Returnal

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Returnal

Příspěvek od heroik »

Musím se pochlubit, Po tom co se mi smazal save jsem dohrál příběh (tzn. 6 Bossu, kromě secret endingu) se 2 smrti a za 6,5 hodin. God gamer :D
Konec ten to teda zabil :-D jako příbehovku bych to určitě nebral, ale minimálně 8/10 si to zašlouží za ten velmi návykový gameplay.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Returnal

Příspěvek od ArgCZ »

gratulace, já včera 8. místo v challenge 8-)
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Returnal

Příspěvek od ArgCZ »

tak třetí boss dole, až teda na třetí pokus, ani na podruhý jsem si nevšiml že ve druhý fázi kolem lítaj plošiny na který se hákem přitáhnu a vyhnu se tomu bordelu co hází na zem, pak už to nebylo tak těžký, měl jsem kosmonauta, +55% efektivitu oprav integrity, + 230% celkový integrity a autorepair funkci a taky svou novou lásku, raketomet s módem "full auto" :lol:, teď snad budu mít víc času, za poslední týden jsem stihl dva pokusy a jinak jen challenge, z dalšího biomu jsem neviděl ještě nic krom místa kde se vzbudím a teda nechápačka zatím.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Returnal

Příspěvek od ArgCZ »

pokud někdo má roztomilou Sackboy: A Big Adventure tak vyjde DLC Returnal
Obrázek
https://www.pushsquare.com/news/2021/05 ... rld_on_ps5

dodnes jsem tam hrál s děckama za potápěče, konečně něco v čem se budu "cítit" lépe :lol:


edit: nakonec potvrzeno že zdarma pro všechny co hru mají, nemusíte vlastnit Returnal ani to nebude ke koupi
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Returnal

Příspěvek od heroik »

Já se teď snažím dokončit Act 3 a najít poslední artefakt v 6. biomu je fakt peklo. Většinou mě rozsekají sotva co tam vlezu :D Jinak nejlepší zbraň podle mě asi electropylon driver. Dává to damage ještě chvíli po zásahu, a ne malý.

Sackboy je hrozná kravina, hrál jsem to těsně po dohrání it takes two (v domění že to bude něco podobného) a vůbec mě to nechytlo :-D
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Returnal

Příspěvek od ArgCZ »

jo tak na singl to ani pro mě není, ale s dvouma děckama co-op to patří rozhodně k tomu lepšímu co s nima můžu dát, It Takes Two jsem koupil holkám k narozkám co maj teď v červenci, tak jsem zvědavej jak je to bude bavit.

Ten electropylon to je jak sekáš ty kolíky s tou energií mezi nima? Jestli jo tak jsem jí taky měl a zabíjel jsem je slušně, ale nějak jsem měl pocit že ji stále moc nechápu nebo nevyužívám úplně její možnosti.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Returnal

Příspěvek od heroik »

Jj, ta energie dava damage po celou dobu. pokud se trefis primo tak casto staci na 1-2 ranky a sunda to kdejakeho smejda, jen chvili trva nez to "dojde".

It takes two je velka pecka, bude bavit i tebe :) .
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Returnal

Příspěvek od ArgCZ »

nějaký zákulisní přiblížení vývoje grafiky

https://games.tiscali.cz/novinky/housem ... led-519255
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
R0cky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. črc 2005
Bydliště: Praha

Re: Returnal

Příspěvek od R0cky »

Tak po roce jsem se k Returnalu s novým dlc vrátil. A i na podruhé pecka.
První dohrání (po akt 3) mi trvalo asi 40 hodin. A co si pamatuju tak asi 20 hodin než jsem dohrál akt1 (1-3 biomy).
Bossové bych asi rozdělil na sudý a lichý :D.
1.,3.,5. padli až na po několikáté - 2. a 4. jsem dal hned na poprvé.
1. mi dal zabrat, než se člověk seznámil s tou hrou
3. boss asi nejtěžší tam jsem se zaseknul na dost dlouho dobu a doběhnout tam zpět (a zas chcípnout :D) zabralo, ten padnul na možná víc jak pět pokusů
5. boss padnul na podruhé, poprvé jsem nepřišel jak ho sundat

Obtížnost mi přišla dost rozdílná, než člověk pochopí na co našetřit a koupit, pak už jenom najít svou oblíbenou zbraň a už to jede.
Ke zbraním, asi nejvíc OP mi přišel, jak už někdo snad psal, Pylon driver. Ten jsem našel hned v prvním běhu v biomu 4. a doběhnul jsem s ním až k bossovi v 6. biomu na první run... :D Vlastně před rokem, jakmile jsem našel "Pylona", tak už jsem ani jinou zbraň nebral.

