MSI Afterburner + RTSS - info a vše okolo

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
l.zdvorak
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 27. led 2008
Bydliště: KOLÍN

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od l.zdvorak »

a myslis ze to casem v msi pude?
laginoo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. kvě 2005

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od laginoo »

neda mi to sem nenapsat, pred chvili sem se zdesil kdyz sem si vsimnul ze moje HD5850 v afterburneru 2.0.0 si nastavila voltaz 1.65. Na pozadi sem mel spusteny GPU-Z tak jen tak kouknu na teploty a jadro ok, ale kdyz sem si naklikal max. teplotu VRM tak sem malem zesedivel 250stupnu :!: - je to mozne? Pak sem jeste klik na maximalni hodnotu voltaze a tam je ze to udajne jelo i na 1.95. No sem v soku ale karta jede normalne (zatim) uz dlouhou dobu
MB: TUF B550M+ CPU: Ryzen 5 5600 RAM: Crucial Ballistix 4X8GB DDR4 3200 VGA: Sapphire PULSE RX 6600 8GB HDD: SSD WD Blue 500GB, HDD 1TB, HDD 1TB AUDIO:Logitech Z-5500 PSU: Enermax Infinity 720W CASE: NZXT Phantom, Mugen Max, Noctua NF-S12B redux
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od Alfajk »

250 stupnu? to je snad jasny,ze je to blbost ne ? cin taje pri teplote 230 stupnu,v nejaky slitine to ma sice vic,ale 250 stupnu by grafika rozhodne neustala
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
dohnalik
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2009
Bydliště: Brno

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od dohnalik »

Hlavně křemík nedá víc něž 150°C
laginoo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. kvě 2005

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od laginoo »

no tak teda ty teploty sou teda blbost ale proc mi to tam hazelo ty vysoke volty?
MB: TUF B550M+ CPU: Ryzen 5 5600 RAM: Crucial Ballistix 4X8GB DDR4 3200 VGA: Sapphire PULSE RX 6600 8GB HDD: SSD WD Blue 500GB, HDD 1TB, HDD 1TB AUDIO:Logitech Z-5500 PSU: Enermax Infinity 720W CASE: NZXT Phantom, Mugen Max, Noctua NF-S12B redux
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od Alfajk »

bug novy verze gpu-z,rekl bych,ja afterburner pouzivam normalne a zadnej problem s nim neni,drzi me 0,937V,pripadne podtaktovava na 0,850V
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
laginoo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. kvě 2005

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od laginoo »

no snad to ten bug bude, drive sem si niceho podobneho nevsim az ted kdyz sem zacal sledovat teploty pres gpu-z
MB: TUF B550M+ CPU: Ryzen 5 5600 RAM: Crucial Ballistix 4X8GB DDR4 3200 VGA: Sapphire PULSE RX 6600 8GB HDD: SSD WD Blue 500GB, HDD 1TB, HDD 1TB AUDIO:Logitech Z-5500 PSU: Enermax Infinity 720W CASE: NZXT Phantom, Mugen Max, Noctua NF-S12B redux
svicko
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. dub 2010

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od svicko »

mam problem s MSI afterburner... kdyz ho chci spustit tak mi vyskoci hlaska:
"Some of MSI afterburner components are expired, missing or corrupted!"
co stim? nevite nekdo?
aktualní PC:
CPU: AMD Phenom II 1090T BE + CM Hyper 212+ MB: MSI 890FXA-GD70 RAM: ADATA 4GB (kit 2x 2GB) 1600+ MHz GPU: Sapphire Radeon HD 6950@6970 ZDROJ: Seasonic S12II-620W HDD: sys. OCZ 60GB Vertex 2, 2x samsung 160GB SATA2, WD CB WD6402AAEX 3.5" 640GB, ext. toshiba 600GB LCD: LG E2350T-PN 23" case: CM HAF 912 Plus
svicko
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. dub 2010

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od svicko »

ehm... tak jeste dotaz k tomu mymu problemu s MSI Af... mam verzi 2.1.0 beta 7... nemuze ten problem spocivat v tom ze zrejme uz vysla nova verze 2.2.0 a tak ta stara prestala fungovat? nemuze to byt tim treba?

nevite nahodou jestli je v te nove verzi 2.2.0 uz soucasti ten kombustor? pac u te bety 7 soucasti neni (aspon ho tam nemam :( )

dik za odpoved
aktualní PC:
CPU: AMD Phenom II 1090T BE + CM Hyper 212+ MB: MSI 890FXA-GD70 RAM: ADATA 4GB (kit 2x 2GB) 1600+ MHz GPU: Sapphire Radeon HD 6950@6970 ZDROJ: Seasonic S12II-620W HDD: sys. OCZ 60GB Vertex 2, 2x samsung 160GB SATA2, WD CB WD6402AAEX 3.5" 640GB, ext. toshiba 600GB LCD: LG E2350T-PN 23" case: CM HAF 912 Plus
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od Krteq »

BETA verze MSI AB vždy po nějakém čase expirují, což je právě tvůj případ. Přejdi buď na finální verzi 2.1.0 nebo zkus poslední BETU (nezapomeň ji ale po vydání nové verze aktualizovat). Kombustor je vždy součástí balíku s finální verzí Afterburneru.
bonzaj007
Nováček
Nováček
Registrován: 20. kvě 2011

