God of War: Ragnarok

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

God of War: Ragnarok

Příspěvek od ArgCZ »

Obrázek

Recenze
indes:
Čekali jsme hodně, přesto nás nový God of War uzemnil
https://www.idnes.cz/hry/recenze/recenz ... bw-ps5_srp

Games:
Kratos a Atreus se vrátili, aby na vašem PlayStationu rozpoutali Ragnarök megalomanských rozměrů a výrazně delší stopáže. Kombinace skvělé akce, nápaditých hádanek a vynikajícího, spletitého vyprávění pořád funguje fantasticky, jen občas až trochu moc hraje na jistotu nabytou předchozím dílem.
https://games.tiscali.cz/recenze/god-of ... nze-545187

Indian:
God of War Ragnarök je prostě dechberoucí akcí
https://indian-tv.cz/recenze/god-of-war ... kci-t0gaaa

Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=g1wr0DfV73E

Tech review DF
https://youtu.be/5-fi23nZGpM

vychází dnes, takže šup, Kratos nemá na severu dodělanou nějakou prácičku :D
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: God of War: Ragnarok

Příspěvek od Shaquille »

Vi se neco o PC verzi?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: God of War: Ragnarok

Příspěvek od ArgCZ »

no asi bude, za 3 roky si tipnu, bylo by od Sony trapný kdyby nebyl protože God of War je půlka příběhu
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: God of War: Ragnarok

Příspěvek od Sobo »

Shaquille píše: stř 9. lis 2022, 12:08 Vi se neco o PC verzi?
Ne. Ono by to ani nedavalo smysl, kdyz to sotva vychani na konzole, aby uz oznamili PC verzi, a tim si do urcite miry kanibalizovali prodeje. Platformy jako Steam si berou provize, takze je pro Sony vzdycky lepsi toho co nejvic prodat skrze svuj shop.

Nicmene jejich strategie je celkem jasna a vlastne potvrzena tim jejich reditelem nebo co (ted uz si nevzpomenu na jmeno) - delat co nejvice PC portu, protoze to jsou celkem low effort prachy za uz "hotove" hry, akorat by chteli mit odstup minimalne jednoho roku. I na PS5 exkluzivitach jako Returnal uz se pracuje, aby dorazily na PC, takze podle me je tak 99% sance, ze Ragnarok tam taky vyjde, ale musis si pockat minimalne rok, mozna dva az tri, kdo vi.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: God of War: Ragnarok

Příspěvek od ArgCZ »

bude to o prodejním potenciálu na PSku, první z PS5 generace vyjde asi Sackboy, ten nyní slaví dva roky, Returnal asi bude následovat, ten bude za 4 měsíce mít dva roky od vydání, Ragnarok se vyčerpá určitě později než tyhle dvě, třeba Returnal je vyloženě pro úzkou skupinu hráčů, Ragnarok je naopak pro velkou skupinu hráčů. Co podle mě vyjde na PC daleko dříve než za dva roky bude TLOU part 1 (a možná rovnou s dvojkou) protože ten v podstatě byl na PS3, pak na PS4, pak dostal PS4 Pro verzi a nyní Remake na PS5, že by s novým seriálem na HBO v lednu ? :D
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: God of War: Ragnarok

Příspěvek od TankGeorge »

Nejoptimističtější je, že by to vyšlo za rok. Ale neboj, do týdne budeš mít vyspoilerovaný konec nějakým thumbmailem na youtube =D
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: God of War: Ragnarok

Příspěvek od durod »

Hlavne nepiste spoilery zde , chystam se na to za mesic.
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: God of War: Ragnarok

Příspěvek od ArgCZ »

Já začnu v pátek, asi se mě večer kapku protáhne 8-)
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: God of War: Ragnarok

Příspěvek od ArgCZ »

Obrázek
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: God of War: Ragnarok

Příspěvek od Alfajk »

opet zasnu, jak to krasne jede na PS4, 30fps stabilne, za 6 hodin bez bugu a pribeh se dobre rozjizdi, dneska se mrknu do alfheimu :)
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: God of War: Ragnarok

Příspěvek od Sobo »

