Ratchet & Clank: Rift Apart

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od ArgCZ »

Obrázek

recenze na Games.cz
https://games.tiscali.cz/recenze/ratche ... nze-512448
10/10
INDIAN
https://indian-tv.cz/recenze/ratchet-cl ... nru-9p9wm0
10/10
ZING
https://www.zing.cz/recenze/96278365/re ... si-animak/
9
IDNES
https://www.idnes.cz/hry/recenze/ratche ... bw-ps5_srp
90%


technický rozbor na DF - velmi pozitivní, RT nechybí
https://www.youtube.com/watch?v=7xtJYpwvHjY


po přečtení recenzí předobjednáno, zdá se že technicky i obsahově velmi povedená záležitost

moc zajímavý je srovnání s celovečerním filmem z roku 2016 kdy hra dosahuje podobné kvality... ale real-time, to je mazec :thumbsup:
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od heroik »

Ted je takove sucho, ze tomu asi taky dam sanci :-D Graficky to vypada hodne dobre a i na vortexu tomu dali 10/10.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od durod »

Tak snad se trefím do správného threadu

Nevim, jak to soudrozi udelali, ale v dynamickem rozliseni s RT se mi zda obraz ostrejsi nez v native 4K?
Ten napis v pozadi na displayi...nutno to video pausnout
https://youtu.be/x4cyeu9uUzk?t=922
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od orgasmic »

Video je komprimováno na YT, neviděl bych v tom nic jiného.
Asus Rog Strix G18
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od durod »

ale to je u vsech 3 ne?
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od orgasmic »

Hele, hru si kup a vyzkoušej, co ti bude vyhovovat. Nemůžeš dělat závěry z upraveného videa.
Asus Rog Strix G18
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od ArgCZ »

já to zkoumat raději nebudu, nahodím dynamický rozlišení s RT 60FPS a pojedu
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od ArgCZ »

https://www.youtube.com/watch?v=2EWzo1CgoN0

nějaký porovnání mezi módama a srovnání všech detailů včetně RT, já zatím jen nainstaloval, večer na to vletím

edit: podrobnější DF rozbor
https://www.youtube.com/watch?v=K2o56dCm1M8
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od heroik »

Taky jsem včera něco odehrál, není to úplně můj styl, ale technicky velmi vydařený kousek. Vypadá to místy jak animovaný film a je vidět že si s tím vyhráli, detaily, mechaniky, grafika, to teleportovaní do jinych dimenzi atd, jde z toho takovy nextgen pocit. Dokonce ani nemám problém s ovládáním (mám ve hrách problém s orientací, tyhle debilní plošinovky jsou pro mě vždycky porod).
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od ArgCZ »

čistě graficky je to super, rozhodně to využívá ten HW už tak jak bych si představoval, nápaditý nepřátelé, poměrně dost se toho děje na obrazovce a souboje jsou hodně hodně zábavný s kupou rychlopřesunů a variability zbraní, trochu zamrzí že Rivet proti Ratchetovi je jen jeho female kopie, mohla mít jiný zbraně a tak, ale uvidím dál, využití dualsense mě úplně nesedí, Returnal to má teda zmáknutější, hlavně adaptivní spouště(nebo něco dělám špatně?), 3D audio je tady taky pocitově za Returnalem

Rozehrál jsem to na nějtěžší a zatím celkem pohoda, ale nejsem kdovíkde, jen jsem se dostal na tu planetu kde poprvé hraju za Rivet. Příběh zatím baví.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od ArgCZ »

tak dohráno, spoilerovat nebudu, celkově určitě fajnový, souboje s některými bossy zapamatovatelný, subjektivně bych tomu já 10/10 nedal, nebyla to hra která by mě chytla a já jí nemohl vypnout nebo o ní přemýšlel v době kdy jsem od PS5 daleko, ale jakmile jsem si udělal čas tak jsem ho v tý hře vždy strávil a rád, kdybych měl popsat co mě tam chybělo tak asi nejvíce nějaký epický hudební doprovod, ten je pro mě osobně vždy velmi důležitej a další věcí je že hry který maj 10/10 musej u mě přijít s něčím neokoukaným či něčím co stvoří svůj žánr nebo posune stávajcí kupředu a ty skoky dimenzema... to mě jako gamechanger nepřišlo, Returnal je u mě teda lepší exkluzivitou která má naprosto nový mix mechanik, chytne a nepustí a má vynikajcí atmosféru doplňenou skvělou hudbou.

O řemeslný práci nemá smysl mluvit, tam je to prostě na 100%, pokud bych to měl hodnotit čistě technicky a vizuálem tak je 10/10 v pořádku

moje děti ale mají jiný názor, ty to žerou neskutečně :lol:
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od orgasmic »

Akorát jsem rozehrál Returnal i Ratcheta a u Returnal mě zklamala hrozně grafika. Visuál jak z PS4, neostrá nedetailní grafika. Herně je to zajímavé, ale Ratchet je ten pravý next-gen.

