S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
T1ger
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2009

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od T1ger »

Ako vidim Stalker je stale velmi popularny :D Preto by som rad upozornil hracov na mod Misery najdete ho tu:
http://www.moddb.com/mods/stalker-misery/downloads
ktory je pre Call of Pripyat. Nainstaloval som si ho pred dvoma dnami a nemozem sa ho nabazit. Takuto radost z hry som mal asi jedine pri prvom prejdeni Shadows of Chernobyl. Meni celu hru na boj o prezitie. Od sameho zaciatku musite byt ostrazity a sledovat co sa deje okolo vas neustale. Prestrelky su tazsie a nikto vam nic nedaruje. Bez dostatocnej taktiky narazite velmi skoro. Musite planovat dopredu a postupovat pomaly. Zvazovat co si mozete dovolit a co este nie. Prestrelky su podla mna ovela napinavejsie. Lekarnicky vam od tejto chvile pomozu len prezit a zvysuju zivot len mierne. Su ale lekary ktori vas daju do kopy respektive neskor sa vam moze podarit najst artefakt zvysujuci regeneraciu zdravia :)

Anomalie su smrtelnejsie a len z dobrou vybavou a brnenim mate sancu prezit. Nepripraveny z anomalie zivy nevyjde.
Zbrani je dostatok, podla autora az 40+(novych) ale municia je vzacna a draha. Preto kazde minutie zaboli :D
Pri instalacii si vyberate z 3 klas, Sniper, Assault a Recon pricom kazdy ma ine staty a inu pociatocnu vyzbroj. Napriklad assault bude mat postih pri miereni sniperkov a opacne. A aj zbrane ktore su pre ine klasy sa vam budu rychlejsie opotrebovavat ako tie pre vas priamo urcene. Napriklad aj pri strelbe zo zbrane urcenej inej klase budete mat napriklad vatsi rozptil(nie obrovsky ale predsa citelny).
Limit nosnosti je tiez pritomny a pohybuje sa od 35 do 45kg. Co neznamena, ze nebudete sa moct hybat po prekroceni len vam ubudne ovela rychlejsie vydrz.
Nutnost jest a pit inak potrpite bolestami hlavy a inymi vedlajsimi ucinkami.

Dalej nie je uz pritomna sirena pri emisii a ani sipka ktora by vas zaviedla k najblizsiemu ukrytu. Rovnako na radare sa vam uz nezobrazuje pocet osob v okoli a ani mrtve tela padlych.
Celkovo HUD je zminimalizovany.

Co sa tyka grafiky tak su pridane efekty z modu AtmosFear a kopec novych textur. Celkovo hra vypada viac drsne a pochmurne. Jasna obloha je rarita o to vsak viac potesi :D

V skratke asi tolko. Ja ako som spominal som nadmieru spokojny a pre mna mod c.1 pre stalkera. Btw uz sa pracuje na 2hej verzii modpacku(kedy bude sa ale nevie).

Tento mod vsak neodporucam novacikom, kedze ty to asi vzdaju po 20tich minutach hrania XD
Vsetkym ostatnym ktori hladaju ultimatnu vyzvu vo vsetkych smeroch tak berte vsemi deseti :)

Samozrejme mod nie je bez chyby ale snaha ktoru autor tomu venoval stoji za pochvalu. Takze vycistite si zbrane, pribalte si jedlo, vezmite si lekarnicku a obvazy, nadychnite sa a vkrocte do zony :D

(Edit) Pre lepsie zobrazenie atmosfery som ponahraval par in-game zaberov :D
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
CPU: i7 4820k@4.5Ghz, 24Gb (6x4Gb) DDR3 Ram(1333Mhz), GPU: 1080Gtx G1 Gaming Vram(default), MB: Asus Rampage IV Extreme, HDD:2xOCZ Agility 3 120Gb, + 2x3Tb Caviar SS: Sonar X2D Logitech Z-5500 5.1 Monitor: LG 34" - Freesync 21:9 +Samsung 24" Roccat Kone+ Logitech G11 Nostromo N52te
http://valid.x86.fr/nqz82b
http://www.3dmark.com/3dm/10921982?
http://www.3dmark.com/3dm/10929111?
Logue
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. led 2005

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Logue »

Mohol by mi niekto odporucit najlepsie mody alebo sajtu ? Pocul som napr o DMP mode a na nete nemozem najst poriadny popis nikde...

EDIT: Rozmyslam ze budem hrat bez modov, to by malo stacit nie ?
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od kotas »

Logue píše:Mohol by mi niekto odporucit najlepsie mody alebo sajtu ? Pocul som napr o DMP mode a na nete nemozem najst poriadny popis nikde...

EDIT: Rozmyslam ze budem hrat bez modov, to by malo stacit nie ?

