Fraps - Diskuze, problémy a vše okolo

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Streethawk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. srp 2004
Bydliště: Žilina, Slovensko

Fraps - Diskuze, problémy a vše okolo

Příspěvek od Streethawk »

Mate niekto vacsie skusenosti s tymto programom?
Mam problem s nahravanim viedosekvencii!!!!
Ked spustim nahravanie tak rapidne klesne FPS a co je najhorsie tak to video po nahrani takisto trha.
Je to chyba softwaru alebo niekde inde?
PORADTE inak sa mi celkom paci............Diky



Street

PS:Ak som sa netrafil do spravnej sekcie mrzi ma to ale nevedel som kde tento prispevok zaradit!!!!!!!Ukazuje FPS takze som sa rozhodol BENCHMARK´S
ASUS P5B Deluxe, C2D E6300@3,01Ghz (Scythe Ninja rev.B), 2x2GB DDR2 1000Mhz(PATRIOT), ASUS EAH4850/HTDI 512MB DDR3, SB Audigy4 + M-Audio speakers, WD Caviar SATA3 1TB + WD Caviar SATA2 250GB, DVDRW Samsung SH-S203B, DVD-ROM ASUS, FDD Sony, LCD ASUS VW246H (16:9, 24", 1080p), Zdroj: Seasonic S12, 500W
prf.KuBA
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od prf.KuBA »

S tím videem...to nahrávání zatíží systém a CPU, takže se hra bohužel zpomalí...i když na tvé sestavě :oops:
Apple MacBook Pro 16" M1 MAX 24/32GB/1TB // Nillkin ProDesk Adjustable Laptop Stand // Apple Magic Keyboard & Logitech MX Master // Apple iPhone 13 Pro 512GB // Microsoft Xbox Series X + LG CX65 OLED
benQ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2004
Bydliště: Sk

Příspěvek od benQ »

mne to robi tiež, takže v poho...

btw: tiež ti to nahra zvuk tak nechutne zle?
i5-12600 / Z690 / 32GB / RTX 3060 Ti / 990 Pro 2TB + 980 1TB / Fractal R4 / TX550M / 27" WHQD
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

Vem si, že hra sama o sobě hodně zatěžuje komp a ty do toho ještě pustíš nahrávání... Záleží na tom, do čeho to nahráváš - jestli do DivX, tak nestíhá procesor, jestli to nekomprimuješ, tak nestíhá disk... A to i na tvé sestavě.
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
mina
Červená karta
Červená karta
Registrován: 12. kvě 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mina »

Jo, jo, vsichni maj pravdu, chce to vic procaku :(
zach
Nováček
Nováček
Registrován: 24. říj 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zach »

TomV píše:Vem si, že hra sama o sobě hodně zatěžuje komp a ty do toho ještě pustíš nahrávání... Záleží na tom, do čeho to nahráváš - jestli do DivX, tak nestíhá procesor, jestli to nekomprimuješ, tak nestíhá disk... A to i na tvé sestavě.
bohužel me se to seka taky a to mam AMD 64 4400+ X2 a rychlej disk s 16 MB cache a nevim jak se toho sekaní zbavit
asus m5a97 evo r2.0 EVGA GTX1050Ti ,AOC 27" FHD , SSD 250GB Crucial , HDD WD SATA III 1500GB 32MB 3x ,CPU AMD FX8370+ 4.0 Ghz , RAM 8GB HyperX Fury .-)
BRBlosh
Nováček
Nováček
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BRBlosh »

A co tak skusit hru dat len na jadro 1 a FRAPS spustit na jadre 2 ???
Nepomoze to ???
Core 2 Duo installed...
zach
Nováček
Nováček
Registrován: 24. říj 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zach »

BRBlosh píše:A co tak skusit hru dat len na jadro 1 a FRAPS spustit na jadre 2 ???
Nepomoze to ???
tak to mi povez jak mam upresnit ktera aplikace poběží na jakym jadru, zatim jsme to totiz ani nezjistoval. kdyz mi poradis budu rad :-)
asus m5a97 evo r2.0 EVGA GTX1050Ti ,AOC 27" FHD , SSD 250GB Crucial , HDD WD SATA III 1500GB 32MB 3x ,CPU AMD FX8370+ 4.0 Ghz , RAM 8GB HyperX Fury .-)
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Baneshee »

Nepomuze to. Fraps vytezuje CPU jen minimalne. Zkousel jsem hru bloknout na jedno jadro a fraps na druhy. efekt minimalni. Zkousel sem i nahravat na druhej disk, kterej neni systemovej , neni na nem swap ani ty hry, ale porad rapidni pokles FPS.
Nejslepsi vysledky jsou pri nastaveni polovicniho rozliseni nahravani ve Frapsu (hraju ve 1280x1024) - pak je velikost souboru i zatez na disk unosna. Taky to chce vypnout vyhlazovani i anizo. To mi pomohlo asi nejvic. Takhle se da nahravat do 25FPS videi celkem v pohode plynule, ale porad hry zdaleka nevali tak plynule jak kdyz nejede fraps.
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Příspěvek od kotas »

snizte si detaily u hry a pak se nic sekat u nahravani nebude! pokud vim tak se da nastavit rychlost fps nahravani, me treba jede starsi kousek NfS:U2 kompletne na full, vcetne full screen AA a 1280x1024 a nahravani videa mi jede na hodnote 30fps plynule :wink:
vzdycky mi pomohlo snizit detaily a pak to slo v pohode!
X-Spidy-X
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od X-Spidy-X »

