Diagnostika PC

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
MaxDJs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2009

Diagnostika PC

Příspěvek od MaxDJs »

Zdravím,

bylo by možno mi poradit diagnostické programy pro níže uvedené, které fungují i v režimu nouze nebo v Mini Windows XP?
  • Test paměti
    Test procesoru
    Zjištění parametrů BIOSu a čipové sady základní desky
    Test diskových jednotek
    Test komunikačních portů
    Test přídavných zařízení
    Test grafické karty a monitoru
    Obsazení a využití paměti
    Přidělení a konflikty systémových prostředků
    Celková inventura hardwarového a softwarového vybavení počítače
Děkuji za odpověď
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: Diagnostika PC

Příspěvek od morke »

Když se zapne PC, najede BIOS, tím se zjistí parametry BIOSu. Na paměti existuje Memtest86. Když se rozjede OS z disku, je to jeho test. Pokud se vám něco zobrazí na monitoru, ale vy jste viděl BIOS a najetí OS, tak je grafika pro základní funkčnost otestována. :) Normálně dejte zákaz restartování při selhání systému a potom se vám při chybě zobrazí BSOD a z ní zjistíte podle kódu kde je chyba.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Diagnostika PC

Příspěvek od Bez_n1ck »

Memtest
Orthos, OCCT, Linpack
to máš v POSTu
HD Tune
nevim
nevim
Furmark
Správce úloh systému windows
nevim
Správce zařízení systému windows
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
MaxDJs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2009

Re: Diagnostika PC

Příspěvek od MaxDJs »

A které programy z tohoto seznamu jsou nejlepší pro úlohy níže
  • Test paměti
    Test procesoru
    Zjištění parametrů BIOSu a čipové sady základní desky
    Test diskových jednotek
    Test komunikačních portů
    Test přídavných zařízení
    Test grafické karty a monitoru
    Obsazení a využití paměti
    Přidělení a konflikty systémových prostředků
    Celková inventura hardwarového a softwarového vybavení počítače
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Diagnostika PC

Příspěvek od Bez_n1ck »

Ty které máš napsané viz výše. Všechno jsou to freeware.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
oldjerry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. úno 2012
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika PC

Příspěvek od oldjerry »

Ein klein zdvořilý dotaz - komukoli

Sleduji teploty v EverestuUltimate. Před týdnem mi přestaly senzory ukazovat teploty v jádrech CPU. Dosud mi ukazovaly běžně - nemá někdo představu, jak tyto informace obnovit? Ostatní teploty mi ukazují bez problému...
oldjerry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. úno 2012
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika PC

Příspěvek od oldjerry »

Poněkud bokové téma: Index uživatelských zkušeností. celkový 5,7, což je z dílčího indexu grafiky. Mně to neleze do řípy: mám dvě gtx 660Ti/3GB spojené SLI můstkem? Není tu něco divného? Není to životně důležité, jen divně zajímavé. Uměl byste to někdo vysvětlit?

Poznámka: nehraju hry, leč nenáročné na grafiku, tuhle výzbroj mám na DC BOINC...

Jarda
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika PC

Příspěvek od *obelix* »

myslim že tady o tom píšou až až
https://forums.geforce.com/default/topi ... -here-33-/
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
oldjerry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. úno 2012
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika PC

Příspěvek od oldjerry »

*obelix* píše:myslim že tady o tom píšou až až
https://forums.geforce.com/default/topi ... -here-33-/
Obelixi: dík, jsi dobrý kamarád, aber já neumím anglicky ani zakašlat :oops: z toho prostého důvodu, že v době, kdy jsem byl schopen se něco naučit, učení angličtiny zadávalo podezření z přípravy na opuštění republiky a anžto jsem byl rebel, tak jsem byl dost často na pátém oddělení = nic příjemného :( ... ale mám zas čisté lustrační osvědčení :-D
To neva, ono mi to zapálilo, zkusil jsem to změřit po vypnutí výpočtů a restartu a hnedky se tam ukázalo 7,4 a dílčí grafika plný počet = 7,9. Je to prostě jiné zatížení - výpočty nese na svých bedrech armáda streamprocesorů, čímže jsou vytíženy na 98% celkové své kapacity a je to vysvětlené. 8-)
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika PC

Příspěvek od *obelix* »

no on ten test ve widlích je asi tak jako na úrovni máte tak slabou grafiku nebo silnou grafiku kterou ale ani tak nezname ... ale protoze to neni S3 8mb tak to nejak odhadnem a dame vam znamku ... S HD3870 jsem tam já mel 7,7 s GTX580 mam 7,6 ... o cem to asi tak vypovida :D
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“