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od bonzaj007 »

caw lidi....dotaz..mam Nvidia Gerorce GTX 560 TI a jako tak pred mesicem jsem si ji nataktoval pres MSI Afterburner....no a dnes se neco pokazilo nwm bouzel co...proste nataktuju grafiku...GPU-Z mi ukaze ze je opravdu nataktovana...zapnu hru...obraz zablika a grafika se ihned vrati do svich zakladnich taktu(hra se po 2 vterinach zase rozjede)...pritom Afterburner stale bezi a takty tam jsou zadane ale nejakym zpusobem se grafika sama vrati zpatky na sve takty....a dotaz..co se to proboha deje ????? :o .....a takty mam steje jako zde http://extrahardware.cnews.cz/recenze-m ... nost-vykon (aby jste si nemyslely ze ji pretaktovavam do nesmyslnych taktu)
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od Alfajk »

nejdriv klikni na apply...

potom zkus snizit trosku ty takty a pokud ani to nezabere,zvys napeti,pokud to bude padat porad,ochazi ti karta
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od Pepa1 »

bonzaj007 píše:caw lidi....dotaz..mam Nvidia Gerorce GTX 560 TI a jako tak pred mesicem jsem si ji nataktoval pres MSI Afterburner....no a dnes se neco pokazilo nwm bouzel co...proste nataktuju grafiku...GPU-Z mi ukaze ze je opravdu nataktovana...zapnu hru...obraz zablika a grafika se ihned vrati do svich zakladnich taktu(hra se po 2 vterinach zase rozjede)...pritom Afterburner stale bezi a takty tam jsou zadane ale nejakym zpusobem se grafika sama vrati zpatky na sve takty....a dotaz..co se to proboha deje ????? :o .....a takty mam steje jako zde http://extrahardware.cnews.cz/recenze-m ... nost-vykon (aby jste si nemyslely ze ji pretaktovavam do nesmyslnych taktu)

Každá karta je jiná, takže není záruka co funguje jinde, bude fungovat i tobě.
Nejdříve koukni do nastavení control panelu nvidie zda máš nastavenu volbu na "vysoký výkon".
Když budou takty stále padat, tak zkus malinko přidat napětí a otestuj, ale stále hlídej teploty.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od kotas »

Po dlouhé době jsem si chtěl něco zahrát. OS mám čerstvě nainstalovaný..ovladače včetně MSI Afterburner beta4...

Jde o to, že když aplikuji jakýkoliv OC a teploty se dostanou nad 80 stupňů, karta se resetuje na default 800 na jádře :-(
To je v ovladačích nebo někde v tom afterburneru snad nějaký hlídač teplot? Dříve jsem míval úplně normálně okolo 85-90stupňů tak co to je..
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od kotas »

Úprava, co radil tielka, mi nepomohla, prostě jak teplota jádra (GPU) dosáhne okolo 78-80 stupňů (nevím teď přesně), tak se po obraz na cca 3 vteřiny zasekne a zčerná a hodí se takty na default.
Mám GTX460 GLH od Gainward, její referenční takty jsou 800 MHz pro jádro..

Bez zvýšení napětí i na blbejch 820-840 MHz to dělá, pořád stejně..

Zajímavé také je, že s defaultnímy takty teplota GPU nepřesáhne nikdy těch 80 stupňů!

Dokáže mim to někdo nějak rozumě vysvětlit a pomoci? Podotýkám, že karta to dříve nedělala, jediné, co se od té doby změnilo, kdy jsem hrál naposled, že jsem před týdnem provedl čistou instalaci win včetně všech aktualizací a všechny drivery jsou aktuální..

Dříve fungovala normálně okolo 85 stupňů s overclockem a takty okolo 900 MHz, tak, kde je teda problém? To mají ovladače nějakou "díru-chybu", že se musí karta resetivat, nebo co? :sad:
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od Krteq »

Netuším, možná nějaký druh "ochrany" v nové verzi ovladačů.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od kotas »

Rozebral jsem kdo mrtě celej svůj počítač, vyměnil všude pastu, upravil chlazení (na chladič od desky přidělal 5cm fan + dopředu nad mechanikama 1x 12cm) a kabeláž, vyměnil ventilátory z větším prouděním vzduchu (na grafiku na S1 + do zdroje), vyčistil..zabralo mě to včera celej den a málem jsem ve finále ještě zkratoval grafiku a nejen,že mám všude nižší teploty, dokonce se zdá, že přetaktování na kartě funguje jak má..
Prostě jsem se naštval, rozebral, upravil a prostě jeduuu 8) .
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od mouldy »

V nastaveni nemuzu nastavit FPS v OSD. Co stim? :(
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od Alfajk »

urcite mas v afterburneru zatrzeno: monitoring > "framerate" => in OSD ? u me je to posledni polozka v tom nastaveni...a ostatni veci tam vidis ? teplota,takt,fan...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: MSI Afterburner - info a vše okolo

Příspěvek od kotas »

tak tak, je to přesně jak psal Alfajk..když tak screenshot:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“