..napoprvé hru doporučuji bez MODu a z modu doporučuji tento: http://www.moddb.com/mods/stalker-complete-2009
Sám jsem před nedávnem STALKERa s COMPLETE MODEM dohrál, teď buřím s COMPLETE MODEM i CLEAR SKY :arrow:
T1ger
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2009

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od T1ger »

Logue píše:...
Datastorov modpack na vsetky 3 diely: http://datastor-modpack.blogspot.ie/p/modpacky.html

a Shadow of chernobyl je velmi dobre aj bez modov. Podla mna najlepsi diel z trojice.
Urcite odporucam najprv prest bez a potom napriklad z datastorovym modpackom.
CPU: i7 4820k@4.5Ghz, 24Gb (6x4Gb) DDR3 Ram(1333Mhz), GPU: 1080Gtx G1 Gaming Vram(default), MB: Asus Rampage IV Extreme, HDD:2xOCZ Agility 3 120Gb, + 2x3Tb Caviar SS: Sonar X2D Logitech Z-5500 5.1 Monitor: LG 34" - Freesync 21:9 +Samsung 24" Roccat Kone+ Logitech G11 Nostromo N52te
http://valid.x86.fr/nqz82b
http://www.3dmark.com/3dm/10921982?
http://www.3dmark.com/3dm/10929111?
Logue
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. led 2005

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Logue »

Cital som v navode na http://www.abecedaher.cz toto:

"K dispozici budete mít originální zbraně a prostředky, gravitační zbraně, psychotropní zbraně, telekineze, telepatie, zlomení vůle."

"Nepřátelé jsou originální tvorové s neobyčejnými schopnostmi, jako je například skupinová inteligence, telepatie, telekineze, či realistická komunikace s libovolným inteligentním tvorem."

Nic z toho som v hre nevidel - hra posobi ako klasika. Uz som skoro na konci sudiac podla navodu...

EDIT: Teraz som si spomenul ze telekinezu som tam videl. Bolo tam aj nieco ine ? Lebo ja som vecsinu tej hry presiel pred piatimi rokmi.
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od heroik »

Jake rady byste dali novackovi co tuhle hru nikdy nehral?
Ze vsech stalkeru jsem projel jen CoP (nekolikrat) a povazuju to za jednu z nejlepsich her ever.
Tomuhle ale nejak nemuzu prijit na kloub, prave jsem vylezl z nejakeho bunkru na zacatku hry (ne uplne zacatek ale jedna z prvnich misi,byl tam kontrolor na konci), vystrilel jsem snad celou armadu a kdyz vylizam z baraku tak me prepadne dalsich x vojaku. S tou obtiznosti (prestoze to mam na Stalkera) se nejak vyporadam, ale nejak nechapu jak to tady funguje oproti CoP. Mam na zacatku nejake ukol (vystrilet mutanty nekde v uvodni lokaci apod) a zbyva uz jen 7 hodin, ma smysl se tam vracet? Ve hre je celkem dost tech lokaci, tam neni zadny fast travel? Funguje to tak ze jdu spise linearne dopredu nebo se budu casto vracet na uvodni lokaci treba za tim sefem (tak jako fungoval Skadovsk v CoP?) Verim ze je to skvela hra, jen zacatek pro nekoho kdo to nikdy nehral docela hardcore. Proste te tam hodi a "plav". Kdysi jsem se na to uz jednou vysral kvuli te obtiznosti a jednak jsem vubec nevedel co a jak v te hre mam delat..
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od riXo »

Ja to mam zas uplne opacne, SoC som presiel milion krat a poznam ho uz naspamat, ale zase ku CoP sa vobec neviem dostat a nejako mi nesedi..

Ako na SoC? Mno 1. playthrough by som odporucal vanilla stalkera, uz len pre ten pocit.. Fast travel tam nie je, vracat sa do 'predchadzajucich' lokacii budes kvoli vedlajsim questom - tie maju default limit 24 h a potom su automaticky nesplnene. Je na to urcite mod, co to odstrani, ak nieco tak si ten nahod. Ak si dobre pamatam, tak zaciatok hry je asi najtazsi a casom to klesa, hlavne kvoli zbraniam.

Je to +- linearne v tom zmysle, ze dostanes primarnu ulohu a ku nej vies zobrat side questy, ktore su z rovnakej lokacie. A teraz si nepamatam, ci musis urobit splnit ulohu do 24h, alebo ju aj odovzdat u zadavatela - takze s tebou tak ci tak moze vydrbat time limit ak sa nechces nabehat hore dole ako uplny magor.

Ak chces viac 'casual' zazitok, tak stiahni Complete mod a prejdi to s nim. Je fajn, osefuje toho celkom vela, len to nie je ten povodny Stalker experience. Zrusi 24h limit na questy, prida moznost opravy brnenia a zbrani, prida fast travel, atd. Bacha, ak by si instaloval tak 'povodne' savy nebudu fungovat a musis od zaciatku.
Naposledy upravil(a) riXo dne ned 18. říj 2020, 18:38, celkem upraveno 1 x.
SFF1 - Ryzen 9 5900X + NH-U12A, MSI B550i, 32GB, MSI 3080Ti, 4TB NVMe, 4TB SSD, Corsair SF750, NR200P, MSI 321URX + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1

/nex
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Ache »

První díly byl nej - kromě toho že nijak nevodil za ručičku, tak měl i několik konců (5 špatných, a dva trochu ukrytý - na dobrou). Ze série Stalker je třeba tenhle podle mě nej a naopak CoP už byl takovej.. nevim tehdy když sem to hrál mě připadal nejslabší. Možná by stalo za to to nekdy zase opráčit, zda to zestárlo dobře. Vím že ve své době ta grafika byla něco úžasného a i ten gameplay.

