Hry z PC do TV aneb PC = Game server -> Android TV via RDP

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Hry z PC do TV aneb PC = Game server -> Android TV via RDP

Příspěvek od Jonka »

Zdravím,
občas bych si zapařil nějaký emulátorek nebo starší gamesku, ale rád bych to dostal z Pc do TV ve vedlejším obyváku. Do dlouhého HDMI se mi nechce investovat a stehně: kde je zvuk ? A co gamepad ? A transmiteru HDMI to RJ45 s infra taky moc nevěřím - omezená délka, omezné rozlišení a je to drahé...

Napadlo mě, že by šlo pořídit nějaký RaspberryPI nebo lépe už hotové Android TV, který by byl s gamepadem u TV a po síti by se propojil na Game Server PC přes RDP - klienti na android jsou.

Máte s tím někdo zkušenosti ? Jde to vůbec nebo je to hloupost ? Půjde to ve FULL HD a FULL Screenu nebo to bude nějaké divné rozostřené okno uprostřed TV ? A co odezva ?

Za každé info, link, popostrčení nebo nápad dopředu díky,
J.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry z PC do TV aneb PC = Game server -> Android TV via R

Příspěvek od python.p »

Dělat rovnák na ohejbák, já ti nevím.

https://retropie.org.uk/ + rPi 3 a hotovo.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Hry z PC do TV aneb PC = Game server -> Android TV via R

Příspěvek od ArgCZ »

pokud je to android TV tak na ní má steam appku, stačí pak mít PC i TV v jedné síti a hraješ co tě napadne(funguje to na principu streamingu z PC do TV), potřebuješ samozřejmě i gamepad kompatabilní s android TV

pokud to není android TV tak potřebuješ nějakou krabičku s androidem, je jich k mání kupa, já to takhle několikrát na starší gamesky použil a jelo to dobře, u mě teda vadí že to umí jen stereo zvuk, na nějaký dolby digital se holt musí zapomenout
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
pavel_p
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2014

Re: Hry z PC do TV aneb PC = Game server -> Android TV via R

Příspěvek od pavel_p »

Já na TV hraju WoWko...
Z notebooku zapnu WiFi display na TV (obraz+zvuk úplně bez problému)
A k notebooku mám připojenou bezdrátovou klávesnici i myš.
Funguje docela spolehlivě. TV ani nemám Android ale jen LG Smart TV.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Hry z PC do TV aneb PC = Game server -> Android TV via R

Příspěvek od killerek »

Jonka píše: Napadlo mě, že by šlo pořídit nějaký RaspberryPI nebo lépe už hotové Android TV, který by byl s gamepadem u TV a po síti by se propojil na Game Server PC přes RDP - klienti na android jsou.
U 3D přes RDP si teda uzijes :D
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Hry z PC do TV aneb PC = Game server -> Android TV via R

Příspěvek od Holda »

Buď má TV appku Steam, nebo jí jednoduše nahraješ na RPi - https://www.makeuseof.com/tag/stream-st ... -link-box/
Hrál jsem takhle v obýváku bez potíží celyho Witchera 3 na game pádu.
.
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Re: Hry z PC do TV aneb PC = Game server -> Android TV via R

Příspěvek od Jonka »

Super !

Asi půjdu do RPi 3+, protože mám starší TV Panasonic TX-L47ET50E, která neumí Wifi display ani jiný mirror s PC.

Ta apk Steam funguje jen pro Steam klienta a hry na PC nebo tím prolezou i jiné hry a emulátory ?
Můžu se ještě zeptat, co se musí k RPi 3+ dokoupit, abych na něm pak mohl pařit s X360 Gamepadem ?
Když to budu instalovat, asi je dobré koupit si bezdrátovou klávesnici, nebo vystačí USB s delším kabelem ?
Chtěl bych to RPi dát do krabičky, tak asi rovnou koupit sadu pasivního chlazení, že ?
Je nutné k tomu kupovat orig.zdroj, nebo to můžu napájet přes USB z TV, případně nabíječkou z mobilu ?

Jinak všem moc díky :-D
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Hry z PC do TV aneb PC = Game server -> Android TV via R

Příspěvek od Holda »

Do Steamu si můžeš přidat i non Steam věci.
S ovladačem nevím, používám Steam controller, ale tady se zdá, že bude relevantní info - https://github.com/RetroPie/RetroPie-Se ... Controller
Nejpohodlnější (pro mě) je bezdrátová klávesnice s integrovaným touchpadem, mám něco od MS.
Stačí ti jakékoliv malé pasivy. Origo zdroj si určitě pořiď, Pi je ve špičkách docela náročný na tvrdost zdroje.
.
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Re: Hry z PC do TV aneb PC = Game server -> Android TV via R

Příspěvek od Jonka »

Tak momentálně zvažuji spíše rPi 4B 2GB Ram - líbí se mi, že to má už USB3 a GLAN. Mám ale obavu, že to bude topit, tak vezmu krabičku s aktivním chlazením Joy-it case Acryl Fan - doufám, že to nebude v noci moc hučet.

Je to dobrá volba nebo mi na tom pak pojede emulátor ZX Spectra moc rychle :-D ???