Tentokrát mě to trvalo asi 15 hodin po akt3 a poté jsem jen hledal glyphy, scout logy pro doplnění trofejí. Když jsem to dohrál před rokem, tak mi chyběli trofeje za prohledání 5 biomů a buglá trofej za dohrání 1. aktu. Musel jsem tedy smazat savy a začít úplně od znova.

Při opětovným hrání jsem už při bral všechny zbraně a skilloval jejich traity. S různýma traitama šlo hrát v podstatě se všema, což mi přišlo super. Kromě Pylona, jsem si asi nejvíc pak oblíbil:
Hollowseeker
Thermogenic Launcher( jak už někdo psal s traitem full-auto raketem pecka :D,
Dreadbound s vracejícíma nábojema na vyšším levlu a hlavně v dlc, je to skoro nonstop fullauto
Rotgland Lobber, na kterej jsem snad první hraní ani nešáhnul, ale když mu dáte šanci tak je to taková alt-sniperka na one shot.

DLC taky super, už je to jen grindování v malých arénách, ale zas nadupaná fast-pace akce. Nějaký změny oproti originálu: jsou tu permanentní poškození, pro postup dál si musíte třeba vybrat nějakého parazita, jsou přidaný nějaký nový artefakty, nový zbraně v podobě consumables a rozšíření příběhu. Takže pár hodin v tom člověk zas nechá. Koho bavila základní hra tak doporučuji.

Celkově bomba - biomy super, různorodost nepřátel i zbraní. Technicky poprvé bez problému, tentokrát mi snad PS5 poprvé spadla asi 2x. Graficky za mě taky dobrý, není to nějakej grafickej benchmark, ale za mě úplně v pohodě. Hráno na fullhd TV 50"z 2-3 metrů.

Ta hra mi sedla jak hrnec na prdel. 85 hodin, a všechny trofeje originál i dlc. Pamatuju si jak jsem koukal na na nějaký PS5 showcase kde to bylo a hned mě to zaujalo. Neměl jsem žádný velký očekávání a za mě zatím nejlepší hra na PS5 (jasný, moc toho zatím nebylo) a je to u mě určitě v topu all-time PS her.
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Returnal

Příspěvek od Still.Lord »

Mě tam teda ukrutně sere absence gyroaim :x
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Returnal

Příspěvek od ArgCZ »

já mám tu hru nainstalovanou od prvního dne co vyšla a od tý doby jsem to nesmazal, teď třeba jedem s bráchou co-op ve dvou v páteční večery a bavím se stále, za mě určitě nejlepší PS5 hra
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Returnal

Příspěvek od heroik »

Kvůli tomu coopu uvažuju že to taky dám ještě jednou s bráchou, je to dobré? Za mě byl Returnal taky zatím nejlepší PS exkluzivka.
StickeR
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2012
Bydliště: Loděnice u Berouna

Re: Returnal

Příspěvek od StickeR »

Taky jsem se po čase zase vrátil k Returnalu. Hned jak to vyšlo, tak jsem se kousnul a řekl jsem si, že tu hru prostě dohraju, ať to stojí co to stojí :D , stalo se. Teď mě právě taky láka ten coop, to může bejt skvělý osvěžení celé hry. :)
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Returnal

Příspěvek od Baneshee »

Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Returnal

Příspěvek od Paul »

Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Returnal

Příspěvek od djstudio »

Na PC bych si to zahrál. PC screeny jsou fajn a menu a nastaveni vypadají super.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + NZXT Kraken X52 240mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Returnal

Příspěvek od Still.Lord »

Doprčic a já si to nedávno koupil na PS5 :sad:
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Returnal

Příspěvek od ArgCZ »

zrovna tady bych kvůli haptice s dvoufázovou spouští nelitoval
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Returnal

Příspěvek od orgasmic »

Ano, ale to můžeš zahrát s PS5 ovladačem i na PC v lepší kvalitě nebo si lépe zastřílet na kl+myši
Asus Rog Strix G18
H2SO4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Returnal

Příspěvek od H2SO4 »

Hraje to nekdo na PC? nejake ukladani tam je? kdyz me zabijou ve druhe mape,vrati me to uplne na zacatek hry,je nejaka moznost se rychle vratit do druhe mapy?hra je pekna ale todle vraceni na zacatek je docela oser :/
CPU:i9-13900K | MB:ASUS ROG Maximus Z790 HERO | VGA: Asus 4090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“