Spatne vysledky ve hrach

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
XTad
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. kvě 2009
Kontaktovat uživatele:

Spatne vysledky ve hrach

Příspěvek od XTad »

Se svou sestavou (HD4870 TOXIC, AMD 920, 4GB RAM a Vista 64-bit) mam strasne nizke FPS. Benchmark v Mafii mi ukazuje 27FPS a ve Far Cry 2 na plne detaily mam asi 15FPS, pritom bych mel mit tak trojnasobek. Hraju v rozliseni 1680x1050. U CPU mam zapnutou funkci Cool 'n' Quiet a takt procesoru skace pri benchmarku mezi 1600MHZ a 2800MHZ. Myslim, ze by to nemelo mit takovy dopad na FPS, protoze kdyz se takt zvysi na plnou hodnotu, nemam pocit nejakeho narustu. Nevite, cim to muze byt? Mam reklamovat grafiku, ci cokoliv jineho? Ovladace mam 10.8, tedy posledni.
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatne vysledky ve hrach

Příspěvek od ToxicTears »

Tak u Mafie musíš mít hlavně vypnutou funkcí PhysX v nastavení. Pokud máš 27 FPS bez PhysX, tak by to nějak mělo i vypadat. Mafia se nezdá. Jinak Far Cry 2 jsem už dlouho netestoval, ale to všežravec není, tak by mělo být dost, ale pokud máš všechno naplno a jde tam i 8X AA nebo dokonce AAFA, tak se nedivím.

Zkusil bych aktualizovat driver na desku, zvukovou kartu, dále DirectX nejnovější. Kdyby to nějak šlo tak i pročistit systém např TuneUP Utilities.

Jinak mě už nic moc nenapadá, maximálně reinstall systému.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
XTad
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. kvě 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatne vysledky ve hrach

Příspěvek od XTad »

Vsechno jsem udelal. V testech maj s Mafii 36FPS a ja mam 27. Far Cry pres 40 a ja mam 15.
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatne vysledky ve hrach

Příspěvek od ToxicTears »

Tak to pokud nejsou v catalystech špatně nastavený hodnoty, tak jedině reinstall systému. Nic víc mě nenadá než chyba v systému. Projet disky antivirákem jste nezkoušel ? Asi před týdnem se mi do PC usadil vir a jen tak z legrace mi žral přesně 25% CPU a hry se pak sekaly.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
XTad
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. kvě 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatne vysledky ve hrach

Příspěvek od XTad »

Na vir to nevypada a reinstal jsem provedl. Problemy podle me dela procesor, protoze mam vyslekdy v 3DMarku o 1000 bodu horsi, nez v testu a po zapnuti Cool 'n' Quiet dokonce o 2000 horsi.
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Spatne vysledky ve hrach

Příspěvek od Blue Storm »

XTad: zkus všechny hodnoty procesoru v BIOSu nastavit ručně, respektive všechny frekvence a vypnout šetřící funkce
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
XTad
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. kvě 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatne vysledky ve hrach

Příspěvek od XTad »

Tak se me vysledky zase zhorsily. Ve FC2 mam 8FPS a nehratelne jede i NFS World.
XTad
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. kvě 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatne vysledky ve hrach

Příspěvek od XTad »

Pridavam fotky z AMD Over Drive, jetsli tam neni neco blbe nastaveny, protoze uz jsem z toho fakt zoufalej.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Pro lepsi citelnost doporucuji nastavit alespon 150% zobrazeni internetu.
vernys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. led 2010
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatne vysledky ve hrach

Příspěvek od vernys »

je možná že v catalystech máš něco špatně dej Graphics-3D A nastav Standartní nastavení na Balanced
Moje pc Nvidia Geforce GTX 570 800/2000,AMD PHENOM II X4 965 4GHZ,KINGSTON 4GB 1600MHZ DDR3,FORTRON BLACK POWER 750W,GIGABYTE 790XTA-UD4,WD CAVIAR BLACK 1TB,EUROCASE MONSTER 9002....BENQ G2420HDBL


Kllrt a Rox Cox jsou moji kamarádi
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“