To ti neni lito hrat to na necem takovem? S osekanym rozlisenim, osekanou grafikou a na "cinematic" 30 FPS? Za dva roky se nepodarilo sehnat PS5?
Me by to teda mrzelo strasne, ze mi HW nici zazitek z jinak dobre hry. I kdyz mi RTX 3080 davala treba 70 FPS ve 4K s maximalni grafikou, tak jsem takove hry radeji nehral a odlozil az do doby, nez dorazila RTX 4090, co dava 120 FPS lock. To uz je sice trochu extrem, 60+ je pro vetsinu lidi naprosto v pohode hratelne, ale vubec nelituju, ze si pockam a mam opravdu optimalni zazitek. Kdyz vysel treba Witcher 3, tak jsem ho taky nehral hned, ale dostal se k nemu snad az po trech letech, jenze to melo za nasledek, ze misto GTX 980 Ti jsem to hral na RTX 2080, misto zabugovane 1.0 verze jsem hral patch 1.31, misto 60 Hz monitoru jsem uz mel 144 Hz + G-sync a k tomu mody na vylepseni grafiky a hratelnosti, ktere pri vydani neexistovaly. Taky jsem hral celou hru a oba DLC v kuse, dohromady 143 hodin paradniho zazitku. Jestli tu hru budu hrat ted nebo za rok/dva, to mi je uplne u zadele, kvalita first feel zazitku je pro me naprosto rozhodujici. Takze pokud mi HW neda optimalni zazitek, proste to nebudu hrat, dokud nebudu mit neco lepsiho + jako bonus uz to bude opatchovane a pripadne i ve sleve. Obvzlast v dnesni dobe, kdy se neustale tlaci na deadliny a QA jde stranou - hraci delaji betatestery, proste nema smysl vetsinu her hrat hned. GoW zatim vypada, ze je v celkem dobrem stavu, ale kazit si to PS4, to jako fakt nee. Radeji to nehrat a pockat si na neco lepsiho, ale nekdo to holt vidi jinak. :)
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: God of War: Ragnarok

Příspěvek od ArgCZ »

tak co jsem koukal tak hra na PS4 vypadá i chodí stejně jako GOW(2018) takže pro uživatele PS4 asi nulová změna co se týče herního zážitku z technické stránky, pokud si někdo užil GOW užije si i toto ... mimochodem to je tak trochu bizárek že na PS4 se to takto hýbe, ta konzole je v podstatě atom class CPU a grafika s 1/30 výkonu dnešních HE sestav :lol:
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: God of War: Ragnarok

Příspěvek od Alfajk »

nemam 4k telku ani 100Hz panel u soucasne, na to ze bezi 20 hodin za pul roku, kdyz vyjde nejaka kloudna hra, me to staci... PS5 nemam, protoze dodnes nevysla hra, ktera by ho potrebovala, az vyjde nejakej trhač, jako třeba TLOU pro PS3, zauvažuju o něm, jinak je to zbytečná pracholapka
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: God of War: Ragnarok

Příspěvek od ArgCZ »

no spoilerovat nebudu, ale manželka první hodinu a půl se mnou seděla u TV a zajímalo jí jak to bude dál a ptala se co bylo v minulým dílu a to je člověk co můj koníček respektuje ale rozhodně nesdílí. Já jsem zatím spokojený, snad jen si nemůžu zvyknout na menu, přijde mě nepřehledný, jinak je to ve všem dotaženější, příběh, postavy, grafika, animace, dabing, velký skok je v ozvučení, v nasvícení a částicových efektech co se technické stránky týče a co se příběhu týče tak postavy se nám pěkně rozjíždějí, nabírají na hloubce, jedničku jsem dojel potřetí minulý týden takže můžu začerstva srovnávat. Odehráno zatím 5 hodin.

grafický módy asi dostatečný, upscaling do 4k 120FPS, dynamický 4k 60FPS, 4K 40FPS, každý si asi vybere
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
mstK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2016
Bydliště: Slaný

Re: God of War: Ragnarok

Příspěvek od mstK »

Dohráno za cca 35h(Hlavní linka, plus jsem se v průběhu snažil splnit většinu vedlejších úkolů). Před týdnem na mě taky konečně vyšel Covid, tak jsem se po pár dnech aspoň mohl věnovat hraní. Nějaké drobnosti mi tam ještě zbývají, ty si nechám na později. Za mě naprostá paráda a kandidát na hru roku spolu s Elden ringem.
AMD RYZEN 7 5800X3D / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16G / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“