Pokud hodnotíme čistě next-gen, Ratchet si odnáší po právu 10/10, Returnal bych ohodnotil 6/10
Asus Rog Strix G18
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od heroik »

Já už jsem skoro někde na konci a baví mě to čím dál tím míň - kdybych za to nedal dvojku tak to asi nedohraju :-D Ale krom toho, že tenhle žánr prostě není uplně můj styl, tomu moc nemám co vytknout. Technicky na velmi dobré úrovni.
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od Paul »

heroik píše:Já už jsem skoro někde na konci a baví mě to čím dál tím míň - kdybych za to nedal dvojku tak to asi nedohraju :-D Ale krom toho, že tenhle žánr prostě není uplně můj styl, tomu moc nemám co vytknout. Technicky na velmi dobré úrovni.
Toho se obávám, Racheta z PS4 jsem po třech hodinách nudou uninstalloval a litoval vyhozenejch peněz..technicky to byla taky pěkná hra, ale ta hratelnost mě nechytla a obávám se že tady by to bylo stejný.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od ArgCZ »

ta hratelnost je lepší, ale pokud někoho Ratchet na PS4 vyloženě nebavil tak určitě z Rift Apart odvařenej nebude a koupit leda s odstupem času ve slevě nebo bazar
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od orgasmic »

Já tenhle typ her taky nikdy nehrál. Ratcheta jsem nainstaloval jen díky tomu, že byl zdarma v rámci Pluska. Kvůli prckovi to pustil a za chvilku vypnul, že to bude nuda.
Pak četl recenze na nový díl a neskutečně mě to nabudilo, že jsem předchozí verzi dal šanci a vyklubala se z toho jedna z nejzábavnějších her, co jsem kdy hrál.

Na novýho se vrhnu jak mě přestane bavit chcípat v Returnalu :D
Asus Rog Strix G18
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od Sobo »

26. cervence na PC:
https://games.tiscali.cz/novinky/playst ... -pc-557741

Proc to neoznamili na tom jejich eventu minuly tyden mi ovsem hlava nebere... Kazdopadne za me celkem prekvapeni, protoze jsem mel za to, ze kvuli tem riftum je nutnost mit direct storage, coz uz sice na Windows nejaky patek je, ale zaroven je potreba Gen4 NVME SSD, ktere zase kazdy nema, protoze do tedka nebyl zadny duvod a rozdil proti SATA SSD byl minimalni. Anebo to obejdou tim, ze to proste cele narvou do pameti, ale potom by zase casto pouzivanych 16GB RAM nemuselo stacit, kdo vi.

Dostali to do rukou Nixxes, takze je slusna sance, ze to nebude posrany stutterfest. Uz ted vime, ze to bude podporovat DLSS 3 / FSR / XeSS, ultrawide, unlocked framerate, RT pro reflexe a stiny etc.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
_DAVE_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005

Re: Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od _DAVE_ »

Velmi příjemné a nečekané překvapení.
Je to i pro dospělého opravdu fantastická oddychovka.
Momentálně shodou náhod občas hraju “závěrečný” PS3 díl “In to the Nexus”.
RPCS3+3D stereoskopický obraz, všechny ty particle efekty, pořád super..

Pokud ještě někdo vyhrabe 3DTV:

https://youtu.be/GLrCW2Z0Ox4


Rift Apart jsem na PC nečekal a sice z důvodu, že jeho level design dnes prostě nezvládnou.

Nebudu to tady rozebírat, protože “PC srdcaře” tyhle věci velmi dráždí.
Jen mě obecně opravdu zajímá, jak to vyřeší, protože požadavek na 4gen disk to mít nemůže, tomu nevěřím a narvat to celé do RAM/VRAM to taky nepůjde - určitě ne do něčeho jako 3070.

Hra je to svým způsobem technicky přelomová, uvidíme co předvedou.
Už jen proto, že hry instaluju na obyč SATA Samsung EVO : )
HTPC: i5-11400f (95W), 32GB RAM, RTX3060 12GB, case Grandia, 3DTV-LG 47", TriDef/VorpX FULL stereoscopic driver.
RPCS3 + Nintendo GC +Wii + WiiU + Switch emulator.
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od Paul »

_DAVE_ píše: stř 31. kvě 2023, 19:07 Rift Apart jsem na PC nečekal a sice z důvodu, že jeho level design dnes prostě nezvládnou.

Nebudu to tady rozebírat, protože “PC srdcaře” tyhle věci velmi dráždí.
Jen mě obecně opravdu zajímá, jak to vyřeší, protože požadavek na 4gen disk to mít nemůže, tomu nevěřím a narvat to celé do RAM/VRAM to taky nepůjde - určitě ne do něčeho jako 3070.

Hra je to svým způsobem technicky přelomová, uvidíme co předvedou.
Už jen proto, že hry instaluju na obyč SATA Samsung EVO : )
Netestovali náhodou DF tuhle hru na PS5 s pomalejšíma SSDčkama a nezjistili že to běží celkem bez problému?
https://www.youtube.com/watch?v=zWQs4UpiKlg

Na SATA uvidíme, ale nvme evo by to mělo dát v klidu.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
_DAVE_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005

Re: Ratchet & Clank: Rift Apart

Příspěvek od _DAVE_ »

PCIE3 NVMe by mělo být v klidu, jinak se ta hra bude fakt prodávat blbě :)
Jestli existují na PS5 pomalejší disky, tak určitě žádné nebudou tak pomalé, jako může být disk pro PC (ta SATA třeba).

V Cyberpunku jsem zahlédnul položku “režim pomalého disku”, ví někdo co přesně tohle dělá?

Něco podobného by mohl mít i Ratchet
HTPC: i5-11400f (95W), 32GB RAM, RTX3060 12GB, case Grandia, 3DTV-LG 47", TriDef/VorpX FULL stereoscopic driver.
RPCS3 + Nintendo GC +Wii + WiiU + Switch emulator.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“