Jinak do tý první lokace se pak už nevracíš - jen pár prvních úkolů. Se pak posuneš dál. Můžeš (myslím že nemusíš - celá hra se dá taky prostě jen rushnout rovnou do konce - viz speedruny) se přidat k nějakým těm frakcím a dělat pro ně mise... způdobů jak to dohrát je několik, takže to bylo i dobře znovu hratelný.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od riXo »

Ache píše:Jinak do tý první lokace se pak už nevracíš - jen pár prvních úkolů. Se pak posuneš dál.
Po Dark valley/X18 sa tam vratis, Sidorovich ma side quest na tu vojensku zakladnu. Ked odide Wolf z prvej dediny tak tam ma nejaky typek, co ho zastupuje, side quest na defenzivu.. A este ak chces mat ten 'najplnsi' koniec, tak sa tam tusim vracias.. a odtial zase do toho prveho bunkru. Takze je toho celkom :-D

Ono to neni az tak hrozne, len musis mat artefakt Moonlight alebo jeho obdoby nahodene a potom sprintujes cely cas. Ak sa vyhybas konfliktu, tak tie lokacie vies prebehnut fest rychlo.
SFF1 - Ryzen 9 5900X + NH-U12A, MSI B550i, 32GB, MSI 3080Ti, 4TB NVMe, 4TB SSD, Corsair SF750, NR200P, MSI 321URX + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1

/nex
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od heroik »

No tyyy vole tak to je otrava jak cyp...
Premyslim jestli nezkusit ten complete mod, ale zas se mi to nechce projizdet znova. Asi vynecham ty vedlejsaky at furt nelitam tam a zpatky jak ocas, to me na tom fakt nebavi a prijde mi ze CoP byl z tech tri dilu takovy nejdotazenejsi.
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Paul »

CoP byl podle mě taky nejlepší, i když první dojmy byly hrozný. Ale jak tam jsou jen tři mapy, za to mnohem rozsáhlejší, takže větší důraz na prozkoumávání a méně loadingů, a mnohem lepší sidequesty plus mechaniky..s CoP konečně naplnili ten potenciál, takže..pak Grigorovich logicky nechal studio rozpustit. Dement :evil:
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od HEAD »

Jen tak mimochodem Datastor modpack je porad updatovanej pro vsechny 3 hry.
http://datastor-modpack.blogspot.com/
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od HEAD »

Vcera jsem stalkera s datastore modpack zkusil na ryzenu 2200g s integrovanou vegou(1100Mhz@1650mhz) a jelo to prekvapive dobre :)
2560x1440 vse max(bez aa) 40-80fps :twisted:
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Fox_25 »

Teď jsem oprášil první díl(kvůli bugům nikdy nedohrán) a musím říci že jsem hodně mile překvapen. Čekal jsem že to bude graficky slabší i s "hires" texturami, ale je to koukatelné s perfektní atmosférou která by se dala ždímat a člověka baví i to zkoumání protože prostředí je prostě neokoukané a jako celek dobře funguje.

Jediné co jsem si upravil byl váhový limit a musel jsem stáhnout i trainer, v začátcích hry na přechodu ze smetiště na kordon byli po loadingu banditi, bohužel opakovaně a jinak to vyřešit nešlo.

Celkově vzato, bavím se víc než u moderních her, SoC můžu bez váhání zařadit do mojí "zlaté" knihovny k Fallout 2 apod.
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od renek1 »

Tahle hra a její pokračování patří k tomu nejlepšímu co jsem kdy hrál. Ta atmosféra je prostě super a pro mě asi nejlepší byl Clear Sky. Těším se co přinese stalker 2
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Krteq »

Pro mě, jako fanouška série, je zatím nejlepší STALKER zkušeností Call of Pripyat s Anomaly 1.5 modem.

Příběhová linie kombinuje všechny díly, všechny lokace ze všech dílů + 64-bit engine.
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od renek1 »

Na Clear Sky byla super ta válka frakcí a možnost se třeba i přidat k jedné z nich a obsazovat území. Ale celkově to byla perfektní série.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Fox_25 »

Teď jsem prolezl vypalovač mozků a ten interiér se jim moc nepovedl, respektive chyběla mi tam tma což srazilo atmosféru na kolena. Nepomohly ani cápci z monolitu kteří slyší jako ostatní AI i myší pšouknutí. Ne že by bylo obtížné je zabít, spíš to bylo otravné.

Krteq
Díky za tip, zapomněl jsem i na datastor, nevšiml sis jestli jsou texty původní? Anglicky sice něco umím, ale ve hře je to pro mě bohužel rušivý prvek.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“