Jn, zalezi na sestave a na hre... Jinak nema cenu nahravat vetsi rychlosti nez tech 25fps za sekundu. Vic snimku stjne lidske oko neregistruje... Jinak vseobecny navod jak nahravat, je taky ze nejdriv si nahrajes (pokud hra umi) nejake demo pomoci hry. A frapsem si nahravas az to pusteni demo, ptz taky jinak zatezujes pocal kdyz hru hrajes nebo kdyz se na ni jen koukas i kdyz je demo pustene v ty hre... - jestli mi rozumis.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Příspěvek od kotas »

X-Spidy-X píše:Jinak nema cenu nahravat vetsi rychlosti nez tech 25fps za sekundu. Vic snimku stjne lidske oko neregistruje... .
"Tak já to tedy registruji" :o
X-Spidy-X
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od X-Spidy-X »

kotas píše:
X-Spidy-X píše:Jinak nema cenu nahravat vetsi rychlosti nez tech 25fps za sekundu. Vic snimku stjne lidske oko neregistruje... .
"Tak já to tedy registruji" :o
Jo?? No mozna ty... Myslis ze se kresleny vecernicky sekaj?? Sou totiz delany rychlosti 24 snimku za sekundu a ja je vnimam plynule... (Mam vecernicky rad a sem tam nejakej shlidnu :) )
r1pper
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2006

Příspěvek od r1pper »

ale je rozdil vecernicky a UT 2004 treba :D:D ten je absolutne nehratelnej pri 25 FPS
KDO mi odebral moji zlutou kartu
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Příspěvek od kotas »

r1pper píše:ale je rozdil vecernicky a UT 2004 treba :D:D ten je absolutne nehratelnej pri 25 FPS
Ano, to je pravda, nejde srovnat vecernicek a nejaka FPS Game! :lock:
X-Spidy-X píše:Myslis ze se kresleny vecernicky sekaj?? Sou totiz delany rychlosti 24 snimku za sekundu a ja je vnimam plynule...
Vecernicky treba jedou kolem 20fps ale zkus nahravat treba NfS:Underground2 pri 25fps ci treba nejakou akcni rezbu a pak mi tady vykladej ze to oko vubec nepostrehne, ba prave naopak! JA to delam tak, ze ve hre snizim detaily na prijatelnou uroven a pak nahravam i treba v 60fps a jede to plynule (zalezi na HW narocnosti hry..) :o to je kouzlo ze? :?
r1pper
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2006

Příspěvek od r1pper »

fraps je na <i> je mnohem lepsi programek GameCam s tim se da nahravat daleko plynulej
KDO mi odebral moji zlutou kartu
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Baneshee »

kotas: Ty si trochu mimo ne? On psal ze to mas NAHRAVAT ve frapsu na 25FPS, ne ze to mas hrat na 25FPS. To video je pak naprosto plynuly. Na hrani samozrejme potrebujes vic snimku
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Příspěvek od kotas »

Baneshee píše:kotas: Ty si trochu mimo ne? On psal ze to mas NAHRAVAT ve frapsu na 25FPS, ne ze to mas hrat na 25FPS. To video je pak naprosto plynuly. Na hrani samozrejme potrebujes vic snimku
ale kdyz nastavis u FRAPSe nahravani tech 25fps tak me to vzdy klesne na tech 25FPS, kdyz nastavim 30 tak automaticky mi to ve hre spadne taky na 30FPS, takze asi tak 8) Pouzivam full registrovanou verzi..
Obrázek
X-Spidy-X
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od X-Spidy-X »

Baneshee píše:kotas: Ty si trochu mimo ne? On psal ze to mas NAHRAVAT ve frapsu na 25FPS, ne ze to mas hrat na 25FPS. To video je pak naprosto plynuly. Na hrani samozrejme potrebujes vic snimku
Asi tak sem to myslel... (Diky) CSko my haze normalne tak tech 20-25 fps a vidim ze se mi to seka... Bych zas nemlel <-> Video je pri 25 good. Kdyz mas sestavu ktera utahne treba 50, natacej si 50. Mylsim ze autor tohodle threadu resi to ze se mu to seka a bezi pri malo fps. Takze nevim co tu pak delas...

Jinak co je komu dotoho ze mas plnou verzi?? Chlubit se licencema di treba na smetak...
Dr.Evil
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Dr.Evil »

Cau,

mam takovej problem s Frapsem, kamos ma Radeon 1950Pro a chtel vedet jak mu hry jedou rychle, tak sem mu tam dal Fraps - vsechno ok, ale ted nastal problem ze i kdyz je Fraps vypnuty, tak to porad ukazuje pocet snimku, ani unistall nepomohl... nevi nekdo jak se toho zbavit?
CASE Fractal Design Define R5 PSU Seasonic M12II-620 Evo-620W MB ASUS TUF GAMING B550-PLUS CPU AMD Ryzen 7 3700X RAM 32GB HyperX Fury Black (2x16GB) DDR4 3200 VGA GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC SSD System ADATA XPG SX8200 PRO, M.2-1TB SSD1 Crucial MX100-256GB SSD2 Crucial MX200-500GB HDD WD Caviar Blue EX-1TB MONITOR Dell Alienware AW3418DW 34" SPEAKERS Logitech Z200 MOUSE ASUS Echelon KEYBOARD ASUS Cerberus Arctic HEADSET Kingston HyperX Cloud II OS Windows 10
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“