Ještě bych potřeboval vědět, kolik tam tak dáváte MicroSD kartu a jestli se musí měnit (např. RetroPie/Steam Apk) nebo jestli se dá udělat nějaký Dual-boot ?
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Hry z PC do TV aneb PC = Game server -> Android TV via R

Příspěvek od Holda »

Volba to je dobrá, ale stačí 3. Nevím teď o kolik je levnější. Ale mám trochu obavu, abys to zvládl.
Nechci nikoho podceňovat, tutoriály taky jsou všude, ale minimální znalost Linuxu bys mít měl.
Za mě budeš mít nejsnazší mít jen raspbian a steam link a na retro hry si nahrát do pc retroarch a streamovat.
Samozřejmě nahrát na jeden os můžeš jak steam, tak retropie. Nebo dualboot přes berryboot.
Co se týče karet, tak je to má tendence zabíjet, kamarád testuje wd purple a ta zatím drží.
.
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Re: Hry z PC do TV aneb PC = Game server -> Android TV via R

Příspěvek od Jonka »

No s linuxem nedělám běžně, ale pár serverů, routerů s alt.FW a satelitů jsem už úspěšně nainstaloval a upřímně, právě na tu instalaci v podzimních večerech se těším :-D

Vezmu určitě rPI 4 s krabičkou s akt.ventilací, MicroSD dám nějakou základní a pak to zkusím ládovat přes LAN z NASu nebo možná SSD na USB3, ale zase hafo kabelů a zdrojů...

Každopádně díky moc a pokusím se dát co nejdříve vědět, jak to šlape :-D
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Re: Hry z PC do TV aneb PC = Game server -> Android TV via R

Příspěvek od Jonka »

Tak už to mám doma a frčí to skvěle :-D

Z prvu jsem byl trochu paranoidní a skeptický k aplikaci Steam na PC, ale opravu jdou přidat i jiné aplikace a hry a požitek z hraní přes Steamlink do rPI a do TV se podle mého jen tak ničemu nevyrovná :-D

Rekapitulace:
Pro možnost hraní PC her na TV ve vedlejším obyváku jsem dle doporučení zde na fóru zvolil rPI + Raspbian + Steamlink. Protože jsem si rPI chtěl pořídit už dlouho, zainvestoval jsem do rPI 4 ver. 4GB Ram + 64 Samsung microSDXC 64 GB (pozor, musí se pro NOOBS speciálně naformátovat Guiformatem na FAT32) + Joy-IT Case se 2 ventilátory + orig. zdroj.
Dále jsem si dokoupil bezdrátovou klávesnici s touchpadem a USB MS X360 Controller reciever pro použití X360 Controlleru. Tady bych poznamenal, že Raspbian USB Reciever našel sám bez problémů a taky poznamenám, že RetroArch je bez controlleru téměř nehratelný.

Po bezproblémové instalaci jsem chvíli laboroval, jak přidat do Steamu na PC jiné aplikace, než Valve nabízí ke stažení, ale jde to ! A taky v Raspbianu jsem chvíli nedokázal dostat zvuk do TV přes HDMI, ale stačí pravou myš na repráčku a nastavit místo "Analog" na "HDMI". Super je, že si v noci můžu rovnou přes rPI spárovat Bluetooth sluchátka a pařit potichu :-D

Mě osobně teda přijde zážitek z her mnohem, mnohem lepší přes rPI na TV, než když jsem zkoušel třeba RetroArch nebo Trainz09 pařit na PC.

Tímto vám všem moc děkuji - obzvláště Holdovi, že mě byli oporou pro toto rPI řešení, kdybych se dlouho neozýval, tak PAŘÍÍÍÍÍÍÍÍÍM :-D
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Re: Hry z PC do TV aneb PC = Game server -> Android TV via R

Příspěvek od Jonka »

Ještě bych potřeboval 2 věci k celkové spokojenosti:

1. Absolutně nedokážu v emulátoru ZX Spectra (Fuse pod Retroarch) rozhýbat jakoukoliv hru. Nedokážu na Controlleru klávesou "Select" vyvolat ZX Keyboard a když mačkám Wireless keyboard co mám k rPI, akorát se to zrychluje, zpomaluje, dělá to screenshoty atd. Díval jsem se do nastavení, ale je tam toho tolik... Prosím pomoc.

2. Když jedu přes Steamlink, na PC, kde běží hlavní Steam se nedá nic dělat. Vidím tam, co přenáší na rPI, když čapnu myš, ovlivňuje to hru namísto, abych to mohl sklopit nebo dělat něco jiného, když paří vedle dcera. Jde to vůbec nějak Steam nastavit, aby to do rPI přes Steamlink přenášel napozadí a já mohl třeba surfovat na netu ?

Díky, J.
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Re: Hry z PC do TV aneb PC = Game server -> Android TV via R

Příspěvek od Jonka »

Takže si napíšu odpověď:
1. U mě postačilo přepnout v Options/Controls - z RetroPadu na Sinclair1 a ejhle: najednou funguje na X360 controlleru "back" jako "select" a už jde vyvolat Sinclair keyboard :-D

2. Tady se chystám udělat VirtualPC, kde spustím Steam a pak to celé sklopím - dám vědět.

Jinak jsem zkoušel instalovat přímo na rPI+Raspbian Fuse nebo RetroArch nebo RetroPie. Není to sranda resp. přes všechny sudo git clone a CFLAGS a DEBUG_FLAG a make V=1 najednou Reboot a ....
.... z 64GB MicroSD najednou jen 2GB Recovery a do Raspbianu to chtělo mě neznámé heslo.
Takže rozdělat, vyndat kartu, zformátovat a vše znova od začátku :-(

Poznámka: spousta těch Linux tutoriálů nepočítá s rPI ver 4, max. jen do verze 3.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“