Ghost of Tsushima

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od havli »

ArgCZ píše:...performance módy kdy hry jako GOW choděj 45-60 FPS dle scény, Witcher 3 na ONEX taky 50-60 FPS...
Sorry, ale hrat kolem 50 fps bylo na PC cool 10 a vic let zpatky. Dneska neni problem 120+ a jsme zase nekde jinde.

A ze je PC drazsi - ano, je. Taky se ovsem hodi pripomenout, ze to je univerzalni stroj, na kterem se da i pracovat a vytvaret hodnoty... neni to jen hloupa krabice na hrani her a pousteni filmu. Cili konzole za 15k je pro me ekvivalent herni GPU za 15k. CPU, desku, RAM, uloziste, atd bych musel koupit tak jako tak. Naopak CPU, SSD a dalsi balast v konzoli je mimo her nevyuzitelny.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
schali
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2006

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od schali »

ArgCZ píše:
ty i on jste konzole viděli tak z vlaku, já před dva a půl rokem koupil PC za 40k(osmijádrovej Ryzen s GTX 1070) a koupil tenkrát první TV s HDR a chtěl hrát nový pecky v HDRku, tenkrát ve win10 chyběla podpora pro HDR, zkoušel jsem to s Origins ale nedařilo se, tak jsem na černej pátek koupil PS4 Pro za osmičku abych to HDR zkusil než bude na PC a pustil tenkrát Horizon a Uncharted 4 který dostali ...........
Jako sorry to neokecas i kdybys napsal reakci na A4. TOhle je topic ke GoT. Ostatni hry na konzole me nezajimaji. Ja bych si konzoli nekoupil i kdyby mela grafiku 2x lepsi jak na pc a byla 3x levnejsi, protoze vymenit neco s ergonomii ovladani na urovi hulek za nuz a vidlicku bych nikdy neprekousl. Zpet k GoT. Majitele konzol, kterym je nejaky porovnavani s PC volny, mluvi jasne. Proste to nestiha. A lip nez top pc to nevypada.
Nicmene bych to uzavrel tim, ze na podzim se ukaze:).
i7 12700KF | Asus Prime Z690-A | Kingston 32GB RAM DDR5 5200 Mhz | TUF RTX3060TI-O8G | 2x Samsung 970 EVO PLUS 1TB | Fractal Define S2 | Corsair RM 850x V2 | Logitech G Pro Wireless | Logitech G915 GL Tactile | NOCTUA NH-U12A + 5x NOCTUA NF-A12x25
2 PC - Asus Z97-AR | Xeon E3-1231v3 | 16 GB RAM | MSI 1060 Gaming 6G | MX500 500 GB | MX500 1TB |850 EVO 500GB | Corsair RM 550x | Fractal R4 | Samsung C24FG73
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od durod »

Zbytečně se tady rozjel OT, konzole jako hw se řeší jinde.

Na vortexe psali o performance módu s vyššími fps, proto myslel, že to je jak u jiných her, kde fps jede ke 60fps. Sám autor napsal, že při soubojích je to znát. Jako vždy rozbor na DF to jistí.

Ještě ke konzolovému hraní, když teda ot , přešel jsem z pc kvůli nedostatku času a pohodlí. Člověk po práci na gauči spočne, trochu zahraje a zrelaxuje. Kvůli času si téměř nemůžu dovolit hrát něco jiného než Sony exkluzivity(samozřejmě výjimky jsou - rdr2, death Stranding...) . A hlavně bylo a je hodně restů(plejko mám necelé 2 roky)

Ke GoT, upřímně, nelíbí se vám to? Kdyby hra byla na pc, nehráli byste ji? Podle mně vypadá famózně, animace soubojů a zabití jsou neskutečně okulahodící(porovnejte to třeba s AC, Cyberpunk..)Level design, výprava, scenérie to je pastva pro oči.
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od ArgCZ »

https://www.youtube.com/watch?v=VlVaW36fQh4
https://www.youtube.com/watch?v=X2sOQjSf-LI

rozbor na DF, spíš tam autory chválej, ono taky na základní PS4 s 1.8TFLOPS tohle rzhýbat byl asi oříšek
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od Ache »

durod píše:Ke GoT, upřímně, nelíbí se vám to? Kdyby hra byla na pc, nehráli byste ji? Podle mně vypadá famózně, animace soubojů a zabití jsou neskutečně okulahodící(porovnejte to třeba s AC, Cyberpunk..)Level design, výprava, scenérie to je pastva pro oči.
Samozřejmě, hra vypadá dobře, asi bych si jí zahrál, ale kupovat kvůli tomu konzoli? Jak sem psal - kdyby to nebyla exkluzivitou koupená hra SONY, tak to hrajeme na 60...100 fps podle vybavenosti mašiny. Death Stranding také mile výkonem překvapil (i když ten mě nějak moc nezajímá) a na konzolích? :jaw:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od ArgCZ »

sucker punch productions od roku 2011 patří Sony Interactive, stejně jako třeba Naughty Dog už od roku 2001 a řada dalších, tohle není hra kterou si Sony koupila, tu hru Sony schválilo, zafinancovalo vývoj a marketing a teď jí bude prodávat na svou platformu, co na tom nemůžeš pochopit proboha? Guerrilla taky patří SIE a když se podíváš na steam tak vydavatel Horizon je Sony Mobile, Sony na to neskončila exkluzivita ale na PC to sama vydává ať už je to z důvodu marketingu před druhým dílem který vyjde na PS5 jak se někteří domnívají, nebo jako třeba odměna Guerrille kteří se v minulosti několikrát veřejně vyjádřili že by rádi něco na PC vydali nebo jen obyčejně chce Sony více vydělat a nebo možná trochu od všeho.

