geniální.
Lidi prostě jen čekali klasické pokračování, které si zahrají za “své oblíbené postavy”, zatímco Druckman jim naservíroval, různé úhly pohledu na danou situaci a tím zdůraznil, že nikdo není ten hodný a ten zlý - takhle funguje StarWars, ale tohle má vést k zamyšlení a debatám.
A to se povedlo, s každým, kdo to dohrál bylo možné o té hře půl hodiny vášnivě debatovat.

Spoiler
Abby je na začátku schválně vykreslena jako typická antihrdinka (kvůli odvedení pozornosti) , ale přitom ona jediná byla vlastně normální.
Nějaký debil ji zavraždil otce, který byl několik okamžiků od objevení jediné spásy lidstva.
Z jejího pohledu naprosto neomluvitelné/nepochopitelné.
Ten stejný debil lhal subjektu který “zachránil”, protože to byl mistr světa v sobectví.
Celé lidstvo bez mrknutí oka “vyměnil” za svou “novou” dceru.
Všichni jsme za něj hráli, tak to tak nevidíme.
Z Ally nemohlo vedle Joela vyrůst nic jiného než vraždící mašina bez špetky empatie viz opuštění těhotné přítelkyně dávno potom, co už vlastně vše skončilo jen proto, aby se v tom mohla zase začít vrtat.
HTPC: i5-11400f (95W), 32GB RAM, RTX3060 12GB, case Grandia, 3DTV-LG 47", TriDef/VorpX FULL stereoscopic driver.
RPCS3 + Nintendo GC +Wii + WiiU + Switch emulator.
GamesPeter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: 393 01

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od GamesPeter »

Přesně tak, v tom spoileru jsi to shrnul perfektně. Mě se Part II líbil, ale byla to jiná hra. Taky jsem si na začátku říkal, že hrát za Ellie bude nuda, a viděl, to ze začátku na jednoduchý příběh o pomstě, prostě jít a zabít toho "padoucha", cestou roubenou clickerama, ale hra byla jinak napsaná dobře, právě tím, jak chtěl Druckman nastínit celou situaci. Lidi co říkali, že ta hra bude nudná, že příběh je jen o pomstě a zabíjení, tak si myslím, že dopředu věděli i bez těch spoilerů, o čem to zřejmě bude a pokud to nechtěli hrát, tak to neměli ani kupovat.

To samé se dá říci i o Part I, že to je story ze zombie apokalypsy s klasickou zápletkou, dostaň imunní osobu do laboratoře a najít lék a hurá zachráníme lidstvo, ale ve výsledku to byl příběh o tom, jak se 2 odlišní lidé dali dohromady a museli spolupracovat, aby se dostali do cíle a ujít obtížnou cestu, kde na jejím konci čekalo ještě těžší rozhodnutí.

Part II byl fakt temný, brutální, syrový zážitek, který dost hrál na psychiku a nutil hráče přemýšlet, proč to ty postavy dělají, co je k tomu pohání, co bylo důvodem , kam je ještě možné zajít, jaká je konečná cena za to vše, co je na konci té jejich cesty čeká a jestli to vůbec stálo za to.....

Ku*va teď přemýšlím, jestli si mám koupit na Steamu Part I nebo zajít za bráchou a zeptat se ho, jestli mi vypůjčí svoji PS4 a dát si Part II i v mizerných "30" FPS.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D COOLER: Noctua NH-D14, MB: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI RAM:, 64GB (2X32GB) Kingston Fury Beast Black 6000MHz CL36 GPU: Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, 1. SSD: Kingston A2000, M.2 1TB, 2. SSD: Crucial MX500 1TB, PSU: ASUS TUF GAMING 850W, CASE: CoolerMaster Cosmos II, LCD: LG 27GL850 27" 1440p @ 144 Hz OS: Microsoft Windows 11 Home 64bit MOUSE: Logitech G502 Lightspeed + Logitech G240 mouse pad, KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed TKL GL Tactile
_DAVE_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od _DAVE_ »

RE: GamesPeter - vzhledem k tomu, co jsi asi dal do PC si prostě objednej PS5, odehrej to v 60fps a pak ji pošli dál “v perfektním stavu s 22měs zárukou” :-)
Jedničku si objednej, pokud tě ta hra baví, tak takto silném PC ji prostě chceš hrát … Patche už ji přetvořily ve fungující pecku
HTPC: i5-11400f (95W), 32GB RAM, RTX3060 12GB, case Grandia, 3DTV-LG 47", TriDef/VorpX FULL stereoscopic driver.
RPCS3 + Nintendo GC +Wii + WiiU + Switch emulator.
GamesPeter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: 393 01

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od GamesPeter »

Vím, že bych si mohl vzhledem k hernímu suchu dát Part I a pak i Part II, ale to bych u II byl přehranej a nebavila by mě. Přeci ten gameplay je v obou dílech stejný, respektive ve II je vyladěnější. Navíc Part II je oproti Part I delší a místy mi přišel již natahovanej, ale asi to bylo jen tím, že gameplay byl pořád ve stejné lokaci Seattle a fighty probíhaly mezi WLF a tím kmenem.

Asi si dám na PC hezky Part I, když už je to vyladěný a dá se to sehnat pod litr, ale i tak bych si radši dal Part II, protože jsem ho hrál jenom jednou.
S tou PS5, vím, že ji mohu objednat a pak i vrátit, ale zase mi to přijde morálně jako prasárna koupit novou konzoli a vrátit ji po zahrání 1 hry.
Spíš se zeptám bratra na PS4 nebo někoho z mých známých, kdo přešel na PS5, kde bych si to dal v 60 FPS. Zajímalo by mě jak bych vnímal Part II na druhý průchod. Asi stejně nebo možná i jinak, především hraním za Ellie, když už vím, co je zač a čeho je schopná.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D COOLER: Noctua NH-D14, MB: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI RAM:, 64GB (2X32GB) Kingston Fury Beast Black 6000MHz CL36 GPU: Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, 1. SSD: Kingston A2000, M.2 1TB, 2. SSD: Crucial MX500 1TB, PSU: ASUS TUF GAMING 850W, CASE: CoolerMaster Cosmos II, LCD: LG 27GL850 27" 1440p @ 144 Hz OS: Microsoft Windows 11 Home 64bit MOUSE: Logitech G502 Lightspeed + Logitech G240 mouse pad, KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed TKL GL Tactile
_DAVE_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005

Re: The Last of Us Part II

Příspěvek od _DAVE_ »

Na koupi a vrácení zboží není nic nemorálního, je to pravidlo které určili sami prodejci.
A já nemluvil o vrácení do obchodu (i když u alzy není 60dní problém), ale o prodání někomu dalšímu přes aukro nebo bazar.
TloU2 by tě podle mě bavil napodruhé úplně stejně.
Já to nehrál hned po "PC jedničce" jen proto, že jsem to prošel na PS4 snad jen 2roky zpátky v té době ještě netušíc, že se tohle někdy podívá na PC.
HTPC: i5-11400f (95W), 32GB RAM, RTX3060 12GB, case Grandia, 3DTV-LG 47", TriDef/VorpX FULL stereoscopic driver.
RPCS3 + Nintendo GC +Wii + WiiU + Switch emulator.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“