Afterburner a 2D takty

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
LordSisken
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2008

Afterburner a 2D takty

Příspěvek od LordSisken »

Stahnul jsem MSI Afterburner 2.0.0 a v souboru MSIAfterburner.cfg jsem retezec UnofficialOverclockingEULA nenasel..jedinej retezec na odblokovani taktu 840+ u HD 6950 je [ATIADLHAL]
EnableUnofficialOverclocking = 0...ten jsem dal na 1 a taktovani vejs slo...akorat nastavene takty bezely i ve 2D rezimu...nevite jak nastavit aby pri taktovani v afterburneru 2.0.0 sli nastavit i 2D takty??..pokud mozno automaticky..dekuji
CPU:AMD FX 8320 4.2Ghz 1.39v CPU cooler:CoolerMaster V8 RAM:Kingston HyperX Beast 2x8Gb 1866Mhz cl10 GPU:AMD HD6970 2Gb GPU cooler:Arctic Cooler Accelero Xtreme Plus II MB:Asus Sabertooth 990FX R2.0 Zdroj:Xilence Gaming Edition 800W
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Afterburner a 2D takty

Příspěvek od Alfajk »

nejjednodusi a zarucene funkcni je,kdyz takty "loadnes" az kdyz pujdes hrat a ten vykon budes potrebovat,ten problem s prepinanim 2D/3D je u afterburneru asi normalni,me obcas taky drzi maximalni takty i pri praci ve windows
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Afterburner a 2D takty

Příspěvek od Alfajk »

1. Otevřete soubor Afterburner.cfg, vyhledejte řetězec "UnofficialOverclockingEULA" a za rovnítko vložte tento text (bez uvozovek) - "I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it"
2. V témže souboru zapište u řetězce "UnofficialOverclockingMode" za rovnítko buď
* "1" pro bypass OveDrive limitu při zachování podtaktování ve 2D
* "2" pro totální ignorování PowerPlay stavů (karta poběží stále na plných frekvencích)


Funguje pouze pro verzi Afterburneru 2.1.0 BETA 7 a vyšší.
muzes zkusit jeste tohle,musis mit nejnovejsi verzi afterburneru ale
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Jindy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Afterburner a 2D takty

Příspěvek od Jindy »

A to by mohlo pomoct, když mi Afterburner i přes to, že nepřetaktovávám (podtaktovávám pro 2D režim), klidně hodí při práci ve Windows takty na 3D maximum? On mi totiž nerespektuje maximální povolené takty, ale občas je úplně ignoruje, nastaví ty nejvyšší a na nich se bohužel zasekne, nesníží je.

Jestli to pomůže, zkusím tohle nastavení, protože jinak Afterburner vůbec nemůžu používat a musím se spoléhat na ATI OverDrive, který se naštěstí nezasekává na nejvyšších taktech. Tam ale zase nejdou nastavit tak nízké otáčky ventilátoru a tak nízké takty, jako v Afterburner 2.1.0.
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“