Jo a Death Stranding je zcela jinej případ, tam byl poskytnut od Sony/Guerrilla games Decima engine Kojimovi a tím nejspíše vznikla ta osmiměsíční exkluzivita na PS4 a proto na xboxu nejspíš jen tak nebude.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
goelr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Praha

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od goelr »

Doporučuji topic video: ZDE - pán je fakt kapacita

Jinak naprosto souhlasím s durodem, ono je to fakt jiný, když má člověk málo času a přijde unavenej z práce a rodina apod., tak si rád odpočine na gauči a velký TV. Já si určitě ps5 koupím právě kvůli exkluzivitám sony a hlavně kvůli GoT, protože Japonsko a jejich kulturu mám fakt rád a ta hra vypadá nádherně a jestli pojede na PS5 v 60...
CPU: AMD RYZEN 5 7600X + NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GK: MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X RAM: Kingston FURY 32GB SSD: Samsung 850 PRO, Crucial M4 HDD: Seagate 8TB PSU: Seasonic Focus Gold 850W Case: Fractal Define R6
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od durod »

Pekne videjko.

Lze videt tak hezke animace terminaci jako zde ? Pusobi to total epicky a neni to obyc rubacka
https://youtu.be/ugug3bg6_QQ?t=1258
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od CageJ »

Ja vám neviem, hrám to 2 týždne, určite dobrá hra a super fighty a mám veľmi rád samurajskú tématiku ale dejovo ma to až tak nezaujalo :( ...

Ja hrám na performance móde, je to cítiť jasné.. rovnako ako Nioh...
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od durod »

Nioh 1/2 ma performance mod 60fps
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
LastPCgamer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. pro 2012

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od LastPCgamer »

Vidím, že tu niektorí žijú vo svojej uzatvorenej PC bubline. V poriadku, tolerujem tento prístup ale netolerujem to, že takýto ľudia prídu poúčať ostatných o svojich pravdách do témy ktorá sa ich PC bubliny netýka.

Dnes mi hra došla a práve ju inštalujem. :)
CPU: Intel Core I7 5820K@4.5GHz; Cache 4GHz + Noctua NH-D15;*** MB:ASUS X99-A;*** RAM: 4x4GB DDR4 3000MHz CL 15-17-17-35 1T Corsair;*** GK: EVGA GeForce GTX 1080Ti SC Black Edition Gaming ICX***;*** M.2 NVMe SSD: Samsung 970 EVO PLUS 500GB;*** SATA III SSD: Samsung EVO 850 500GB, Crucial MX500 1TB;*** SATA II HDD: 500GB Hitachi 7200RPM ;*** Op. Drive: Samsung DVD-RW SH-S223F;*** Sound Card: ASUS Xonar Phoebus;*** PSU: Seasonic SS-860XP Platinum;*** MOUSE: RAZER Deathadder Chroma;*** MOUSEPAD: Roccat Taito;*** KEYBOARD: Roccat Isku;*** HEADSET: Sennheiser PC 360 G4ME;*** MONITOR: 27" Acer Predator XB271HU 144Hz, IPS, G-Sync;*** CASE: Cooler Master HAF 922;*** OS: Windows 10 64bit Home; Herné konzoly: Playstation 5, NINTENDO Switch
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od Riku »

Já už pár hodin hrál a musím říct že je to fakt pěkný a od vydání RDR2 se mi žádná openworld hra takhle nelíbila.. jen je škoda, že to vyšlo na PS4, protože tam je fakt hodně vidět limitace hardwarem a to hraju na ps4 pro.
PS5 | LG OLED CX55
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od Paul »

goelr píše:Jinak naprosto souhlasím s durodem, ono je to fakt jiný, když má člověk málo času a přijde unavenej z práce a rodina apod., tak si rád odpočine na gauči a velký TV.
Tohle mě jako argument "proč konzole" nikdy nepřestane fascinovat, když 99% PC her hraju z gauče na plazmě..ke který mám kromě PC připojenou i PS4 Pro, byť jen kvůli exkluzivitám. Hraní v obýváku a pohodlí fakt není nějaká výsada kterou by uměly jenom konzole, přesně naopak..s PC je to ještě mnohem pohodlnější, můžu tam mít nainstalovanejch mnohem víc her, nemusím řešit strkání placek, 60fps všude, mnohem rychlejší loadingy..

btw tenhle post jsem taky napsal z gauče na tv :mrgreen: zázraky logitechu k400.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od ArgCZ »

nasimulovat se to dá, ale nikdy to tak pohodlný nebylo, jedno tlačítko na ovladači co ti zapne zaroven gamepad, konzoli a tv, potvrdíš přihlášení a zapnes hru. Tohle teda moje pc připojený k tv neumí. Kolem toho než hraju litam jak idiot. Vystup na tv, zapnout kompa, zapnout gamepad, pustit big picture, přepnout zvukovej výstup ve win na hdmi...mno ehm
Naposledy upravil(a) ArgCZ dne pát 17. črc 2020, 21:43, celkem upraveno 1 x.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od durod »

Výjimka potvrzující pravidlo. Herné pc v obýváku napojené na TV má minimum lidí. Na práci nepraktické,na hry (s klávesnicí a myší) také.(IMHO)
Tady pc hráči jedou na 2ms LCD většinou a jakýkoliv lag kvůli bezdratu se netoleruje. Páčkovač se zásadně nepoužívá :-D
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
schali
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2006

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od schali »

Řesi vlastne lidi na konzolich inputlag, nebo je to mimo rozliseni 99% uzivatelu?
PS: Na PC bude procento taky velmi vysoke.
i7 12700KF | Asus Prime Z690-A | Kingston 32GB RAM DDR5 5200 Mhz | TUF RTX3060TI-O8G | 2x Samsung 970 EVO PLUS 1TB | Fractal Define S2 | Corsair RM 850x V2 | Logitech G Pro Wireless | Logitech G915 GL Tactile | NOCTUA NH-U12A + 5x NOCTUA NF-A12x25
2 PC - Asus Z97-AR | Xeon E3-1231v3 | 16 GB RAM | MSI 1060 Gaming 6G | MX500 500 GB | MX500 1TB |850 EVO 500GB | Corsair RM 550x | Fractal R4 | Samsung C24FG73
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od Paul »

ArgCZ píše:nasimulovat se to dá, ale nikdy to tak pohodlný nebylo, jedno tlačítko na ovladači co ti zapne zaroven gamepad, konzoli a tv, potvrdíš přihlášení a zapnes hru. Tohle teda moje pc připojený k tv neumí. Kolem toho než hraju litam jak idiot. Vystup na tv, zapnout kompa, zapnout gamepad, pustit big picture, přepnout zvukovej výstup ve win na hdmi...mno ehm
Wut? U mě je proces - zapnu komp (resp. mám ho zaplej celej den anyway) - zapnu TV - zapnu hru - hraju. Žádný přepínání zvuků, big picture atd neřeším.
durod píše:Výjimka potvrzující pravidlo. Herné pc v obýváku napojené na TV má minimum lidí. Na práci nepraktické,na hry (s klávesnicí a myší) také.(IMHO)
Tady pc hráči jedou na 2ms LCD většinou a jakýkoliv lag kvůli bezdratu se netoleruje. Páčkovač se zásadně nepoužívá :-D
A proto mám to PC kromě TV připojený i k monitoru. A proto používám na hraní gamepad.

Samozřejmě se nebavím o lidech co neuměj/nechtěj s gamepadem a kdesi cosi. Jen mě fascinujou ty kecy o tom jak "gauč a pohodlí = konzole", když od roku 2013 takhle hraju PC hry. A ne, fakt to není nic zvláštního, žádná rocket science, dokonce většina mých PC hrajících kamarádů to má stejně (mě inspirovalo si na hraní koupit televizi, když jsem si u kamaráda zahrál SHIFT2 a FarCry 3 na jeho tehdy 46" LCD..dneska má 75" OLED a vedle ní PC a Pro).
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od ArgCZ »

Prosimte nekecej, minimálně po zapnutí tv musíš hledat na tv výstup, a s tím zvukem...neziju sám takže komp má svůj zvuk a tv taky, když se dělá na pc tak jede jeho zvuk a když na tv tak optika k tv, mimochodem dostat skrz HDMI z kompu do tv a dále z tv do optiky vzdy plnohodnotný dolby digital prostorovej zvuk taky neni vzdy na prvni dobrou a někdy to jede jen stereo, na konzoli jsme nikdy nic neresil, vzdy to jede jak ma, proste nikdy to tak pohodlny neni, nevypravuj to nekomu kdo se s tim roky potyka,zkousel jsem i appku od steamu pro android tv, to celkem fachalo dobře, ale opět zvuk byl stereo vždy, neumí to dolby.

U nas holt nejsem jedinej uživatel a často běží tv i komp zároveň a tak z nich musíš z kazdyho mít zvuk i zvlášť co na tom nehraje?
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od Riku »

No a já mám naopak konzole připojený do monitoru a u hraní sedím normálně v kancelářským křesle u stolu, protože mi to je daleko pohodlnější než dřepět v gauči u televize :-D
PS5 | LG OLED CX55
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Ghost of Tsushima

Příspěvek od Frostys »

Riku: Mám to stejně :lol: Je mi teda z těch fps takhle zblízka na blití, ale jde si zvyknout.

Jinak teda k samotné hře. Když byly trailery, tak mě to i docela lákalo. Teď jsem trochu koukal na streamy a nějak mě na to z nějakého důvodu přešla chuť.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“